Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petrisz


Petrisz
tag

Sziasztok!

Annó az MMX-es Pentiumok ideéig az első csavartól az utolsóig mindennel képben voltam a gépeket illetően, de azóta valahogy úgy felgyorsult a fejlődés, hogy örülök, ha a munkámmal kapcsolatos szoftveres témákban tudom tartani a lépést. A cég mindig alámrakott valami gépet, időnként le lett cserélve, semmivel nem kellett törődnöm. Ha hardverrel foglalkoztam, az is annyi volt, hogy igen, kéne egy szerver minimum ennyi RAMmal meg ennyi meg ilyen procival.
Most a munkahelyi gépem magánhasználatba vettem, és szeretném up-to-date játékra is alkalmas géppé varázsolni. Van benne egy talán 1,7 GHz-es PIII proci, meg egy giga memória. Gondoltam, a lépésenkénti upgrade-et kezdeném az alaplapnál meg a procinál, de máris beleütköztem abba, hogy manapság már egy tápot venni is külön tudományág. Nehéz eligazodni a különféle új szabványok dzsungelébe, és egymáshoz illeszkedő és megbízható rendszert összeállítani.
Ezért kérlek titeket, ha valakinek van erre türelme meg ideje, egy kis szösszenettel segítsen ki, vagy írjon linkeket, vagy szóljon be, hogy hol van erre már ilyen topik, amiből kiderül, mi a helyzet manapság az alaplapok, procik meg memóriák világában. Egyáltalán azt sem tudom, hogy pl. a jelenlegi memóriamoduljaimat bele tudom-e majd rakni egy mai P4-es alaplapba, stb.

Segítséget előre is köszönöm.

Üdv,

Péter

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#2) marcee válasza Petrisz (#1) üzenetére


marcee
addikt

Ha 1.7GHz-es akkor inkább Celeron mint Pentium és inkább 4, mint 3 :D

Szóval kezd azzal, hogy Aida32-vel, vagy Everest-tel megnézed, hogy mi van a gépben, és a pénzmag kerettel egyetemben megosztod velünk az infót. Illetve, hogy mire akarod használni. A táp típusát vizuális kontaktussal tudod megállapítani.

\m/

(#3) Petrisz válasza marcee (#2) üzenetére


Petrisz
tag

Ilyet töltöttem le: EVEREST v1.10.106/hu ingyenes, otthoni verzió. Ez jó? Viszem haza reportolni.
Tisztára úgy érzem magam, mintha a hetvensokéves nagymamám lennék, és most látnék először számítógépet. Pedig ez a szakmám, vagy mi a szösz :)

[Szerkesztve]

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#4) marcee válasza Petrisz (#3) üzenetére


marcee
addikt

Igen, arra gondoltam.

\m/

(#5) Lord Zero válasza marcee (#2) üzenetére


Lord Zero
addikt

''..és a pénzmag kerettel egyetemben megosztod velünk..'' - szerintem inkább segítsünk neki ingyen (jójó, nehogy elmagyarázd, csak hát így írtad, így értelmeztem :D )

nem, mindegy

(#6) Lord Zero válasza Petrisz (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

petrisz: a memóriamoduljaid aszerint fognak belemenni az új lapodba, h ddr vagy sd (mai lapokban nincs már sd slot), utóbbi valószínűbb - erre sajna jó esélyed van

amennyiben a proci pentium és nem celeron, akkor inkább a vga-ra áldozz (nem tudni egyelőre milyen van neked, de gyanítom, h irodai gépben nem egy doom-zúzó kártya ül), az sokkal szűkebb keresztmetszet a mai gámáknál

faszkivan megint irtó lassú a ph, ötször fagyott le, háromszor dobott ki és tíz perce írom ezt a kettő darab hsz-t

nem, mindegy

(#7) Petrisz


Petrisz
tag

Nah, ilyen a konfigom az Everest szerint:

Soltek SL-85DRV4-C alaplap, de ír ilyet is, hogy P4X266E-8233A, ez gondolom valami alaplapi chipkészlet azonosító, vagy mi a szösz.
1,7 GHz Intel P4 proci (17x100).
Videokártyát most vettem, egy ATI RADEON 9600 XT-t az NVIDIA RIVA TNT2 helyett.
Hangkártya alaplapi VIA AC'97.
Memóriára ilyeneket ír:
Foglalat megnevezése A0
Sebesség 60 ns
Telepített méret 512 MB
Engedélyezett méret 512 MB
Ugyanez az A1-es foglalatra. Meg ilyeneket ír, hogy:
Kingston KVR266X64C25/512 512 MB PC2100 DDR SDRAM (CL 2.5 @ 133 MHz) (CL 2.0 @ 100 MHz)
AGP verziója 2.0 és 4x sebességig bírja.
Igazából eligazodni szeretnék a mostani káoszban, és persze a szokásos: ár/teljesítmény optimális rendszert, amire inkább többet költök, de atomstabil legyen. Szóval én nem akarlak fárasztani benneteket azzal, hogy konfigokat ajánljatok nekem. Ha tudtok jó írást a neten, amiböl megértem a mindenféle három és négybetüs rövidítések milyen aktuális technológiákat jelölnek, már az nagyon jó. BTW anno az ASUS nagyon stabil alaplapokat gyártott. Most mik számítanak nagyon megbízható márkáknak?

Kösz a segítő szándékot,

Péter

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#8) _Volkovy_ válasza Petrisz (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

te,már bocsi,de milyen szervereket raktál te össze,ha egy táp vétele is megoldhatatlan gondnak bizonyul,és fogalmad sincs,milyen proci van egy gépben?

(és még csak nem is voltam gonosz)

(#9) Petrisz válasza _Volkovy_ (#8) üzenetére


Petrisz
tag

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy csak specifikálnom kell, hogy a szervernek mennyire kell erösnek lennie :) Ez van, mikor az informatikus tervezőasztalhoz kerül, és csak nagy rendszerekben gondolkodik... Szoftveres vagyok, na. Alám rakják a vasat, nekem meg nincs idöm követni, hogy az elmúlt pár évben hány négybetűs mozaikszót tudtak kitalálni a gyártók a legújabb őrülményeikre. Komolyan a végén még veszek egy Xboxot játékra meg egy Macintosht otthoni szüttyögésre :D
(És nem kell gonoszkodni, alapja sincs, meg különben is értelmetlen ,))

[Szerkesztve]

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#10) micro válasza Petrisz (#7) üzenetére


micro
addikt

Pontosan mi a gondod ezzel a konfiggal?
Esetleg egy nagyobb proci, aztán jó is lesz.

[Szerkesztve]

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#11) erdoke válasza Petrisz (#7) üzenetére


erdoke
titán

Miért kell ennél erősebb konfig? Mennyi az L2 cache a prociban? 256 KB?

A legjobb aláírás a héten

(#12) Petrisz válasza erdoke (#11) üzenetére


Petrisz
tag

Annyi, 256KB.
Ezen az erősebb gép dolgon azért gondolkodom, mert a gép hozzám vándorol, és valami furcsa megérzésből nem bízom ebben az alaplapban, és ha már saját gépem, akkor legyen benne valami olyan, amiben bízom. (Gép időnként furcsaságokat művel, és idönként az új videókártya is gyanúsan viselkedik benne. Most a videókártyát kölcsönadtam egy barátomnak, ilyet akar, és addig is teszteljük az ő gépében is.) Meg szeretnék erősebb procit. Meg a ház is valami noname a táppal együtt, és örülnék, ha lenne egy jó minőségű táp, jól szerelhető korrekt házzal meg szellőzéssel. De ha ez egy jó gép... Mondom, le vagyok maradva. Nem tudom, ez mennyire számít elavult konfignak...

[Szerkesztve]

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#13) erdoke válasza Petrisz (#12) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nem az alaplappal van gond, ez a proci kicsit gyenge (Willamette magos P4). A legjobb (legolcsóbb) az lenne, ha találnál bele egy használt Northwood magos P4-et (400/512), mondjuk 2,0-2,4 GHz-eset.
Ha mindenáron akarsz lapot is cserélni, akkor már RAM-ot is kell, és akkor a 800/512 P4-et ajánlom. Bár teljes belső cserénél azt veszel helyette, amit akarsz, tehát Athlon vagy Athlon 64 is lehet.:P

A legjobb aláírás a héten

(#14) micro válasza Petrisz (#12) üzenetére


micro
addikt

Akkor tehát kell új lap :(, proc, táp/ház...
Ezek után esetleg érdemes memóriát is gyorsabbra cseréni... (266->400 MHz)
Ez már majdenem egy új gép... :( Felesleges...
Szerintem jó az amid van csak vegyél egy bele egy rendes procit.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#15) Petrisz válasza erdoke (#13) üzenetére


Petrisz
tag

AMD-s rendszerek mennyire jók? Technikailag jobbak? Árra jobbak?
Másik: most kik csinálnak igazán stabil meg jó alaplapokat?
Mindenestere ezen a használt procis ötleten elagyalok még.

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#16) Petrisz válasza erdoke (#13) üzenetére


Petrisz
tag

Ez a proci pl. jó akkor nekem az alaplapomba?
INTEL PENTIUM-4 2.80GHZ CPU SOCKET-478 533MHZ 512K

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#17) #16741888 válasza Petrisz (#15) üzenetére


#16741888
törölt tag

Kb ugyanolyan jók mint a P4ek csak ugyanazt a teljesítményt olcsóbban kapod meg.(bár ez az A64ekre nem feltétlenül igaz:F)
Általában minden alaplapgyártónak vannak jó és rossz szériás alaplapjai. Inkább a chipkészletre érdemes koncentrálni.

(#18) ollie válasza Petrisz (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Intel procihoz Intel Chipsetes alaplapot ajánlok. Jó pl az ASUS, de a legstabilabb természetesen az Intel által gyártott alaplap.

***

(#19) Petrisz


Petrisz
tag

bombariadó van. hétfőn visszanézek. köszönöm a segítségeteket :)

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#20) ollie válasza Petrisz (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nézd, informatikus vagy, feltételezem, hogy tudsz valamilyen szinten angolul, és azt is, hogy hallottál már az internetről. Nézd meg az alaplapod gyártújának honlapját, hogy milyen procikat tehetsz bele.

***

(#21) erdoke válasza Petrisz (#16) üzenetére


erdoke
titán

Elvileg igen, de meg kell nézni a neten a specifikációit. Dual DDR-es lappal még 20-30 % teljesítményt ki lehet csiholni a rendszerből. Gondolom, ez nem az, de nem néztem utána.

A legjobb aláírás a héten

(#22) marcee válasza Petrisz (#7) üzenetére


marcee
addikt

Soltek honlap szerint nincs ilyen lap. (gyk:Soltek SL-85DRV4-C)

\m/

(#23) marcee válasza marcee (#22) üzenetére


marcee
addikt

Két lapról írnak, aminek p4x266 chipsetje van: SL-85DIV3, SL-85DIV3-L.
Nézd meg a lapot, hogy nincs-e ráírva a típus, sajnos a Soltek-nél csak kis felbontású kép van.([L]http://www.soltek.com.tw/soltek/image/mb_image/85div3.jpg[/L])

\m/

(#24) Dilikutya válasza marcee (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Van 1.7GHz-es P4, Socket 478-as és 423-as is, Willamette magos, 256Kb L2, 400MHz fsb

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) marcee válasza Dilikutya (#24) üzenetére


marcee
addikt

(már én is rájöttem, csak nem akartam miatta off-olni)

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.