Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koko52


koko52
veterán

Ezt a cikket komolyan veszi valaki?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2) section9 válasza koko52 (#1) üzenetére


section9
őstag

Az eredetit is érdemes elolvasni, az még ennél is nagyobb clusterfuck. :)

(#3) koko52 válasza section9 (#2) üzenetére


koko52
veterán

Láttam, nem hittem hogy ide is felkerül egy ennyire szakmaiatlan bullshit. De hát ez van...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#4) sittes79 válasza koko52 (#3) üzenetére


sittes79
addikt

En se, mondom gamestar meg társai még ok, de már itt is.....?

[ Szerkesztve ]

(#5) opr


opr
veterán

Aaaaahahaha, mi lesz itt! ;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) Puma K válasza koko52 (#3) üzenetére


Puma K
veterán

Kell a kattintás.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7) ricsi99 válasza Puma K (#6) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem kell oda csoda... sima sebbenzin-el szoktam átdörzsőlni a chippek tetejét. Bios írásnál nem árt ha tudja az ember a tipust is... És vatta új ként tündököl :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8) Rowon


Rowon
veterán

Nem vennék HApróról használt kártyát, max olyat, ahol a tulajt személyesen ismerem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9) WarCow


WarCow
csendes tag

Na hazaérek leveretem én is nagynyomásúval a kert végében a gépen, hátha újabbnak tűnik majd!

(#10) koko52 válasza WarCow (#9) üzenetére


koko52
veterán

Szigorúan rigben összezsúfolva, mert úgy hatásosabb! Azt a videót is betehették volna, ahol a földön árulják a vietkongok a robogósoknak kilóra a VGA-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11) Fecogame válasza Puma K (#6) üzenetére


Fecogame
veterán

De milyen áron?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12) Puma K válasza Rowon (#8) üzenetére


Puma K
veterán

Ha van papíros-digitális garancia létező boltba ami feltehetően nem egyik napról a másikra szűnik meg akkor lehet venni használtan VGA-t.

Amit írsz az a valóságban eléggé csekély mértékben életképes-kivitelezhető elképzelés. A fél prohardver-hardverapró közönséggel össze akarsz haverkodni hogy valamit használtan megvegyél...?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#13) Puma K válasza Fecogame (#11) üzenetére


Puma K
veterán

Nagyjából 2008 óta rendes tesztet sem sikerül összehoznia az oldalnak...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14) Darmol


Darmol
senior tag

Gondolom a cikk apropója az a friss balhé ami arról szól, hogy sorban égtek le egy bányásztól származó VGA-k.
De természetesen minden bányász olyan profi, hogy a bányászkártyák majdhogynem jobbak mint új korukban (nem röhög hangosan) mert bejáratták őket, hogy összekopjanak az alkatrészek. Meg az ártatlanság vélelme, satöbbi-satöbbi. Nyilván ez csak egy klickbait cikk, mert a PH tudatosan rombolja a használt hardver piacot, mivel lefizették őket a nagykerek. Meg a kiskerek. Meg a kerekek. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#15) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Eléggé kilőtt megint sajnos... Remélem gyorsan vissza is fog zuhanni. :K
[link]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#16) Lendova válasza Psychopeti (#15) üzenetére


Lendova
őstag

És ez hogy érinti majd a VGA árakat?

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#17) section9 válasza Darmol (#14) üzenetére


section9
őstag

Szimplán arról van szó, hogy az eredeti cikk a bányászokhoz kapcsol egy rakás olyan dolgot amit bárki megcsinálhat, de senki nincs rászorulva a harmadik világbeli arcokon kívül. Ráadásul a profi bányászok nem járattak 100%-on kártyákat, hanem alulfeszelték és rendesen hűtötték a kártyákat, mert minden kiesett kártya kevesebb pénzt termelt. A kopó alkatrészek mint pl ventillátorok persze kipurcanhatnak, ha túl sokat használták öket, de ez a veszély fennáll akkor is, ha csak simán 24/7-ben járt a gép.

Lendova: Sehogy, senki sem bányászik GPU-val Bitcoint és a többi coin-t sem rentábilis már bányászni.

[ Szerkesztve ]

(#18) DR01DMAN


DR01DMAN
aktív tag

Sterimó :DDD

(#19) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

El tudom képzelni, hogy mindenre is képesek a bányászok a kártyák eladását illetően. :(((

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#20) Lendova válasza section9 (#17) üzenetére


Lendova
őstag

Nemár, elrontottad a játékom. :DDD
Én követem a piacot, szeptemberig bányásztam is.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#21) Fecogame válasza Robi BALBOA (#19) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem egy VGA-t vettem már, hogy "nem bányász", aztán végül mindig kiderült, hogy de.

Pl. az egyik esetben a tag eladta a mese szerint a lánya gépéből a VGA-t. De nem csak nekem, hanem még 5 másik fórumtársnak. Jó sok gyereke lehet ;]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#22) koko52 válasza Fecogame (#21) üzenetére


koko52
veterán

És mi baja van?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#23) gulupeti válasza Puma K (#12) üzenetére


gulupeti
senior tag

Amit aztán visszaküld a gyártó szervize arra hivatkozva, hogy ezen a kártyán bizony mókolt bios van és így nem csinálnak vele semmit. Én jártam már így, nem tudtam róla, sokra nem mentem a papíros garanciával. :U:)

(#24) Fecogame válasza koko52 (#22) üzenetére


Fecogame
veterán

Furcsa "cicergős" hangot adtak, meg a hűtésük sem volt az igazi.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25) Taranti


Taranti
senior tag

Azért nálunk nem ennyire találékonyak a szakik, legalábbis Hardverapró-t nézegetve:
"Eladó XY VGA, nem bányászott. Még öt darab van." :C :C :C

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#26) Rowon válasza Fecogame (#24) üzenetére


Rowon
veterán

A cicergős hang elvileg bármikor előfordulhat, az a "coil whine". Érdemes a kártyát alulfeszelni, vagy eleve kevésbé terhelni, akkor elmúlik (JÓ ESETBEN).

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#27) koko52 válasza Fecogame (#24) üzenetére


koko52
veterán

Coil whine. Semmi köze a bányához. Hűtés nem az igazi miben merült ki? Mihez képest?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28) smilecat válasza Rowon (#8) üzenetére


smilecat
aktív tag

Ez jó... :D Én meg csak azokat veszem, és egyiknek sincs semmi baja.
Ezeket a kártyákat karban tartották(már akik) a megfelelő működésük miatt, hiszen ez hozta a zsetont. Ha szarul bánsz vele annak meglesz a következménye, cserélheted mielőtt kitermeli az árát...
Szóval... amit itt vettem a HA oldalán egyik kártyával sem volt bajom pedig jól meghajtottam őket mindenféle programokon, játékokon. Igaz előtte mindnél cseréltem a thermal padokat és újra lettek pasztázva. Ebből kettő (1060 6GB, 3060 12GB) 3-4 hónapja üzemel az uccsó (1060 6GB)meg egy éve, és mind rigből lett kiszedve... lehet nekem volt szerencsém ;)

(#29) Rowon válasza smilecat (#28) üzenetére


Rowon
veterán

Hmmm...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#30) koko52 válasza smilecat (#28) üzenetére


koko52
veterán

Most adtam el kettőt. Furmark teszt, tökéletesek. 1.5 év bánya, minden origi, bontatlan. 55c-on mentek 30% ventivel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#31) smilecat válasza koko52 (#30) üzenetére


smilecat
aktív tag

Erről beszéltem :DHa valaki rendesen, normálisan kezelte, vigyázott rá, akkor nem lesz gond. Gond általában a hülyékkel van... :D

(#32) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A katonaságnál meg a füvet festették zöldre. :)

(#33) Fecogame válasza koko52 (#27) üzenetére


Fecogame
veterán

Zörgős, zajos. Valahogy nekem nem adták azok a kártyák. Lehet persze másnak bejön, nekem nem :) Ha már van rá lehetőség, legyen néma (vagy közel néma) a gép :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34) Puma K válasza gulupeti (#23) üzenetére


Puma K
veterán

Ha valaki alkatrészt vásárol a gépébe akkor némi hardveres tudás és ismeret feltételezhető. Ha meg valamit nem tud az ember akkor kérdezzen fórumon vagy a neten bárhol ahol ezzel kapcsolatban tudnak neki segíteni.

Vásárlás előtt kell kérni képet a GPU-Z-ról ahol látszik a megvásárolandó kártya BIOS-a. Vásárlás és gépberakás után meg ellenőrizni kell. Vagy ha tudható hogy bányászott a kártya akkor az eladóval vissza kell tetetni a megfelelő gyári BIOS-t a kártyára.

Én a második bányász kártyámat használom. Sem az előzővel ami egy MSI Gaming X 1080 Ti volt sem a mostani Nvidia Founders Edition RTX 3090-el nincs gond. Ráadásul a mostani 3090-et kifizetés előtt személyesen egy gépbe téve tudtam bármilyen programmal tesztelni amit meg is tettem.

Aki nincs képben az inkább ne vegyen gépalkatrészt hanem szereltesse-szereztesse be mással, hozzáértőbbel.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#35) nexwo


nexwo
őstag

Lehet írni hogy bánya alatt a GPUk alacsonyabb feszültségen mennek és a gamerek jobban kihajtják, DE azt ne feledjük hogy 0-24 ben mennek a bányász kártyák és terhelve vannak a memóriák emelt MHz-n, a ventillátorok is maxon járattva . Ezek nem professional quadro vagy RTX kártyák amiket direkt így terveztek, de még azoknak is kevesebb a gari idejük.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#36) ughhh válasza koko52 (#30) üzenetére


ughhh
senior tag

Te mekkora koponya vagy! Elmondtad, hogy be lettek járata 55 c fokon, 1.5 év 0-24 használat, jobbak mint az újak, fizika órákat meg kihagytad (utf-8 okádás)

[ Szerkesztve ]

(#37) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

A baj ott kezdődik, hogy sokan nem valják be azt, hogy csákányozott a kari (ja közben még 20karit árul, amit mind a gyereke és asszony használt :DDD ).
A másik gond, hogy az árakkal is el vannak szállva, ahoz képest, hogy termelt bőven a bányában.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#38) DrDoktor válasza Robi BALBOA (#19) üzenetére


DrDoktor
tag

Többre is mint képzeled.A bukott kriptos mostanában egyre lejjebb megy. ;]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#39) ricsi99


ricsi99
addikt

Elég sok...inkább úgy mondanám vegyes forrásból érkező kari fordult meg a kezem alatt... jobbak rosszabbak... de a csúcs az userek tudás szintje a "bányászat"-ról...
Első kérdés: Bányászott a kari?
Válasz: Csak és kizárólag Lignit-et,így nincs elkopva :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Pedig szerintem a kérdés jogos.
Ne adjon már hónapokat akár éveket a bányában töltött karit nekem senki normál piaci áron.
Amúgy egy vásárlónak mit illene tudnia a "bányászatról"?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#41) ricsi99 válasza Robi BALBOA (#40) üzenetére


ricsi99
addikt

"Amúgy egy vásárlónak mit illene tudnia a "bányászatról"?"
kb ,hogy mi is az pontosan.
Mint pl ha kérdezem ,hogy milyen vga akkor ne a "8Gb-os" válasz érkezzen... :R

Amúgy meg a karik nagy részét a megfelelő hűtés hiánya/tisztitása avagy a szénné feszelés öli meg... na most vérpistike/kockabányász úgyan úgy megrövidítheti az élettartamot.

Ha fel tudod újítani a hűtést és nincsennek a wrm-ek szépen átsütve akkor mind1 hogy 1000 napot pistike vagy bányában ment.

De hát az elv mindenek felett... :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42) TeeJay válasza Robi BALBOA (#37) üzenetére


TeeJay
félisten

Az hagyján, éppen 1660super-t szeretnék venni és minden 2. hirdetés úgy van hogy alig használt, párszor volt kipróbálva, tökéletes portalan de egyik sem tud garanciát adni rá pedig a legtöbb kártyára 2-3év jár minimum...
Mennyire reális hogy vett 1éve egy kártyát és nem rakta el a számlát a garancia miatt? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43) ricsi99 válasza TeeJay (#42) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem aki kitisztítja újrapasztázza a kártyát az már bukta is az ungarise garanciát.
Kérj egy képet a hátuljáról ,hogy csavarmatricás e. (arra is van trükk így a nyakadat ne tedd rá)
Legtisztább... elmész , letesztelitek/megfogod /megnézed stb...
ha messze lakik akkor meg esetleg valami kamerás chetes programban mutogasson meg mindent
Gari meg mo-n olyan szép ígéret... mint az alig használt videokari ....ami mint tudjuk kizárólag vitrinben volt csak minden karácsonykor lett elővéve... igy felesleges ,ezért eladó :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44) Joachim21


Joachim21
senior tag

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#45) TeeJay válasza ricsi99 (#43) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen már csalóka hogy hátlapot nem fotózza be mert látszana hogy sérült a csavarmatrica és hozzá volt nyúlva a hűtéshez...
1-2éves kártyát vadásznék de mindig elmegy a kedvem mert sajnos pár pozitív értékelésű eladók még nem biztos hogy nem fognak füllenteni és a 2-3év garanciás kártya 1éves korában fura hogy sosem garanciás :U
Még ha 1év lenne rá simán vinném mert ha hangos a ventilátor megpróbálom gariztatni

Most is egy GT1030-am van amit 2év használat után vettem a tulajtól olcsón és lekaptam a gyári ventilátort mert klattyogott szóval nem érdekelt hogy garanciás-e
Azért egy 60-80-100ezres kártyánál már amit el akarnak adni legyen már meg a doboza meg számla garancia ha állítólag 1év 3x volt kipróbálva után akarja eladni
Vagy akkor ne kamuzzon írja oda hogy 2év bánya de akkor ne akarja garis kártya árban eladni hanem adja féláron :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46) Puma K válasza ricsi99 (#43) üzenetére


Puma K
veterán

Bármelyik gyártó csavarmatricáját tucatjával lehet rendelni Aliexpress-ről vagy E-bay-ről.

De bontás előtt némi melegítéssel és egy csipesszel le lehet venni úgy hogy aztán rá lehet tenni egy zsírpapírra.

Ha fekete csavaros egy VGA akkor azon azért meg tud látszani ha a szakbarbár megbontotta az adott kártyát. Végig kell vizslatni a fekete csavarokat és kopást kell keresni.
Ha fémszínű/ezüst/festés nélküli csavarral van összerakva és ugyancsak szakbarbár kapja szét, akkor rendszerint itt-ott el tudják nyalni csekély de látható-érzékelhető mértékben a csavar fejét...

Aki meg úgy szed szét kártyát hogy ért is hozzá azon észre sem veszed, hogy megbontották. Maximum az értékeled ilyen hozzáértőbb versenyző után hogy jobbak a hőfokok mert esetleg újrapasztázta és padozta a VGA-t... :)

De persze ezt a jó szándékot is be lehet nézni úgy hogy rossz vastagságú cserepadokat tesz a kártyára az adott illető és eltartja a hűtőt a NYÁK-tól és adott melegedő résztől... ;]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#47) ricsi99 válasza Puma K (#46) üzenetére


ricsi99
addikt

Ennél jobb /egyszerübb trükköt tudok :D

Ezért írtam... ell kell menni is megnézni... vagy szép nagy felbontású képeket kérni... ebben a csillió mp-el es világban már mindenki meg tudja oldani... ha nem akkor meg nem kell :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#48) ricsi99 válasza TeeJay (#45) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha tavaji ilyenkori árakat nézed akkor már 1/2 árban van :D
Venti csörgést nem fognak gariztatni...
Privát véleményem... kinézel valami karit, rendelsz hozzá csájnából vatta új kerregőket ,majd valaki szépen lepucolja /paszázza/padozza és boldog tulaj leszel 1-2 évig...
Akiket meg te keresel azokat meg rég elüldözték az alacsony árak

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49) Robi BALBOA válasza ricsi99 (#41) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem, nem kell tudnia, hogy mi is az pontosan, mert szerintem az isten sem tudja, hogy a bányában a karik mit is csináltak/számolgattak pontosan.
Annyit kell tudnia, hogy xy hónapot csákányozott és ennek függvényében xy%-al olcsóbban kapja meg(feltéve ha így is érdekli még a kari).

Kellene egy olyan memória a karikra ami tárolna az üzemórát stb...., na ott nem lenne mellébeszélés.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#50) wolfman válasza Robi BALBOA (#19) üzenetére


wolfman
veterán

Hát még maguk a gyártók a rajtuk maradtokat.

#21 Fecogame: Te meg mikor erre rájöttél:
[link] :D

#31 smilecat: Na igen, csak sajnos senki nem árulja úgy a kártyáit, hogy:
'- Eladóag bányászós kártyák, megkímélt, alulfeszelt környezetből. Hülye típusú felhasználó voltam mindvégig velük.' :)

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.