Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) varmi2 válasza headhunter (#4222) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen rá megy az fm2re. Ugyan is am2től fm2-ig ugyan az a felfogatás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4252) spkkill válasza atti_2010 (#4250) üzenetére


spkkill
tag

Volt olyan gépem is. :DD Majd nézek pár tesztet,hogy mekkora jelentősége van a plusz kártyának.

(#4253) StSanya válasza headhunter (#4222) üzenetére


StSanya
őstag

Itt azt írják, hogy a hangja nem az igazi, amúgy jó ár/érték arányú. Max. idővel cseréled rajta a ventit...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4254) cbm1974


cbm1974
tag

Sziasztok!

Nem tudná elmagyarázni valaki, hogy az amd a10-es belső GPU-ja-hoz hozzá lehet-e társítani egy PCI-os vidikarit, h. a kettővel együtt dübörögjön a 3d? És ha igen, csak Radeonról lehet szó? Mert én GF párti vagyok.
Mintha fórumon több helyen is olvastam volna, h. ez lehetséges crossfire x üzemmódban, több kártyát is vezérel a belső GPU-val együtt.
Pontosan hogy van ez? Valamit félreértettem?
Előre is köszi a választ :))

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#4255) stratova válasza cbm1974 (#4254) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

Ezeket lehet, Geforce-ot nem. De szerintem DG-nél értelmesebb egy fejlett, alacsony fogyasztású, de erősebb dVGA és egy letiltott IGP-s Athlon II X4 (740, 750K).

(#4256) cbm1974 válasza stratova (#4255) üzenetére


cbm1974
tag

köszi, már világos (gondolom a DG a duál Gf-ot jelentené). Én egyelőre csak 1 kártyát adnék az a10 procihoz, úgy is elérhető jelentős grafikai javulás a játékoknál is, Igaz? ezek szerint hozzá kell szokni a Radeon-okhoz :)
Gondolom ezek crossfire függők, vagy szerinted minden ilyen lap támogatja már ezt az opciót? Mert nincs mindegyiknél ez feltüntetve (árgépen néztem)...:)

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#4257) varmi2 válasza cbm1974 (#4256) üzenetére


varmi2
nagyúr

A DG az azt jelenti, hogy 1 apuban lévő igp, és egy dedikált vga. 2 dedikált vgát nem tudsz az apuhoz kötni, hogy mennyen az igp is, csak egyet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4258) rendesadam válasza cbm1974 (#4256) üzenetére


rendesadam
tag

Itt találod a tesztet; általában jelent pluszteljesítményt a DG, de csak ritkán ad jelentős többletet. Ha neked fontos a komolyabb grafikus teljesítmény, akkor szerintem hanyagold az IGP-t, és ahogy fentebb írták, egy olcsóbb Athlon + dVGA jobb választás.

(#4259) cbm1974 válasza rendesadam (#4258) üzenetére


cbm1974
tag

Okés, már mindent értek :DD
Tehát grafikai téren nem is olyan nagy durranás ez a Trinity, ha az SLi megoldás erősebb nála. Én is valahogy így gondoltam (ez a belső GPU olyan lehet kb. mint egy integrált VGA)!
Viszont mindenképp erős proci, és megéri az árát is az intelhez hasonlítva.

köszi a válaszokat, ismét bölcsebb lettem :R

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#4260) Vartanus válasza cbm1974 (#4259) üzenetére


Vartanus
őstag

Azert ne becsuld le ennyire...nyilvan nem ver meg egy fel milkas GTX 680 SLi rendszert..de pl az en Radeon HD 4850em leveri pedig abban tobb mint 2x annyi szamoloegyseg van:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4261) margithid


margithid
veterán

5500 fogyasztási adatokat nem tud valaki?
Vagy esetleg fogyasztási összehasonlítást ivy i5tel?

(#4262) csebi


csebi
tag

én továbbra is nagyon szépen meg vagyok elégedve...
az én felbontásomhoz telitalálat ez az A10 5700... dirt3, lotro, nba 2k13, mlb 2k12, metro 2033, dishonored mind tökéletesen fut...
fagyások is eltűntek, mióta ha 2 monitoron megy a vlc kikapcsolom az utorrentet...

örülök a gépnek nagyon, ajánlom mindenkinek!

(#4263) Vartanus válasza margithid (#4261) üzenetére


Vartanus
őstag

A hivatalos TDP je az ivy i5-nek 77W az 5500-nak 65W. ennyit tudok :DD

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4264) FireKeeper válasza cbm1974 (#4259) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

érdekes összefoglalás :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4265) margithid válasza Vartanus (#4263) üzenetére


margithid
veterán

Ezt én is:)
Gyakorlati értékek érdekelnének.
IDLE kevesebbet fogyaszt az intel, de mivel nekem virtuális gépek mennének, ezért a teljesírményleadáskori fogyasztás érdekelne.

(#4266) varmi2 válasza margithid (#4265) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezt nézd meg, hátha ez segít!

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4267) solfilo válasza margithid (#4265) üzenetére


solfilo
veterán

Csak pontosításképp, idle az i5 fogyaszt többet.

solfilo

(#4268) atti_2010 válasza margithid (#4265) üzenetére


atti_2010
nagyúr

He-he hol vannak már azok az Intel CPU-k amik kevesebbet fogyasztottak és jobbak voltak, legenda lett belőlük.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4269) margithid válasza solfilo (#4267) üzenetére


margithid
veterán

Én itt nem látok i5öt, de durva,m hogy a 95W-os amk kevesebbet fogyasztanak mint az i3..

(#4270) stratova válasza margithid (#4269) üzenetére


stratova
veterán

Ennek a magyarázata részben a Llano/Trinitynél használt fejlett iGPU-ban keresendő. Intelnél kb. olyan energiahatyákonysági hátrányban szenved a GPU rész, mint AMD-nél a CPU. Emiatt bravúros Trinity üresjárati fogyasztása. Bár a Power Gating már Llanonál is komoly fogyasztáscsökkenést jelentett terheletlenül.

(#4271) StSanya válasza margithid (#4269) üzenetére


StSanya
őstag

Ha az i3 45W, az i7 meg 47W idle, akkor qrva nagy logika kell kitotózni az i5 idle-ét... :W

A másik: Sok ember beleesik abba a hibába, hogy AMD és Intel eltérően számolja a TDP osztályt. Leegyszerűsítve: AMD a maximumot adja meg, míg Intel egy nem igazán publikált (vagy csak általam nem ismert) tesztfeladatok során átlagosan fogyasztott értéket.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4272) margithid válasza StSanya (#4271) üzenetére


margithid
veterán

De engem ne maz idle érdekel, hanem, hogy terhelés alatt mennyit fogyaszt.

(#4273) FireKeeper válasza margithid (#4269) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

megtévesztők lehetnek a TDP értékek is, mivel az intel átlagos fogyasztási adatokat ad meg, míg az AMD csúcsfogyasztást.

illetve a tehelés alatt magasabb fogyasztás szerintem erősen betudható a turbó alatt alkalmazott indokolatlanul magas feszültségeknek. BTW megnéznék egyszer erről egy tesztet, hogy a turbó kikapcsolása és/vagy az alulfeszelés hogyan hatnak a fogyira.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4274) #24650752 válasza margithid (#4272) üzenetére


#24650752
törölt tag

Ott van: HD filmlejátszás. Az már egyfajta terhelés. Még combosabb alkalmazásokat is találhatsz végigolvasva a tesztet: [link]. Az i5 valahol az i3 és az i7 között van.

(#4275) stratova válasza StSanya (#4271) üzenetére


stratova
veterán

StSanya és FireKeeper

Ezek viszont nem TDP, hanem mért értékek. CPU-ként, a Bulldozer/Vishera terhelve többet eszik, mint egy 2. 3. generációs Core i ezt el kell fogadni. Amit viszont érdemes megvizsgálni, mit ad cserébe, pl van egy FX-83xx-ed, ami kezel 8 szálat és annyiba fáj mint egy i5 (új árat nézve), azt meg számolja ki mindenki maga mennyi idő alatt térül meg a fogyasztáskülönbözet.
Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy bizonyos feladatoknál FX még nincs maximumra járatva i5 viszont már "dadog". Lásd miresz példájánál a renderelés és mellette egyéb tevékenység végzése.
Ki kellene mérni virtualizációra mi jobb, FX-6300 vagy i5 (non-k).
FX-6300 párja teljesítményben szerver oldalon Socket C32-ben ugyan, de az Opteron 4340 lenne

(#4274) Csol-T: Llano/Trinitynél a videólejátszás minimális terhet ró a processzorra, ott a fejlett UVD3-as GPU.

[ Szerkesztve ]

(#4276) margithid válasza FireKeeper (#4273) üzenetére


margithid
veterán

Igazából azt se tudom elég lenne-e nekm az 5500 teljesítménye, 3 virtuális xp futattására és firefox 40-50 oldal megnyitására lenne használva, ez mellett még átlagos dolgok, pl zene, film, net.
Aztán lehet erre már jobb egy i5, nem tudom.
MiniITX-en is gondolkodom, de az nem hoz sokat fogyasztásban, ahogy hallom.

(#4277) stratova válasza margithid (#4276) üzenetére


stratova
veterán

Ez már csak Brainstorming részemről, de jó lenne tudni kiosztható-e a guest/klienseknek Trinity GPU-ja is vagy csak egy diszkrét kártya (al la pci passthrough). Ha ki lehetne adni nekik, az böngészésnél nem lenne rossz, mert egyre több böngésző támogatja GPU gyorsítást. Sajnos ebben nem vagyok járatos.

(#4278) FireKeeper válasza stratova (#4277) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mintha rémlene hogy van ilyen lehetőség, de nem emlékszem pontosan, hogy ez most a proci vagy a videókártya függvénye-e. ha az utóbbi, akkor lehet hogy még csak a GCN tudja.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4279) stratova válasza FireKeeper (#4278) üzenetére


stratova
veterán

CPU + Chipset függvénye (Intelnél VT-d, AMD-nél IOMMU kell hozzá) elsősorban.
FX-4170 + Gigabyte HD 6850, GeForce GTS 250 összeállításban készült már róla cikk, csak ebben APU-król nem tesz említést a szerző.

Elméletileg egy GPU/OS lehetséges:

Videokártya

A videokártyától is függ, hogy át lehet-e adni virtuális gépnek vagy sem. Ökölszabály: ha a kártya nVidia akkor nem fog működni, ha AMD/ATi akkor gyakorlatilag mindig működni fog. Érdemes utánanézni ITT, hogy a kiszemelt kártyát valaki már működésre tudta-e bírni. Ez az oldal sem tartalmazza az összes kártyát, bár látszik, hogy sokkal gyakrabban frissítik mint alaplapos társát. A "<kártyakódja> passthrough" kifejezésre keresés itt is szinte mindig dob használható találatot.

[ Szerkesztve ]

(#4280) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Gondolkozom az A10-5800K-nak az igp tuningjába, persze csak 850-900 Mhz közötti értékre gondoltam.
Első kérdésem, hogy milyen feszültséget adjak neki? :F Mivel csak gyári hűtés van rajta, nem akarom megfőzni :D .

Illetve a memóriát meddig lehet húzni? Corsair Vengeance 2x4 GB DDR3 1866 Mhz

https://ingatlan.com/33821564

(#4281) FireKeeper válasza stratova (#4279) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha a VLIW5-ös 6850-essel ment, akkor a VLIW4-es Trinity IGP-vel is mennie kéne.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4282) margithid


margithid
veterán

Még annyi kérdésem lenne, hogy a trinity hol érzi magát jobban, win 7 vagy 8?

(#4283) FireKeeper válasza margithid (#4282) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mindenképp érdemes win8-at pakolni alá sztem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4284) kopidoo válasza Dani_kp (#4280) üzenetére


kopidoo
senior tag

Szerintem csak simán dobj rá egy kis kakót UEFI-ben. A GFX feszültség maradhat auto-n.

(#4285) Borokafa válasza Dani_kp (#4280) üzenetére


Borokafa
őstag

Elvileg ennyi emelést bírnia kellene fesz emelés nélkül is(GPU)
A Corsair (nálam) 2133MHz 10-11-10-28-2T 1,54V mellett, csak emelsz a szorzóján és manuálisan beállítod az időzítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#4286) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Az GPU részt lehet úgy húzni hogy az energia gazdálkodás működjön? Most felraktam 900Mhz-re...csak az a gond hogy nem veszi vissza az órajelet amikor kéne.

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#4287) atti_2010 válasza HolyFire (#4286) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Anno mikor működött a műszerem megmértem 3-4W a különbség, te kell eldöntsd megéri vagy sem.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4288) kopidoo


kopidoo
senior tag

Amikor idle állapotban a monitort kilövi a gép, akkor csökkennie kéne a fogyasztásnak?
Mert én nem vettem észre.

(#4289) #78927104


#78927104
törölt tag

Sziasztok!
Hamarosan tervezem egy 750K beszerzését. A kérdésem az lenne, hogy 20000-25000 forintos intervallumban milyen alaplapot ajánlotok. Normál ATX teljesen jó, nem kell a micro.
Legjobb tudomásom szerint az alaplap típusa eléggé befolyásolja a fogyasztást is, szóval valami olyasmi kéne, ami nem elektron zabáló.
A pcgh-s srácok megdöbbentő eredményekkel szoktak előrukkolni.
Ugyanaz a rendszer, 2 eltérő alaplap és 30-40 wattos eltérés.
Illetve még az is érdekelne, hogy szerintetek ehhez milyen memóriát érdemes társítani.
Előre is köszi a válaszokat! :)

(#4290) Dani_kp válasza kopidoo (#4284) üzenetére


Dani_kp
őstag

Értem, akkor majd megnézem. Csak remélem nem fogom megfőzni, mert ez a gyári hűtő elég kula :D .

#4285 Borokafa: szvsz mivel ez nem egy nagy tuning pl. a 850 Mhz hozni fog ez érdemleges gyorsulást a memória húzásával együtt? Illetve memória tuning nélkül? :F

https://ingatlan.com/33821564

(#4291) HolyFire


HolyFire
aktív tag

A10-5800K alap órajelen 3dmark vantage-ban performance beállítással 5800 pont körül... GPU 900Mhz-re rakva 3500 pont :D miafasz? :D :D

[ Szerkesztve ]

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#4292) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Használ valaki Athlon II X4 750K procit gyári hűtővel?
Mennyire hangos és mennyire teszi a dolgát?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4293) margithid válasza FireKeeper (#4283) üzenetére


margithid
veterán

Win7-tel milyen problémák lehetnek?

(#4294) FireKeeper válasza margithid (#4293) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

probléma nem lesz, de egy friss hardverre érdemes friss OS-t rakni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4295) senki66 válasza Bjørgersson (#4292) üzenetére


senki66
senior tag

Üdv,
A gyári hűtőt használom és szerintem nem olyan rossz, a procit 4 GHz-en járatom a gyári hűtővel 56-57 fokos, a hangja a gépnek ugyan olyan, mint amikor az Inteles e6750-nel használtam, azt hiszem a ház ventik hangosabbak, mint a proci ventije. Én is be voltam indulva 1-2 hete, hogy milyen hűtőt vegyek, de aztán lehiggadtam. Az igazán jó hűtők 10-20 ezer körül vannak, és ezekkel mondjuk 10 % teljesítmény növelést lehetne elérni? Szerintem nem éri meg, mert akkor vehettem volna egy drágább procit eleve abból a pénzből.
Ha lenne felesleges 10-20 ezrem, lehet rátennék egy Brockent vagy Gotthardot, de egyenlőre meg vagyok nélküle is.

(#4296) Borokafa válasza Dani_kp (#4290) üzenetére


Borokafa
őstag

Persze, a memória és a gpu emelés is hoz, de főleg a memória :)

[ Szerkesztve ]

(#4297) attiati


attiati
veterán

lenne pár kérdésem alaplap beszerelésével, csatlakoztatásával (Asrock FM2A85X Extreme4): :R

1. Előlapi panel csatlakoztatásáról (power sw, reset sw, hdd led, power led) nem ír semmi konkrétat a kézikönyv. Van a 9 tűs csatlakozó, amire rá kéne csatlakoztatni 3db 2 tűs csatit és 2db 1 tűset, de tök nem egyértelmű, hogy milyen sorrendben. Melyiket hova?

2. A cpu hűtőt mikor felrakom, mindegy, hogy a ház teteje vagy alja felé nézeget a lehajtó / beszorító fogantyú?
(szerintem mindkét módon rámegy. Most nekem felfelé néz)

3. Távtartót csak az alaplapon levő lyukak alá szabad szerelni ugye?

4. Alaplap csatlakozóihoz adott hátlapon voltak kiálló fogantyúk befelé az alaplap irányába. Azok mi célt szolgálnak? Lehajtottam őket teljesen a hátlappal párhuzamosra, mert csak úgy tudtam betenni az alaplapot a helyére (különben elnyomta az alaplapot oldalra 1-2mm-t)

(#4298) attiati válasza attiati (#4297) üzenetére


attiati
veterán

Találtam előlapi panel bekötéshez ábrát, az online kézikönyvben ki lehetett nagyítani
De még mindig nem egyértelmű, hogy pl a 2 pines hdled csatlakozónak melyik lába kerül balra, melyik jobbra. Mindkétféleképpen rámegy :F Akárcsak a többi csatlakozó. Színezés sincs a csatlakozón.

A PLED meg 2 db 1 pines csatlakozóból áll. Egy + és egy -
Ott melyik melyikre kerül?

[ Szerkesztve ]

(#4299) Vartanus


Vartanus
őstag

Nos fiúk....úgy fest kedvenc cégünk( ha többes számmal megsértek bárkit elnézést :R ) főő konkurense úgy látszik oly mértékben nyeregben érzi magát, hogy maga alatt kezdi vágni a fát.....csak nehogy majd ezt is átvegye az AMD...mert ha ezt meglépi a kék gyártó akkor az AMD kezébe hatalmas adukártyát dobnak....

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4300) rendesadam válasza Vartanus (#4299) üzenetére


rendesadam
tag

Én nem érzem akkora problémának, az alaplapi funkciók egyre csak fogynak...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.