Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Abit gef4 4200 128 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jym


Jym
tag

Hi! Nemrég jutottam eme kártya birtokába, és hát elég kircsi. 250/444-en megy gyárilag, de mivel 4-es Samsung ramokkal szerelt, kézenfekvő a tuning. Én erre a RivaTuner-t használom, és ajánlom is mindenkinek, mevel pofonegyszerű a húzás, és azonnal le is teszteli. A fenti kártya XP 2000+ és 512 SD Rammal alapon (WinXP) 8500 körül hozott 3Dmark2k1-ben. Tuning: 300/550-en betonstabil, 9200 pont, 300/600-nál is megy, nem is szemetel, csak néha kifagy. Kellene egy hűtő a ramokra, és menne még tán tovább is.
Szóval szerintem nagyon megérte a 44pénzt, és mivel 128 megás, legalább 2 évig nem tervezem a cseréjet.

Jym

(#2) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Na végre, pont ilyen kártyán gondolkodom vagy MSI-n!
Esetleg van másnak is tapasztalata? Mert csak olyan kártyát akarok venni, ami bírja a 4400-as beállításokat és persze 128-as.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#3) Il Padrone válasza Jym (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
en is pont ilyen kartyara fenem a fogam
Meg tudod mondani, hogy 300/550 minek felel meg Ti4400-nak?

Il Padrone

(#4) Jym válasza Il Padrone (#3) üzenetére


Jym
tag

Na figyu, egy kis áttekintő táblázat a GeF4 órajelek világából, mag/memória órajelek, zárójelben a DDR-es érték, mert ezek már ugye mind azok:

Ti4200 64MB: 250/250(500)
Ti4200 128MB: 250/222(444)
Ti4400 128MB: 275/275(550)
Ti4600 128 MB: 300/325(650)

Ezek a default nVidia órajelek, egyes spéci gyártók ettől alapban eltérhetnek, pl: ASUS vagy Gainward.

Ami a memóriákat illeti, legrosszabb esetben 4,0ns-os időzítésűek vannak rajtuk (az enyémen Samsung), de elég tuningbarát szinte az összes darab.
A 4400-asokon általában 3,6ns, míg a 4600-akon 3,3ns a ramok időzítése.
Egyébként a 4600-ason a ramok általában 375(750) környékéig mennek. Az már elég durva:)

Tehát az én jó öreg (??egy hetes sincs??) Abitom egy kb. 4550-esnek felel meg, a maga 300/300(600)-as értékeivel. Mindez 44 pénzért, hát nem tudom, van-e jelenleg ennél jobb vétel...

Jym

(#5) Loader válasza Jym (#4) üzenetére


Loader
tag

Nekem is ilyen van, de én még nem voltam elég merész felhúzni 520 fölé.

''Te! Hogyis van ez?''

(#6) Il Padrone válasza Jym (#4) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Danke sehr
megvan, hogy mit vegyek.

motto
Na vrh brda mrva mrda

Il Padrone

(#7) Yutani


Yutani
nagyúr

Ilyen kártyám van már 2 hónapja, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Tuningban nagyon jó: A 315/625-öt bírja hiba nélkül, persze csak tesztelés erejéig húzom fel, mert ekkor már azért komoly hűtés kellene rá hozamosabb használat alatt.
Alapban 250/500 MHz a frekvenciája.

Egy Tua Celeron 1,1 oc. 1,6 GHz (146 MHz FSB), 2x128MB 146MHz CL2 SDRAM Abit ST6-ban 10111 pont 3DMark2001-ben.

És ha hozzáteszem, hogy 41-ért vettem anno, igaz, kéz alatt... :)

#tarcsad

(#8) Bozz válasza Yutani (#7) üzenetére


Bozz
tag

Bazz Yutani ez elég kegyetlen! Rohadt jól megy a Cerkád!

Én is ilyen kártyát veszek!

(#9) bz


bz
tag

árlistákban figyelve az zavar, hogy általában a 64 megáshoz oda van írva, hogy DDR, a 128-hoz viszont nincs, + itt valamelyik topicban is azt olvastam, hogy lassabb a 128 mint a 64
felhomályosítana valaki ?

(#10) Spensers válasza bz (#9) üzenetére


Spensers
aktív tag

Hali

Olvass vissza 4 üzenet !!!

(#11) xuldar válasza Bozz (#8) üzenetére


xuldar
őstag

Hja, az enyém csak 800as, de 1200-n húzom én is egy st6-osban, a hűtő alig nagyobb, mint egy normál, amit hozzá javasolnak.
Tud valaki ajánlani elfogadható árú ViVo videokártyát? Max 40 répám van rá.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12) bz


bz
tag

ok, látom az elméletet, arra voltam kiváncsi, ABIT-ból nincs-e több verzió mégis az átverésemre

(#13) Yutani válasza Bozz (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát, marha nagy szerencsém volt a procival és a ramokkal is.

A procit az Aqua-nál vettem, egy tálcán volt 3 db, és kértem egyet belőlük. Otthon
kiderült, hogy az abszolúte tuningmentes ECS P6S5AT alaplapban (ami ELADÓ!!!) alapfeszen megy 133MHz FSB-vel, ami 1466 MHz-et jelent.
Tudtam, megy még feljebb is, de ahhoz egy ST6 kellett, amit múlt pénteken használtan meg is vettem, és azóta megy benne a proci, többszörösen tesztelve 1.6 GHz-en, mellesleg elég ekkor neki 1,6 Volt! Már csak egy jó minőségű, csendes hűtő kell rá, nem tud valaki egy jót ajánlani?

A két ram: egyik egy NCP márkájú PC133, a másik egy Infineon PC133, amin 4(!) darab IC van, méghozzá keresztben! Szóval ez a két ram megy 146MHz-en CL2 beállításban, tegnap teszteltem Memtest86-tal BigBrother alatt. :)) 151 MHz-et még bírják CL3-ban, de 154 MHz-en már csak a hosszú hibalistát látom.
Szóval a legjobb beállítás rendszer szempontból a 146 FSB és CL2 ram.

Egyébként merem ajánlani az Abit kártyát.
Ha valaki azon tűnődik, miért ''annyira'' olcsó, hát megmondom:
Azért olcsóbb az MSI és hasonló kártyáknál, mert az Abit _nem_ csomagol mindenféle ''vicik-vacak'' játékot a kártyához, hanem inkább 15-20-30 dollárral olcsóbban adja, és a magamfajta ember ezt jól tudja. Ezek az emberek megveszik, mert nem a bundled software miatt kell nekik a kártya, hanem azért, hogy a jövendő játékok frankón fussanak rajta!

Uff. :DD

#tarcsad

(#14) bz


bz
tag

ok, akkor most vitassuk meg azt, hogy
128 vs. 64
honnan tudom kideríteni, hogy pl. az UT 2003 mennyi memóriát használ, gond-e neki, hogy csak 64 M van a kártyámban.


egyáltalán miért lassabb a 128 ?

(#15) rog válasza bz (#14) üzenetére


rog
addikt

ut 2003 nak eleg a 64mb is. sot irt itt valaki hogy a matrox g450-el is turheto sebesseggel megy az meg 32mb-s..
szal ez nem lesz gond.


miert, lassab?

(#16) MELKOR válasza Jym (#1) üzenetére


MELKOR
tag

Hát pedig 2 év nagyon nagy idő...........bár pont arra fog kifutni..

Power of the Might

(#17) bz


bz
tag

Ti4200 64MB: 250/250(500)
Ti4200 128MB: 250/222(444)

lassabb

(#18) rog válasza bz (#17) üzenetére


rog
addikt

talan, mert dragabb a nagyobb kapacitasu chip nem?

(#19) xuldar válasza rog (#18) üzenetére


xuldar
őstag

Szerintem meg ugyanakkora kapacitású chipekkel szerelik őket, csak a 128-asra kétszer annyit hegesztenek. Talán inkább a memóriaszervezéssel lehetnek gondok, lehet, hogy sokkal drágább lenne a gyorsabb vezérlő, azért ne felejtsük, 128Mb nem kevés, ennél nagyobb memóriát én nem láttam videókártyán.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) Petya


Petya
tag

Néhányan vehetnék a fáradságot és megnézhetnék a többi ilyen topicot is ahelyett hogy hülyeségeket irnának/kérdeznének. :)

(#21) rog válasza xuldar (#19) üzenetére


rog
addikt

a memoriavezerlo adott. mer a chipben van. de inkabb nezd meg a gyartok oldalan, hogy milyen ramokkal szerelik a kartyakat... mind1. :)

de a lenyegen ez nem valtoztat: hogy valszinu sokkal tobbe kerulne a cucc 128mb 3.6os rammal, ezert csokkentik a koltsegeket igy.

(#22) rog válasza Petya (#20) üzenetére


rog
addikt

:)
eddig szerintem mindenki ezt mondta. nem tettel hozza tul sokat..

(#23) Yutani válasza rog (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vagy akármi.

Lényeg az, hogy a ''DOOM3 & similar'' játékoknak kelleni fog már a 128MB RAM a VGA kártyán.

Mellesleg mindenki azt vesz, amit akar. Az én 128MB-os kártyám ramja alapban 500MHz, és bírja zokszó nélkül a 625 MHz-et. Ez nekem éppen elég, és nem a GF4 a szűk keresztmetszet a gépemben, mert pl. UT2003 demóban a botmatch 250/500-on és 315/625-ön is 45 FPS-t produkál. Ez egyértelműen CPU-limitáltságot mutat. Persze a fly-by teszt több FPS-t ugrik, de a játékban a legkevésbé fogunk repkedéssel foglalkozni...:)

Hozzáteszem, én már nem tudnék maradéktalanul örülni egy 64MB-os kártyának, főleg ha tudom, hogy 1.5-2 évre vettem, és 40k körül volt, és azt is tudom, hogy jönnek az egyre nagyobb, részletesebb texturát használó játékok, amelyek gyors futásához kell a több VGA RAM, mert azért, őszintén, az AGP-s texturázás elég lassúcska...:(

#tarcsad

(#24) Yutani válasza Petya (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha a képminőség romlik, akkor az már _nem_sikeres_túlhajtás_, tehát vegyél vissza arra a sebességre, ahol a kártya még kifogástalanul megy. Nálam ez 315/625 MHz, más esetben természetesen változik.

#tarcsad

(#25) Yutani válasza xuldar (#19) üzenetére


Yutani
nagyúr

Át kell hogy alakítsd a véleményedet a dologról, mert nem így van. Az a helyzet, hogy ugyanannyi chip van rajtuk, csak a 64MB-oson fele akkora kapacitású.

#tarcsad

(#26) bz


bz
tag

és milyen felbontásban/opciókkal hozza a 45 fps-t ?

(#27) rog válasza bz (#26) üzenetére


rog
addikt

a demo benchmarkja ket szamot ad
az egyik 75 volt nalam a masik meg 29
tb900, rad9kp, 256ddr ja a lenyeg 800x600 32b, fulldet

(#28) xuldar válasza Yutani (#25) üzenetére


xuldar
őstag

Tartom a véleményemet, hogy 2x annyit varrnak rájuk. A nyák hátoldalára is rakhatnak ramot, csak az nem látszik a képeken.
A memvezérlőről lehet, hogy simán hülyeséget mondtam, végülis nem vagyok mérnök. Vagy mi.

Ja még valami. Hogy a büdös francba lehet ezeket az idióta szmálylikat betenni a szövegbe? Semmilyen szövegmásolási eljárással nem megy.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29) Jym válasza rog (#15) üzenetére


Jym
tag

Az UT2003 haverom GeF2GTS-kártyeszén is megy gyönyörűen, csak ugye a speckó effektek nélkül. Egyébként így sem rossz.

Még egy infó az Abit TV-out-járól: K***A SZÉP!! Előtte egy Club3D-s Radeon8500-am volt (rövid ideig), de annak a képe a nyomába sem ér! Szóval ennyit az Ati-ról.

Jym

(#30) picasso


picasso
csendes tag

Igaz, igaz! Az én GF4 Ti 4200/128-asomon (ABIT) 2x2 RAM van az egyik oldalon is, meg vele átellenben is, az összesen 8 db!

(#31) rog válasza Jym (#29) üzenetére


rog
addikt

amire celoztam, hogy minden szinte szron elmegy az ut2003.
kovetve ezzel a hagyomanyokat.. :)

(#32) rog válasza xuldar (#28) üzenetére


rog
addikt

na most van olyan, hogy 2x annyi chip van rajta, es van olyan hogy ketszer akkora
a lenyeg nem ez, hanem az hogy pont ezert van rajta lassabb.
de ennyi erovel mondhatnam magamnak is. hiszen engem se erdekel kevesbe.. :(

(#33) Yutani válasza xuldar (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nos Xuldar barátom, ne bízz hiányos, téves tudásodban!

Elég, ha a PROHARDVER!-en megjelent 4 db Ti4200-as kártya tesztjét megnézed, és ott _tisztán_ látszik, hogy a Leadtek 64MB-os kártyáján is 8, azaz NYOLC darab memória IC van.

Tehát az a helyzet, hogy a 128MB-osra kétszeres kapacitású RAM IC-k kerülnek!


Peace!:))

#tarcsad

(#34) Yutani válasza bz (#26) üzenetére


Yutani
nagyúr

45 FPS-t hozza 1024x768x32bit, full grafikai beállítással.

Flyby olyan 120 körül megy, arra nem emléxem pontosan, az nem számít annyira.:)

#tarcsad

(#35) Petya válasza rog (#22) üzenetére


Petya
tag

:)

Csak tömören kifejtettem a lényeget! A bizonytalanok kedvéért. :)

Nekem a 32 megás V7700-asomnak is voltak a hátulján ramok a 64megással szemben. Szerintem a modulok nagyobb kapacitásúak és ugyanannyi van mindegyiken.

(#36) xuldar válasza Yutani (#33) üzenetére


xuldar
őstag

1.Nyertél.

2.Vazger, mindenre gondoltam, csak erre nem...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#37) JC


JC
tag

ABIT G! TI 4200 64 MB DDR kártyát tudnék venni nettó 21.500 -ért, megéri megvenni, vagy inkább csak 128 MB-val éárdemes csak megvenni.

(#38) JC


JC
tag

A G! valójában G4

(#39) Ketama


Ketama
aktív tag

Ha akarsz játszani az új játékokkal, valamint van alatta egy combos proci + sok ram akkor érdemesebb megvenni a 128 megás kártyát. Ezzel egy drabig biztos kihúzod. Főleg ha tudsz még rajta húzni is!

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#40) ordogi


ordogi
csendes tag

;]

(#41) JC válasza Ketama (#39) üzenetére


JC
tag

Celeron 1000 Mhz, 512 SDRAM

(#42) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Van érdemi különbség (az áron kívül) az ASUS és az Abit hasonló kvalitású, Ge4200-as kártyái közt?

(#43) Reac^


Reac^
őstag

Cső!

Én is 1 ilyen videókártya vásárlásán gondolkodom, szükségem lenne pár adatra a kártyáról!
- A kártyának a hátsó/alsó felén van-e a memóriákon borda?
- Mégis mekkora maga a kártya, mert van 1 spec hűtésem ami pont passzol 1 GF2GTS-re (ez van most) (vinyóhűtőm van rá :D ).

A konfigom amit gyorsíani szeretnék vele:

Abit BD7II R, Celeron2000@2666, 256MBDDR333 Samsung, IBM 80GB vinya... stb

Remélem szakítani fog...

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#44) Ketama válasza JC (#41) üzenetére


Ketama
aktív tag

A procid már nem az a combos fajta. Valszeg, eléggé viszafogná a kártyát. A memória mérete OK, csak a sávszélessége gyengusz :(( Ha ezt a konfogot akarod megtartani még egy darabig, akkor szvsz ez kártya túl jó a gépbe. Ha tervezel mást is cserélni benne (alaplap, proci, mem) akkor jó választás.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#45) Loader válasza Ürgülfütty (#42) üzenetére


Loader
tag

Az Abit-hoz képest az ASUS-ra rászámolhatsz +10e-t.

''Te! Hogyis van ez?''

(#46) Jym


Jym
tag

:]

Jym

(#47) Jym


Jym
tag

:O

Jym

(#48) Jym


Jym
tag

Na, csak sikerült! :DDD

Jym

(#49) Alex válasza Ketama (#44) üzenetére


Alex
csendes tag

Hi !

Miért, szerinted milyen procival lehet kihajtani egy Gf4 Ti4200 128M -s
kártyát ???

(#50) 2lock


2lock
csendes tag

Hali!
Nekem a jövő héten érkezik egy Albatron nevezetű ti4200-as kártya, érdekessége, hogy a nyák ugyanolyan mint a 4600-osoknál használt (hosszabb 3 cm-rel, + pár mütyür), vöröréz GPU hűtővel, és gyári beállítása 250/550, 3,3 nanos memóriacsipekkel szerelve, persze 128 mega.
Szombaton már nálam dönget:)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Abit gef4 4200 128 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.