Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WolfByte


WolfByte
tag

A héten kívánok beszerezni egy ilyen házat, majd kisebb moddolást végrehajtani rajta zajcsökkentés és egyedi design céljából. Természetesen szívesen fogadok bármilyen nemű tanácsot, ötletet.

Az alapanyag: Antec -- Gamer Case (Antec Nine Hundred) [link]
PH hír: [link]
Képek:
[kép]
[kép]

A táp a ház aljába kerül, így szerelhetőség szempontjából elég szerencsésnek mondanám a dolgot. Utáltam a régebbi házaknál hogy mindig pont oda lógott a kábeldzsungel, ahova nem kellett volna.

Maga a ház elméletben elég masszív szerkezetű, de külföldi fórumokon írták hogy sajnos a winchester beépítő keret nem támogat semmilyen zajcsökkentő megoldást, így első körben erre kell valamit találni.
2 x 3 darabos HDD keret jár ehhez a szépséghez, melyre előre és hátra is fel lehet szerelni ventillátorokat, kész szélcsatornát létrehozva a házban. Ez szép is lenne, ha nem egy rezgésre hajlamos Maxtor vinyó csücsülne majdan a keretbe, maximális rezgést leadva a fixen rögzített keret felé. Egyenlőre jó megoldásnak az 5,25'' helyre építhető Nexus DiskTwin hűtő+rezgéscsillapító tűnik a maga 3800 Ft-os árával, de más ötletre is nyitott vagyok.

A ház miért ne kapjon valami szép világítást, ha már nyitott az oldala? Sajnos úgy fest első körben ezzel probléma lesz. Bár nem láttam még belülről a házat, de gyanítom, hogy az alulra elhelyezett táp miatt nem lehet egy 30 centis neoncsövet berögzíteni a ház alsó pereméhez helyszűke miatt, de ez még kiderül a project során.

Ha meg lesz a kicsike, teszek fel képeket és rittyentek egy részletes bemutatót is :)

[Szerkesztve]

(#2) WolfByte


WolfByte
tag

A beszállító azt mondta, hogy most jöttek be az európai raktárba, így két hét mire megjelenik nálunk, szóval türelmetlenül várhatok addig :O

(#3) Remington válasza WolfByte (#2) üzenetére


Remington
őstag

hello
mennyiért jutsz hozzá?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#4) WolfByte válasza Remington (#3) üzenetére


WolfByte
tag

Az Antec cuccokkal legfőképp a Senerit foglalkozik, ők terítik tovább a többi nagykerbe és kiskerbe. Biztos jó nagy tételben hoznak be. A kinti ára 145$, itthon olyan 34k lesz. A CoolerMaster Stacker nagy ellenfeleként harangozzák be, szerintem jogosan ;]

(#5) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Jól néz ki ez a ház, főleg az oldallapja, látol is és hűtöl is egyszerre + nagy is, nagy kár, hogy ha jóé tudom a műanyag a tákolmány a tetején... :O meg néhány cucc az elején is de javíts ki ha tévedek ezzel kapcsolatban, így nekem marad a CM Praetorian...

- de ha nem zavar a műanyag (mi egyébként nem bóvli félének néz ki), akkor szép ház kicsit TT-Armor feeling :) az eleje és ANTEC-es az oldala.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#6) ***HG*** válasza Eugene Roe (#5) üzenetére


***HG***
tag

Érdekes házikó, bár nekem nem tetszik :( Egy Stackert hamarabb megvennék ;)

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#7) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Ha megérkezik és kedvező lesz az ára lehet én is beújítok egyre. :))

"Csak úgy mondom"

(#8) laci06 válasza WolfByte (#4) üzenetére


laci06
senior tag

Én pont egy ilyen egy Cm Stacker 830, és TT Tower között filózok, jövőhéten lesz valszeg a stacker 830, remélem nem bánom meg vele:)

(#9) Csapi007


Csapi007
veterán

Ha megvetted majd mond meg légyszives hogy hol és mennyiért.

"Csak úgy mondom"

(#10) laci06 válasza Csapi007 (#9) üzenetére


laci06
senior tag

itt a ph-n vki tud hozni bruttó 30ért...
írd be az aprónál, hogy antec, és megtalálod..

(#11) Csapi007 válasza laci06 (#10) üzenetére


Csapi007
veterán

:F
Nem találom.

"Csak úgy mondom"

(#12) DeadMeat válasza Csapi007 (#11) üzenetére


DeadMeat
veterán

[link] ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#13) Csapi007 válasza DeadMeat (#12) üzenetére


Csapi007
veterán

Kösz. :B

"Csak úgy mondom"

(#14) WolfByte válasza Csapi007 (#9) üzenetére


WolfByte
tag

Nahh megérkezett! :)
Senerittől közvetlen is lehet venni, a honlapjukon feltűntetett kis- és nagykerek is kapnak belőle. Telóban 31000+fa árat mondtak és közvetlen tőlük is meg lehet venni. Délután összeszerelést követően jönnek a képek és az első benyomások

(#15) Csapi007 válasza WolfByte (#14) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Várom a képeket. :C
De kételm hogy nekem ilyenem lesz, túl drága. :(
Maradok a Smilodonnál. :))

"Csak úgy mondom"

(#16) Balázs33 válasza WolfByte (#14) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Szia!

Nekem egy P-180-am van és teljesen elégedett vagyok vele. Nemcsak halk, inkább néma, és nagyon jól szellőzik.
De akárhányszor meglátom ezt a nine hundred házat egyre jobban kezdek elcsábulni.

Szóval várom én is a képeket! :))

Üdv,

Balázs

(#17) Csapi007 válasza Balázs33 (#16) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Engem abba a házba (az árán kívül :B ) csak az zavar hogy nincs plexi.

"Csak úgy mondom"

(#18) LordVader80 válasza Balázs33 (#16) üzenetére


LordVader80
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket érdemesebb beszerezni? A 180b-t vagy a ninehundredot?
A méret meg a súly nem nyom sokat nálam a latba, szóval a 180ra ne ezt mondjátok negatívnak. Árban meg majdnem egyeznek.
Vélemények?

Üdv: L Vader

May The Force Be With You!

(#19) WolfByte


WolfByte
tag

Egy rövidke video review: [link]

Este lesz időm feltölteni a képeket és írok egy beszámolót is - sajnos múlt héten meló miatt nem volt rá lehetőségem.

[Szerkesztve]

(#20) WolfByte


WolfByte
tag

Első benyomások:

Szállítás:
Elég termetes volt a doboz, de nem voltak fülei, így tömegközlekedésen esélytelen a szálíltása :U Csomagolása igényes, designos és elég strapabíró, biztos hogy nem zúzódik össze benne a kuckó..
[kép][kép]
[link] [link]

Szerelés:
A ház oldallapja kellően lefóliázva. Két-két thumbscrew tartja őket, könnyen lehet le/felszerelni. Szerecsésnek tartom, hogy az előlap fix, minden drivebay helyére be van csavarozva egy fekete panel, így az oldallapok leszedéséhez ezzel nem kell babrálni mint a legtöbb régi és néhány újabb háznál, amikkel találkoztam.
A házikó belseje rendezett, meglepődve tapasztaltam hogy az alulra helyezett tápot egy rögzítőfül hozzányomja a ház aljában elhelyezett gumitappancsokhoz, így a táp miatt tuti nem fog rezonálni a ház. Mivel alulra tudjuk betenni, így stabilabban áll az egész cucc, alacsonyabban van a súlypontja.
[kép]
[link]
Az alaplap beszereléséhez elengedhetetlen hogy az oldalára fektessük a házat, mert nem kivehető tálcás, de attól függetlenül könnyen a helyére lehetett illeszteni.
A 2x3 darabos HDD keretekbe a 4db vinyó beszerelése tartott a legtovább, elég szerencsétlen módon lehet becsavarozni őket a keretbe, viszont annyira stabil, hogy egyáltalán nem tapasztaltam semmilyen rezonanciát a vinyók miatt.
A kábeleket elvezetőkbe csoportosíthatjuk, plusz én még összefogtam tépőzáras szallaggal, mivel annyi S-ATA és tápkábel fut és így egy csokorban mutatósabb. Kifelejtettem az IDE kábelt a fekete Pioneer író hátuljából, de az elrendezésnek hála könnyen be tudtam dugni a sok kábel mellett elvezetve.
[kép][kép]
[link] [link]

Aggódtam hogy nem fog beférni fektetve egy 30 centis UV-cső a táp melléBe is igazolódott, a 600-as Zalman elég termetes így csak kisebb fénycső illeszthető be mellé. Ellenben sikerült a bayek mellé cellux segítségével állítva felrögzíteni egyet.
[kép]
[link]

[kép][kép][kép]
[link] [link] [link]
[kép]
[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#21) WolfByte


WolfByte
tag

A ventillátorok fordulatszáma a házon belül háromállású kapcsolókkal egyenként szabályozható. Elöl a HDD kereteken összesen 2 szívja befelé, hátul pedig egy kifelé a levegőt. A tetején pedig egy überbrutálisannagy, 22 centis :DD de rettentően halk ventillátor szívja el a processzortól és a videokártyáktól a hőt. Szerintem moddolni fogom hogy dönthető legyen és nyáron azzal hűsítem majd magam :C A teteje valóban műanyagból van, de elég masszív jószágnak tűnik. A rakodótálcához mellékeltek egy gumilapot, amit feldarabolva kiválóan lehet rezgéscsillapító alátétként használni :D
[kép][kép][kép]
[link] [link] [link]
[kép][kép]
[link] [link]

Az éjszakai felvételek így képről nem túl meggyőzőek, de élőben nagyon hatásos az összkép :R

Pozitívumok:
- A gyakran használt részekhez thumbsrew mellékelve
- Variálható előlap: 2xHDD keret+3x5,25''; 1xHDD keret+6x5,25''; 0xHDD keret+9x5,25''
- Három menetben, függetlenül szabályozható ventillátorok, viszonylag halk üzemmel
- Könnyen hozzáférhető panel a ház tetején, döntött állásban, mögötte pakolótálcával
- Alulra szerelhető táp, gumialátétek alapból beszerelve hozzá
- Ütős mattfekete design
- Az oldallapra ízlés szerint extra ventillátor szerelhető
- Kábel elvezetését segítő pántok, ideálisan kialakított hellyel

Negatívumok:
- Nehezen szerelhető be a vinyó a HDD keretbe
- A házon belüli dekorációra minimális lehetőség van, egy kicsit lehetett volna szélesebb is a kuckó
- Szállításnál a legtöbb dobozon már alaptartozék a fül, hogy LAN-partyra könnyű legyen hurcibálni, de sajnos ez itt hiányzik

Alapjában véve nem bántam meg, hogy a régi Thermaltake Lanfire VM200AD-t egy ilyenre cseréltem le, a maga árkategóriájában igen jó boltot csináltam.

(#22) WolfByte


WolfByte
tag

A hűtéssel elégedett vagyok.
Az alaplap északi hídján túl hangos volt a coolermaster blue ice, így a ventit sosem dugom rá. Régen az alaplap terhelés után 43 fok körüli értéket vett fel, alapjáraton olyan 35 körül volt.
Most a vinyók felől fújó két venti erősen lehűti a northbridgen a sűrű bordákat, illetve a vinyók is egy 7-8 fokkal hűvösebbek az alacsonyabb fordulatszám mellett is.
[kép]


[Szerkesztve]

(#23) Csapi007 válasza WolfByte (#22) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Nagyon jól néz ki, gratula az új házadhoz.
Minek neked annyi winyó?

"Csak úgy mondom"

(#24) macilaci78 válasza WolfByte (#22) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szép lett, grat. Bár szvsz egy logout blogot is kiérdemelt volna. Szép ház, szép munka! :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25) WolfByte válasza macilaci78 (#24) üzenetére


WolfByte
tag

Köszi! :B A ház valóban szép.
Először azt gondoltam hogy a porfogórácson túl nagyok a lyukak és poros lesz belül a cucc, de tévedni emberi dolog. Néha át kell törölni az előlapját és ennyi, elég tiszta belül :)

(#26) Csapi007 válasza WolfByte (#25) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
És porszűrővel ilyen tiszta vagy anélkül?

"Csak úgy mondom"

(#27) Zolee11 válasza Csapi007 (#26) üzenetére


Zolee11
senior tag

Hy
Télleg nem rossz :D
''Először azt gondoltam hogy a porfogórácson túl nagyok a lyukak és poros lesz belül a cucc, de tévedni emberi dolog. Néha át kell törölni az előlapját és ennyi, elég tiszta belül''
Eccóva porszűrő nélkül ;)

no brain, no problem

(#28) maskimx válasza LordVader80 (#18) üzenetére


maskimx
őstag

Attól függ, mi az, ami számít? Nekem P180 van, és nagyon szeretem. Igen, beleépítve egy rendszert dögnehéz, de tényleg halk (lecsavart ventikkel néma), jól szellőzik, igényes, masszív és elegáns.
Nézegettem én is a nine hundredot, és ha az lenne fontos, hogy lássam, ahogy pörög a procihűtő, meg legyen 20as venti, ami leszorítja a házat, akkor biztos olyat vennék.
Nekem a minimáldesign, és az elegancia volt a szempont vásárláskor, meg persze szellőzés és zaj. Ha neked is ezek, akkor vedd a 180 ast. Ha meg lanpartikra akarsz mászkálni, és ott villantani a csilli házaddal, akkor a nine hundredot.


szerk:

Most olvastam WolfByte véleményét a házról, és az csak megerősített, hogy jól döntöttem. A táp pl jó, hogy lent van, de semmi nem választja el a felső tértől. Meg porszűrés sem igazán jó, a plexi mellett bemegy simán.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

www.tacticalgamer.com

(#29) WolfByte válasza maskimx (#28) üzenetére


WolfByte
tag

A plexi melletti rácsos részre ha nem teszünk ventillátort, akkor egy egyszerű átlátszó fóliát célszerű feltenni a belsejére, így biztosan nem jön ott be semmilyen piszok :)

(#30) Haresz1 válasza WolfByte (#1) üzenetére


Haresz1
csendes tag

Hali, kedves mindenki! Ez az Antec a Stacker közelébe sem ér, Nekem egy Sima Stackerem van némi moddinggal, emiatt csendes, igényes és valódi szélcsatorna a vasnak.Szívesen raknék be képetis,m de nem tudom hogy kell :( .

[Szerkesztve]

(#31) WolfByte válasza Haresz1 (#30) üzenetére


WolfByte
tag

Javaslom hogy a Stacker-magasztolást a megfelelő topicban tedd meg (segítek: ez nem az!:P), a házról pedig negatív kritikád ha van, szívesen meghallgatom - adott esetben cáfolom. Kivéve ha fanboy vagy, mert akkor hiába írna neked bárki bármit is. :D

(#32) zed1983


zed1983
őstag

sziasztok hol lehet ilyen házat kapni és mennyiért?

és az érdekelne még hogy tapasztalat alapján ez jobb vagy a stacker?

jah és az is érdekelne hogy ez teljesen alu?

köszi a válaszokat

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#33) Gerr'y válasza zed1983 (#32) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Cooler Master Stacker [link]

Antec Nine Hundred
[link]

Stacker asszem full alu, antec is nagyreszt, a gombok illetve egy ket elem a tetejukon muanyag.
Stacker kb. 1.5-2x annyiba kerul mint a Nine Hundred.
Stackerbe tobb hutes fer, az alaplapi talca kiszerelheto.

(#34) WolfByte


WolfByte
tag

Fájó szívvel, de a fórumban tesztelt gyönyörű darabtól meg kell válnom, külföldre költözés okán. Kiváló állapotban van, ha van rá érdeklődő, itt találja a hirdetést:
http://prohardver.hu/apro/highend_pc_elado_gigabyte_p35-ds4_c2d_e6750_hd2900xt_2gb_ram/hsz_1-200.html

(#35) d@minator


d@minator
addikt

Most már csak 21000Ft az ára azért pár hiányosság szembetűnik.
1. Miért nincs gumilába. (lehet, hogy van de nem látszik)
2. A táp alatt nem látok lyukakat amin a levegőt szívná a ház alól. Szóval a házból szívja?
3. A HDD-knek van zajcsökkentő gumibakok benne?

(#36) Henk válasza d@minator (#35) üzenetére


Henk
veterán

A háznak gumi talpa van,mégha nem is látszik.
A ház alól nem szív semmit.Mint a legtöbb háznál a táp a házból szívja a levegőt és a hátulján fújja ki.
Hát a hdd-hez nincs zajcsökkentő gumi,ezt saját hatáskörben kell megoldani.
Ezektől eltekintve és ezekkel együtt nekem nagyon bejön a ház és nem bántam meg,hogy ezt választottam.

(#37) syC


syC
addikt

Nekem nem tesztszik :( Dehát ez egyéni szoc prob :)

(#38) zsolt1129 válasza syC (#37) üzenetére


zsolt1129
addikt

Pedig azt hittem veszel egy ilyet. :D Vagy marad ami van?

(#39) syC válasza zsolt1129 (#38) üzenetére


syC
addikt

Ájj, vagy marad a mostani, vagy Lian-Li :D

(#40) Henk válasza syC (#39) üzenetére


Henk
veterán

Nekem bejön és jól szerelhető.Igaz a gyári ventiket azonnak kicseréltem benne mert hangos is és világít is,a két halálom. :DDD

(#41) syC válasza Henk (#40) üzenetére


syC
addikt

:) Nekem volt 2 ehhez hasonló házam. Azért nem szerettem őket, mert a vinyótartóba ha teszel vinyót, akkor nekem pl el sem fért a vgám a házban :) Azóta csak olyanházat veszek, amiben a vinyókat a ház hosszára merőlegesen lehet elhelyezni :)

(#42) Henk válasza syC (#41) üzenetére


Henk
veterán

Mivek kiszerelhető a vinyókeret ezért 9 hely közül választhatsz,hogy hova tedd be a vinyót,a legalsótól a legfelső helyig,így könnyen kiküszöbölhető az ütközés a vga-val vagy egyéb alkatrésszel.
Nekem a merőleges vinyókerettel az a gondom,hogy a ház elejében lévő venti az pont a vinyókeret oldalánk fújja neki a levegőt,így abból 0 halad keresztül rajt.Ez nem minden esetben van így,de amikkel én találkoztam azok pont olyanok voltak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.