Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl megosztás switch-csel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Joz76


Joz76
tag

Hali!

Routerrel egyszerű, a router betárcsáz kívülről csak a router IP-je látszik, a gépek belső hálón vannak. De a switch ilyet nem tud. Ha switchcsel osztok meg, akkor mindkét gépnek be kell tárcsáznia, vagy valami más trükk van? Ha tudja valaki, ossza meg velem plz. Köszi.

Joz

Joz

(#2) Bally válasza Joz76 (#1) üzenetére


Bally
senior tag

Switch-el mindegyik gép tárcsáz, annyi géppel tudsz tárcsázni, amennyit a szolgáltató enged, ha csak 2-felé akarod osztani, akkor fölösleges router, meg kell nézni a szerződésben, vagy a honlapon, hogy mennyit enged, ha csak egyet, akkor kell router.
(asszem:) )

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#3) Joz76 válasza Bally (#2) üzenetére


Joz76
tag

Köszi. Hivatalosan csak egyet enged, de hallottam, hogy több embernek is megy, csak ők nem tudom, milyen szolgáltatónál vannak. Datanetnél nem tudja valaki, 2 megy-e?

Joz

Joz

(#4) Out válasza Bally (#2) üzenetére


Out
addikt

100% biztos hogy switchel minden gep tarcsaz?? ha modemes neted van es switchel van a halozatod kiepitve akkor minden gep megprobal tarcsazni a modemen??

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#5) Out válasza Out (#4) üzenetére


Out
addikt

Nah, csak azt nem irtam le amit meg akartam...

Nem eleg ha a netes gepen csinalsz egy atjarot? es akkor a tobbi gep azon keresztul eri el a netet

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6) Bally válasza Out (#5) üzenetére


Bally
senior tag

Ja, de úgy is jó, de akkor egy gépnek mindíg be kell kapcsolva lennie (:D)
És akkor nem is kell switch, csak 3 hálókártya a 2 gépbe, de szerintem nem így gondolja :U

De ha a switch-be van dugaszolva a modemből jövő cable, akkor mindegyik gép tárcsáz........

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#7) Out válasza Bally (#6) üzenetére


Out
addikt

Hat szerintem azzal jarna a legjobban, ha vagy venne egy routert, vagy berakna routernek egy P1-es gepet, valaminek mindenkeppen mennie kellene allandoan :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#8) Joz76 válasza Out (#7) üzenetére


Joz76
tag

Persze, tudom hogy a router a legjobb, csak 3X annyiba kerül, és most ez elég fontos szempont.

Joz

Joz

(#9) Bally válasza Out (#7) üzenetére


Bally
senior tag

Pontosan.............

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#10) Bally válasza Joz76 (#8) üzenetére


Bally
senior tag

Akkor az egyik gépbe tegyél 2 hálókártyát, a másikba egyet, és máris csak 1 IP-d lesz kifelé. (bár nekem ez a megoldás nem szimpatikus)

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#11) Joz76 válasza Bally (#10) üzenetére


Joz76
tag

Ezzel meg a gáz, hogy az egyik gép folyamatosan kell menjen.

Joz

Joz

(#12) Bally válasza Joz76 (#11) üzenetére


Bally
senior tag

Értem, akkor pedig, ha a szolgáltató tényleg csak egyet enged, akkor szeintem nem fog menni a 2 tárcsázás, marad a hardware-es router, vagy a P1-es router (ennek is folyamatosan mennie kell) :(

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#13) rdi válasza Bally (#12) üzenetére


rdi
veterán

Esetleg megoldás lehet még az, ha van switchse, de mind a két gépben ugyanaz a mac szám van, aztán hol az egyik gépet használja, hol a másikat :))

Fej! Tor! Potroh!

(#14) Bally válasza rdi (#13) üzenetére


Bally
senior tag

Az minden, csak nem megoldás, gondolom szeretné egyszerre is használni :F

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#15) burgatshow


burgatshow
veterán

Na akkor mesélek... :)
Szóval: nálunk van 1 adsl modem (alcatel speedtouch 384/64) egy switch és 2 gép!!
Nem tom mit görcsölötök vele :F: Létrehozol mind2 gépen egy dial-t pppoe-n keresztül. Ennyi! Sőt ráadásként itthon még dhcp is megy ami maga a dsl modem!!
Igen betárcsáz mindkettő!! Tádámm...! :DDD

(#16) burgatshow válasza burgatshow (#15) üzenetére


burgatshow
veterán

Egy kis érdekesség...

Volt olyan, hogy lanon, 5-en neteztünk a switchen keresztül!

(#17) rdi válasza burgatshow (#15) üzenetére


rdi
veterán

Na jó Te értessz hozzá, de én pl. nem nagyon. Viszont sok ilyen topic volt már, ahol írták, hogy nem szabad kiengedni csak egy ip címet, mert a szerződések nem engedik az otthoni hálózat rákötését.

Fej! Tor! Potroh!

(#18) dzsoni


dzsoni
senior tag

DSL osztás switch-el lepróbálva: axelero, externet, enternet...

Enternettel két gépet próbáltunk, externettel eddig 5-öt sikerült rábirni, axelero-nál eddig 10 a max, de csak azért mert nem volt több gép :)

Mindegyik gépen PPP, betárcsáz magának, külön-külön IP mindegyik géphez.

(#19) burgatshow válasza dzsoni (#18) üzenetére


burgatshow
veterán

Ezt mondtam én is!!

(#20) dzsoni válasza rdi (#17) üzenetére


dzsoni
senior tag

''nem szabad kiengedni csak egy ip címet, mert a szerződések nem engedik az otthoni hálózat rákötését''

És ki nem sz@rja le h mi van a szerződésben :DD :DD
Látják, tudják hogy hány géppel vagy fenn neten, de amíg rendessen fizeted nem kötözködnek...

(#21) TitiRii válasza dzsoni (#20) üzenetére


TitiRii
senior tag

ez nem igaz
ugyanis ezzel az erővel egy elöfizut töb helyről is betárcsázhatnak mivel általában 2 de van szolgáltató ahol 3 h* is be lehet tárcsázni
veszek egy elöfizut
meg 3 dsl modemet
és 3 haveromal közösen fizetem és 1* logunk fent neten 3 an ami 3* os sávszéleség..
ök se hülyék
akik igy neteznek ketyeg alatuk a bomba,mikor fognak szolni érte és esetleg viszamenöen is kifizetetni a delikvensekkel a második kapcsolatot..

ha mindenki igy álna hozá hogy ki nem szarja le mi van a szerződésben...
szép világ lenne
pl a szolgáltató is le szarja hogy akkro menyit kell fizetned havonta.. vagy hogy müködgyön..
nem véletlen van a szerzödés
és ha megszeked te leszel a hunyo,és nagyon megszivhatod
ha már netet osztasz tedd ugy hogy ne vegyék észre, és ne ugy hogy az oruk alá dörgölöd..

ráadásul én ezzel nem kérkednék
irásosan megörökited, beismered..

[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#22) TitiRii válasza burgatshow (#15) üzenetére


TitiRii
senior tag

tényleg félelmetes egyesek menyire bocsánat ''hülyék''
persze hogy betárcsáz
mesélyétek még ezt sok embernek,hogy ossza meg igy a netet mert ez igy jó
hátha olyan méreteket ölt hogy a szolgáltatok bepöcenek és elkezdenek mindenkinek a körmére nézni!
tényleg
ehez csak gratulálni tudok! :C :(( :((( :(

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#23) TitiRii válasza Bally (#2) üzenetére


TitiRii
senior tag

mindenhol hivatalosan egyet engednek meg, ha töbet akarsz,az a bisnis kategoria ahol ha megnézed az árakat töbszöröse ugyan az a sebeség mint a home csomagban
home csomagok mindig egyet engednek,hivatalosan
töbször is be lehet tárcsázni a rendszergazdik hanyagsága és a biztonság miat általában 2* mindenhol egyes szolgáltatoknál töbször
de ezt könyen észrevezsik ha nézik,és kemény büntetéseket von maga mögött mivel a szerződések ezt tiltják
1-2 szolgáltató már engedi az egy háztartáson belüli megosztást,de az is egy sáv megosztása, nem töbszöri becsatlakozás.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#24) Akita


Akita
tag

Vizsgáljuk meg higgadtan: Szolgáltató bepöccen és üt. Mit nyer vele. Semmit, veszít egy ügyfelet, akarom mondani nem egyet hanem számtalant. Átvándorolnak a népek a konkurenciához. Jó ez neki?

(#25) Trifocix válasza TitiRii (#23) üzenetére


Trifocix
csendes tag

Idézet az Enternet ADSL szerződéséből:
a hozzáféréshez tetszőleges számú számítógép csatlakoztatható, üzleti vagy háztartáson kívüli LAN hálózaton történő megosztás, illetve szerverüzemeltetés megengedett (kivéve a Hobbi ADSL csomagot)
Itt pl. az 512/128as csomagot is megoszthatja az user, de messze nem úgy van, hogy ''mindenhol hivatalosan egyet engednek meg''. :))

t.

Jobb ma egy, mint holnap.

(#26) Soma01


Soma01
veterán

Kedves Trifocix!

Légyszi idézd már tovább azt a mondatot amit elkezdtél, mert itt még nincs ám vége!!! Pont ott van a lényeg, nekem is enternetes ADSL van. És ez csak annyit jelent, hogy oszthatod a netet egy routerrel pl.

(#27) Domike


Domike
tag

Nomármost. A szolgáltatók általában a fizikai vonalhoz kötik az accountot. Ezért nem megy a 3 haver 3 ADSL modem (ami bridge) felállás.
A megosztás csak továbbértékesités esetén tiltott, háztartáson belül nem. Az 1 dolog, h. nem favorizálják az ilyesmit, hiszen több kliens a (''megvásárolt'') sávszélesség nagyobb kihasználását feltételezi, és ugyebár 1etlen szolgáltató sem az elérhető elvi makszimumra van berendezkedve, érthető módon.
Mindazonáltal, manapság nincs komoly különbség a switch és a router között árban (5,5, 11k SMC eszközök esetén), szvsz a kényelmi szempontok többet érnek, ha csak azt a szerencsétlen ppoe klienst nézem, a router tűzfal, és port redirection funkcióiról nem is beszélve.

Never say never...

(#28) ReJim


ReJim
őstag

NOS! szeretném felemelni ezt a topicot!
az én problémám:
van egy noname switch, egy axeleros dsl, és 2 w98-as gép!
a kérdés:
hogyan tudnám megoldani az összekötését??
mit kell beállítani a winben??
azt mondták, hogy xp-be lehet minden szar varázslóval megoldani, de nem akarok XP-t felrakni!

jah, és a szolgáltató is engedi a 2 gépet!

lécci segítsetek már!!
üdv & kösz:
ReJim

[Szerkesztve]

</end.?>

(#29) ReJim


ReJim
őstag

UP!

</end.?>

(#30) steveetm válasza ReJim (#28) üzenetére


steveetm
őstag

Ha enged eccere több uset akkor mia gond? beállítod mindkét gépen a pppoe-t aztán csatlakozol, és fentleszel mindkét géppel a neten. Sávszélt meg vhogy majd leosztja köztük...
Üdv.: steveetm

(#31) ReJim válasza steveetm (#30) üzenetére


ReJim
őstag

de mit kell álítani?? pppoe?? azt hogyan??

a probléma!
ha csak bedugom az 1-es portra (uplinken a modemmel) akkor ott tudok tárcsázni, de ha a 2-es portra, akkor már nem tudok tárcsázni....
ha 2 gép van rákötve az egyesen megy a net, a kettes tárcsáz, egyest lelöki egyiken sem megy a net! :((
szóval mit is kell beállítanom??? hol???

</end.?>

(#32) steveetm válasza ReJim (#31) üzenetére


steveetm
őstag

Akkor nem enged a szolgáltató eccer két gépet fel.
Egyik gépen osszad meg, van a protokollok között egy ICS nevezetü(internet connection sharing). Ha megy az egyes gép a 2es azt használja, ha nem megy a 2es tud tárcsázni. aztán ennyi.
Üdv.: steveetm

(#33) LEON-T


LEON-T
aktív tag

Nekem anno siman ment switchen valo dupla feljelentkezes[ a ket win98as gep eseten]. Bar az elejen nem igazan ment Ez azert volt mert azt a softwaret hasznaltam amit az axelero adott a cdjen. asszem valami winpppoe volt vmi. Utana raktam raspppoe es azzal tokeletesen ment a kulon csatlakozas.

(#34) ReJim válasza steveetm (#32) üzenetére


ReJim
őstag

de bizti hogy lehet! mivel a szerződésben az van!!
de mi sajnos nem állítgattunk semmijen pppoet! :D mi csak össze dügiszáltuk! :)
szóval ezt hol állítsam???

</end.?>

(#35) Out válasza ReJim (#34) üzenetére


Out
addikt

hagyd a sok hulye programot, inditsd el az internetcsatlakozas-varazslot mindket gepen es add meg az adatokat amiket ker, majd csatlakozz fel. Elvileg mukodnie kell.

mod: jahogy win98, haaat akkor nemtom... :)

[Szerkesztve]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#36) ReJim válasza steveetm (#30) üzenetére


ReJim
őstag

a pppoe az a ppp-over-Enthernet ?? mert ojanom van... :(
akkor nem fog menni??? :((
vagy most akkor mi van???
de a szviccs 2,3,4,5 ös portjain sem tudok tárcsázni egy géppel sem! :(
nem tom mi van akkor! :(

</end.?>

(#37) ReJim válasza Out (#35) üzenetére


ReJim
őstag

internet csatlakozás varázsló??? az hun van???

hát ez van! akkor inkább meghalok, vagy nem netezek, mint hogy xp! :DD

[Szerkesztve]

</end.?>

(#38) Out válasza ReJim (#37) üzenetére


Out
addikt

start - programok - kellekek - kommunikacio

de pppoe nelkul asszem nem fog menni

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#39) ReJim válasza Out (#38) üzenetére


ReJim
őstag

jéé! van a 98ban is ijen varázsló?? akkor most mit is állítsak bé???
eljutottam egy ojanig, hogy ''WinDSL adapter Line 01'' meg hogy lehet választani, hogy Windsladapter line2''?? hümm it ez mi? itt mit???

[Szerkesztve]

</end.?>

(#40) Out válasza ReJim (#39) üzenetére


Out
addikt

Mivel a kozelemben ugyan van win98as gep, de adsl nincs, igy nem tudok segiteni a beallitasban. De a varazslot probalgasd vegig, esetleg ird be a googleba, hogy win98 adsl setup vagy hasonlot. Biztos megfogod talalni a megoldast :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#41) ReJim válasza Out (#40) üzenetére


ReJim
őstag

aszem meg van a megoldás! de majd csak estefelé lesz, kipróbálva!!

</end.?>

(#42) ReJim válasza ReJim (#41) üzenetére


ReJim
őstag

megvan a bűnös! a kábel volt rosssz ami levan fűzve 2 emeletet a falba!!!

de egyébként nem tudjátok hogy mi az a:
WinDsl adapter?? legallábis miért van belölle line1, és line2???
nem lehet, hogy ez az. hogy 2 gép csatlakozhat a nethez???

</end.?>

(#43) Lui76 válasza Domike (#27) üzenetére


Lui76
őstag

Ez biztos ? :'' A megosztás csak továbbértékesités esetén tiltott, háztartáson belül nem''

www.kezmuveskeramia.hu

(#44) Speed


Speed
őstag

Lenne egy olyan kérdésem hogy ha egy switch-re két gép van kötve és azok egyszerre használják az adsl-t akkor a sávszélesség hogy osztódik(enternet)???

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#45) Chieftec válasza Speed (#44) üzenetére


Chieftec
őstag

Attól függ mit csinálnak, letöltés megeszi fullra a netet, lassab lesz a másik gépen is. Böngésészésnél a másik gépnek is marad elég sávszél. Hány Mbites dsl?

(#46) Flashy válasza Chieftec (#45) üzenetére


Flashy
veterán

mindegy hány megabites és mindegy mit csinál :), osztódik. nyilván olyan arányban amilyen arányban használják a netet.

(#47) Speed válasza Chieftec (#45) üzenetére


Speed
őstag

2mb/s és úgy tervezném hoyg egyikell letöltök a másikkal meg böngészek vagy játszok :U

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#48) Speed válasza Flashy (#46) üzenetére


Speed
őstag

Akkor a két gép elvileg kap 1-1 mb/s-et??

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#49) Speed


Speed
őstag

Hali mindenkinek lehet hogy nem a topichoz tartozik a problémám de azért megkérdem met adsl. :) Mi van olyankor mikor a t-com azt mondja hogy már akív az adsl 21.étől de itt nálam a modemen az ADSL link led nem vílágít csak villog?????? :F :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#50) Chieftec válasza Speed (#47) üzenetére


Chieftec
őstag

Azt már ellehet osztani, javaslom h használj olyan klienseket amiben tudod állítani a le/feltöltési sebességet. Figyelj ara, hogy mindig legyen elég sávszél le/fel linken is, különben laggolni fogsz. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl megosztás switch-csel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.