Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eziskamu


eziskamu
addikt

Át akarok állni, és a következő cuccokat néztem ki magamnak a gépfejlesztéshez:
Asrock k7s8x alaplap
1600-as Duron (Thoroughbred)
333MHz 256 Mbte Micron memória

Célom: Filmnézés, zene, videókódolás és felvétel, programozás, régi játékok. Igazából tudom több memó és proci kellene, de most ennyim van, de kíváncsi vagyok mi a véleményetek, Pl tapasztalataitok memóval és az alaplappal kapcsolatban, valamint milyen olcsóbb hűtést ajánlanátok nekem (max 3000), valamint támogatja-e a fenti proci az SSE utasításkészletet?

Ps: DTK PTP3007-es táp, radeon7200-as kari,tv tuner, sb live, dvd-olvasó, cd-író, Seagate 20-as 5400-as vinyó kerülne mellé

[Szerkesztve]

(#2) zsoltee10 válasza eziskamu (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

A proci detto ua. mint a T-Bred, csak only 64kb l2 cache van benne, mert le van tiltva a többi. A Micron nagyon jó minődégű ramokat gyárt, szal azzal nem lesz gond. A lapis korrekt, olcsó és jó. :)

(#3) rog válasza eziskamu (#1) üzenetére


rog
addikt

spire whisperrock IV úgy 2500ft körül van. halk is meg enyhén túlméretezett a duronhoz, még akár a 30 fok is bejátszhat vele :)
a listád szerintem tök jó, én is ezeket venném, ha most hirtelen kéne gépet összeraknom.

(#4) eziskamu válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


eziskamu
addikt

Az mit jelent? T-bred -es Athlon XP Celeron :DD ?

(#5) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Ja igen a hűtő sztem lehet egy Spire Falcon2 is. :)
A proci pedig valszeg húzható lesz kicsit. nekem egy gombnyomás volt az 1600@2000MHz. átlöktem a 133 fsb-t 166-ra . :)

(#6) eziskamu


eziskamu
addikt

És vajon a 300W-s DTK vinni fogja?
Ps: igaz láttam már különb configot kodegánnyal, de abba csak egy optikai meghajtó volt.

[Szerkesztve]

(#7) klewy válasza eziskamu (#1) üzenetére


klewy
aktív tag

Az SSE1-et támogatja a DURON.
A lapod jó lesz hozzá,
A micron szerintem nem igazán jó választás,inkább Hynix,vagy Samsung.Nekem ezek bejöttek
Igazából az a lényeg hogy ki tudd próbálni,amikor megveszed.
Hűtés-TITAN D5TB-nem a leghalkabb de jól hűt.

music4ever

(#8) rog válasza eziskamu (#6) üzenetére


rog
addikt

igen.

(#9) Borosz válasza eziskamu (#1) üzenetére


Borosz
senior tag

''videókódolás és felvétel''

Erre azért nem ártana kicsit izmosabb procc. Mondjuk egy 1700+ - 1800+ XP jobb választás lenne SZVSZ. Lap meg talán jobb lene VIA csippes mert a SiS nem jeleskedik IDE adatátviteli sebesség szempontjából. VIA-sban is van olcsó kategória.
Winya sem ártana, ha 7200-es lenne szintén a videokódoláshoz.
Micron meg teljesen jó!

(#10) zsoltee10 válasza eziskamu (#4) üzenetére


zsoltee10
addikt

lényegében erről van szó. :) csakhogy itt nem 8kb az L1 cache, hanem 128, ezért mindössze 5-6%-kal lassabb, mint az 1900+. ;)

(#11) eziskamu válasza klewy (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

Ahonnan venném a lapot ott csak samsung, vagy noname ramok vannak, de vajon érdemes lene egy helyről venni a lapot és a memót, és ott kipróbáltatni?

(#12) klewy


klewy
aktív tag

Egyébként nem rossz választás alaplapban ebben a kategóriában az ECS KT600
sem.13000 körül van áfával jobb helyeken.Abba belemegy a 2500+Barton is ha később fejleszteni akarod a procit.
Ez csak tipp,nem akarlak lebeszélni.

music4ever

(#13) zsoltee10 válasza Borosz (#9) üzenetére


zsoltee10
addikt

pont, hogy nem jobb választás egy 1700+ a videokódoláshoz, mivel ott az órajel számít. 1600MHz vs 1466MHz. ;)

300W DTK táp tökéletesen megfelel. Bőven elviszi. Ennél jóval nagyobb konfigot is elvisz. nálam vitte a következőt. P4 3.0C, 2*256ddr400, 9800pro ;)

Titan D5TB gagyi a falcon2-höz képest.

ECS lapot nem vennék, bár vannak stabil lapjai is.

(#14) -=Sawtooth=- válasza eziskamu (#1) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

a 256/266os micronom 300mhzen 1.2es tbirddel siman gyorsabb volt a kingston kv3 256/333cl2.5nel. szal az jo valasztas. de akkor mar duron helyett xp.

szex,drog,rák&roló

(#15) simonzé válasza eziskamu (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Csak azt ne mondd, hogy Eziskamu! :) Ünnepeljük meg, hogy megtértél az Áemdéhez. Mostandól elmondhatod, hogy I am D!

Az Asrock lap nem rossz, de ár/érték arányban szerintem egy ECS-sel jobban jársz. Nem a legmodernebb, de stabil lapokat gyárt. Ha rám hallgatsz, akkor AMD-hez csakis Via chipsetet veszel.
Az 1600 Duron nem rossz, de egy 1700 XP-vel jobban járnál, és az alig kerül többe, és az SSE2-t is támogatja. Videodigizésnél ez, a RAM sebessége, és a vinyó sebessége számít igazán. Én Ramból már nem vennék 400-asnál lassabbat, de te tudod...

Filmnézésre, zeneszerkesztésre, programozásra, és játékokhoz még sokáig jó lesz ez a konfig, de a videoszerkesztés szerintem meg fogja izzasztani. Pl. egy DivX-be kódolás igen sokáig fog tartani. Digizni egy jó tunerrel már egy gyenge gépen is lehet, a lényeg, hogy WDM-et támogató tuner legyen.

Én egy 1700XP@1800-zal nyomulok, és csak a videószerkesztésnél érzem kicsit kevésnek a gépet.

I don't fit in. I fit out.

(#16) csabicsepp válasza Borosz (#9) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Fordítva, a sisnek nagyon jó az ide kezelése, én így tapasztaltam.
A ram kezelés a gyatra a sisekben.

Az asrock k7s8x az jó kis alaplap, tuningbiossal.

(#17) simonzé válasza Borosz (#9) üzenetére


simonzé
addikt

Amíg gépeltem, eémondtad ugyanazt! :) Egy követ fújunk.

I don't fit in. I fit out.

(#18) bug399


bug399
csendes tag

Az Asrock lapot gondold meg. Lehet hogy olcsó,de nézz utánna az előnyeinek is.

Commodore 64

(#19) eziskamu


eziskamu
addikt

Igazábol videó kódolás mellett Virtdubmoddal való mpeg2->Xvid konverziót gondoltam, ugyanis nem lenne baj ha nem 10óra alatt csinálná meg, hnem csak 6-7. A felvétel meg a régebbi gépemen is megy olyan minőséggel amivel én akarom (WinDVR3 1/2 DVD felbontás)(és amivel megérdemli a műsor :DD ), de azért nem baj, ha nagyobb felbontásban is jól menne. A jövőben meg bővíteném, a procit meg a memót.

(#20) Borosz válasza simonzé (#17) üzenetére


Borosz
senior tag

Fújjuk! ;)

(#21) Zoller34 válasza Borosz (#9) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Jó arra a duron is , max tovább fog tartani valamivel :)

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#22) -=Sawtooth=- válasza zsoltee10 (#13) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

jo :) de az 1700+om /pill 210x10 1.8v-on 3100/1180as aida eredmenyekkel. szal akarmennyire 1600mhz..egy 1700+ban sokkal tobb a tartalek. ami sztem alapfeszen inkabb feature mint tuning :) alapfeszen 1800mhzen siman elszaladgal az 1700+ (a jobbik jiuhb tbreb-k ugye, nem azt mondom, hogy mind)

de en azert kivancsi lennek, hogy alapon tenyleg jobb e a duron. nem tudom ..nem mernek fogadni egyikre sem. de az tuti, hogy az 1700+ tbredb mellett szol, hogy eddig ez az egyik legjobban huzhato proci. majdnem 50%os orajel emelest elbir. vizhutessel vagy komolyabbal talan meg tobbet is :DD

szex,drog,rák&roló

(#23) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Hányszor mondjam még el, hogy videokódolásnál az órajel számít nem a cache!!

Egy 2000MHz cerka videokódolásban megveri a 2000+ XP-t, pedig minden másban a béka segge alatt van.
Az XP csak az L2 cache méretében különbözik a durontól, az utasításkészlet ugyanaz. Sőt sokan a duronokban aktiválták az L2 cache fennmaradó részét, és teljes értékű XP-t kaptak. ;)

(#24) eziskamu válasza bug399 (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem a hátrányainak? És mik azok?

(#25) zsoltee10 válasza -=Sawtooth=- (#22) üzenetére


zsoltee10
addikt

ááá jó de ez a te példád értsd meg. szted eziskamu majd bemegy a boltba, és kér egy 1700+ jiuhb procit, ami megy 2200-n? szted kapna? LOL

(#26) intelfan válasza eziskamu (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Jó lesz a konfig.
Falconrock2 rulez :) ilyen hűtőt vegyél rá.

Magicomp: K78SX 7600FT+FA
1,6 Durci 7920+FA
256Mbyte DDR-400 Brand 7920+Fa
Falcon2 2280+FA

Ez összesen bruttó:32150FT :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#27) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Mondjuk ha a jövőben bővíteni akarsz akkor nem túl jó választás ez a lap. Inkább valami kt600 lapot kellene venned. abban gyönyörűen szalad majd a barton is ha arra bővítesz.

(#28) rog


rog
addikt

most volt xp 2000+ vs. duron 1600 vs. celeron 2000 teszt a pcm-ben.
mindenhol az xp,duron,celeron volt a sorrend. de többnyire csak 5-10% különbségek voltak a leggyorsabb és a leglassabb között. az árak meg 16e, 9e,15e.

(#30) Gaga válasza simonzé (#15) üzenetére


Gaga
tag

Csak ekkora baromságot ne mondtál volna. UGYANAZ a Thoroughbred mag van ezekben a Duronokban is, tehát véletlenül sincs SSE2 támogatás az Athlon XP-ben sem. Az Athlon 64 van SSE2-vel ellátva.
Nem csak a VIA jó AMD-hez, bár a SiS-től kicsivel jobb.

(#31) eziskamu válasza zsoltee10 (#27) üzenetére


eziskamu
addikt

Pedig támogatja 333-as fsb-t és a 400-as memót is, akkor mi gond lehet a bartonnal?

(#32) klewy válasza zsoltee10 (#13) üzenetére


klewy
aktív tag

''Titan D5TB gagyi a falcon2-höz képest''
EZ igaz!
Csak hirtelen nem jutott más eszembe.

music4ever

(#33) warmaster válasza bug399 (#18) üzenetére


warmaster
aktív tag

Nem tudom mennyire számit a véleményem, de kimondom...
Van az ASUS-nak a Asus A7v8x-x-el alaplap brutto 12k körül van KT400-as chipsettel, támogatja a Barton alaplapokat, tehát ha esetleg lesz egy kicsit több pénzed, még belerakhatod akár a mostani 2600Xp-ket is. Szvsz is jobban járnál egy olcsóbb Athlon XP-vel, mivel számolás igényes feladatoknál (videoszerkesztés, grafikai programok) nagyon számít az L1, L2 cache hitrat-je.
És valóban az már támogatja, az SSE2-őt is.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#34) zsoltee10 válasza eziskamu (#31) üzenetére


zsoltee10
addikt

kt600-nak jobb az ide kezelése, meg az tudja a 400-as fsb-t is.

Abit KV7 valami 16,5k brutto ha jól láttam.

off
Kalandor mél ment
on

(#35) intelfan


intelfan
aktív tag

1700+ felesleges mert a durci jól húzható és videókódolásra kell.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#36) Borosz válasza intelfan (#35) üzenetére


Borosz
senior tag

Mondja ezt egy intelfan! :DD

(#37) zsoltee10 válasza intelfan (#35) üzenetére


zsoltee10
addikt

naugye megmondtam én. :)

(#38) eziskamu


eziskamu
addikt

Igazából, ha nem tuningol az ember, van olyan socket-a-s proci aminek kellene 400-as fsb?

A lap oldala:
Bővebben: link



[Szerkesztve]

(#39) intelfan válasza eziskamu (#38) üzenetére


intelfan
aktív tag

Van 1db. a Barton 3200+nak van alapból 400-+as FSB-je.

De úgy is tuningolni fogsz és a 400-as ram nem sokkal kerül többe, meg gondolom DDR333ban is jobb időzítéseket bír.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#40) dzsoni válasza eziskamu (#38) üzenetére


dzsoni
senior tag

Van Bartonból 3000+, ill. a 3200+. Ezek 400-as fsb-sek.

Bővebben: link

(#41) b.bone


b.bone
senior tag

nem szeretném nagyon* fikázni a SiS-t, de tapasztalataim szerint irtózatosan sz@r.
én semiképpen sem vennék. megéri azt plussz pár ezer forintot egy KT600

*: ez a szó a #42-es hozzászólást figyelembe véve került bele:U






[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#42) rog válasza b.bone (#41) üzenetére


rog
addikt

:C azért mégis sikerült.

(#43) karib


karib
addikt

Video kódoláshoz nem jobb véletlenül egy agyonhúzott Celeron? Persze másra nem igazán jó, de úgy tudom, hogy ilyen célra a P4 platform alkalmasabb. Azt nem tudom, hogy a 3 GHz körüli Celeron kontra 2 GHz körüli Duron verseny hogy alakul, de sejtésem szerint akad, ahol a Duron nyerne - video kódolásban valszeg nem.

Department of Redundancy Department

(#44) dabadab válasza intelfan (#35) üzenetére


dabadab
titán

Hasznal ez a codec SSE2-t?
(Meg egyaltalan, mennyire szamit video kodolasnal az SSE2?)

DRM is theft

(#45) intelfan válasza karib (#43) üzenetére


intelfan
aktív tag

áááááááááááá

Ezt imádom. Minek linkeltem be előbb a képet az anandtech budget cpu shootout tesztjéből?

Nem látszik talán hogy egy 2,6GHz Celeron az 1,6GHz-es durcival van egy szinten? Hány GHz-es Celeron kellene hogy hozza egy 2GHz-re húzott Durci szintjét? 3,5? :DD

Ráadásul itt olcsó költséghatékony megoldásról van szó, a tesztben az alatt a szegény cerka alatt egy Intel 865PE chipsetes alaplap volt ezért ment ilyen 'jól'.

A celeronpk körül nagy hiedelmek vannak hogy az gyors meg stb. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#46) dabadab válasza intelfan (#45) üzenetére


dabadab
titán

''A celeronok körül nagy hiedelmek vannak hogy az gyors meg stb.''

Gondolom ez a Celeron A hagyateka, mert az tenyleg gyors volt (nekem ugy tuni, hogy az 1.7 cerka talan 2.5x olyan gyors, mint az 500-as CelA).

DRM is theft

(#47) zotyesz01 válasza b.bone (#41) üzenetére


zotyesz01
tag

Tapasztalataim szerint meg irtózatosan jó. Nekem még az öregecske SiS 735 van egy ECS K7S5A-ban, de sose legyen több problémám egy géppel. Úgy látszik, mostanában divat fikázni a SiS-t :(
A K7S8XE+-t érdemesebb venni, tud 400-as FSB-t is, tehát a leggyorsabb Bartonok is mennek benne valamint tud SATA-t is. Persze tuningbios és memória gyorsító utility is van hozzá, így már semmivel sem rosszabb, mint akármelyik KT600-as.

(#48) b.bone


b.bone
senior tag

nagyon elment a topic a videókodolás felé, holott ezt nincs kiemelve elsődleges követelménynek. amit én kihámoztam a topic indító hozzászólásból az az, hogy arra is kell.

szerk: re #47. nemtudom, hogy divat-e, de megnyugtatlak én mindig is fikáztam. de most akkor itt hagyom abba, innen kitörlök egy pár sort.
nem érdekel az egész. már nemlehet egy hardverről negatív véleményt írni, mert tuti, hogy valakinek sérti az önérzetét vagy hasonló. de mind1 is.



[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#49) eziskamu


eziskamu
addikt

Van valakinek konkrét tapasztalata az asrock k7s8x-el vagy egyébb sis-es AMD-s lapokkal? Mert pl az ecs k7s5a-t is sokan dicsérték, a cmos felejtős mutatványa pedig nem hiszem, hogy a sis sara lenne, azt pedig nem tudom hogy pontosan milyen problémát akartak egyesek jelezni az fdd-vel kapcsolatban. Valamint Sis-es lapokhoz milyen meghajtóprogit kell felrakni?

(#50) rog válasza b.bone (#48) üzenetére


rog
addikt

van egy olyan érzésem, hogy kifogtál egy rossz alaplapot és azt hiszed hogy a rajta lévő sis chipset tehet róla..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.