Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Nem mérvadóak az iparági tesztek az Intel szerint
A fenti cikkhez tartó fórumban a kérdésemre:
"A feladat specifikus részegységek gondolom sokkal több, mint 50%-al gyorsabbak.
A piaci igények hány százalékát tudják ezzel kiszolgálni?"

Ezt válaszoltad:
"Nem túl jelentős százalékát. Az Ice Lake gyorsítóit sem használják sokan. A legfőbb indok ez ellen az SGX, amire rávetette magát a piac, és most szopnak a korábbi döntéssel, mert jön helyette más. A host CPU-t főleg host CPU-nak veszik, és ezért azt nézik, hogy host CPU-ként milyen. Ha valamit gyorsítani akarnak, akkor meg vesznek hozzá a CPU-ba épített egységnél tízezerszer gyorsabb gyorsítót, legyen az GPGPU, FPGA, ACAP, akármi."

Ha ez "nem túl jelentős százalék", akkor az AMD miért követi az Intelt?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#2) SindaNarmo válasza Ajándékok (#1) üzenetére


SindaNarmo
tag

Most vagy én értem félre a cikket, de nem látom hogy hol követné az AMD az Intelt.
Itt a gyorsítóról van szó ha jól értem és nem a processzorról (ami ebben az esetben maga is tartalmazhat processzor magot is). Hogy ez miért jó vagy miért nem azt nem tudom.
De lehet hogy teljesen félre értettem.

(#3) Abu85 válasza Ajándékok (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD az Instinct MI300-zal nem az EPYC-et váltja ki, hanem a ma még külön megvásárolható EPYC+Instinct konfigurációkat. Egyszerűen a bővítőkártyából tokozáson belüli gyorsító lesz.

Az Intel azt csinálja, hogy a magok mellé épít picike gyorsítókat, amiket már a Cascade Lake óta nyomatnak, és azóta folyamatosan esik is a részesedésük a szerverpiacon, mert olyan dologra égetik a tranzisztorokat, amit kevesen használnak, viszont az elvitt tranyót nem tudják olyan dolgokra használni, amire meg sokan építenek. Ezt egyébként ők már értik, csak ugye Gelsinger hozott anyagból dolgozik, tehát nem tudja azt mondani, hogy hülyeség az egész, mert a következő generáció is így készül, és nincs ráhatása, hacsak le nem lövi az egészet.
A Gelsinger-féle projektek majd 2026 után jönnek, és azok már versenyképesek lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Bár nincs leírva, de nagyon úgy tűnik, hogy ugyan azt a tokozást és foglalatot fogja használni, mint az EPYC. Ez logikus is. Ugyanakkor nem világos, miért jó ez, mikor az EPYC nagy előnye a rengeteg PCIE sáv, ez meg fölöslegessé teszi azt. :F

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.