Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit KG7 ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mot


Mot
csendes tag

Elegge tombol a VIA KT266 es a Sis 735 es 745 laz, de azert megkerdeznem, hogy erdemes-e meg venni a fenti lapot. Elvileg jo arban van gurul Athlon XP-vel /lattam/ meg tuning... Szal nemtom. Segitsetek!

(#2) ZBAdmin válasza Mot (#1) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Hali.
Pár hete nyúzok otthon egy Abit KG-7 és XP1500+ párost.
Kézimunka:
1. XP felismerés csak az októberi BIOS verziótól (proci be, majd frissítés).
2. Adaptec 2940UW SCSI kártya BIOS frissítés kellett, mert nem indult el egyáltalán.
Ezek után viszont vígan szalad... :)
Stabil, nem akadnak össze az IRQ-k, pedig van benne 4-5 kártya, és tényleg jól húzható. Pedig megmondom őszintén, eredetileg nagyon félve vágtam bele...

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#3) karib válasza Mot (#1) üzenetére


karib
addikt

KG7 az egyik legjobban sikerült AMD760 implementáció, gyors, kiválóan tuningolható. Megfelelő áron szerintem még ma is versenyképes.

Department of Redundancy Department

(#4) Mot


Mot
csendes tag

Koszi a gyors reagalast es az infokat! Feltem, hogy mar senkit nem erdekel ez a lap. Azert kerdeztem, mert kb arban a Gigabyte GA-7VTXH-val lenne pariban, de ott van a TUNING az Abit oldalan. Teljesitmenyben, hogy viszonyulnak egymashoz?

(#5) Mot


Mot
csendes tag

Bocs, hogy ketszer irok, de nem tudjatok mennyivel konnyebb a Lite-os verzio /Raid nem erdekel/.

(#6) karib válasza Mot (#5) üzenetére


karib
addikt

Lite-on csak 2 db. RAM slot van, a rendesen 4. Gigabyte is tud tuning funkciókat, nem? Most, hogy melyik jobb, azt nem tudom.

Department of Redundancy Department

(#7) BadGe


BadGe
aktív tag

KG7-RAID-em van, amiből persze a RAID egyelőre teljesen felesleges. Sajnos nem tudom összemérni semmivel sem. Az elcseszett teszteken egy kicsivel mindíg rosszabbat produkál mint ami az etalon lenne (sisoft sandra), de azért végülis jónak tűnik. A tunig ok, bár a CAS-oknál már kicsit el vagyok keveredve.

Érdekelne a BIOS frissítéses dolog, mert 2 hetes kazánomat (AMD1200) valszeg gyorsan átalakítom egy XP-re, és eddig csak reméltem, hogy menni fog vele.

Egyáltalán ez most egy CSÚCS alaplap vagy valami ami mondjuk jó, de nem annyira....??? nekem azt mondták, hogy kevés jobb van nála. igaz ez?

Ge.

(#8) karib válasza BadGe (#7) üzenetére


karib
addikt

AMD760-ban tényleg az egyik legjobb (lásd tesztünket, no meg Anandék is ezt mondják többek közöt...).

Persze azóta haladt előre az idő, biztos van gyorsabb, stb. KT266A-s lap, de még mindig versenyképes. Az Abit az egyik utolsóként hozta ki (mint most a KT266A-val is...), de nagyot szólt.

Department of Redundancy Department

(#9) Tomcat válasza BadGe (#7) üzenetére


Tomcat
őstag

Igaz! Nekem is KG7-R van XP1600+ @ 1.7 és egyenlőre nem is kell más. Mondhatjuk azt is hogy csúcs még mindig mert csak a KR7 jobb nála, de annyival már nem hogy arra érdemes lenne lecserélni. Érdekes módon nálam hozza mindenben a papírformát. 1.7 Ghz-en hajtva kb. a 2.0 Ghz-es P4-el hozza egy szintre a rendszert a Sandra. Próbálj a BIOS-ban állítgatni, hátha sikerül több teljesítményt kihoznod belőle. Amúgy BIOS frissítés után helyes a CPU detektálása is.
A lap tuning része meg egyszerűen vetélytárs nélküli manapság. Gyakorlatilag senki sem kínál ennyi mindent egyszerre és főleg ennyi pénzért. Másoknak is csak ajánlhatom.

Tomcat

(#10) BadGe válasza Tomcat (#9) üzenetére


BadGe
aktív tag

Ha már itt tartunk, akkor az SD RAM CAS latency-ben melyik a jobba 2.0 vagy 2.5. Azután van memory timing is. A CAS-t levettem 2.0-ra, a timing-et beállítottam FAST-ra, ezek után az explorer (win2k) kis használat után elkresselt. (csak szép finoman, aztán újra is indult).
Ge.

(#11) Mot


Mot
csendes tag

Kosz az infokat! Van valakinek valami benchmarkja ezzel a lappal, mert komolyan elkezdett erdekelni ezutan a sok jo utan. A cuccokkal /Vid. kar. hangk./ is fainul kompat?

(#12) szesz válasza Mot (#11) üzenetére


szesz
tag

hi!

hogy ne rjen meglepetes azert olvasd el az 1600+ fagyadozik forumot. en nyitottam, igy jartam.
ha epp elindult a rendszer, akkor 9602 pontot kapott a 3dmark 2000-ben 640*480 16bit bealliatsnal

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#13) BadGe válasza szesz (#12) üzenetére


BadGe
aktív tag

tegyél be légyszi linket mert nem találom és épp most állok egy 1200 vs XP1600 választás előtt. Az 1200-es már bent van kipróbálni de melegszik, amiben az 1600-os áll állítólag jobb. (vagyis hidegebb) de azért annyira nem kellene hidegnek lennie, hogy fagyjon is :)

(#14) karib


karib
addikt

CAS latencyt minél kisebbre, memória beállításokat minél gyorsabbra célszerű állítani... persze a gépben lévő RAM korlátozó tényező - minden modulnak megvan a max. Javallom a Memtest86-ot tesztelésre...

Aki pedig teheti, inkább XP-t vegyen sima Athlon helyett...

Department of Redundancy Department

(#15) Rozoga


Rozoga
csendes tag

Én is most ismerkedem egy KG7-es mobbal, eddig sirály!!! :DD 150 Mhz FSB-vel atomstabilan kocog már egy hete. Egyszer nem fagyott ki, pedig nyüstöltem sokat. A proci /T 1.33/ a VIA HM szerint 54 fokos max, amit láttam. /WBK-38/

(#16) launcser


launcser
senior tag

hali
vettem 2 hete vizsgaidőszak kezdetére abit kg7
én is teszek rola véleményt: nagyon zsyr, tuningolni főleg
softmenü 3, tb1000@1320as procim tök stabil, és szorzót nem is nyomtam még
biosában sok a további egyén tuninglehetőség, ramok, agp meg minden
40 alatt van már a sima, nem rédes nem lájtos verzio, megéri

tütüü

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit KG7 ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.