Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Cloud_s válasza Peta (#1) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Felhozom, mert a HDD-s topikban úgy tűnik senki sem tudja a választ...:)

A helyzet a következő:
Az asztali gépem (adatoknál) nem állítja le szabványosan a vinyókat, ha DOS-ból, vagy akár a BIOS-ból kikapcsolom simán a power gombbal. Ezt egy régi laptop HDD-vel vettem észre, ami nagyon csúnya hangot ad ilyenkor, ugyan olyat, mintha kirántanám a a gépet a 220-ból. Win XP-ben történő leállításnál lehet hallani, ahogy leparkolja a fejet, majd csak ezután pörgeti le, tehát itt semmi probléma.
Nem hinném, hogy ez a régi/hangos vinyó lenne a hiba, mert a normál asztali vinyóval is ezt csinálja, csak az nem ad ilyen csúnya hangot (ezért nem is vettem észre), de a fejet ez sem parkolja DOS-os kikapcsnál, nála is ugyanolyan, mintha lekapcsolnám a tápot.

A kérdés az, hogy mennyire normális ez? Lehetséges lenne, hogy az újabb gépek már csak a Windowsos leállításnál ''figyelnek oda''? Vagy csak nekem kezeli rosszul a dolgot az alaplapom/BIOS-om?
Hozzátartozik még, hogy három notebookot is kipróbáltam (kettő régi és egy új), és mindegyik szabályosan állítja le a HDD-t, ha a Win-en kívül kikapcsolom. Másik asztali géphez nem jutottam, neten érdemi infót nem találtam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.