Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit ic-7(g) tapasztalatok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) AligatorHun


AligatorHun
csendes tag

Tisztelt agytrösztök!

Elszántam magamat egy alaplap+proci vásárlásra, és kinéztem magamnak ezt az alaplapot. Kérném azok segítségét, akinek valaha megfordult a kezében/házában stb. ez a deszka, írják le véleményüket, tapasztalataikat, saját következtetésüket, ezzel hozzájárúlva döntésem véglegesítéséhez!
Az általam felállított szempontoknak (tartósság, tuning, ár/telj.) megfelel ez az alaplap?
A mostani alaplapom pci slotjában van egy 10/100-as Lan kártya. Ehhez társul egy 768-as sávszélességű kábelnet. Fog bármiben javulni az én netem, ha az ic-7g-t választom? (ebben van egy integrált gigabites lan) Mert ha nem, akkor nincs értelme kidobni pluszmanit a G verzióra, inkább megveszem a sima ''ic-7'' est.
A másik problémám a vásárolandó procival kapcsolatos. Az alaplapi leírásban azt írják, hogy mind prescott, mind northwood magos procit támogatja ez a deszka.
Mivel fingom nincs, hogy a kettő között mi a külömbség (a prescott jobb?), így hozzászólásokat várok e témával kapcsolatban is. Néztem gianni bazárját, de ott lga775-ös procikat láttam csak. Mind1.
Ha még eszembe jut valami kérdés, akkor nem habozok, reménykedek benne, hogy tudtok nekem segíteni, nagyon fontos lenne, mert lehet, hogy még ebben az évben megveszem ezeket a cuccokat.
Fáradozásotokat előre is köszönöm!
Tisztelettel: ÉN.

@ A nukleáris láncreakció feltalálása semmivel sem kell hogy közelebb vigye az emberiséget a pusztuláshoz, mint a gyufa feltalálása (Albert Einstein) @

(#2) cosman válasza AligatorHun (#1) üzenetére


cosman
tag

Semmit nem fog gyorsuln a net :)
A 768-as netnek bőven elég a 10/100 mbps-es hálókártya.
Northwood a jobb.

https://westnotebook.hu/

(#3) AligatorHun válasza cosman (#2) üzenetére


AligatorHun
csendes tag

Akkor megveszem a sima ''ic-7''-est. Tudnál valami linket mutatni, amiből egyértelműen kiderül, hogy a nortvúd mag jobban megéri nekem?

@ A nukleáris láncreakció feltalálása semmivel sem kell hogy közelebb vigye az emberiséget a pusztuláshoz, mint a gyufa feltalálása (Albert Einstein) @

(#4) Tatek


Tatek
csendes tag

Hali!
Adott egy IC-7G
Lenne egy kis próblémám, kéne HELP SOS!
Cmos reset, jumperek helyükön stb...
Speaker hibakódok se jönnek be, meg se szólal semmi. Felpörgeti a ventiket és ennyi csak hosszan bekapccsal kapcsol ki. Kb ennyi
Az a baj hogy szinte mindent probáltam.
Ha eljutna odáig hogy mutat vmit vagy bios bejön az jo lenne, de még az sem.
Probáltam 2 táppal 2 videokarival 2 rammal 1 procival. ( Mármint Min konfiggal felváltva mindent mindenhol)
Mindegyik ment egy másik alaplapban ezért vagyok gondban. Mert ezáltal periféria gondom nemhiszem hogy van. 12V rajta stb...

Szval ki kéne találni vmit.
Vagy a lap a tré?
Ötletek?

[Szerkesztve]

(#5) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok.

Ezek a kérdések elférnek ide is: [link]

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit ic-7(g) tapasztalatok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.