Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Füleske


Füleske
addikt

Lenne egy érdekes eset , hátha valaki tud megoldást :
Adva van egy ilyen gép : Acorp 6A815EP, Tuacerka 1.3 , 256+128mb sd , gef 4 mx440se , 300 w mercury , LG 52* cd , 8,4 GB WD HDD , kisflopi . A gép Millenium alatt tökéletesen működik. XP - nél már a telepítésbe belefagy , néha formázni se lehet a vinyót , néha csak telepítés és újraindítás után hal meg , úgy , hogy a csökkentett mód se jön be. A ram jó (tesztelve) , hdd kábel cserélgetve , másik gépen hdd - re XP jól települ. Táp kicserélve. Ramok cserélgetve. Proci újrapasztázva. A vga , kisflopi, cd nem hinném hogy beleszólhat ebbe. A bios a legfrissebbb. Már csak az alaplap maradt , mint hibaforrás. Létezik , hogy erre a lapra nem lehet XP - t tenni ?

(#2) DZs válasza Füleske (#1) üzenetére


DZs
senior tag

Nálam is ugyanez a helyzet egy asus a7n-nel. Neked telepítés közben hol akad meg és melyik hibaüzenet jön elő? Minden más működik, csak az Xp Sp2 nem akar felmenni.
Valami nagyon alattomos dolog lehet. Ha a milleinum megy, akkor az XP-nek nem tetszik valami, de az nagyon.

(#3) Füleske válasza DZs (#2) üzenetére


Füleske
addikt

Nekem vagy a formázáskor kiírja hogy nem jó a vinyó vagy nem megfelelő rajta a filerendszer , vagy ha végigmegy a telepítés akkor újraindulásnál csak fekete képernyő van , belefagy a win bootba. Néha egy-két fursa karakter (4-5 db) is előjön a képernyőn a fagyáskor.
Adtak egy tippet a vinyóra , neked milyen típusú a vinyód ? Western Digital vagy más típus ?

[Szerkesztve]

(#4) Jégkokó válasza Füleske (#3) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nem lehet, hogy Fat32 es a filerendszer és az xp azt akarja NTFS re cserélni.Bár mondjuk nálam is volt olyan, hogy a frissen telepített xp egyszerűen meghalt, de ilyenkor egy formázás álltalában segített.Meg mi van akkor, ha a telepítő cd volt a hibás.Mert nálam volt olyan, hogy az én cd mel telepítettem egy másik gépet és ott meg hibát irt ki a telepítés közben , holott a cd nek nálam nem volt semmi baja

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#5) Balinov válasza Jégkokó (#4) üzenetére


Balinov
félisten

ilyen hibás installcd nálam is volt már,igaz 98SE-vel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6) Füleske válasza Jégkokó (#4) üzenetére


Füleske
addikt

Fat 32 és ntfs formázással is próbálkoztam , eredmény ugyanaz. Valamint 3 féle telepítő cd-vel ( 2 sp2 - es , egy sima xp). Sőt még saját image file - ba lementett xp - met is feltettem.

[Szerkesztve]

(#7) DZs válasza Füleske (#6) üzenetére


DZs
senior tag

Szerintem nem a cd a hibás, ha másik gépre telepíthető az xp. Az valószínűbb és többször előfordult, hogy az optikai olvasó nem kezeli megfelelően a cd-t. Nekem kettő van a házban, különböző gyártmányok és van egy cd-m (Millenium telepítő), amit csak az egyik olvas.
Ha neked felmegy az Xp, csak éppen nem indul, akkor memória gondod lehet.

(#8) Füleske válasza DZs (#7) üzenetére


Füleske
addikt

Ram tuti jó , memtest - el tesztelve.
Cd is jó.

(#9) DZs válasza Füleske (#8) üzenetére


DZs
senior tag

Nem vitatom, hogy a ram jó, hanem az alaplap, ram és xp hármas nem jön ki egymással.
Másik modult kellene próbálni.

(#10) NoLF válasza Füleske (#8) üzenetére


NoLF
addikt

másik cdromot próbáltál már? lg...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11) Füleske válasza NoLF (#10) üzenetére


Füleske
addikt

A cdrom sem lehet , mivel jó a telepítés , hibát nem ír ki , hogy nem olvasható a lemez.
A telepítés után egyszer próbáltam lehúzni a cdromot , de a boot ugyanúgy fagyott.

(#12) Füleske válasza DZs (#9) üzenetére


Füleske
addikt

A modulok is voltak cserélgetve , 128 , 256 , 384 mb , mindegyikkel ugyanúgy fagyott a boot.

(#13) Füleske


Füleske
addikt

Lapcsere megoldotta a gondokat , bár lehet a hdd - nek is volt hozzá köze. Szóval nem voltak kompatibilisek egymással. Köszönöm a hozzászólásokat !

(#14) ezredes


ezredes
csendes tag

Van egy régi acorp 6bx/via/zx81 alaplapom. Biost akarok frissiten rajta,
hogy ujabb winyokat is felismerjen. Hol tudok hozzá ingyen biost találni?
Az acorp lapja valami fizetős oldalra teret át...

(#15) ezredes


ezredes
csendes tag

jah, talaltam vmi erdekeset az xp telepithetetlenségére..

Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) users - please note:
AGP driver recommendation:

http://www.acorp.com.tw/eng/download/s_note.asp


biost is talaltam magamnak itt, de valahogy nem stimmel a tipus szam.
mindenütt 6bx81-et vagy 6zx81-et vagy 6via81-et emlitenek, irnak.
nekem meg az alaplapra 6bx/via/zx81 van irva....
most akkor az enyém micsoda???????????????????

(#16) sipix válasza ezredes (#14) üzenetére


sipix
csendes tag

 

(#17) somor válasza ezredes (#15) üzenetére


somor
csendes tag

Derítsd ki milyen chipset van a lapodon!
Szerintem a 6bx81 az Intel pláne ha így néz ki: [link]
a 6via81 az ugyebár Via
a 6zx81 meg :F :F

nem értek semmit csak egyet tudok: Nem érzek semmit ha jól berúgok

(#18) somor válasza ezredes (#15) üzenetére


somor
csendes tag

Sajna az acorp honlapja valamiért nem elérhető (több országban, így a magyar verzió sem).
Nem tudom miért.
Szóval nekem sikerült feltenni az XP-t (SP2, hun) egy Acorp 6via81 alaplapra melyben egy 366Mhz-es Celeron dübörög. Simán felment nem kérdezett semmit a szokásoson kívül.

nem értek semmit csak egyet tudok: Nem érzek semmit ha jól berúgok

(#19) somor válasza ezredes (#14) üzenetére


somor
csendes tag

Azt hogy ''6bx/via/zx81'' azt honnan állapítod meg?

nem értek semmit csak egyet tudok: Nem érzek semmit ha jól berúgok

(#20) eziskamu


eziskamu
addikt

Azt nem tudja valaki hogyan orvosolható hogy egy 6via85p AT-s táppal, winxpsp2-vel normálisan kikapcsoljon? Nem írja ki, hogy most már lekapcsolhatja a gépet hanem hallom hogy kattan a vinyo és az egér kifagy. Utánna csak az áramtalanítással éleszthető fel resettel nem.

(#21) eziskamu


eziskamu
addikt

Valaki a #20-ra?

(#22) eziskamu válasza eziskamu (#21) üzenetére


eziskamu
addikt

Valaki?

(#23) eziskamu válasza eziskamu (#22) üzenetére


eziskamu
addikt

Senki?

(#24) eziskamu válasza eziskamu (#23) üzenetére


eziskamu
addikt

Megoldva. Standard PC beállitással telepitve.

(#25) atessz79


atessz79
csendes tag

Sziasztok! van nekemis 1 ien lapom és nemtalálok 1 PDF-et sem :(
meg Bios-t sem valaki járt már sikerrel?
6BX/VIA/ZX81 es lap az hogy mien márkáju az passz :(
valaki help legyenszíves emil: svcd666@freemail.hu

előre is köszönöm... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.