Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricsip


ricsip
addikt

Vagy felrakni a FastDoom-ot:

https://github.com/viti95/FastDoom

-

(#2) body007


body007
addikt

Hehe, ilyen bios-ban régen mennyit túrtam. Mostmeg megveszek egy alaplapot, bele a proci azt kb. csak szétnézek ott - semmi szükség állítgatásra... :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#3) villamos


villamos
őstag

A vesa local azért eléggé kérész életű valami volt, amikor a PCI megjelent, meg is ölte egyből. (vajon miért? :)) ) Volt PCI -os 486 deszka bőven.
Valahol még talán meg is van a sufniban, bár ki tudja hogy elindulna e még...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elég kemény, hogy ezt kibírja a kártya :D
P3-asok tuningja kapcsán mindig beszívtam, hogy pár MHz FSB emeléstől már a PCI perifériák is elkezdtek szórakozni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Balu77 válasza villamos (#3) üzenetére


Balu77
őstag

Igazából a VLB bizonyos pontokon még gyorsabb is lehetett a pci-nál, de a gond ott volt hogy a VLB-n konkurráltak az eszközök, hisz nem csak a VLB-be rakott perifériáknak kellett a sávszélességen osztozni, de a cpu-nak és a memóriának is. Ellenben a VLB 40-50Mhz-en is mehetett és az lazán lelépte a pci 33Mhz-ét, viszont utóbbinál nem vette el a sávszélességet a cpu és ram kapcsolatától. Azok a régi szép idők... :U

izé

(#6) kisfurko


kisfurko
senior tag

Ha jól emlékszem, nekem olyan VLB-s lapom volt, ahol lehetett állítani a VLB:ISA osztást, szóval a 16 MHz sima ügy volt, de egy 50-es procival a 25 is mehetett volna. Sose volt SB-n kívül ISA-s kártyám, szóval nem nagyon próbálgattam, az SB klón meg nem jól bírta.

(#7) hcl válasza Balu77 (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Viszont a Vesa igencsak instabil tudott lenni, és gyak. csak VGA-ra volt használva (ritka kivételek voltak talán).

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) kisfurko válasza hcl (#7) üzenetére


kisfurko
senior tag

Nem volt az instabil, csak nem kellett minden dzsunka szart beledugni :D Meg rendesen be kellett állítani az osztást, hogy ne menjen 33 MHz fölé, mert azt már nem bírta minden kártya. DX2-80 nem az ideális processzor volt hozzá.

(#9) hcl válasza kisfurko (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Igen, csak akkoriban nem mindenki tudta ezt :) (Nekem nem volt saját VLB cuccom szerencsére :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ez már igen :D kicsit olyan hangulata van mint a custom clock generátorral a 386DX húzásának :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Imádom ezt a youtube csatornát, big fan. :))

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#12) ceia


ceia
őstag

Nem gondoltam volna, hogy létezett 486-os lap csak ISA aljzatokkal. Nekem már PCI-os volt az első gépem, Am5x86 "P75" 133 (valójában 486-os) procival. Az a P75 erős túlzás volt. Viszont ment 4x40MHz FSB-n 160MHz-en. Az volt az AMD utolsó jó processzora az Athlonig. Aztán meg az a Ryzenig. ;]
DX2-66-on eleve nem is ment teljes sebességgel a Doom, csak DX4-100-on, de aztán az a top, mert le van korlátozva egy adott max fps-re, annál feljebb nem megy, jobb gépen sem. Vagy ez csak a Doom2..? Annál biztosan így van. Én először azzal játszottam, az első résszel csak jóval később.

        it's more fun to compute

(#13) hcl válasza ceia (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nem gondoltam volna, hogy létezett 486-os lap csak ISA aljzatokkal. "
Meg aztán volt a 386-os lapba rakható 486 upgrade is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) ricsip válasza ricsip (#1) üzenetére


ricsip
addikt

fastdoom-ot amúgy próbálta bárki is retrósok közül?

-

(#15) rednifegnar válasza ceia (#12) üzenetére


rednifegnar
senior tag

az en laptopom is egy olyan 486dx ami belso felepitesre inkabb 386 vagy 286-os. nem tud az ide vezerloje dma-t de meg pio-bol is csak az alacsony frekiseket (nincs large/lba modja se), szoval akkortajt sok furi inkompatibilis cucc letezett.
ma persze osszedugod, be se kell lepni biosba es mukodik, a gond akkor van ha nem mukodik es nem tudni mi a kinja vagy nem lehet allitani. de hat anno mennyi szopas volt a memoriakkal, sip/dim de elotte meg diszkret ic-s megoldasok is voltak. en szerettem ezeket, vagy csak megszepultek az emlekek :D

A camera does not make art, the artist makes art.

(#16) solti_imre válasza villamos (#3) üzenetére


solti_imre
tag

Az EISA sem húzta sokáig... :N

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#17) ricsi99


ricsi99
addikt

Volt egy trident vesa karim...ahh hogy ment rajta a prince of persia :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18) kilua


kilua
senior tag

Én le.... ezt a retro mániát, inkább felrakok egy doom source portot android tabletre és játszok azzal. Így már jobb mint sok mai indie játék. A dos verzió felbontását és FPS számát dosboxal már nem veszi be a gyomrom.

[ Szerkesztve ]

(#19) DBob válasza rednifegnar (#15) üzenetére


DBob
őstag

"az en laptopom is egy olyan 486dx ami belso felepitesre inkabb 386 vagy 286-os"

Aha. Tehát a te FPU-t is tartalmazó, 32 bites 486DX CPU-d belülről egy ~10 évvel korábbi 16 bites CPU.

Ugyanezért a mondatért a '90-es években megkaptad volna mekkora lámer vagy.

(#20) DBob válasza kilua (#18) üzenetére


DBob
őstag

"Én le.... ezt a retro mániát"

Úgy látom mégsem, mert vetted a fáradtságot hogy kommentelj. :U

(#21) Czeky válasza kilua (#18) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Ez egy igazi "PC Master Race" komment. :U

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#22) kilua válasza Czeky (#21) üzenetére


kilua
senior tag

Főleg hogy szeretek retro szoftverekkel játszani, csak nem retro hardvereken.

3D játékok esetén mindenképp mint doom vagy ps1n esetén duckstation általi feljavítások, 2D esetén RetroArch és crt royale szűrő, mert nem hiányzik a crt tvk vibálása sem.

[ Szerkesztve ]

(#23) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sajnálom kicsit, hogy nem dokumentáltam régen, hogy milyen gépeim voltak. Ilyen DX2 processzorom az tudom, hogy volt. Meg volt valami Celeron 300Mhz is utána.

Aquila non captat muscas.

(#24) nyunyu válasza rednifegnar (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

az en laptopom is egy olyan 486dx ami belso felepitesre inkabb 386 vagy 286-os. nem tud az ide vezerloje dma-t de meg pio-bol is csak az alacsony frekiseket (nincs large/lba modja se), szoval akkortajt sok furi inkompatibilis cucc letezett.

Ti486DLC? Asszem az volt a 486 lábkiosztásúra átszabott 386, koproci nélkül.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) rednifegnar válasza nyunyu (#24) üzenetére


rednifegnar
senior tag

igen valami ilyesmi csinalmany lehet (ez mar dx), sok mindent tudott de alapvetoen az alaprendszer konstrukcioja megrekedt es csak tupiroztak ami volt.
mint gep nagyon jopofa de nem csodalom hogy feladtak a dolgot es eladtak az acernak, nem tudtak versenyben maradni. ez mar nem az az idoszak volt amikor kiadunk valamit es 5 evig ulunk a kovetkezo konstrukcion, elkezdett berobbanni a piac/fejlesztes, mar honapokban volt merheto minden ujdonsag.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#26) rednifegnar válasza Hegyirabló (#23) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem megvan az xt laptopom, 2 db 1.4-es floppyval (az 1.4m akkor nagy szo volt), hdd az nem volt. a kijelzoje egy monokrom lcd vilagitas nelkuli (pont mint egy kvarcoraban), tudott cga emulaciot es akkor mar "szines" programokat is el tudtam inditani.
a tapja meghalt az idok folyaman de atepitettem kicsit igy most priman megy. sajnos a floppykkal mindig baj van, foleg ennyi ido utan, de amugy szepen megy.

mast en se nagyon tartottam meg mert minek (a 486-os van meg meg de azt hasznalom). a tobbi kiszolgalt cuccot odaadom egy ismimenek akinek minden kell mert majd megjavitja/felhasznalja egyszer dumaval elviszi (valoszinuleg soha napjan), a tobbi meg megy a szelektiv leadasba.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#27) kisfurko válasza nyunyu (#24) üzenetére


kisfurko
senior tag

A 486 DLC 386-os alaplapba ment. 1KB cache, no FPU. Félúton a 386 és 486 között.

(#28) kopi72 válasza DBob (#19) üzenetére


kopi72
aktív tag

volt am 386sx is (az elso alaplapom nekem) az 32 bites volt belul, de kifele csak 16 bites adatbusszra kotottek ra, olcsositas vegett..

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#29) DBob válasza kopi72 (#28) üzenetére


DBob
őstag

Volt biza. Ahogy te is mondod, az is már 32 bites volt belül, és valóban 16 bites buszra fűzték tokozáson kívül, hogy jelentősen olcsóbb legyen (eleinte, később már marginális volt a különbség).

De hogy jött ez a 486DX-hez ami belülről lehet egy 286-os?

(#30) solti_imre válasza kopi72 (#28) üzenetére


solti_imre
tag

Én ilyen újdondász alaplakokkal nem foglalkoztam! :) Jó volt az XT is, 4.76-on! :) (A mai napig megvan az alaplap! :-)

[ Szerkesztve ]

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#31) rednifegnar válasza DBob (#29) üzenetére


rednifegnar
senior tag

latom nem jott at a lenyeg (masnak igen) es kapaszkodsz egy olyan mondatba amit nem ertettel (vagyis ertettel de csak azert hogy belekothess inkabb kopulod a vajt).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#32) Balu77 válasza solti_imre (#30) üzenetére


Balu77
őstag

4,76-Mhz-es XT, jajj! Anno egy cga kártyával volt hozzá szerencsém. :D Amiben nagyot tudott a gép, az a háza volt. Na az tényleg jó böszme volt, de legalább lassú. A kapcsolója meg kb. mint most egy trafóházban a 10KW-os szekrényen a billenő. :DDD Hát az sem most volt. De emléknek megmarad, kemény turbo basic-el szórakoztam rajta. Ja és elfutott rajta a Golden Axe, igaz nem volt kapkodó idegbeteg.

[ Szerkesztve ]

izé

(#33) solti_imre válasza Balu77 (#32) üzenetére


solti_imre
tag

Az igazi a Hercules kártya volt, az "eszméletlen" 720x348-as felbontással! :) (Bár ahogyan elnézem, lassan a monitorok és a videokártyák is visszaállnak erre... :( :(( :((( - legalábbis jópár fórumtársunk az ördögtől valónak tartja a 4K-s felbontást! :N (Tápot a Bécsi út túlvégéről hoztam, házat a Majakovszkij utcai Műszertechnikától... :D )

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#34) Balu77 válasza solti_imre (#33) üzenetére


Balu77
őstag

Középiskolában 1 színes monitor volt, a többi mind hercules. Amikor a terembe berontottunk, szabályos közelharc volt a színesért, ami konkrétan a cga volt. :D

izé

(#35) fatpingvin válasza solti_imre (#33) üzenetére


fatpingvin
őstag

flame on: miért, a FHD mire nem elég? ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#36) Czeky válasza Balu77 (#34) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

CGA monitor? Nem, saját... :DDD

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#37) solti_imre válasza fatpingvin (#35) üzenetére


solti_imre
tag

Mondjuk egy normálisabb felbontásra - és most nem arra gondolok, hogy piff-puff játékokban az ellen hogyan jelenik meg, hanem arra, hogy egy szimulátorban a városkép mennyire részletes... Ég és föld, hidd el! (Lövöldözés, football, autós játékokban persze mindegy - ezekre a CGA felbontás is bőven sok!!!)

[ Szerkesztve ]

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#38) solti_imre válasza Balu77 (#34) üzenetére


solti_imre
tag

Nálam a Hercules jött be - a "nagy" felbontás kompenzálta a színek hiányát! (De ha jól emlékszem, volt valami CGAEmu progi is...)

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#39) solti_imre válasza fatpingvin (#35) üzenetére


solti_imre
tag

Miért, a 640 kbyte mire nem elég...? :DD :D :)

[ Szerkesztve ]

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.