Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Alaplap proci konfiguráció (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) neoclone


neoclone
csendes tag

Lenne pár kérdésem a következő konfiggal kapcsolatban ASUS K8V Deluxe;
AMD Athlon64 3000+ 1800Mhz Socket 939; Connect3D Radeon 9600 XT 128 MB 300 Mhz; 2x256 MB SDRAM Hyundai 133 Mhz; Intel 82801BA(M) ICH2 - AC'97 Audio Controller [B-5] hangkártya. Ehhez tudtok ajánlani Tápot? Ez a konfig így működni fog? Az alaplap tud Dual-channelben kezelni memóriát? Így ezen a konfigon lehet a processzorra Arctic Cooling Freezer64 procihűtőt tenni? Ebbe az
alaplapba lehet majd Radeon x800-ast tenni?

(#2) geree@bl válasza neoclone (#1) üzenetére


geree@bl
aktív tag

alaplap:K8V Deluxe -> s754-es, szóval nem megy bele a proci (a8n-e egész jó szerintem, és nem is nagyon drága)
proci:szerintem jó választás, alapn is nagyon tud menni :)
vga: ha agp-st akarsz akkor nf3-as s939-es alaplap kellene neked (utánna x800 agp-s belemegy)
táp: 360w-os min, gyártókat lehetne sorolni :)
procihűtő: annyira nem ismerem :(

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#3) Szten Márs válasza neoclone (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

2x256 MB SDRAM Hyundai 133 Mhz; Intel 82801BA(M) ICH2 - AC'97 Audio ''Controller [B-5] hangkártya.''

Te ugye viccelsz? 133 MHz-s SDRAM, egy 754-es alaplap, egy 939-es proci, egy alaplapi hangvezérlő (ez hogy jön ide alkatrészként???) szóval még jó, hogy ezek nem fognak együtt menni... ha akarod összeállítunk néhány alternatív konfigurációt, ha leírod mennyi zséből kell kihoznod, de ilyet ne akarj, amit írtál!

(#4) Dilikutya válasza Szten Márs (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az az Intel déli híd elég jól mutatna egy AMD-s alaplapon :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Vallon válasza neoclone (#1) üzenetére


Vallon
tag

Ajánlom az intel konfigokat. Azért remélem nem vetted meg ezezket a cuccokat.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#6) geree@bl válasza Dilikutya (#4) üzenetére


geree@bl
aktív tag

na ez nekem fel sem tűnr :DD:Y

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#7) geree@bl válasza Vallon (#5) üzenetére


geree@bl
aktív tag

szerintem még csak érdeklődik

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#8) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

No, akkor ideírom a frankót, igyekszem mindenre választ adni/javaslatot tenni:

Kezdjük a procival/alaplappal:
Két fajta Athlon64-es procicsalád van forgalomban jelenleg: a socket754-es és a socket939-es. Ezekhez teljesen másfajta alaplapok kellenek, és azonos jelöléssel más órajelen is járnak. Pl.: az általad említett 3000+ -os proci 1800 MHz-en socket939-es, míg a socket 754-es 3000+ -os 2000MHz-en jár.
Ez azért van így, mert a 939-es processzorok dual chanelbe kezelik a memóriát, és ez (az AMD szerint) behozza a 200 MHz-es lemaradást... Ja igen! Athlon64-nél a proci kezeli a memóriát, nem az alaplap, tehát az a kérdés értelmetlen.
socket 939: dual chanel
socket 754: single chanel

Jó alaplapok socket 754-re: Asus K8N-E Deluxe, Gigabyte K8NS-PRO, ezek 21-22 ezer körülért vannak.
Jó alaplapok socket 939-hez: nos, ez attól függ, milyen csatolófelületű videókártyát akarsz. Jelenleg az AGP 8x és a PCI-expressz 16x kártyák vannak forgalomban. A PCI expressz az újabb, fejletteb, és később már csak olyan kártyák jelennek meg. Ha alaplapot veszel el kell döntened melyik mellett teszed le a voksot, mert egy szem albatron inteles alaplap kivételével minden alaplap csak az egyiket támogatja!!!
Az általad említett 9600 XT az AGP-s. X800-ból pedig van AGP-s és PCIe-s is. Én mindenképpen egy PCI-express támogató lapot és egy olyan kártyát ajánlanék, a jövőbeni fejleszthetőség érdekében.
Szal lapok:
socket 939 AGP-s: pl: Gigabyte K8NS Pro-939 24 ezer körülért, MSI Neo2 Platinum 33 körülért.
PCI-expresszes: Chaintech VNF4 Ultra Zenith: 24 ezer, MSI neo4 platinum 36 körül, Asus A8N-SLI 35 körül.

Ja igen, van socket 754-ben is PCI express lap, de azokat nem tudom fejből :DDD

Platform területén jobban jársz a 939-essel, ebbe később kétmagos processzort is rakhatsz.

Hangkártya: amit te írtál az egy intel integrált hangkártya, nem is tudom hogy jött ide. Ezekbe az alaplapokba amiket írtam - és szinte mindegyikbe manapság - van integrált 6, vagy inkább 8 csatornás hangkártya, a legtöbb AC '97. Nem túl jók, de a célnak megfelelnek. Ha jobbat akarsz, vegyél egy SB Live-t, 6 ezer körülért, vagy egy audigy 2 zs-t ami nemtom mennyi, de 15 körül lehet. De a live bőven megfelel.

Táp: amit NEEEE: Codegen.
Hagyományosan jónak számít és megfizethető a chieftech, sztem nem jársz rosszul, ha veszel egy 420 W-osat, lesz későbbre is benne kakaó. 360 W-os már nem éri meg.
Szal így hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ja még egy nagyon fontos dolog:
Ezek az alaplapok 400 MHz-es DDR Ram-ot igényelnek!!! Ma már új gépbe nem rakhatsz SD-ramot. És 512 mega kissé kevés. 2*512 éri meg.

(#9) Vallon


Vallon
tag

Ez így korrekt, nem tudom mennyi penzed van, de elmondom korunk legjobb intel konfigját:

-MSI P4N Diamond
-p4 EE 3.73 Ghz
-4 Gbyite Corsair DDR2 675
-MSI Geforce 7800 gtx, 2 darab, SLI-ben
-Thermaltake Kandalf ház
-Thermaltake 550 wattos táp
-Hitachi 400 Gbyte
-Nameg plextrox DVD író
-és valami haetpipe-os procihűtő.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#10) geree@bl válasza Szten Márs (#8) üzenetére


geree@bl
aktív tag

tudom nem nekem kell eldöntenem, de én is s939-re szavazok piciexpresszel, ha nincs sok pénzed, akkor először egy ''gyengébb'' kari is elég. Memóból meg mivel a 3000+-os között több tuningra alkalmas van, jobb, ha 500mhz körülit veszel, és akkor bírja az is a tuningot! :)

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#11) geree@bl válasza Vallon (#9) üzenetére


geree@bl
aktív tag

ez így nagyon szép, de nem hiszem h nyert a lottón! :DDD

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#12) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Mivel itt a kolléga nagyon ajánlgatja az intelt, mondok valamit:
AMD: ha játékra akarod használni a géped. Vagy ha zenehallgatásra/filmnézésre, meg ilyen hobbidolgokra. Meg mindenre úgy általában kivéve:
Intel: Ha videókódolásra akarod használni. Másban nem jobb. Ebben viszonont tagadhatatlan, az.

AMD: processzorfoglalatmizéria, kis fogyasztás, kevés melegedés, 64 bit, kétprocesszor támogatás.
Intel: processzorfoglalatmizéria, processzormizéria, 64 bit esetleg, de Magyarországon még nemigen. (6xx jelölésűeknél csak, de idehaza legfeljebb nagyító alatt...), kétprocesszoros támogatás de nem minden chipsetnél. (945/955)

(#13) Vallon válasza geree@bl (#11) üzenetére


Vallon
tag

Hát igen. De ha mégis, itt van egy jó amd konfig:

-MSI K8N Diamond
-Athlon 64 FX-57
-4 Gbyte corsair DDR 400 Ram
-MSI Geforce 7800 GTX, 2 db, SLI-ben
-Hűtő, ház, táp, az intel-konfiggal megeggyező.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#14) Dilikutya válasza Vallon (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt szerintem egy dual magos 4800+ porig alázza... neadjisten kettő belőle egy kétprocis lapban.... :P De ne félmelj, amugysem volt senki se kíváncsi korunk majdnem legjobb konfigjára. Pláne, hogy a 7800GTX még nem kapható nálunk, de egy Extreme Edition procira is kell szerintem várni pár napot a boltban, mivel raktáron aligha van:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) Vallon válasza Dilikutya (#14) üzenetére


Vallon
tag

Jó tudom, hogy nem volt senki kiváncsi rá, de 7800 gtx-et lehet kapni: www.pcland.hu , vga kártya. Ha érdekel. Nem linkeltem, mert lusta vagyok.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#16) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Hát, a kedves topicnyitót úgy látszik nem nagyon érdekli a mi kis eszmefuttatásunk...

(#17) Vallon válasza Szten Márs (#16) üzenetére


Vallon
tag

Egyébként szerintem ezt mindjárt zárni fogják.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#18) JagdPanther válasza Vallon (#17) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

miért zárnák?

(#19) Vallon válasza JagdPanther (#18) üzenetére


Vallon
tag

Mert a kérdés meg van válaszolva.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#20) Vallon válasza Vallon (#19) üzenetére


Vallon
tag

Egyébként nem tudom. Csak lehet, mert ennek a topicnak olyan zárós hangulata van.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#21) Szten Márs válasza Vallon (#20) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

...
Zzzzzzzzzzz

Na igen, kb ilyen.

Pedig olyan szép monológot írtam! :))

(#22) geree@bl


geree@bl
aktív tag

szerintem csak szórakozott, mert különben legalább két alkatrész lett volna, ami passzol! :D

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#23) Vallon válasza geree@bl (#22) üzenetére


Vallon
tag

Én általában a haverjaimmal szórakozom, de hát valakinek lehet unalmas a nyár.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#24) geree@bl válasza Vallon (#23) üzenetére


geree@bl
aktív tag

és még nem is ír ide, mintha nem érdekelne, vagycsak kíváncsi volt rá h mit írunk??? :F

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#25) Dufresne


Dufresne
addikt

Sztema kollega csak viccelt az #1-ben lévén, hogy azóta hozzá sem szólt a topichoz, mi meg csak írjuk neki az okosságokat:D
Talán érdemes lenne töröltetni a topicot, mielőtt komolyan veszi valaki.
Szigorúan saját vélemény:)

(#26) geree@bl válasza Dufresne (#25) üzenetére


geree@bl
aktív tag

egyetértek veled, szerintem sincs így értelme a topicnak!

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#27) Csepy válasza neoclone (#1) üzenetére


Csepy
senior tag

ááááááááááááá

Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#28) neoclone


neoclone
csendes tag

Hali köszi a tanácsokat bocs hogy eddig nem írtam. Lenne pár kérdésem az x800-asok pro xp PCI Expressesek? Most már egyértelműen egy Socket 939-es alaplapot akarok Athlon64 3000+al és 2x512MB 400Mhz RAM-al csak még azt kéne eldöntenem PCI vagy AGP és ez a videótól függ. Most van egy 9600 XT 128 MB-ával és hát ha van még nem PCI E x800-as akkor később vennék bele azt is csak most egyelőre nem ezt akarom lecserélni tudom hogy már ideje lenne.Annyit szeretnék hogy írjatok alaplapokat minden fajtát ami támogatja a procimat PCIE ill. AGP-et és ha lehet körülbelül bruttó árt mellé. Ha változna a táp igényük akkor azt is írjátok hogy hány W-ossal és milyen márka lenne a legjobb? Amit gondoltam táp az chieftech 420 W-os.

(#29) Dufresne válasza neoclone (#28) üzenetére


Dufresne
addikt

Ezt kérdzehetted volna a Nagy gépajánló topicban is és akkor nem kellett volna neki új topic....
Amúgy az összes 939-es lap kompatibilis a 939-es procival, sztem ez elég nyilvánvalóan is hangzik ráadásul:)
És ha már 939-et akrsz, akkor PCI-e támogató lapot vegyél, ne AGP-set, a 9600Xt-t add el és vegyél valami normális PCI-e vga-t, mondjuk 6600gt-t.
Kb ennyi.

[Szerkesztve]

(#30) antikomcsi válasza Szten Márs (#12) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ha olvasod a cikkeket a ph-n, amik teszem hozzá nagyon jók, és részletesek, abból kiderűl, hogy nem is olyan rossz az amd manapság abban a video kódolásban.

Mondhatni az intel előnye elillant.

Viszont az teljesen igaz, hogy egy otthoni felhasználónak, aki főleg játszana, a legjobb választás, egy egymagos s939 A64 proci, akár egy 3000+ os velence, ami bruttó 30 ezer alatt beszerezhető.

(#31) Loretto


Loretto
veterán

Dufresne mutatja a helyes topicot, ami ráadásul kiemlet topic is. Bővebben: link Ezt most bezárom. Használjuk a gyüjtőtopicocat.Köszönöm.

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Alaplap proci konfiguráció (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.