Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Helló Mindenkinek!

Nemrégiben tapasztaltam, hogy az IC–7-es alaplapra csatlakoztatott MUSTEK 1200 UB típusú szkennerem nem működik! :O Amennyiben az alaplapról kivezetett USB portra csatlakoztatom, akkor hibátlanul működik. :C Az XP-t már újratelepítettem és ápgrédeltem. Az alaplapom szállhatott el? Kérlek segítsetek!

(#2) Gorneck válasza Zoli2 (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Az alaplapi usb-t nem kell engedélyezni a biosba vagy élesíteni egy jumperrel a lapon?! Csak egy tipp, de beválhat!

Gorneck#1239

(#3) Zoli2 válasza Gorneck (#2) üzenetére


Zoli2
aktív tag

A BIOS-ban engedélyezve van, és eddig működött! A szkenner elindul, de kb. 2 cm múlva leáll és vége.:F A gép is félig meddig lefagy, helyesebben lelassul. Lehet, hogy a lappal van probléma?

(#4) Gorneck válasza Zoli2 (#3) üzenetére


Gorneck
titán

Cseréld fel az usb-s dolgaidat, ahol rossz a scanner oda tedd a bill-t vagy egeret!

Gorneck#1239

(#5) Zoli2 válasza Gorneck (#4) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Lehet, hogy nem lesz más megoldás. De a többi portban sem mindig működik elsőre. A szkenner biztos, hogy jó mert a haverok gépein simán működött. Ja, és az alaplapi driver fönt van. Az USB telepítésekor azt írja, hogy telepítsem a SP1-et, és ezután az eszközkezelőből automatikusan fel tudtam telepíteni.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#6) Gorneck válasza Zoli2 (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Azért mondtam a cserét mert ha a bill is szarakodik akkor lehet a port hibája!

Gorneck#1239

(#7) Gorneck válasza Zoli2 (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Próbát megér, bár ha jól emléxem akkor az ic7-hez nem adnak usb2 drivert, én úgy szedtem le a netről vagy most hüleséget kotyogok így éjszaka!?

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#8) Zoli2 válasza Gorneck (#6) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Sajna a nem USB-s a billi sem az egér. Volna még ötleted? Nincs valami USB-t tesztelő progi?

(#9) Gorneck válasza Zoli2 (#8) üzenetére


Gorneck
titán

Sajna nem :( , kérj egy bill-t vagy egeret kölibe! Drivert azért nézhetnél rendeset...de sajna nincs tippem!

Gorneck#1239

(#10) Zoli2 válasza Gorneck (#9) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Milyen (melyik) driver-re gondolsz?

(#11) Gorneck válasza Zoli2 (#10) üzenetére


Gorneck
titán

usb 2! Az ha jól emléxem a cd-n nincs csak link vagy mi! Amúgy én sp1et használok mióta ''G''-m volt!

Bár nem értem hogy lett rossz hisz eddig meg ment!? Itt a driverre gondolok! Sztem a köli usb bill a legtutibb kontroll! Az is sz@r akkor gar mehet vissza! Bár azért én megvárnám a holnapot, mert itt vannak sokkal hozzáértőbb emberek is!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#12) Zoli2 válasza Gorneck (#11) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Igen, csak leírás van az USB port telepítésére. Az eszközkezelőben nem ír ki hibát, hogy nem lenne rendesen feltelepítve. És ha működik az egyik porton, a többin is kellene!:U

(#13) Gorneck válasza Zoli2 (#12) üzenetére


Gorneck
titán

Sorry nincs ötletem! Mondom köli bill a tuti tesztelő!

Gorneck#1239

(#14) Zoli2 válasza Gorneck (#13) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Ma délutánra egy egeret beszerzek! Estére már okosabbak leszünk! Köszi a tippeket!:C

(#15) Zoli2 válasza Zoli2 (#14) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Helló!
Beszereztem egy USB-s egeret és minden portban hibátlanul működik.:D

(#16) Gorneck válasza Zoli2 (#15) üzenetére


Gorneck
titán

Hát ez érdekes! Vmi driver hiba van!

Gorneck#1239

(#17) Gorneck


Gorneck
titán

Aúgy annyak idején ilyen lassulást tapasztaltam én is szkennelés közben! Nem erre a fajta lassulásra gondoltál?!

Gorneck#1239

(#18) Zoli2 válasza Gorneck (#17) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Nem, nem lassulásra gondoltam, hanem a szkenner 1-2 cm múlva megáll vagy el sem indul. Ekkor a gépet belassítja, és nem is lesz jó, amíg újra nem indítom.

(#19) szesa


szesa
senior tag

Kicsit ugyan mas jellegu de en pl keptelem voltam az usb joyomat (saitek cyborg 3d gold usb) hasolo deszkan (max3) beloni. Winxp alatt sehogy nem mukodott mar elakadt telepites kozben, vagy reset utan mindent elfelejtett, mindenki azt tanacsolta -es forumokon is iyleneket ovlastam - vegyek masik joyt. :O :O

-

(#20) Zoli2 válasza szesa (#19) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Már beszéltem az Aqua szervízesekkel, de ők sem tudtak érdemben nyilatkozni. A jövő héten majd kiderül ha beviszem. Abban egyetértettek, hogy ez nem normális.

[Szerkesztve]

(#21) Gorneck válasza Zoli2 (#18) üzenetére


Gorneck
titán

Azt mondtad ki lett próbálva a szkenner, és milyen oprendszer alatt és milyen progit használsz (haverodnál is ezt használtátok)?!

Gorneck#1239

(#22) Zoli2 válasza Gorneck (#21) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Igen. XP mind a két gépen. Ma laptopon is használtam a szkennert. (Feljebb írtam, hogy az alaplapról a készülékház előlapjára kivezetett USB porton is hibátlanul működik.)

(#23) Gorneck válasza Zoli2 (#22) üzenetére


Gorneck
titán

Érdekes, várom a végét!

Gorneck#1239

(#24) Zoli2 válasza Gorneck (#23) üzenetére


Zoli2
aktív tag

A jövőhét közepén már okosabbak leszünk. Vagy adnak egy másik deszkát és rejtély marad.;]

(#25) Gorneck válasza Zoli2 (#24) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#26) szesa válasza szesa (#19) üzenetére


szesa
senior tag

Azota megneztem egy masik gepen ahol szinten xp van, ott ez a joy mukodott tehat csak az ic7es drivereivel akad ossze allanaodan :(

-

(#27) Zoli2 válasza Gorneck (#25) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Hali! Voltam ma az alaplappal a servicében. Szóval. Rejtélyesen álltak a hiba előtt. Az USB-s hiba nem oldódott meg. Passzoltak. De időközben előjött egy másik probléma: ha három kártya van a PCI foglalatokban, akkor összeakad valamelyik a VGA-val. A modemkártya vagy a hálókártya. A szervízben sem tudtak igazán mit kezdeni ezen problémával 3 hálókártya van otthon, és akárhogy pakolgattam a karikat, valamelyik mindig összeakadt a VGA secondary-val. Mondták, hogy az Abitoknak van egy nagy fogyatékosságuk: Az AGP és a PCI 1-es foglalat az közös. Ez a legtöbb alaplap esetében így van ez nem is probléma. Viszot ha jól értettem a maradék 4 PCI foglalt 2-3 rendszersínen ''közösködik'' és emiatt lehetséges az ütközés. Állítólag a ''spórolás'' miatt van így. Szerintetek sok ma egy gépben 3 kártya? (TV tuner, modem, 100 Mbit-es hálókari) Pedig szerettem volna még egy jó kis hangkártyát...
A szervízben beleraktak egy CAMADOR 100-as hálókarit, ezzel viszont nem akadt, pedig ezen kártya is Realtek 8139 chipes volt. (A leírt számban nem vagyok biztos, de megegyezett a bennelévővel) Nem igazán tudom, hogy most mit tegyek.
Szummáról szummára én többet vártam az Abit-tól, de gyorsan hozzáteszem, hogy a szervizes emberkék által átadott infók sokat nyomnak a negatívra átformálódott véleményemben. Sorry!

(#28) Gorneck válasza Zoli2 (#27) üzenetére


Gorneck
titán

Erről hallottam már én is, de a ''G''-be is volt már 3 pci-os cucc és nem volt gond!

Gorneck#1239

(#29) Zoli2 válasza Gorneck (#28) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Hali! Most úgy oldottam meg a helyzetet, hogy a videókarinak a secondary megjelenítőjét letiltottam. így stabil. De lehet, hogy eladom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.