Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moleculez


moleculez
veterán

Mi suttyó parasztok meg kinyitjuk az ablakot azt had menjen :DDD

Tudom, tudom ez a tizediken nem opció. Bár a macska sem kéne hogy az legyen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#2) Viktor0610 válasza moleculez (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért?
Ha rendben tartja az almot a gazdi, szerintem simán tartható macska.

Samsung Galaxy A54

(#3) moleculez válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


moleculez
veterán

Ja ez csak saját becsípődés, számomra állatkínzás, a macska szvsz egy kinti állat, kell neki a territórium, interakció “szabadság” ha úgy tetszik. Madarakkal is így vagyok. Én pl ezért nem tartanék lakásban macsekot, sőt semmilyen állatot, dehát kinek mi. A lakás mint formátum azért jött létre, hogy a városokban/nagy népsűrűségű területeken megoldott legyen a populáció elhelyezése, nem azért hogy farmoljanak, és megpróbálni a teljes kertesházas életet implementálni kicsiben. Én ugyan házban lakom, szeretnék egy lovat, de az 50nm -es kertbe ugye nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) LosBlancosRM válasza moleculez (#3) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Mennyivel állatbarátabb, ha 2 hét után elcsapja egy kocsi, vagy mérget eszik...

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#5) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szép új idealizált világ!
Eggyenmacska, eggyenkaja, eggyenbudi-bútor.
Csak hát vannak azon napok, mikor a macska egészsége okán érdemes lenne ránézni. Ezt a rendszer nem kezeli.
No és persze minden modern izé - ez is örök életű. :DDD
És lőn áramszünet! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6) Tsebacsi válasza Polarstar (#5) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kizártnak tartom itthon a több napos áramszüneteket, főleg olyan lakott területeken, ahol előfordul olyan vásárlóerő, aki megvesz egy ilyen terméket. :D Innentől ez a kifogás kicsit értelmetlenné válik. :U
Biztos, hogy a végterméktároló cucc/zacskó nyitható, saját felelősségre persze :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7) Narxis válasza moleculez (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én is ezt vallom de ha menhelyről hozzák el akkor csak jobb egy lakás nekik mint egy doboznyi hely a menhelyen.

Thanos was right.

(#8) mjani1172


mjani1172
addikt

Ezért. Most fotóztam. Mert nem az én macskám és mégis ide szarnak a dögök. Sajnos a felelős álattartás az még nem játszik itthon. Persze ismerem, a cicusnak nem lehet parancsolni. De én viszint a tisztaságot szeretem, és nem a sz.r szagot.
Egyébként a készüléket kötelezővé tenném,jópofa, lehet javítana mostani helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#9) Narxis válasza mjani1172 (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hehe, nem tudnak ellenállni a homoknak. :D

Thanos was right.

(#10) Tsebacsi válasza Narxis (#9) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mivel az egyik legideálisabb wc nekik :P ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11) QuippeR válasza mjani1172 (#8) üzenetére


QuippeR
tag

Nálunk meg a nyest szarik a járda közepére. Na bumm. Állandó siráma ez a macskaelleneseknek, merthogy "nem az én macskám". Az lehet, de a kerted attól még láthatóan az ő területe (is).

(#12) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Lassan inden okos lesz, aminek van legalább 1 funkciója. Az emberiség meg egyre csak butul a sárga föld alá...

(#13) sfefe válasza moleculez (#1) üzenetére


sfefe
őstag

Mi is panelben ( 3. Emelet de ez tök mindegy) tartunk cicákat....semmi gond nincs. Takarítjuk az almot kidobjuk azt kész ..már hosszú évek óta.... kutyával sokkal több a gond meg az nincs el úgy lakásban mint egy cica .. ezért nem is akarok kutyát lakásban tartani. Az kínzás neki.
Mondjuk ilyet ennyiért biztos nem vennék...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#14) sfefe válasza moleculez (#3) üzenetére


sfefe
őstag

Macska simán elvan lakásban én meg a kutyákkal vagyok igy annak kell a mozgás stb.... nem valóak lakásba
Madár szintén nem való lakásba...
Szerintem...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#15) sfefe válasza LosBlancosRM (#4) üzenetére


sfefe
őstag

Így van...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#16) Nekton


Nekton
aktív tag

Panelból sajnos kiesnek a macsekok a fentebbi emeletekről (is).
Belvárosban a régi bérházakban simán jönnek-mennek úgy, hogy egy lakáshoz tartoznak és saját alom van nekik. Az könnyebben mászható terep számukra a sok összefüggő párkány meg oromdísz miatt. Pont ezen agyalunk, hogy legyen-e macskusz a lakásunkban úgy, hogy simán kimehet az udvarra, meg a szomszéd kisebb házak tetején is tekereghet. :B

(#17) #83529984


#83529984
törölt tag

Egyszer még ez is megvalósul:
https://www.youtube.com/watch?v=n2yWAD5OzhM :))

(#18) vicze


vicze
félisten

Aki valósan informálódni akar, annak nagy tudom ajánlani ezt a review sorozatot. A cikkben szereplő termék nem olyan jól szerepelt.
Továbbra is autómata alom keresésénél, elsősorban a LitterRobotban kell gondolkodni.

(#19) spect80 válasza sfefe (#13) üzenetére


spect80
senior tag

Én fordítva tapasztalom. Nálunk kertesházban van kutya, macska. Mindenki bent kezdett. A kutya megőrül ha nem lehet bent velünk. Neki az kínzás ha egy 5x10méters kertben van egész nap 90%ban egyedül. A macska megőrül bent, tombol, rombol, nevelni lehetetlenség. Mióta kiengedjük, mint akit kicseréltek. Teljesen szerethetővé és kezelhetővé vált, csak aludni jár be meg néha törődésért.

[ Szerkesztve ]

(#20) Sinesol válasza LosBlancosRM (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha egy magánzárkába zárnának, te is nagyobb biztonságban lennél, mint most, hogy nap mint nap jársz kelsz a világban és bármi megtörténhet veled. Ettől függetlenül lehet nem szeretnél egy magánzárkában teljes biztonságban éldegélni. De akkor az állatkert is egy remek dolog, mert szegény állatok negyedannyi ideig sem élnek a vadonban, mindig ott a veszély pl. egy antilopra, hogy megeszi valami....

Nyilván kint veszélyesebb is lehet az élet, de egyáltalán nem általános, hogy a macskákat bizony elütik és megmérgezik.

Őszintén szolva én is azt vallom, hogy lakásban tartani állatokat, bőven belefér az állatkinzás kategóriájába, gyakorlatilag egy ketrecben tartod az állatot, hermetikusan elzárva a természettől, bárminemű ingertől.

[ Szerkesztve ]

(#21) Fritz Teufel válasza QuippeR (#11) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha tartanál macskát, akkor nem lenne gondod a nyestekkel ;)

Jó ez a budi, hasznos is, de az ára... el kellene érte adnom a macsekot :D

Nekton: "Panelból sajnos kiesnek a macsekok" Panel, 9. emelet. Az én felelősségem, hogy ne essen ki. Vagyis, amióta macsek van, az aklaknyitásra és nyitva tartásra valamint az erkélyre külön oda van figyelve. Az erkélyre volt háló is szerelve, de még kölyökkorában úgy kapta szét a dróthálót, mint Floki a lábtörlőt. Szóval, redőnyök le és akkor kimehet az erkélyre. Nyáron... télen cicamozi van a párkányon.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#22) AliceWake válasza Fritz Teufel (#21) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nehogy azt hidd :( Olyan randalírozás van éjjel a tetőtérben, hogy attól félek, egyszer a nyakamba szakad az egész, pedig egy nyest csak két kiló. De a hangja alapján minimum egy vaddisznóval kergetőzik.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#23) Fritz Teufel válasza AliceWake (#22) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Jah, hát ha vérnyesteket tartasz, az más :D

Voltak gyerekkoromban kerti cicákok is, és a legerősebb kandúr akkora patkányokat hordott haza, mint ő maga. Ebből gondoltam, hogy a nyesteket elüldözhetné. Jó, így jobban belegondolva, a nyest meg a patkány nem egy kategória. :B

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#24) Plazmacucci válasza Sinesol (#20) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vidéken teljesen általános, hogy a macska fogyó eszköz, és, hogy rövid életű. Elütik, megmérgezik, kilövik, széttépi a kutya vagy más macskák.
Szerinted egy olyan macskának amelyik hatvan generáció óta lakásban él, melyik utódnak hiányzik a "szabadság"? Ezek nem nagytestű kutyák, az életük felét amúgy is alvással és tisztálkodással töltik. A lakásban tartott fajtiszta és ivartalanított állatok többsége nem a természetbe való és sosem élt ott. Annyira tenyészállatok, hogy meg sem tudnának élni a vadonban.
Nem a falun az utcáról behordott keverék macskának fognak 200.000 forintért vécét vásárolni. Ne magadból indulj ki.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26) Tsebacsi válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egyetértek, a szabadon született cicák 90%-át képtelenség normálisan bent tartani, mindig ki akar menni, hiszti, rombolás, bosszú lesz a vége.
Kedves barátom cicája meg mindig is szobacica volt, anyja is, mikor lehozta a kempingbe a szabadba, a macs remegve kapaszkodott belé és nem akart lemenni a földre, utána is csak pórázzal mert kint sétálni, be volt szarva mindentől, legkisebb zajra menekült vissza a sátorba. Nem kintre való volt szegény...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27) dseres válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


dseres
tag

Vidéken teljesen általános, hogy a macska fogyó eszköz.

Ez így van. Én is tartok. Ha elütik, holnap hozok egy újat. Mindig van ingyen elvihető házimacska.

(#28) Fritz Teufel válasza dseres (#27) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szerencsés vagy... van akinek csak oda teszik a kert ajtó elé ha kéri ha nem, úgy is olyan kis cicabarát :(((

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#29) LosBlancosRM válasza Sinesol (#20) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ilyen felfogással remélem, hogy nem adsz tápot egyik állatodnak se, mert mérgezed vele. Elég nekik amit találnak. Emberek is magánzárkában élnek, mert nincs kertes házuk? Szerintem közelebb van az állatkínzáshoz, hogy mérgezésben hagyod meghalni, vagy hagyod, hogy elüssék. De nőstény macskáknál a gangbanget is említhetném. Azt aláírom, hogy szívesen mászkálna a miénk is a szabadban, de hogy kínzásnak élné meg a bentlétet... :DD

Kutyát én se tartanék lakásban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#30) spect80 válasza AliceWake (#22) üzenetére


spect80
senior tag

Ismerős. mi az összes népi praktikát kipróbáltuk, de nem segített. Kutyaszőr, kutya macska padlásra felengedeve se riasztotta el. Az a gond a hangzavar mellett, hogy szétrágja a kábeleket, feltúrja a szigetelést és összeszarik mindent, azzal jelzi hogy az az ö területe.
Végül ez lett a megoldás: [link]
Szétszórtam a padlástéren, egyszer még jött, utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#31) AliceWake válasza spect80 (#30) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Wow. Máris rendelem :R

Non omnis moriar.

(#32) desolator


desolator
senior tag

Mi is panelban lakunk és sétáltatjuk a macskánkat. Napi egy sétát igényel és csak akkor, ha érzi az erkélyen hogy jó idő van. Akkor rendesen leül a bejárati ajtó elé és nyavog. Viszont télen vagy hidegben sosem igényli. Mondjuk mi nem Pesten élünk és sok a zöld terület a ház körül.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#33) spect80 válasza AliceWake (#31) üzenetére


spect80
senior tag

Javaslok ilyet hozzá, könnyebb szétszórni vele [link] . Illetve maszkot vegyél ha szóród, mert nekem utána 1,5 napig keserű levendulás szájízem volt hiába a napi 3 fogmosás :)
Illetve még érdemes megnyirbálni a házra esetlegesen rálógó fákat mert állítólag azon jönnek fel a kis rohadékok, nálunk egy fenyő volt ilyen.

(#34) Fritz Teufel válasza desolator (#32) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az enyém is ilyen lenne, de. A terv az volt, hogy pórázra lesz szoktatva és apportírozva lesz. Az orosz kék elég intelligens hozzá. Ez volt a terv. Szóval éppen, mielőtt először levittük mesélte egy a közelben lakó néni, hogy ő is nagy remények közepette vitte le a cicáját sétálni. Hosszú pórázra engedte, és a cica ennek örömére felszaladt az első fára. Ameddig csak tudott... a tolatás viszont nem ment neki, szóval a végső megoldás a tűzoltók voltak :D.
Sajnos nagyon sok kutya is van a környéken, így a séta csak a lépcsőházra korlátozódik. Ott is milliónyi nyomozni való van, vannak kóbor zümik amiket le lehet vadászni, és érdekes bogár tetemek. Amiket meg a gazdi nem hagy megvizsgálni :B.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.