Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Akad a hang, ha cd-ről gépre másolok! why? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) roPHka


roPHka
senior tag

vinyóról vinyóra ok. de ha cd-ről elkezdek valamit másolni a vinyóra akkor elkezd akadozni, elmosódni a hang ha zenét hallgatok, illetve ha nem akkor meg egy picit mintha belassulna a rendszer (pl. egérkurzor nem úgy szaladgál ahogyan kellene...)... ha befejezi a másolást akkor értelemszerűen abbahagyja.
Ez miért van?

[Szerkesztve]

(#2) roPHka


roPHka
senior tag

amúgy alaplapi hangkártyám van


[Szerkesztve]

(#3) _Geri_-


_Geri_-
csendes tag

fene tudja... lehet, hogy ütközik a hangcumó és a cdrom irq-ja,
Amúgy nézd meg, be van e kapcsolva a dma átvitel - vagy mi a szösz - a cdromnak.

(#4) mr_ricsi válasza roPHka (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azt nézd meg, hogy a vinyó és a cd is UDMA-val működik-e, vagy PIO-módban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) Sensut


Sensut
őstag

Nézd meg a BIOS-ban az IRQ kiosztásokat. Szerintem ütközik a kettő és zabálják a memóriát. Windowsban hiába nézed, mert úgyis azt jelzi, hogy nincs ütközés. Ha másolsz CD-ről, egyéb műkszik-e? Pld. programok.

(#6) mr_ricsi válasza Sensut (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Láttál már olyan alaplapot, ami PCI-, vagy integrált eszköz számára engedte kiosztani az integrált IDEvezérlők számára fenntartott 14-es és 15-ös IRQ-t?
(Itt most a Windowsról nem beszélek, mert az mindenféle szörnyűségre képes.)

A Cd és a hang IRQ ütközése max. akkor fordulhat elő, ha IDE- vagy Raidvezérlő kártyát használ, és azon van a CD.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) robekri válasza roPHka (#1) üzenetére


robekri
addikt

Milyen lapod van? Ugyanis ez a nem +felelő alaplapi driver hibája.

Pl. anno összeraktam tua1.3 procos gépet amíg nem tettem fel a VIA4in1-et addig ugyanezt csinálta.

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Akad a hang, ha cd-ről gépre másolok! why? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.