Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QQRIQ


QQRIQ
tag

Haliho,

erdekelne, hogy lehetseges-e egy angol Windows XP-re valami modon magyar 'language pack'-et telepiteni? Szoval lehet-e utolagosan magyaritani az XP-t? Ha igen, stabil maradhat-e a rendszer?

Ja, es az is erdekelne, hogy az angol Office XP-t meg lehet-e arra tanitani, hogy magyar helyesirast ellenorizzen? Nem kene, hogy a menuk meg az egesz program magyar legyen, eleg volna, ha at lehetne allitani angolrol magyarra es vissza az ellenorzeseket, attol fuggoen, hogy mire van szukseg (milyen a szoveg).

Ha ezek barmelyike lehetseges, hol lehet hozzajutni a szukseges file-okhoz? :D

Most lehet, hogy ezek nagyon lama kerdesek, de fogalmam sincs a temarol :o

(#2) Slayer2


Slayer2
csendes tag

Jelenleg nem tudok magyarításról, szerintem nem lehet.

AMD RULEZ!

(#3) nap válasza QQRIQ (#1) üzenetére


nap
addikt

Termeszetesen mindent lehet, csak elegge akarni kell ... :)
Angol xp magyaritasa 3 lepesben:
1.bekapcsolod a gepet
2.letorlod az angol xp-t
3.felrakod a magyar xp-t
Ez a trivialis megoldas. Elkepzelheto nemtrivialis megoldas (az angol torlese nelkul), de azt meg nem tanultuk.
A masodik kerdesed visszavezetjuk az elozore es mar keszen is vagyunk.
Itt valoszinusithetoen van nemtrivialis megoldas is: Beteszel egy magyar offisz cd-t, oszt feltelepited a magyar helyesirasellenorzo modult.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#4) Don Vittorio válasza nap (#3) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ez nem volt valami konstruktív...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#5) QQRIQ válasza nap (#3) üzenetére


QQRIQ
tag

Nagyon vicces... kosz :)

Az Office XP-re vonatkozo kerdesre adott valaszod viszont erdekesebb... igazabol ez az, ami jobban erdekelne, mivel elofordul, hogy egyszer magyar, egyszer meg angol szoveget irok, es jo lenne, ha egy programon belul lehetne mindket nyelven ellenorizni.
Szoval ezek szerint egy angol nyelvu Office-ra ra lehet installalni a magyar helyesirasellenorzest anelkul, hogy kinyirnank az angolt? Csinalta ezt mar valaki?

(#6) WN31RD válasza QQRIQ (#5) üzenetére


WN31RD
addikt

''Szoval ezek szerint egy angol nyelvu Office-ra ra lehet installalni a magyar helyesirasellenorzest anelkul, hogy kinyirnank az angolt? Csinalta ezt mar valaki?''

Igen, lehet. Igen, pl. én már csináltam.
Sajnos ilyen módszerrel nem csak a helyesírásellenőrző modulok kerülnek fel a gépre, hanem jópár 10 MB-nyi egyéb cucc is. Viszont a dolog működik.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) Polesz


Polesz
addikt

Ehhez kapcsolódva kérdezném, hogy lehet az XP-t anélkül visszarakni, hogy minden beállítás törlődjön? Jelenleg el sem indul egy alaplap csere után még csökkentett módban sem.

Ha nem lehet akkor fel se teszem újra :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#8) MaTT


MaTT
aktív tag

Offisz xp-vel még nem volt szerencsém, de a 97-ben a beállításoknál meg lehet adni hogy milyen szótárt használjon..csak kell szerezni megfelő nyelvű szótárfájlt és kész.
Gondolom :) ...még nem próbáltam
Üdv

Keep the rubber side down!!

(#9) WN31RD válasza MaTT (#8) üzenetére


WN31RD
addikt

''csak kell szerezni megfelő nyelvű szótárfájlt és kész''
A 97-nél nem tudom, hogy van ez, de az XP-nél garantáltan nem működik rendesen. Egy halom registry beállítást is meg kell csinálni külön kézzel, mielőtt működnének az új helyesírásellenőrző és szinoníma szótárak. Megoldható a dolog, de nem egyszerű. Egyszer megcsináltam, de már nem emlékszem rá, mi mindent kellett beállítani.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#10) up válasza QQRIQ (#5) üzenetére


up
senior tag

Lássuk csak... lehet, hogy szerencséd lesz szótárfile-ok és egyebek másolásával, de az is lehet, hogy nem (mostanra kicsit megkavarták a fiúk). Viszont ha veszel egy M$ Office XP Proofing Tools nevű cuccot, abban van vagy negyven nyelvre minden ilyen eszköz, magyarra is.

De az is jó ötlet, hogy simán felraksz egy magyar OffXP-t az angol helyett, mivel az angol helyesírásellenőrző abban is benne van defaultból... (+ a német).

(#11) WN31RD válasza Polesz (#7) üzenetére


WN31RD
addikt

Van valami ''Save settings wizard'' vagy micsoda... valami hasonló nevű cucc az XP-ben. Amíg a rendszer működik (tehát nyilvánvalóan alaplapcsere előtt), talán ezzel megoldható a dolog. Még nem használtam, csak láttam az ikonját.

Egyébként nekem az a véleményem, hogy inkább ne használd... :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) Polesz válasza WN31RD (#11) üzenetére


Polesz
addikt

OFF
A Te lelkeden szárad, hogy nem leszek XP fan!!! :DD:DD:DD
ON

Ha holnapig nem érkezik rá válasz nem is érdekel tovább.

Linux rulz :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) QQRIQ válasza up (#10) üzenetére


QQRIQ
tag

Hm... Office XP Proofing Tools... jol hangzik - utananezek, hatha hozzajuthatok valahogy.

A magyar Office XP tudja az angol ellenorzest? Meg a nemetet is? Az tok jo - csakhogy nekem persze semmi kedvem megvenni (a legalis angol Office XP melle) megegyszer a magyart is :(
Pedig pont ez az a harom nyelv, amit tudok, szoval idealis megoldas lenne...

(#14) e-biza válasza QQRIQ (#13) üzenetére


e-biza
őstag

szerintem ha van egy legális licenszkódod, akkor nem kell megvenned a magyart az angol mellé, hanem a magyarnál azt a kodot adod meg, de további infoért hivd az 1-800-Microsoft vonalat :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#15) qvidra válasza QQRIQ (#1) üzenetére


qvidra
csendes tag

Igen, lehetséges az angol XP-t magyarítani, nekem megvan az XP összes language-pack-je, köztük a magyar is. ;]
Érdekelne?

UFF! Én beszéltem...

(#16) up válasza QQRIQ (#13) üzenetére


up
senior tag

Itt megtalálod, hogy melyik OffXP melyik nyelvekhez tartalmaz ellenőrző eszközöket:

http://www.microsoft.com/office/evaluation/indepth/multilingual/prooftools.asp

Ha ezzel nem vagy megelégedve, akkor marad a szótár és más hasonló file-ok másolgatása vagy Proofing Tools... :)

up

(#17) cornelius válasza QQRIQ (#1) üzenetére


cornelius
tag

Office program magyar (vagy akár német, francia stb.) helyesírási ellenőrző modullal való ellátásához nem kell feltétlenül az install CD -ért nyúlni.

Mondjuk van egy haverod akinek már fel van telepítve a magyar (vagy más európai nyelv) nyelvi ellenőrzése egy adott verziójú Office-hoz, akkor tőle nagyon egyszerűen át lehet másolni ezt a funkciót.

Csak a következő könyvtárat és az ehhez tartoző összes alkönyvtárat kell átmásolnod a saját gépedre ugyanoda:

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Proof

Ebben van egy nagy rakás DLL meg LEX file.

Arra azért vigyázz, hogy csak azonos verziószámú Office-t másolj át. Például az így átmásolt Office 97 nyelvi ellenőrzője nem megy Office 2000-rel vagy Office XP-vel.

Sőt ha szerencség van még a menüpontok egy része is magyar lesz,
attól föggően, hogy milyen nyelven készítetted az éppen megynitott doc file-t.

(#18) QQRIQ válasza qvidra (#15) üzenetére


QQRIQ
tag

Hogy erdekelne-e? De meg mennyire :)
Asszem, megcelozlak egy emillel...

Mindenkinek koszonom a segitseget... ezek szerint kell keresnem valakit, akinek megvan az Office XP magyar valtozata, es onnan meg tudom szerezni a mgyar helyesirasellenorzeshez szukseges cuccokat.

(#19) sh4d0w válasza Polesz (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Alaplapcsere után _mindig_ win$$$ újratelepítés jön. Az újonnan beszerelt alaplapnak teljesen mások lehetnek a rendelkezésre álló erőforrásai, pláne, ha még másik chipkészlet-gyártótól való az újabb lap. Sajna ez máshogyan nem megy.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) badbrother válasza sh4d0w (#19) üzenetére


badbrother
aktív tag

Nincs igazad, szerencsére van jobb megoldás.
Itt a link, köszönet érte moonman-nak:
Bővebben: link

(#21) badbrother


badbrother
aktív tag

El is felejtettem a kérdezni valót. Létezik win2000-hez valami olyan eszköz amellyel a nyelvet lehet kicserélni az egész oprendszerben? Azaz minden hibaüzenet, felirat stb... legyen más nyelvü. Konkrétan németrööl kellene cserélnem angolra.
Nyilván nem jó ötlet a letöröl-újrainstallál.

(#22) X-COM válasza badbrother (#21) üzenetére


X-COM
nagyúr

mivel az alaprendszer német el is felejtheted, csak angol esetén van rá lehetőség, de akkor is MUI pack-ra van szükség.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#23) badbrother válasza X-COM (#22) üzenetére


badbrother
aktív tag

Kösz a gyors választ, akkor nekiállok törölni, meg installálni.
:(

(#24) badbrother


badbrother
aktív tag

Most vettem észre, hogy nem is Win2000- van a gépen, hanem XP professional. Igaz ez is német nyelvüü.
Ezt sem lehet angolosítani?

(#25) X-COM válasza badbrother (#24) üzenetére


X-COM
nagyúr

ugyanez igaz rá

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#26) badbrother válasza X-COM (#25) üzenetére


badbrother
aktív tag

fák.
Köszi

(#27) hipernick


hipernick
tag

Hogy juthatnék hozzá MUI pack-hoz?
angol XP-t szeretnék magyarosítani.
Előre is köszönöm :D

(#28) ollie válasza hipernick (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt: Bővebben: link

***

(#29) hipernick válasza ollie (#28) üzenetére


hipernick
tag

No, mi a manó? Kedvenc keresőnket is ráállítottam erre a dologra, de én nem jártam sikerrel. De ha esetleg te biztosra tudod hogy megtalálható akkor kérlek jelezd és én ígérem keresem tovább.:(((

(#30) The DJ válasza hipernick (#29) üzenetére


The DJ
addikt

2 perc a kedves Google-el és csodák történnek! :)

Bővebben: link

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#31) X-COM válasza The DJ (#30) üzenetére


X-COM
nagyúr

sorry, de
These MUI components only work with the Windows XP Embedded with Service Pack 1.

amúgy nem tölteni hivatalosan, ha valaki mui xp-t vesz, az megkapja hozzá a csomagokat.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#32) The DJ válasza X-COM (#31) üzenetére


The DJ
addikt

No sebaj, a jószándék bennem volt. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#33) hipernick válasza The DJ (#30) üzenetére


hipernick
tag

No, ezt a hozzászólást már szeretem :). Köszönöm a választ de szerintem nem ez kell nekem, mivel hogy xp professional-hoz kellene ez meg embeddedhez jó. Legalábbis az én tudásom szerint nem ugyanaz a kettő. De ha tévedek akkor nyugodtan ki lehet javítani:)).

(#34) hipernick


hipernick
tag

Egyszerűen a problémám annyi lenne hogy van egy munkaállomás ami előre feltelepített angol xp-vel van felszerelve. Ezt szeretném magyarosítani, lehetőleg úgy hogy ne kerüljön nekem semmibe :DDD. Van-e erre valamilyen lehetőség?

(#35) moonman válasza hipernick (#34) üzenetére


moonman
titán

nincsen.

(#36) Intelligencs

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért kell a Windows-t külön nyelveken kiadni? Miért nem lehet úgy megoldani, hogy akár menetközben is váltani lehessen a nyelvet, mint pl. a Total Commanderben?

Lehet, hogy láma kérdés, de emlékeim szerint ezt már az 1.2-es Amiga Workbench is tudta 15 évvel ezelőtt... Igaz, az még belefért 256k-ba. :D

The Amiga, Born a Champion

(#37) moonman válasza Intelligencs (#36) üzenetére


moonman
titán

lenne 10 CD és ugyanúgy nem akarnád pl törökül használni...
egyébként meg pont erre az igényre találták ki a mui-t.

[Szerkesztve]

(#38) próbakocka válasza moonman (#37) üzenetére


próbakocka
senior tag

szintén workstation;
a héten vettem észre, hogy kizárólag jogtiszta magyar telepítőt használva, a munkaállomáshoz kapott angol nyelvű XP sorozatszámával tudtam telepíteni.
ilyen esetben ez milyen kategóriába esik, hiszen megvan a licence, amit most a sorozatszám képvisel? van egy sanda gyanu, hiába van meg az angol license azon a gépen a feltelepített magyar XP-t így nem használhatom.

vagy mégis?

mi az a mui ? mennyire képes átírni az angol felületet ?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#39) Belba válasza QQRIQ (#1) üzenetére


Belba
őstag

IGEN! Létezik magyarító lemez... :K

Nekem legalábbis angol nyelvű Win XP Prof. volt telepítve az egyik notebookomra gyárilag, ehhez adtak egy rakás lemezt... 5 db kiegészítő lemezen van rajta a francia, német, japán, koreai, arab, osztrák, izraeli, portugál, spanyol, svéd, cseh, dán, finn, norvég, orosz, görög, magyar, lengyel, török, bulgár, litván, szlovák, szerb és a többi nyelv telepítője!

Teljesen tökéletesen működött a magyarítás, semmiben nem lehetett észrevenni a különbséget, egyedül akkor vettem csak észre, mikor az Explorer 6.-ról 7-re akartam frissíteni a böngészőt... Ekkor nálam nem működött a magyar IE7 telepítője, hanem az angolt kellett telepíteni és ezt utólag magyarítani.

Amúgy meg : minden magyarul működött a gépen, nem csak részlegesen ez vagy az!

Ez egy Fujitsu Siemens notebook volt, ami 1 év után bekrepált!

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#40) Belba válasza Intelligencs (#36) üzenetére


Belba
őstag

Mert akkor minden nyelvi-fájlt is fel kellene telepíteni a gépedre (arab, török, japán, belorusz, finn, litván, koreai, stb.) ez elég sok helyet lefoglalna a gépeken.

Sokan már attól is háborognak, hogy miért telepíti a MS a gépekre az IE böngészőt, nekik ez ne foglalja a helyet a gépükön (meg a Kellékek miatt is háborognak).

Na, ez az oka!

A Total Commander egy viszonylag kis program, össze sem hasonlítható egy operációs rendszerrel!

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#41) lúzer válasza Belba (#39) üzenetére


lúzer
veterán

és ez a magyar amúgy megvan a neten is?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#42) Belba válasza lúzer (#41) üzenetére


Belba
őstag

Én a géppel együtt kaptam a WinXP Prof.-t és ezeket a lemezeket is...

Az 5 db kiegészítő lemeznek Multilanguage User Interface a neve.
(ez van még rájuk írva : For Distribution Only With A New Fujitsu Siemens PC)

Van még a lemezeken egy apróbetűs kis felirat is :
FSP : RCDWXPPMUI33SPRACHEN

[ Szerkesztve ]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#43) lúzer válasza Belba (#42) üzenetére


lúzer
veterán

köszi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#44) kraftxld válasza lúzer (#43) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem letölthető. (Hivatalosan)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45) AssAssynn válasza qvidra (#15) üzenetére


AssAssynn
őstag

Engem nagyon érdekelne .
Megköszönném, ha valahogyan átküldenél egy ilyet vagy linket adnál !

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.