Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kx7-333 és pc2700 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) efi


efi
csendes tag

Sziasztok vettem egy abit KX7-333 as lapot és bele PC2700-as brand ramot egy Athlon Xp 2000+ ossal szeretném a cuccost
133/166 on hajtani vagyis minden ram időzitést default és autora raktam a 133/166 mellett. De fagy .
133/133 viszont stabil. Mi lehet a gond? Szar a ram vagy
ez a lap sem birja az asszinkron időzitéseket mint jónéhány előde.
Az alaplaban a masodik bios van(kx79k), de mivel nem irjak ujabban az abit oldalan a bugfixeket- most tényleg nincsenek hibak vagy csak nem irják ki- csak az uj featureket irják le. Szerintetek javit a biosfriss vagy alapból nem működik ez az asszinkron vagy a ram a hibás?

(#2) launcser


launcser
senior tag

lehet az aszinkron
otthon ka7-100 lapom van
2 hétig állandoan fagyott aszinkronban, visszavettem
majd 1 hete hirtelen felindulásbol ujra aszinkron
láss csodát megy simán
memtest egyszer sem jelzett hibát :)
kt7-a ban is 1-2 napig bugzott majd ment jól
lehet közben drivereket is cseréltem..
de ezek csak az én tapasztalataim :)

tütüü

(#3) Sidaries


Sidaries
őstag

Lehet, hogy a memória csak cas 3-ban bírja és kettőre van állítva. Ezt kéne visszavenni. Talán segít.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) efi


efi
csendes tag

auto beállitással van beállitja tehát spd ből olvassa ki azt ami a ramban van
szóval vagy ez bugos vagy a ram
de melyik?
arra vagyok kiváncsi hogy van e olyan valaki akinek ilyen lapja van
és ilyen beállítással hajtja és megy mert akkor biztosan a ram a hibas

(#5) Sidaries válasza efi (#4) üzenetére


Sidaries
őstag

Tegnap óta ilyen lapom van. Nekem egy 1.2-es Duron van csak benne ami ugye 100-as fsb-s. A memória (2100-as) 133-on megy a legagresszívabb beállítások mellett és lazán bírja. Ez alatt az egy nap alatt semmi gond nem volt vele pedig izomból teszteltem. Szóval bírja az asszinkron beállításokat. Szerintem vedd le a cas-t, meg a precharge-ot meg az ilyen dolgokat és akkor valszeg menni fog.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kx7-333 és pc2700 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.