Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jagada


jagada
őstag

Hy!

Alaplap vásárlás előtt állok.
A címben szereplő 2 deszka nagyjából egy árban van.
Kinek mi a tapasztalata?? Melyiket ajánljátok inkább??:DD:DD

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#2) zso73 válasza jagada (#1) üzenetére


zso73
veterán

Nekem volt egy garis cserém a lapommal. Az AGP foglalat melletti csip halt meg! De az lehet a húzástól is 75MHz AGP freki.:C:O
Egyébként stbil, és jó lap az NF7-SL Alias rev. 2.0
A K7N2 passz!:F

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3) Esmein válasza jagada (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nf7, vita nélkül. K7n2 -> trash.
3 bioshalott nf7-et vittem vissza a mistralba, de ettől függetlenül ezt a lapot ajánlom.

p.s.: mielőtt törölnék a topicot hadd jegyezzem meg, hogy _sok_a_kérdőjel.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) Hun'reeth válasza jagada (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Sokáig használtam az említett MSI lapot. Csak jót mondhatok de azért azt vedd figyelembe, hogy nincs SATA! Ez esetleg átbillenti a mérleg nyelvét.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#5) zso73 válasza Hun'reeth (#4) üzenetére


zso73
veterán

A sima NF7-en sincs SATA! :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6) jagada válasza zso73 (#5) üzenetére


jagada
őstag

kell az nekem egyáltalán?
régi vinyóim vannak ha jól tudom azok ATA csatolófelületűek, ilyen csati van rajta?:R

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#7) jagada válasza zso73 (#5) üzenetére


jagada
őstag

kell az nekem egyáltalán?
régi vinyóim vannak ha jól tudom azok ATA csatolófelületűek, ilyen csati van rajta?:R

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#8) Esmein válasza jagada (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

A régi vinyók pata-sok, ha nincs sata vinyód, akkor nem kell. Én semmiképp nem venném az MSI-t semmi látható előnnyel nem bír az abittal szemben.( közel sem stabilabb, húzhatóbb, olcsóbb, szebb, okosabb)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) zso73 válasza jagada (#7) üzenetére


zso73
veterán

Úgy is jön a SATA2! :C Ahhoz meg úgy is külső kártya kell! :C:DD
Vagy cseréld le a winyókat! Esetleg, az Abit féle SATA-PATA átalakítót használhatod. A 3T-ben elvileg lehet külön kapni. De a 0.005%-os gyorsulás miatt nem látom értelmét! Kb.600Ft/db.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10) jagada válasza zso73 (#9) üzenetére


jagada
őstag

de pata csatolója azér van az NF7- nek?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#11) Esmein válasza jagada (#10) üzenetére


Esmein
nagyúr

csak az

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) zso73 válasza jagada (#10) üzenetére


zso73
veterán

Igen van! ATA 100-as!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#13) Esmein válasza zso73 (#12) üzenetére


Esmein
nagyúr

133-as de ezen tényleg nem veszünk össze ;]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) zso73


zso73
veterán

Bővebben: link Ezért is nem jó az MSI! Azabitom vegyesen eszi a ramokat! Hynix,Elixír,Samsung! És dual 400MHz. Ennyire nem lehetek szerencsés! :C:F Vagy igen?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15) Jaq


Jaq
tag

Van tapasztalatom mindket lappal, volt NF7-em ill. K7N2-m is (akarom mondani jelenleg is a Delta-L-t nyuzom).
Az NF7 tuningban jobb, de stabilitasban inkabb MSI.
A NB hutoje az Abiton aktiv es hangos, az MSI-n egy jokora passziv borda.
Elrendezesben sincsenek jelentos kulonbsegek, az Abit nekem szimpibb volt, de az MSI koritese jobb (csokabelek pl.)

Tehat jol jarsz barmelyikkel, de szerintem MSI-vel egy hajszalnyit jobban.

(#16) jagada


jagada
őstag

ez a két deszka ATX elrendezésű/méretű??
vagy vennem kellesz új házat is?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#17) Esmein válasza Jaq (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nekem rossz tapasztalataim vannak vele és itt a fórumon se sok jót hallottam még.


Mind a kettő szabványos atx lap.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) jagada válasza Esmein (#17) üzenetére


jagada
őstag

És ha mondjuk bekerülne 3. nak a kalapba az Inteltől az ASUS P4S800D?
Akkoris az ABIT a favorit?:F

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#19) zso73 válasza jagada (#18) üzenetére


zso73
veterán

ASUS P4S800D Ez nem Intel lap?
Ezzel passzolok!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20) Esmein válasza jagada (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

Akkor is az abit lap, mert a P4S800 ha jól tudom sis chipsetes, amit mi nem szeretünk annyira.
Ha intelt szeretnél akkor esetleg ajánlhatom az ABIT IC7-et, vagy az ASUS P4C800-at esetleg az abit IS7-est vagy az ASUS P4P800-ast, de nem kell túlzásokba esni. NF7rulez :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) LakiTomi


LakiTomi
tag

Nekem MSI K7N2 Delta2 (MS-6570E) alaplapom van, én is gondolkodtam az abit nf7-en, de ez itt nálunk szlovákiában 1000sk-val vagyis 6000ft-tal drágább, igy az msi mellet döntöttem. Király a lap !! Havernak van abitje és nem hiszem hogy érdemes lett volna + pénzt költenem rá.Elismerem hogy biztos tuningolahtobb meg mittomén, csak azt mondom hogy ennyi pénzért MSI.
Tapasztalat 2200+ sempron 195FSB - vel megy (az már 2600+) szinkronban dual memokkal (2*195mhz), nagyon stabil, windows alatti proci fsb állitás, passziv hütésü NorthBridzs.Szinte sosem fagy be, pedig van nyuzva mindennel(HL2, doom3, Matlab, Mathcad).
Szoval ha nagyon nem vagy jártas a tuningban és egy megfizethetö stabil lapot szertnél akkor az MSI mellett dönts, ha van rá keret akkor vegyél abitot, itt mindenki azt dicséri (de azt senki nem emliti meg hogy nf2 platformbol bizony az a legdrágább).

http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=617

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#22) jagada válasza LakiTomi (#21) üzenetére


jagada
őstag

itt egy árban van 15k + egy kis apró. azért vacilálok, ha ilyen árkülönbség lenne és se meditálnék.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#23) bogingrol


bogingrol
aktív tag

tsa!
nekem k7n2 delta ilsr-em van, nem tudok rola rosszat mondani.nem egy atom tuning alaplap, de nalam jol mukodik.haveromnal jol mukodik.szomszed gyereknel jol mukodik.lehet nekem volt eddig rohadt nagy szerencsem de nalam pl egy kingstonnal meg egy pqi-vel siman ment dualban.havernal samsung meg pqi szinten megy dualba.sokan panaszkodnak ra hogy ''valogatos'' ami a memokat illeti, en eddig meg ezt nem tapasztaltam meg.en azert ajanlanam ha van ra kereted es msi mellett dontesz hogy bar egy lsr-t, vagy egy delta2 platinum ot vegyel.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#24) Hun'reeth válasza zso73 (#5) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Jah tényleg! :B
Amúgy a memó gonddal én se találkoztam egy 512-es hynix chipes + egy 256-os samsung chipes holt nyugodtan ment dualban.
Szerintem egy szinten van a két lap minden szempontból. Szimpátia alapján kell döntened. Persze ha egy NF7-S -t vennél (v2.0) akkor már mindjárt más volna a helyzet. :R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#25) jagada válasza Hun'reeth (#24) üzenetére


jagada
őstag

az már drágább, és sulinetbe se látom sajnos:(

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#26) LakiTomi válasza jagada (#25) üzenetére


LakiTomi
tag

Jaaj, Én meg azt hittem, hogy v2,0-ban gondolkodol :(
Hát akkor télleg MSI ;), az valahol az NF7 és a v2,0 közt van. Na most ne hurrogjatok le lécci. Ja és nézd meg a linket amit irtam a #21 -es hsz-ben, aztán nézd meg az abitét. Szimpátia :)

http://www2.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=NF7&fMTYPE=Socket%20A


msi-böl pedig a delta2-lsr-t

[Szerkesztve]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#27) jagada válasza LakiTomi (#26) üzenetére


jagada
őstag

A címben szerintem eléggé konkrétan leírtam, hogy mik a lehetőségek..
Én is vágom hogy milyen jobb de szekák vannak, ezek amúgy is legfeljebb középkategóriásnak nevezhetők, viszont a sulinet nem úgy működik, hogy nekem mi kell, hanem adott listából lehet mazsolázni, és az ár is fontos tényező.....

Tehát a kérdés a címben szereplő két deszkára vonatkozik, nem pedig arra, hogy mi lenne ha ... meg ha kipótolnád xk- val akkor... meg hasonlók. :Y

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#28) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

NF7

A legjobb tuninglap nforce2ből

(#29) jagada


jagada
őstag

Kezd olyanná válni ez a totyik mint az ATI vs. GeForce örök téma a két tábor között.. kinek a pap kinek a papné.

Amúgy a sima NF7 is tudja alapból a 400 Mhz FSB-t??
::F

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#30) bogingrol


bogingrol
aktív tag

...ha esetleg meg nem olvastad volna, hatha segit a dontesben
szvsz msi

Bővebben: link

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#31) jagada válasza bogingrol (#30) üzenetére


jagada
őstag

ez inkább megkavart, ezek szerint mind a kettő nagyon cool meg ok, de döntésben pont ezért nem segít.

A külsőségek alapján az MSI kicsit giccsesnek tűnik, túl sok színt használnak a foglalatoknál, olyan kínais gagyinak láccik kicsit tőle, az NF7 meg olyan klasszikusan komolynak..

az AGP csatoló viszont kicsit szar helyen van az NF7- nél túl közel a RAM- okhoz, mint a mostanimnál, ott is idegesítő a csereberéknél...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#32) bogingrol válasza jagada (#31) üzenetére


bogingrol
aktív tag

most akkor itt egy kis tuning es egy adag dicshimnusz az abitrol

Bővebben: link

msi-rol meg akkor nem keresek semmit es valaszd ezt :)
szivesen segitenek a dontesben, de sajnos en elfogult vagyok.evek ota msi-t hasznalok, volt kt133 am, kt333 om, most van nforce2 om de mindig msi deszkakat vettem, es nekem meg soha nem volt bajom veluk, pedig pl a kt3ultra2r-emmel nem tom mit nem csinaltam , de bnom gepeben meg mindig megy mint a reaktor.szvsz ha ilyen nehez a valasztas dobj fel egy ermet, fej vagy iras es kesz
:DDD

tsa

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#33) jagada válasza bogingrol (#32) üzenetére


jagada
őstag

aha ezt ismerem.

az msi- hez több cullangot is adnak nem???
hátlapi kivezetésekre gondolok...:DD

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#34) bogingrol válasza jagada (#33) üzenetére


bogingrol
aktív tag

hat elvileg kapsz vele egy D-bracket-et, ez tuti, ezen van ketto usb2.0 kivezetes, meg egy led control ami negy ledbol all es hibafelderitesre szolgal.mondjuk egyszer-parszor nekem mar jol jott de nem egy olyan dolog amitol meg kell szedulni.jo cucc de nem nagy extra..kapsz vele meg asszem egy S-bracketet amin audio kivezetesek vannak (spdif meg out koax meg optikai+meg ketto jack asszem de most ezt total fejbol irom)
amugy meg ehol :
Bővebben: link

:D

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#35) Esmein


Esmein
nagyúr

Aki az msit ajánlja az abittal szemben az simán szakadár, és csakazértse a jobban elfogadottat. Nem értelek meg titeket.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#36) bogingrol válasza Esmein (#35) üzenetére


bogingrol
aktív tag

ne csinaljunk mar ebbol balhet, eddig olyan jol elvoltunk egymassal :)

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#37) Esmein válasza bogingrol (#36) üzenetére


Esmein
nagyúr

Látom miket szív haverom az msijével. Kész káosz. Nekem nem szimpatikus. Miért nem nf7 ? 10000 légy nem tévedhet.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#38) jagada válasza bogingrol (#34) üzenetére


jagada
őstag

a képeken mindég a nagyobbik tesvér van a Delta-ILSR,
jól olvasom? van 2 usb előre is kivezetve?

az abitnak is van usb előre??

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#39) Esmein válasza jagada (#38) üzenetére


Esmein
nagyúr

Abit nf7-s hez még pci hátlapra is van 2 kivezetve, adnak hozzá cumót, meg előre is ki lehet vezetni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#40) bogingrol válasza Esmein (#37) üzenetére


bogingrol
aktív tag

ez szerintem teljesen relativ.voltak akik az abittal is szoptak,en az msi-t azert ajanlottam mert tapasztalatot kertek, viszont nekem tapasztalatom az msi-vel kapcsolatban van csak es azt hiszem egyetlen fikazo szoval sem illettem az abitot, tehat egesz partatlanul sikerult megnyilatkoznom.ami a felszereltseget illeti a ket lapnak, hat ha el kellene dontenem melyik a jobb nem tudnek donteni.nekem vegul is ilsr-em van, es maradektalanul meg vagyok vele elegedve+rakat cumo ami kapodik vele:D

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#41) bogingrol válasza jagada (#38) üzenetére


bogingrol
aktív tag

msi-vel nem kapsz elolapi kivezetest (ha panelre gondolsz) de ha veszel akkor problema nelkul ki tudod vezetni a laprol, annyi hogy akkor a hatoldali kivezeteseket (a bracket-en ami van) nem birod asszem hasznalni mert (ugy remlik) csak egy usb konektor van a lapon, de persze az integralt usb-ket amik ott laknak a monitor csatlakozo meg a szokasos harom audio csatlakozo kornyeken birod hasznalni gond nelkul

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#42) jagada válasza bogingrol (#40) üzenetére


jagada
őstag

persze ez volt a célom, hogy tapasztalatokat halgassak meg,
nyugodtan írjon bárki pro és kontra, aztán meg kielemezzük:R:R
persze vannak fan-ok is akik nagyon elfogultak, de azér anyázni nem fogunk:DD

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#43) bogingrol válasza jagada (#42) üzenetére


bogingrol
aktív tag

na nezzuk, leirom pontrol pontra hogy msi-vel mi az ami kapodik tutira:
kapsz vele piros msi csokabelt (nem esnek tulzasokba, egyet kapsz, minosege valtozo, baratome olyan hogy alig lehet meghajlitani az enyem viszont kiralyos)
floppy kabel ilyen ''csovesitett'' verzio fekete halosszeru szarsaggal, nekem bejovos (bar jobb lenne ha piros lenne (amugy nem vagyok ferrari fan de telleg))
bracketek kozul a mar emlitett S es D bracket , amibol igazan nagy hasznod esetleg a D bracket-bol lesz, a hibajelzo ledek miatt, bar nem tagadom, neha baromsagok jonnek ki+
persze az elmaradhatatlan hatso takaro lemez (persze ha hasznalod az 5.1 es hangot akkor az S bracket is jol jon, amugy nalam csak annyi haszon van belole hogy szepen vilagit az optikai kimenet piros fenye ha leveszem a kupakot rola :D )
telepito cd-k (chipset driver meg a tobbi salala-tralala), egy ket ilyen olyan hardwermonitoring utility blablabla.. + jar hozza meg egy ''celeronositott'' windvd cd
szal nem van hozza semmi ''megallazesz'' extra.hja meg persze a kezikonyv
ha valami meg eszembe jut irok...

tsa:)

[Szerkesztve]

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#44) Hun'reeth válasza jagada (#42) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nekem volt már nem egy Abit lapom és MSI is jópár db. Egyikről sem monhatok semmi rosszat ha épp nem fogsz ki valami problémásabb darabot mindegyik teljesen stabil és jól tuningolható. Olyasmik alapján kell döntened, hogy pl. melyik alaplap színe teszik jobban, passzív a hűtés a north-bridgen vagy sem, ram bővíthető-e a videókártya kiszedése nélkül, stb.
Úgyis mindegyikről hallasz jót és rosszat is.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#45) jagada válasza bogingrol (#43) üzenetére


jagada
őstag

amikor vettem a régi 7kt333-om elvileg járt vóna hozzá előlapi kivezetés usb, fejhalgató meg ilyesmik egy 5,25- ös helyére, ja meg egy vonalzó is szép acorp- os, most vagy a mókus nyúlta le a bótba aki összerakta vagy a kis kinnaiak felejtették el betenni a dobozba, de ezek szőrén- szálán eltüntek..... :((:((

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#46) bogingrol válasza jagada (#45) üzenetére


bogingrol
aktív tag

most mit mondjak? haver vette dvd irojat es csak otthon bontottuk ki, a dvd iro is hianyzott belole :D:D:D:D helyette volt benne ketto hutoborda aztan persze rohanas vissza kiskerbe, ott meg a magyarazkodas hogy hat volt a finansz es hianyzott egy ket cucc amit ilyen ''nehezekkel ellatott'' dobozzal probaltak ''atmenetileg'' potolni LOL

[Szerkesztve]

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#47) bogingrol


bogingrol
aktív tag

az msi delta l -jen passziv hutes van az eszaki hidon, ramok ki-be tehetok kulonosebb herce-hurca nelkul, bar szvsz az ember nem azert vesz gepet hogy ki-be toszogassa allandoan a ramokat :D es passziv hutot is lehet venni kb 1200 huft bruttoert

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#48) jagada válasza bogingrol (#47) üzenetére


jagada
őstag

hát nem azér akarok beruházni, hogy rögtön ki kelljen cserélni ezt azt.....
legalább egy darabig muzsikáljon hozzányúlás nélkül

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#49) bogingrol válasza jagada (#48) üzenetére


bogingrol
aktív tag

nem tom, de ahogy hallottam az abit eszaki hidjan a hutes tud ''szepen muzsikalni'' egy ido utan, ha ''muzsika'' kell o lesz a te embered :D:D:D

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#50) jagada válasza bogingrol (#49) üzenetére


jagada
őstag

van elfekvőben egy AMD hűtőbordám, esetleg azt ráaplikálhatom:)):)):))
De még egyébként sem döntöttem...
És az MSI ránézésre akkor is K**ra gagyi ahogy virít rajta a sok tiritarka kütyü.. EZ NEM DZSÁMÁJKA....no meg nem is India:DD:DD

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.