Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD K6-2 vs. 3 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SeF


SeF
tag

Helló!
Tanácsotokat kérem ez ügyben. Melyik a jobb, mármint azonos konfigurációban csak a proci különböző, de azonos órajelű. Láttam ezeket a típus-megkülönböztetőket, de nem tudom mit jelentenek, ill. az ilyen utótaggal dedikált CPU milyen, mennyivel tud többet és mekkora tejesítménytöbbletet jelent? Névszerint: K6-2-AFR; K6-2+; K6-2CXT. És mégegy mennyivel jobb a K6-3 a 2-nél, az AIDA szerint semmivel, sőt a 2 MMX-ben jobb, pedig nincs integrált L2 full-speed cache rajta. Bocsi, hogy ilyen hosszú.
UI.: megéné most egy ilyen konfigba beruházni? (csak lap, proci, ram, a többi alkatrész adott) Most egy P166@188MMX-et nyúzok 32MB sd-vel Win ME-vel. Nem őrültem meg!!! Atomstabil és gyorsabb a 98-nál!

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#2) Parci válasza SeF (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A K6-III-ban INTEGRÁLT (és így full-speed) az L2-es cache. A K6-2 CTX pedig iszonyú jól húzható, viszont nincs benne L2-es cache.

Ha egy árban vannak, a K6-III a jobb választás, egyértelműen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) bundee_rk


bundee_rk
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nekem van egy ilyen CXT-s K6-2 350-es procim. Mennyi MHz-t jelentene ennél az az iszonyú jól húzhatóság? Mert pl haveromnak is ilyen volt anno és 380-nál már asszem fagyogatott néha. Szóval: mi lehet a max stabil fesz/MHz kombináció? (oké, tudom hogy ez a konkrét darabtól függ, de úgy általában véve)
Megérné-e lecserélni egy 550-esre a jelenlegit mondjuk úgy 2000Ft árkülönbözet számításbavételével, avagy húzzam ki ameddig lehet, aztán könnyező szemekkel váljak meg tőle és vegyek valami ütősebbet? Végülis jáccani nem nagyon szoktam, ezért ilyen egetverő a kérdés. Max Silent Hunter 2-t nyomom néha. Azonkívül cd írás, mp3 tömés/ játszás, videolejátszás, net, ilyesmi. Szóval megérne-e ez párszor 10e Ft-ot?

Hol lehetne egyáltalán még 550-es K6-2-t szerezni REÁLIS áron?

(#4) VFR


VFR
csendes tag

Hi!

Tudja valaki, hogy hol lehet kapni K6-III-at, és mennyiért? A K6-2 pedig annyira azért nem tuningolható. Nekem 450-esem volt, és szerencsém volt mert alapfeszültségen(2,2V) ment 550-en. Sokaktól hallottam, hogy ez már a K6-2-nél igen jó aránynak számít.

(#5) Hequila


Hequila
őstag

Na egy kicsit felhozom a topicot:

Van egy k6-II-es 450-es procim. 2,2 volton megy 500-on. Viszont 550-en már fagy ennél a feszültségnél. Kérdésem: 2,5 voltot kibírna fop68-assal (ez a következő fesz. léptetés)?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Van rá esély, de nem merném meghúzni.

Nekem volt egy k6-2 500 mhz-m, tnt2 m64-gyel 3dmák2k: 1350 pont, aztán sikerült nagy nehezen szerezni egy k6-III-ast: 1750 pont!!! Pedig 100 mhz-vel lassabb volt. Mindmáig büszke vagyok arra, hogy egyszer volt egy ilyen brutál procim! Azóta sincs semmi hozzá fogható!

I am having fun staying poor.

(#7) Hequila válasza Drizzt (#6) üzenetére


Hequila
őstag

Hát igen, csak azt a kincset is eladtad :(

Szerintem én sem fogom zaklatni, mert az az 50 MHz nem egy egetrengető különbség, de hát akkor is csak jó lenne, mert a deszka is ennyit bírna max, meg jó lenne kihasználni...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8) Hequila


Hequila
őstag

Éppen most vettem észre, hogy nekem is CXT -s steppingű(?) a kisdrága. AIDA azt írja, hogy a magyfesz 2,2-2,4 volt legyen. Hát ezek szerinte a 2,4 még nem árt neki, nem tudom, hogy a 2,5 -el mit csinálna. Én a celeronnak +0.3 voltot adtam, és még mindig müxik. Tényleg nem tudom, mert azért a K6-ost jobban sajnálniám, mint ezt a szar celeront.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9) bullit válasza Hequila (#8) üzenetére


bullit
csendes tag

Nyugi!
Mi egy K-6 2 300-ast használtunk 2.9V-on, mert a jó kis TX chipes lapon az volt a legkisebb fesz. Ment is vigan 380MHz-en. Semmi baja nem lett.

(#10) op9 válasza bullit (#9) üzenetére


op9
aktív tag

Nana...!

Ez így egy kicsit félreérthető.
Ugyanis nem a TX chipset határozza meg a feszt.

[L]http://www.asus.com/pub/asus/mb/sock7/430tx/tx97-le/tx97le-100.pdf[/L]

Nekem pl. ez van, és tudja a 2.2-őt.

Ha vkit érdekel, akkor csináltam régebben egy kis tesztet IP233MMX@291 vs. K6-III 450MHz op#´9 névvel
[L]http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=1&t=005863&p=2[/L]

Üdv.!

How Bad Do You Want It?

(#11) Drizzt válasza op9 (#10) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Köszi.

I am having fun staying poor.

(#12) op9 válasza Drizzt (#11) üzenetére


op9
aktív tag

Nincs mit.
:))

How Bad Do You Want It?

(#13) Zoltán válasza Hequila (#8) üzenetére


Zoltán
őstag

AIDA néha ír össze-vissza hülyeségeket. Azt, hogy egy AMD-nek mennyi fesz kell, sokszor maga az AMD sem tudta akkoriban, mikor még K6-2 és K6-3-as procik voltak. Ez nem vicc, saját szememmel láttam, hogy holtmás értéken ment atomstabilan, az eredetin meg nem is indult.

(#14) Nowhereman válasza Zoltán (#13) üzenetére


Nowhereman
őstag

Gyerekek azért csínyán a fesszel - ugyanis életemben egyetlen megnyuvasztott k6-osall találkoztam -azt 3,52V-on akarták meneszteni -azt már nem élte túl, pedig nem sok ennyire elpusztíthatatlan kütyü fordult meg a hardverpiacon. A 2,8V nálam még feküdt, de a extrahő miatt nem komáltam.
Egyébbként a 3-as a mezei 2-esnél úgy nagyátlagjában 15-20%-al volt gyorsabb.

Utánam a kondenzcsik!

(#15) Gonosz


Gonosz
csendes tag

Mi két ilyen gépet használunk itthon, egy 450@500 és egy 500@550. Mondjuk én sokat nem játszom rajta (max UT-t), de netezni, filmezni elég. Az utóbbi procit egyszer meghajtottam 600-on ;) Feszt nagyon nem mertem emelni (talán 2.4-ig ha mehettem?), nem volt rajta csak kommersz P1 hűtő. Windoz elindult, de nem sokáig ment. A proc 575-ön talán hosszabbtávon is stabil lett volna, de azt meg az alaplap nem bírta (105-ös FSB). Amúgy egyes alaplapok (pl Aristo TXpro (asszem)) rendelkeznek nemdokmentált beállításokkal. Pl több a jumpervariáció, mint a manualban lévő fesz beállítási lehetőség. Egyszer kezembe került egy ilyen. Amikor készült, még max a K6 létezett. K6-2-t beletéve 66x6-on az már majdnem 400MHz. Hát ha még 83-at is tudott volna (ja, meg AGP-t ;). A fesztáblázatot az öcsém alaplapjának doksijából lestem ki (VIA-s Aristo AM954 avagy PC partner MVP3BS7), kb ugyanúgy voltak elosztva a jumperek a lapon.
K6-3-hoz sajna még nem volt szerencsém. Szvsz mo.-ra nem sokat hoztak belőle.

(#16) Hequila


Hequila
őstag

A HWSW-n láttam az egyik hozzászólásban:

(A core feszt ha 2,3 V fölé emeled, akkor a proci hosszabb-rövidebb idő alatt megsül )

Ennek mekkora az igazságtartalma?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#17) Hequila válasza bullit (#9) üzenetére


Hequila
őstag

És mennyi ideig járattáto ezen a feszen?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#18) rog válasza Hequila (#16) üzenetére


rog
addikt

hát nem sok...

(#19) Nowhereman válasza Hequila (#16) üzenetére


Nowhereman
őstag

Szerintem nem sok! Én 2.7V-on használtam inditottam egy 3dmarkot osz kihúztam a klotyóra - visszajövet/kb5-10 perc!/ csak a fagyás fogadot - ugyanis nem tettem rá a hűtőt. A proci most épp abban a gépben gürizik, amin most netezek!

Utánam a kondenzcsik!

(#20) Hequila


Hequila
őstag

Na rászántam magam, és kapott a kisdrága 2.5 voltot, és így simán megy 550-en. Prime95 egész éjszaka ment hiba nélkül. Majd lemérem 3DMarkabn is a sebességnövekedést.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21) Hequila


Hequila
őstag

Éppen most nézem a HOT CPU Testert. Az baj, hogyha a proc terheltsége néha egy pillanatra leesik 0-ra?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#22) Hequila


Hequila
őstag

3DMark eredmények:

CPU: 550MHz VGA: 183/183MHz 3DMark 99: 2651 pötty
CPU: 550MHz VGA: 200/200MHz 3DMark 99: 2672 pötty
CPU: 500MHz VGA: 183/183MHz 3DMark 2000: 1185 pötty
CPU: 550MHz VGA: 183/183MHz 3DMark 2000: 1228 pötty
CPU: 550MHz VGA: 200/200MHz 3DMark 2000: 1236 pötty
CPU: 550MHz VGA: 183/183MHz 3DMark 2001: 525 pötty
CPU: 550MHz VGA: 200/200MHz 3DMark 2001: 519 pötty
3DMark 2003: aszongya, hogy húzzá innen a ..csába


Mindegyik teszt defaulton volt.

Aszongyátok meg nekem, hogy ez miért van:

CPU: 550MHz VGA: 183/183MHz 3DMark 2001: 525 pötty
CPU: 550MHz VGA: 200/200MHz 3DMark 2000: 519 pötty

Ha húzva van a kis voodoo, akkor még kevesebbet kep.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#23) CYBERIA válasza Hequila (#22) üzenetére


CYBERIA
őstag

Most vettem 500-as K6-III -at. Nem tud valaki eladó EPoX EP-MVP4A lapot?
Ehhez Acorpot adtak, de maximalista vagyok.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#24) gromble_ziz válasza Hequila (#22) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

Látod ez egy olyan kérdés, amire csak a géped tudja a választ...
De ezek csak szintetikus tesztek (remélem jól mondom) ... szóval inkább te próbáld ki, hogy látsz-e különbséget az álltalad használt proramok futtatása közben...

kalappal :)

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#25) acer_


acer_
aktív tag

Nekem egyszer összejött egy tomato lapban a k6-2 266@450 (450-esnek ismerte fel, de asszem 466 körül ment..). 2,8 voltot kapott, és 83-as fsb-t. Kicsit melegedett, de nem volt vészes.
Ja, és semmi baja nem lett. A proci azóta is szolgál egy novell szerverben.

(#26) Zoltán válasza Hequila (#22) üzenetére


Zoltán
őstag

A válasz egyszerű. Azért kapsz kevesebb pontot a tuning után, mert így már nem stabil, tehát több számolási hibát ejt, amit ki kell javítania. Deaz meg ugyanúgy időbe/erőforrásba kerül, tehát végülis lassabb lesz.

(#27) rog válasza Zoltán (#26) üzenetére


rog
addikt

mi?! :))

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD K6-2 vs. 3 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.