Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Adsl (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) balinézia


balinézia
csendes tag

www.investnet.hu akciós adsl csomagok

(#2) lesaux


lesaux
veterán

www.datanet.hu akciós adsl csomagok

(#3) someid


someid
csendes tag

www.axelero.hu drága adsl csomagok

(#4) col


col
addikt

www.interware.hu

nagyon jó adsl kínálat :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#5) lesaux válasza balinézia (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Amúgy mi volt a célod a topickal? A cég embere vagy? Elmondom, miket hiányolok a weboldalról:
- külföldi, belföldi sávszél
- rendelkezésre állás
- ÁSZF
- normális elérhetőségek
- hány évre kell aláírni
- stb.

(#6) col válasza lesaux (#5) üzenetére


col
addikt

épp ezt írtam egy más topicban a kollegának.. szegényes és hiányos. és nem nagy szám árban sem....

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#7) melangoth


melangoth
csendes tag

hiányos, és mellesleg elgondolkodtató is. Pl, tudtommal semelyik internetszolgáltató nem kéri a Matáv ügyfélszámot, főleg azért, mert nem tud mit kezdeni vele. Adatvédelmi és közlési szempontból igencsak aggaszt az az űrlap amivel rendelni lehet ADSL-t!

(#8) twollah válasza balinézia (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Kar, hogy csak matav teruleten erheto el a szolgaltatas.
Mas alternativ szolgaltatoval nem akartok leszerzodni?
Monortel stb.

(#9) col válasza melangoth (#7) üzenetére


col
addikt

De az ISP kér(het)i a Matáv ügyfélszámot, mert ehhez ''köti'' a szolgáltatást. A fizikai felületet a Matáv adja.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#10) duracell89 válasza balinézia (#1) üzenetére


duracell89
senior tag

elmebeteg...:(((

(#11) Tithian válasza balinézia (#1) üzenetére


Tithian
őstag

És ez így ÁFA nélkül miért is kedvezményes?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#12) melangoth válasza col (#9) üzenetére


melangoth
csendes tag

A szolgáltatást inkább a kapcsolási számhoz köti, mint az ügyfélszámhoz. Persze, hogy a fizikai felületet a Matáv adja, de pl egy adsl megrőlap esetében még a Matáv sem kéri el az üfiszámot. Nem tudom pontosan, hogy más ISP-k hogyan továbbítják a megrendeléseket a Matáv felé, de azt tudom, hogy ha tudod Kiss Pista kapcsolási számát és címét, még nem mész vele sokra, de ha már Kiss Pista kitöltötte az űrlapon a Matáv üfiszámát, hát Kiss Pista tegye össze a kezét, hogy ne éljenek vissza vele. Megrendelni meg lehet szerintem üfszám nélkül is, változás úgyis csak akkor történik, amikor Lali kiment és beszerelte a kütyüt. De mindenféle megjegyzés nélkül ilyen adatokat elkérni interneten...... felelőtlenség kitölteni szvsz

(#13) col válasza melangoth (#12) üzenetére


col
addikt

Nem tudom milyen adsl szolgáltatók megrendelőlapját ismered, de én is kitöltöttem felelőtlenül :) . Az Axelerónál is ki kell, és másoknál is. (Az ügyf számmal sem mész sokra.)
De ezzel az erővel kinézem Kiss Pista kapcsolási számát, címét és a nevére köthetek adsl-t, csak úgy tréfából...
(Amúgy ezeken az adatokon kívül még kell pl. a szig számod is, hogy mást ne mondjak...)

de pl egy adsl megrőlap esetében még a Matáv sem kéri el az üfiszámot.

ezt nem értem... a matáv hol ad megrendelőlapot neked adsl esetén?

Amúgy nekem a fenti hírdetésből csak az a hihetetlen információgazdagság és igényes dizájn tetszett nagyon :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#14) melangoth


melangoth
csendes tag

bocs, mellesleg nem látom, hogy a Matáv szerződésben állna az Investnettel. Matáv oldalán található egy lista, hogy mely ISP-kel áll szerződésben.

(#15) col


col
addikt

Amúgy csak adatvédelmi szempontból:

Ha bemész egy patikába egy recepttel, akkor lényegesen több személyes adatodat árulod el:

- név, lakcím, TAJ szám, életkor
- háziorvosod neve (vagy a cég ahonnan kaptad)
- betegséged, vagy a kór amire kapod a bogyót :)
(ne adj' Isten bankkártyával fizetsz..)
- a bankkártya számod, a bankod neve, a bankkártyád típusa.
- mellette otthagyod az aláírásodat is,
- stb,

de ez is elég vaskos személyes adat egy helyen és kézben...

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#16) melangoth válasza col (#13) üzenetére


melangoth
csendes tag

Nem tudom milyen adsl szolgáltatók megrendelőlapját ismered, de én is kitöltöttem felelőtlenül .

Igazad van, kérik üfiszámot, mint kiderült, tvnet tőlünk is kérte (nem én töltöttem ki:) ), de mi letöltöttünk egy megrőlapot a netről, kitöltöttük, és vagy elfaxoltuk, vagy postán küldtük el a TVNET-hez. De nem egy internetes űrlapon, amiről fogalmad sincs, hogy hova megy.
Másrészt, a TVNET megrőlapot is csak félszemmel láttam, Matáv Komplex megrendelőlapot viszont látok napi tucatot. Ha ezt a Matáv küldi ki, akkro egyértelműen szerepelnek már rajta az adatok, mert ez azt jelenti, hogy 1212-őn kérték a lapot. Vagy pedig ügynök/Matáv Pont, akkor meg franctudja milyen úton kerül vagy nem kerül üfiszám a megrőlapra. A lényeg, hogy alá legyen írva, és a személyes adatok, amiket említettél, szigszám (ez nem kötelező), anyja neve, szülid/hely(ezek kötelezőek) stb kilegyenek töltve.

De ezzel az erővel kinézem Kiss Pista kapcsolási számát, címét és a nevére köthetek adsl-t, csak úgy tréfából...

Simán! Ha a folyamat néhány sarkallatos pontján átsiklanak az illetékesek, még a szerelők is kimennek a modemmel Pistabához:))) És akkor van a nagy meglepetés, és a kérdés, hoyg akkor most beszereljük vagy ne? Mint mondtam, fizetés/számlázás bárminemű változás csak azután történik, hoyg beszerelték, tehát ily módon Pistabá nem károsul, maximum bosszankodik egyet.
Ügyfélszámmal, címmel névvel viszont vissza tudsz élni. Nem véletlenül igyekszik a Matáv is és az ügyfél is féltve őrizni az adatait, és az üfiszámát, mert azzal már vissza lehet élni. Nem akarok ötleteket adni.

ezt nem értem... a matáv hol ad megrendelőlapot neked adsl esetén?

Matávnak is van saját ADSL csomagja, ez a Komplex, csak sehol sem hírdeti. Axeleroét hirdeti, amit elég sokan össze is kevernek, mert azt hiszik, hogy Axelero = Matáv, pedig jelentős árkülömbségek vannak, viszont jelentős tartalombeli külömbségek is, amit viszont szintén kevesen értenek meg.

Hát igen, ennél már csak az lett volna jobb, ha a http://invesnet.fw.hu címen futna :)) Én mindössze az óvatosságról óhajtok károgni, mert ez az oldal nagyon csípi a szemem A jóindulat ír belőlem! :)

(#17) melangoth


melangoth
csendes tag

abban feltétlen igazad van, hogy az adatvédelmi elvek (törvények) és a gyakorlat, hát hogy is mondjam, néha még köszönöviszonyban sem :) De ha bemész egy patikába, azt már kapásból tudod, hogy az a patika hol van. Míg a szóban forgó cég esetén, egy mobilszámon kívül nincs semmi kézzelfogható. Nem tudod, hoyg hova küldöd az adataidat. Egy bankkártytranzakció esetében a legtöbb esetben azért van némi kapaszkodó, hogy merre mennek az adataid. Bár... ahol még pin kódot sem kérnek....

(#18) col válasza melangoth (#16) üzenetére


col
addikt

Ok :) Lényegében egyről beszélünk és értelek is :)

Én is ilyen károgós szoktam lenni :))

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Adsl (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.