Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) KrúZ válasza erdoke (#150) üzenetére


KrúZ
csendes tag

Az általad javasolt Sis ES CHIPKÉSZLETES LAPOK ÉS AZ ABIT IC7-G ÉS MAX3 JOBBAK A KÖVETKEZŐKÉNÉL IS:

p4p800-E DELUXE(PAT-tal)

VAGY AZ MSI 865PE NEO2 SZÉRIA(UGYEHÁT TÖBB IS VAN) LAPJAI?

EZEKET ÜBERELIK???

[Szerkesztve]

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#152) erdoke válasza KrúZ (#151) üzenetére


erdoke
titán

A SiS a legjobb ár/teljesítményt nyújtja, ha a kemény tuning nem szempont. De ezt már 3-4-szer említettem...
Az említett Abit lapok szerintem jobbak az említett Asus és MSI lapoknál.

A legjobb aláírás a héten

(#153) KrúZ válasza erdoke (#152) üzenetére


KrúZ
csendes tag

és ha csak a teljesítmény számít ár nem (annyira) ?(természetesen gyári alap állapotban)de maraduunk a 30-35E körüli kategóriában?

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#154) erdoke válasza KrúZ (#153) üzenetére


erdoke
titán

A64 3400+ és annyiért kapsz is hozzá lapot.:D
Alapon az IC7-G és a 8S655TX Ultra kb. megegyezik.

A legjobb aláírás a héten

(#155) Ben Cseng


Ben Cseng
tag

Krúz, hiába zsonglőrködünk itt a Sprindale vs. Canterwood chipsettekkel, a 865+PAT szinte ugyanaz mint a 875. Az, hogy ezentúl melyik überfaszább, így nem lehet eldönteni, a lényeg az, hogy miért akarsz gépet venni? Azért, hogy a vétel pillanatában abban a tudatban légy, hogy a legcsúcsabb deszktop lapod van? Eltelik három hét és a cég ugyanabból a lapból, ugyanabból a típusból kidob egy Megamax, egy ultramax, egy superdelux stb verziót, ami lehet, hogy valami olyan újítást tartalmaz, ami +x% teljesítménytöbbletet ad. Érdemes ennyit sz@rakodnod a chipsettel?
Inkább nézd meg a lapok jellemzőit, felszereltségét stb. és hogy MIRE akarod használni. Pölö az ASUS lapokon van egy általuk tervezett WiFi slot (vezeték nélküli hálókártya hely) amely tudtommal más alaplapokon nincs. Az Intel is csak a héten bejelentett új chipsetjeibe rakta bele a Wifi támogatást, tehát az új alaplapokkal ez a szabvány egyre jobban el fog terjedni, főleg a netszolgáltatók körében.
Tehát szerintem találd ki, hogy mik az szempontjaid és ennek alapján dönts.

(#156) Ben Cseng válasza Ben Cseng (#155) üzenetére


Ben Cseng
tag

Mondjuk a WiFi-s példa nem egészen jó, mert lehet venni PCI-os kártyát is, de a lényeg azért érthető.

(#157) Nite válasza KrúZ (#149) üzenetére


Nite
őstag

Az IC7-nek 3 fajtája van.
IC7, IC7-G, IC7-MAX3

Az IC7 böl, és az IC7-G böl is készült Rev. 1.1 tudomásom szerint, kijavították az apróbb hibákat (jobb minőségü kondik, jobb VRM, halk és jó nb-hűtés)

Az IC7-MAX3-at alpból tekinthetjük Rev 1.1-nek, hiszen ezeket a változtatások az is tartalmazza, meg még sok apróságot, ahogy erdoke is említette. Az OTES csak erre a lapra került fel, azért van rá szükség, hogy Prescott magos proci használata esetén a kondikat hűtse, így megbizhatóbb és stabilabb.

Ha Prescottot szeretnél, AI7-et vagy IC7-MAX3-at javaslok.

A -G azt jelenti, hogy 10M/100M-es ''hálókártya'' helyett 1GB-es van ráintegrálva. (minden Abit típusnál ezt jelenti a -G) Ilyet csak akkor vegyél, ha szükséged van rá.

A legjobb vétel szvsz. az AI7, az IC7-MAX3 csak akkor, ha extrém tuningot akarsz. Utóbbi rettentően stabil, de drága.

Ha nincs felesleges kidobandó pénzed, akkor nem érdemes i875P-t venni, hiszen csak az ECC memóriakezelésben, és a PAT-ban különbözik az i865PE-től. De a PAT-ot ugye minden deszkagyártó megoldotta már így vagy úgy. :D
Szvsz. ezért jó vétel az AI7, mert abban az Abit által aktivált PAT (gy.k. Game Accelerator) már nem az első változat.

400-as DDR-nél nagyobbat jelenleg asszem egyik alaplap sem támogatja hivatalosan, de egy kis tuninggal ezt könnyü megoldani... :D

Az Abit mindig is tuningalaplapokat gyártott... ó a BH6... :C

Paid my dues!

(#158) Nite válasza KrúZ (#153) üzenetére


Nite
őstag

Ha a teljesítmény számít, és az ár nem annyira, akkor: Abit IC7-MAX3

Szvsz. :))

Paid my dues!

(#159) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na kérem, kaptam egy csere ajánlatot: A fél éves gigabyte 8knxp lapomért adnának egy 3 hónapos Asus p4p800 delux lapot (pat megy!), és 2x256mb ddr400 ramot. Esetleg egy Abit ic7-g lapot vadi újan, és szintén a ram. Asszem meglépem az ASUS cserét, a játékaimhoz nagyon kéne a ram. Gondolkozási időt kaptam. Tudom hogy jó lap a GB. de egy hőerőmű (DPS2), és lassú. Asus lapom még nem volt. Abitom igen (BE6-II). Véleményetek? Erdoke, mit szólsz...?

(#160) erdoke válasza Zoli bácsi (#159) üzenetére


erdoke
titán

IC7-G-ből többet lehet kihozni mint az Asus P4P800 sorozatból, úgyhogy ha a felszereltsége megfelel (talán az Asuson IDE RAID is van, viszont nem Intel CSA Gigabites a LAN-ja), akkor talán inkább azt. Ráadásul az új is.:P

A legjobb aláírás a héten

(#161) Nite válasza Zoli bácsi (#159) üzenetére


Nite
őstag

+1 szavazat az Abit IC7-G -re! :))

Paid my dues!

(#162) Zoli bácsi válasza erdoke (#160) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi mindent. Egy mailt küldtem........

(#163) KrúZ


KrúZ
csendes tag

Kösziszépen mindenkinek a hozzá(m)szólását!

Az Abit IC7 MAX3 , IC7-G mennyitkóstál?
És a Gigabyte 655tx -es Ultra lapja(erdoke ajánlotta többször:) )?
Hol lehet az alábbi lapokat neten megrendelni(ha egyáltalán érdemes neten megrendelni...)?

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#164) tts válasza KrúZ (#163) üzenetére


tts
addikt

Hát én isten bizony mondom nem szoktam senkit bántani, de ilyen sügér topicot régen láttam!
Te aztán jól hülyére vetted itt a népet, azok meg még vitatkoznak is.
Benyomod, hogy naprakész, mindenből a legjobb. Egész odáig követtem, míg jött a nagy farba: 130K.
Öreg ez alig több, mint egy naprakész VGA ára!
Mi ez az egész hülyeség, ez mennyi, az mennyi? Van neted keresd meg az árakat, ha még ez sem megy, tele van a postaládád reklám újságokkal, azok meg számtek cégekkel, remélem az olvasás még megy.

(#165) Nite


Nite
őstag

Jujj...
Azért van a fórum, hogy segíthessünk, szvsz... :F

Bluefish:

Alaplap Abit IC7 /Socket478, Intel875P/ 21,792 Ft (N) - 27,240 Ft,- (BR)
Alaplap Abit IC7-Max3 /Fsb800,P4/ 33,892 Ft (N) - 42,365 Ft,- (BR)

Paid my dues!

(#166) tts válasza Nite (#165) üzenetére


tts
addikt

Persze, hogy azért van!
Egyetértek!!!
De van egy vékony határ a segítség kérés és a bohóckodás között. Az én magán véleményem szerint ez a topic ez ezt a határt feszegeti.

(#167) Nite válasza tts (#166) üzenetére


Nite
őstag

Ezzel meg én értek egyet!
majd igyekszünk a határon belül tartani mindent...

Paid my dues!

(#168) erdoke válasza tts (#164) üzenetére


erdoke
titán

Türelmes jószág vagyok...:D

A legjobb aláírás a héten

(#169) xcbiker válasza KrúZ (#163) üzenetére


xcbiker
addikt

nekem a MAX3 a tuning miatt nem jött be. De szerintem csak egyedi esetről van szó, mert westlake szarrá tuningolja, moddolja.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#170) KrúZ válasza tts (#164) üzenetére


KrúZ
csendes tag

Kedves dráááága tts!

Én nem hülyülök, engem valóban a hozzáértők véleménye érdekel!!!
Az lehet ,sőőőőőt, hogy ''éééérdekesen'' és vontatottan fogalmazommeg mindazt amit szeretnék kinyögni....no komment.

A 130K NEM EGÉSZ KONFIGRA VONATKOZIK, csak alaplap(FŐLEG EZ!),cpu, memóra, és én egy bizonoys kategória legjobb alaplapját kerestem, memóriát és procit ha az anyagiak majd engedik tudok bele venni jobbat, tehát ezen 3 tényezőre szánnék kb. 130K-t!

lehet hogy te 20K-ek között alszol,de errefelé nemterem úgy a kes mint feléd!
Sajnos, és írtam is, ha tehetném, nem teketóriáznék, megvenném mindenből pl. a legdrágábbat(nemfeltétlenül a legdrágább a legjobb,igaz...) és boldogan élnék, nekem ez most azért fontos mert min.3évre ez az alaplapom lesz amit nemsokára befogok szerválni és szeretnék egy a kategórán belül ''ütőskisgépet'' összerakni...
amit az elkövetkező 3év alatt tudok fejlesztgetni ...
Tudom most jönnek be pont az új szabványok és technológiák,de ha ezek alapján próbálnék jógépet összerakni az bizony szerintem eléggé húúúúzós lenne...számomra ugyebár.

Az ezmennyi/azmennyi..figyejj, nyugi öreeeeg! Én csak megemlítettem hogy esteleg ha valaki tud ajánlani netenkeresztül jó vételt...szal érted.. asszedhogy nemkeresgetek?!
Csak írtam is asszem még valahol az elején hogy nemsok időm van fórumozni, de mindenképpen érdekelne az itteni szakértők véleménye,és valamennyi időt és ''energiát'' spórolhatok meg azzal ha pl. valaki írnekem egyet hogy: pl. ezt az X alaplapot ITT és ENNYIÉRT érdemes megvenni!...
Ha bárkit megsértettem volna, vagy úgy tűnt hogy''hülyéneknézem'' ,utólagos elnézését kérem!Szó sincs erről, akármennyire is ez jön le egyeseknek... :(
Én bízom az itteni emberekben, hallgatok a véleményükre, érdekel hogy pl. ez az alaplap egyik tag szerint a kategóriában a legjobb és ezért meg ezért jobb,mint vetéyltársai..satöbbi...

és valóban tény hogy finomanszólva nemvágom a hardvert, de valóban szeretném ha több közöm lenne hozzá(..majd eccer),és túl körülményesvagyok...

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#171) westlake válasza xcbiker (#169) üzenetére


westlake
félisten

nemigaz:D

Play nice!

(#172) Nite válasza westlake (#171) üzenetére


Nite
őstag

de nem ám... :D

Paid my dues!

(#173) KrúZ


KrúZ
csendes tag

A P4P800-E Deluxe (+ PAT) miben gyengébb az ASUS 655TX chipsetes-, a Gigabyte8S655TX-,és az Abit IC7-MAX3-nál???


Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#174) erdoke válasza KrúZ (#173) üzenetére


erdoke
titán

Azt javaslom, csinálj egy táblázatot az esélyes lapokról, amiben egymás mellé teszed a különféle extrákat, amit tudnak. Így tudsz egy reális mérleget alkotni az ár/teljesítmény viszonyaikról, illetve ki tudod választani a hosszú távú igényeidnek leginkább megfelelőt.

A legjobb aláírás a héten

(#175) Nite válasza erdoke (#174) üzenetére


Nite
őstag

Ritka szép hozzászólás volt, tanítani kellene... :C

Paid my dues!

(#176) westlake válasza Nite (#175) üzenetére


westlake
félisten

biztos valakitol hallotta o is;]

Play nice!

(#177) erdoke válasza westlake (#176) üzenetére


erdoke
titán

Nem szoktam magamban beszélni...:DD

A legjobb aláírás a héten

(#178) tts válasza KrúZ (#170) üzenetére


tts
addikt

Kicsit hosszú és zavaros, de biztos igazad van!

Ezúton nyilvánosan megkövetlek.

Hidd el én az egészet végignézve meg voltam győződve, hogy hülyíted a népet.

A 20 K-król csak annyit, tegyél érte, és lesz neked is.

(#179) Nite válasza westlake (#176) üzenetére


Nite
őstag

:D

Paid my dues!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.