Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fogas21


Fogas21
újonc

Kisöcsémnek próbálgatok helyrepofozni egy itthon porosodó régi vasat (kb 12 éves konfiguráció). Csak netezésre, youtube meg filmezésre használná.

Először a 14-es Ubuntuval próbálkoztam, de azt nem bírta, aztán a 12-est raktam rá, de azon meg nem ment a youtube egyáltalán. Harmadik nekifutásra találtam egy Puppy Linux nevű os-t és ott ment is már a youtube, csak sajna nagyon akadozott (5-3 másodperceket ugrált a kép).

Ezután jött ebéd közben az ötlet, hogy lehetne-e androidot rárakni operációs rendszernek, de sajnos minden google betyár tudásom ellenére csak olyat találtam hogyan lehet emulálni az androidot az viszont nem játszik nálam mert az lenne a lényeg, hogy ne fusson mellette más.

(prociról hirtelen nem tudok sokat mondani, valamilyen AMD cucc
512 MB, 200 MHz ram
egy videókártya ha jól emlékszem 64 MB-os
160 GB HDD)

Előre is köszi minden segítséget!

(#2) Tim82 válasza Fogas21 (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

Idevágó topik.

Ne fűzz hozzá túlzott reményeket, hogy menni fog. Az újabb, Jelly Bean/KitKat-alapú Android x86 szinte biztosan tetűlassú lesz, ha egyáltalán hajlandó elindulni. A KitKat-os változat nekem fent van egy virtuális gépen, de az sem túl gyors (1 GB RAM-ot, két magot kapott a VirtualBox-ban).

Próbálkozz meg esetleg az AntiX Linuxszal (az XFCE változatot MX-14 Linux néven keresd, gondolom, non-PAE változat kell), az nekem egy 256 MB RAM-os, Pentium III 800 MHz procis, S3 Savage 8 MB VRAM-os videokártyás, 20 GB HDD-s IBM Thinkpad T21 notebook-on egészen szépen fut.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) Fogas21 válasza Tim82 (#2) üzenetére


Fogas21
újonc

Köszi a gyors választ, meglátjuk hátha éppen úgy állnak a bolygók hogy sikerül :)

(#4) Tim82 válasza Fogas21 (#3) üzenetére


Tim82
nagyúr

Közben betettem linkeket is segítségnek. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.