Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) martona


martona
csendes tag

Építek egy gépet, és a megfelelõ alaplapot keresném... hátha tud valaki hozzászólni.

A követelmények:

1333 FSB (QX6850 proci támogatása)
DDR2 1066 memória támogatása
2db x16-on müködõ PCI-E slot

Az utóbbira azért van szükség, mert szeretnék egy x16-on müködõ videokártyát és egy x8-on müködõ SAS RAID kártyát (Areca) használni. A legtöbb jelenlegi chipset olyan, hogy ugyan vannak x16 méretü slotok, de vagy x16/x4 sebességgel, vagy x8/x8 sebességgel müködtetik a hardvert. Nekem olyan kéne, ami tudja az x16/x8-at legalább.

Van valakinek valami ötlete? Én az MSI P6N Diamond-t nézegettem, ez majdnem jó is lenne, de DDR2-800-at tud csak.




(#2) Rusher válasza martona (#1) üzenetére


Rusher
őstag

Ezeket itt is megkérdezheted szvsz saját topik [link]vagy itt[link][link]

[Szerkesztve]

(#3) Thomas1 válasza martona (#1) üzenetére


Thomas1
őstag

Kérdezd meg itt, ezt szerintem zárni fogják. [link]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#4) FehérHolló válasza martona (#1) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ebben a topicban kérdezz: [link]

Csak akkor válik a 2db x16-os PCI-e slotból 2db 8x-as (vagy 16-4), ha SLi-be vagy CF-be kötsz két grafikus kártyát. Ha két független kártyát dugsz bele (mint például a te esetedben), akkor mindkettő tud x16-on működni.

Skynet is real. It's called Google.

(#5) martona válasza FehérHolló (#4) üzenetére


martona
csendes tag

Bocs - új vagyok itt, nem tudtam a 204768-os topicról. Megkérdeztem ott is, gondolom akkor ezt most lehet zárni/törölni.

Izé, FehérHolló - 100% biztos vagy abban amit állítasz? Én úgy tudom, hogy a PCIe szempontjából tökmindegy hogy videokártya vagy RAID kontroller van a slotban, és ez a konfigurációs limitáció abból adódik inkább, hogy hány ''sáv'' van a chipset PCIe switch-ében. Ez pl. az Intel 975x-nél 22, míg az új nForce-ban 40 (ezért is tudja az említett MSI board azt, amire perpillanat szükségem van).

(#6) FehérHolló válasza martona (#5) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nincs semmi baj, újoncokat nem leoltjuk, csak segítjük. :)

Utánanéztem egy kicsit, az a lap, aminél ki van kötve, hogy ha 1 kártyát akarsz bedugni, akkor az XY slotba dugd, annál nem megy a kettő 16-os kártya egymás mellett x16-on. (Másik alaplapról, ahol nincs kikötve, nem tudok nyilatkozni.)
Bocs, hogy félreinformáltalak!

Skynet is real. It's called Google.

(#7) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Akkor ha már a fórumtársak többé kevésbé kedvesen útba igazítottak, akkor én zárnám is ezt a topicot ;)

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.