Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zsoltee10 válasza erdoke (#48) üzenetére


zsoltee10
addikt




(#52) erdoke válasza Viktor77 (#49) üzenetére


erdoke
titán

Amikor te az IC7-et vetted, az EpoX lapjáról még teszt se volt, a 8KNXP 1.0 pedig fos volt az első BIOS-okkal, ami a tuningot illeti.

A legjobb aláírás a héten

(#53) erdoke válasza KrúZ (#50) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem fontos a nagyon erős tuning, akkor az említett SiS655TX Gigabyte a legjobb vétel. Azért 15%-ot az is bír...:P

A legjobb aláírás a héten

(#54) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sztem Abitot ne vegyél, inkább asus, de méginkább a Viktor által említett Epox, bár ha jól emlékszem nem akarsz annyira tuningolni, az Epox csak tuningban jobb, mint az Asus, az Asus viszont messze megbízhatóbb, jobban össze van rakva mint az Abit. punktum! :D

(#55) Viktor77 válasza erdoke (#52) üzenetére


Viktor77
titán

Tudod Te hogy értettem.

Meg tudatlanabb is voltam akkor.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#56) erdoke válasza zsoltee10 (#54) üzenetére


erdoke
titán

Hagyd már azt a sok ócska 875-ös lapot, ha nem akar tuningolni.:D Akkor jobb vétel a fullos Giga 655TX.
Nem dugul be a csiga NB2SB pl.:DD

A legjobb aláírás a héten

(#57) KrúZ válasza Viktor77 (#49) üzenetére


KrúZ
csendes tag

Óóóóóóóóó öregeeeeem aza Gigabyte deszka madnem 60E :(
Dede én kíváncsian várom mindenki véleményét!
ésakkor az EPOX is csatlakozott

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#58) erdoke válasza zsoltee10 (#54) üzenetére


erdoke
titán

No persze.:((
Ugyanolyan sz@r mindegyik, jól működő lapot még nem láttam. Szerintem ez az elavult BIOS hibája lehet. Egyik se komálja, ha ki-be kapcsolom az IDE-s vinyókat a SATA-s boot mellett.:(

A legjobb aláírás a héten

(#59) KrúZ válasza erdoke (#56) üzenetére


KrúZ
csendes tag

éshaaaa mégis akarok tuningolni akkor melyik? akkor 875?:)
tegyükfel hogy akarok, és mindenfélét akarok vele csinálni amitegy hozzáértő megistesz.:)

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#60) erdoke válasza KrúZ (#59) üzenetére


erdoke
titán

Akkor még mindig az a kérdés, mennyire akarsz tuningolni. Ezügyben a SiS655TX topicban tudnak felvilágosítást adni.
Szerintem ne tuningolj, inkább vedd meg a legjobb vétel procit (most a 3,2C).

A legjobb aláírás a héten

(#61) KrúZ válasza erdoke (#60) üzenetére


KrúZ
csendes tag

és ezaaaaaa 8S655TX tudja legalább azt mint az Abit IC7-G?
Ááááááááááááááá mijérninemkönnyítiikmegazemberdolgát.abbafejezhetnékmáraz ATX-es S478-asok gyártását és akkor már adott lenne aválaszték, és azokközülkénecsak mazsolázgatni...mostmár fogalamsincs mi alapján vegyek alaplapot...:( mert nem igaz hogy nem lehet leszűkíteni a kört annyira hogy max. 4-5 alaplap és 4 gyártó közül keljen csak kiválasztanom a nekem megfelelőt:(
Te nemtudnál egykis felvilágosítást adni a Giga655TX-ről? Voltmár neked olyannal dolgod? gyors?megbízható?jólfelszerelt?bővíthető eléggé?-gondolom ha ezekre egyhangúan nem lenne a válasz nemajánlottadvolna...:)

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#62) KrúZ válasza erdoke (#60) üzenetére


KrúZ
csendes tag

Egy jellegzetesen amatőr kérdés-de lehethogy tudnámha gondókoznék..-
szal mi az a 'C' a proci órajele után, hogy pl. írtad,hogy 3,2C?

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#63) zsoltee10 válasza KrúZ (#62) üzenetére


zsoltee10
addikt

''C'' betű azt jelenti, hogy 800-as fsb. ''B'' volt az 533, ''A'' pedig a 400-as


erdoke: az opteronos lap normálisan kezeli a sata vinyót, ha azon van a rendszer?

(#64) KrúZ válasza KrúZ (#62) üzenetére


KrúZ
csendes tag

mostmár nemistudtokmajd aludni:) felcsigáztamakedélyeket:)
na dehát végre egy nektekvaló jólik téma!
egy IC7-tel vayg az általad említett Giga lappalis vígan tölthetekle, írhatok DVD-t,mehetközbe kismillijó multimédija alkalmazás, net,gördülékenyen nyomulhatok a dúm3-mal pl. vagy BF2vel vagy HL2.. az alaplapok sebessége negyon meglátszik?vagy inkább gyors procitvegyekbele?szóval akkora óóóóóriási különbség van egy 60Ezres meg egy 30-35ezres alaplap között?deakkor ittlehet a megoldás ,mi a fő különbség?mertha pl az egész alapja, a magja azonos akkor elégaz olcsóbbatvenni...nemkellnekem SCSI-s HDD pl...
Ajánlatokatszeretnék...:)

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#65) zsoltee10 válasza KrúZ (#64) üzenetére


zsoltee10
addikt

A 60e-s 8KNXP überállat tuninglap. gyakorlatban ez azt jelenti, hogy ha van egy jól húzható 3.0C procid, akkor azt a giga lappal valszeg jobban meg tudod kergetni, mint az asus, vagy abit lappal. egyszerűen betonstabilan tartja a feszeket. a többi lapnál nagyon durván tud ugrálni a vcore húzott procival. ebben az esetben a húzott proci minimum 3.0C@3,6Ghz-t jelent, de inkább többet.

(#66) KrúZ válasza KrúZ (#64) üzenetére


KrúZ
csendes tag

Vagy há nemtom...vagyha mégegy ideig forgalmaznak olyan alaplapokatamilyet énszeretnék, akkor inkább a házra és a tápra kéne koncentrálni.Lésszes amiket írtam az elején hosszabbakat nézzétek át és a többi PC egységrőlis mondjátok majd el a véleményeteket!Megha majdmég lehet kapni nekemvaló alaplapokat,akkor nyugodtan vehetek egy Abit IC7-G-t(EZT HOLLEHET neten venni?)vay megnézni részletes leírását?) és majd később veszek valami eksztrémebbet...de akkor a ház milyenlegyenATX(2.03???)miaza 2.03? mindenképp olyanlegyn , aza P4-ház?vagy mitjelent?honnan lehet tudni hogy ilyen szabványú az adott ház, hogyha pl az eladó egy PCboltban nemtudja?

Jaaaaaj kééééépzejjjétekel ÓÓÓÓÓÓJAN éééééééédi a barátnőőőőőőm!:))))))
(szeerves része a hardverfórumnak az ilyen jellegű kis megnyilvánulásom is:)
most Görögbevana szüleivel 2hétig:(((((((

Jaaaa ésmég kéépzejjjétekel hogy faterom az 5milliárd 769millió334 468-adikember aki még nemjárt a Holdon(hold on)...

MTV dirty sanchez!minden szombaton 21:30-tól az emtííívííííín!

na hát és akik már nincsenek fórumon és esetleg tudnánakhozzámszólani azügyben amiért eredetileg segítséget kérek, akkor lésszes mongyátokmega többieknek hogy majd ha úgyalakul őkis írjanaknekem ...:)
de télleg!
hát én asszem benyomoma SZPÁJSZ-ot és méhenkórászbamegyekát,további lóóószóraxást mindenkinek ..majd folyatköv.holnap..

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#67) KrúZ válasza zsoltee10 (#65) üzenetére


KrúZ
csendes tag

Vagy zsoltee vangépeden ICQ? merakkor majd ottis beszélhetnénk... majd...
vagy akinekmégvan...mertaz sokkal gyorsabb mint a fórum...

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#68) erdoke válasza zsoltee10 (#63) üzenetére


erdoke
titán

A SATA vinyóval nincs gondja, de a múltkor lekapcsoltam a racket, aztán átdugtam az alaplapi RAID vezérlő IDE csatijára, és bekapcsoltam. Vagy kélhalállal vagy kifagyással indul az XP.:Y Ha lekapcsolom a racket, minden fasza.:F

A legjobb aláírás a héten

(#69) erdoke válasza KrúZ (#64) üzenetére


erdoke
titán

Persze. Itt a leírása: [L]http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-8S655TX%20Ultra.htm[/L]

A legjobb aláírás a héten

(#70) Gomezz válasza erdoke (#20) üzenetére


Gomezz
senior tag

Hól láttál X800Pro-t?
A teszteken és a nyugati piacokon kívül :F

(#71) Viktor77 válasza Gomezz (#70) üzenetére


Viktor77
titán

Itt a fórumon is van már pár embernek, pl. F-Ects-nek.

MOD: A ''gondolkodnod''-ot direkt írtad ''k''-val?

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72) perempe


perempe
addikt

Ez egy elég jó összehasonlítása a 3 leginkább elterjedt Intel chipsetnek.

[L]http://www.extremeoverclocking.com/reviews/motherboards/MSI_848P_1.html[/L]

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#73) Skica válasza KrúZ (#64) üzenetére


Skica
őstag

Igen régen van SiS-es alaplapok a gépeimben, de csak jót írhatok rolluk.A mostani SiS 655FX/TX-es lapok nagyon jó vételek.A tuningolás sem rossz, nállam a mostani 3GHz-es P4 3600-on berreg már rég, stabil ,olcsó, jó (Gogabyte termék).Volt Abit, ASUS,MSI,Epox lapom de mind kevesebb tudással bírt a mostaninál.

.: No Comment Grp:.

(#74) erdoke válasza Gomezz (#70) üzenetére


erdoke
titán

Néhány boltban már lehet kapni kb. két hete... Jövő héten már nagykerben is lesz, ha minden igaz, a topicnyitó pedig nem mondta, hogy még aznap venni akar.:F

A legjobb aláírás a héten

(#75) Skica


Skica
őstag

Bocs Gigabyte akart lenni.

.: No Comment Grp:.

(#76) westlake válasza erdoke (#74) üzenetére


westlake
félisten

tudok olyan nagykert, ahol mar egy hete van raktaron powercolor...

Play nice!

(#77) Nite válasza erdoke (#31) üzenetére


Nite
őstag

Akkor legyen X800Pro, nem vok. semmi jónak az elrontója... :DD

Igaz, valóban nem néztem meg rendesen... (értelmezve olvasás rulez)
ez teccik... :C
De, nem mintha a 2x512 ne lenne elég.... :DD

De akkor is van 480-as Enermax táp... ;]
Persze, ha régi, mindenképpen inkább kisebb telj. legyen, de akkor is új... :))

Paid my dues!

(#78) Nite válasza erdoke (#32) üzenetére


Nite
őstag

Legyen, ha jobb, akkor miért ne... :DD

Paid my dues!

(#79) erdoke válasza westlake (#76) üzenetére


erdoke
titán

Az jó, és mennyibe fáj? Referencia hűtése van? Akkor inkább várok zsére és Sapphire Toxic-ra.:D

A legjobb aláírás a héten

(#80) erdoke válasza Nite (#77) üzenetére


erdoke
titán

Az új 470-es Enermax úgyis többet bír leadni 12 V-ra mint a régebbi 480-as.:P

A legjobb aláírás a héten

(#81) Nite válasza erdoke (#80) üzenetére


Nite
őstag

Akkor meg mindenképpen... :DD

De most jöttem vissza, hétvégén hazaléptem a szüleimhez, látom, hogy mégsem kell akkora konfig-ot javasolni... :)

Inkább az ésszerűség határai között kiötlök majd én is vmit, csak megnézem az F1-et... :))

Paid my dues!

(#82) KrúZ


KrúZ
csendes tag

Hátőőőőőőőő kicsit eltértünkatárgytóóóól:))

Annyit szeretnék kérdezni mééég ,hogy egy alapos profi alaplap tesztben milyen paraméterek szereint vagy miben hasonlítják össze az alaplapokat? pl. gyorsaság?(miben mérik?és mivel?)tuningolhatóság? vagyvagy????????????
Ésha egy fullos összehasonlítást csinálnánk, akkor azaaa 60E-es Gigabyte alaplap(GA-8KNXP vagy ugyanez-Ultra-ez asszem madnem 100E)lenne az übereksztraterramegakirály????

És várható hogy kijön ÚJ(!) Socket 478-as ATX-es alaplap a felső kategóriában???
Mert ha nem , akkor az eddig ijen paraméterekkel kijött lapok közül az egyértelműen No.1 az a fentebb említett Gigabyte???????
Szal ez a lap a csúcsfasza????????? természetesen a fentebb említett kategóriában! (vagy mivel ,milyen paraméterekkel lehetne még szűkteni a kört hogy melyik alapok jöhetnek szóba?)

A következő hogy ugye fanatikusoknak meg igényeseknek Chieftec ház dukál...
deeee konkrétan melyik???Melyik sorozat vagy konkrétan melyik rendelkezik a legjobb paraméterekkel(ATX)????? mert nekem személyszerint elegendő lesz a későbbieket is figyelembe véve a 4db5,25'' ,2db FDD hely, 4db HDD hely és egyelőre a gyári 360-as táp amit tuningoláskor mindenképpen lefogok cserélni egy 420 vagy 460W-os Chieftecre vagy netán Enermaxra-hogyha az Enermax valamennyivel még a Chieftec tápokat is übereli?!...

Kérlek mindenre válaszoljatok amit most írtam és ezután már ''hagylakbékén''titeket a ''hülyeségeimmel''...

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#83) Viktor77 válasza KrúZ (#82) üzenetére


Viktor77
titán

A Gigabyte jó, de felesleges belőle az Ultra, elég a sima is.

Háznak meg inkább valamelyik Casetek 1018-ast javaslom, ezekben ugyan nincs táp, de azt úgyis eladnád, mint említetted. Viszont nagyon jól szellőznek, és jól szerelhetőek. És olcsóbbak is a Chieftech-nél, viszont semmivel sem rosszabbak, sőt...

Ja, új 478-as lapra már ne nagyon számíts, kifutó foglalat típus. Az Abit-nak már megvannak az új foglalatú lapjai. (Csak tudnám, miért 865-ösök? :F )

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#84) Alvin_ti4200 válasza KrúZ (#82) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem nagyon túlbonyolítod a dolgot. Miért nem jó, hogy mondasz egy árat és mi mondunk egy gépet?:U

(#85) KrúZ válasza KrúZ (#82) üzenetére


KrúZ
csendes tag

Plusz méga nnnyi kimaradt hogy egy über deszka mint pl. álllííítólag ez a Giga alaplap ilyen, mennnnnyivel vagy milyen fontosabb tényezőkben tér el egy 30-40E közötti nevesebb gyártótól származó alaplap képességeitől?????????????????
És ha télleg ez a Giga alaplap a king az általam megadott kategóriában, esetleg nemtud valaki eladni nekem egy ilyet csak esetleg SOKKKKKKAL kedvezőbb áron?-ezutóbbi kérdés nemfontos annyira az előtte levők annál inkább!

tuningal kapcsolatban egy csomóóóóóóó kérsésemlenne ,mert foggalamsincsen hogy hogykell, dee egyrejobban kedvetkapok hozzá,és hát jobb későbbmint soha nekemis elkezdenem az ilyesmit...deee most szerintem nem mennék bele a tuningba, majd ha esetleg valaki,aki kenivágja az ilyesmit tudna nekem segíteni közvetlenebb kommunikációs formában, pl ICQ-n... vagy majd telón...

Megvan valakinek bedigizve az EB eddigi meccsei? fateromnak nagyonnagyonkéne a tegnapi cseh-holland meccs,v. legalább a részletes összefoglaló, ja és sajnos elmulasztottam a F1-et, ...megin a Sumi nyert?

vinyó kérdés: Seagate vagy Maxtor? vehetem nyugodt szívvel a Maxtor termékeit???(S-ATA)

és DVD+/-RW LG vagy Pioneer?

a Radeon9600SE-ha egyelőre nemfér bele jobb- megfelel egy nagyon alap,kezdő VGA vezérlőnek? mert majd énis tervezem pl X800XT vagy Pro beszerzését...



Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#86) Viktor77 válasza KrúZ (#85) üzenetére


Viktor77
titán

Megint Schumi nyert, és hanyagold a 9600SE-t.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#87) KrúZ válasza Alvin_ti4200 (#84) üzenetére


KrúZ
csendes tag

okéééééé figyejjakkor, gépen részenként szerzem be az anyagi helyzetem ingadozó, lesz, hogy egyes elemekre többet tudok költeni, de szal a CPU, a memória részét majd én megoldom, nekem most a ház és az alaplap lenne a lényeg! alaplapra max40em lennevagyha túlerőltetem magam akkor 45 vagy akörül, deeeeeee hogyha a Gigabyte valóban annnnnnyira jó és ez a LEGJOBBBB
ebben a S478 ATX kategóriában akkor szerintem valahogyan de megveszem,...de gondolom az újak befutása, és ennek a szériának a kifutása miatt az ára is kedvezőbb lesz pl augusztus végére, szeptemberre....

megmég ami fontoslenne a HDD: szal Maxtor vagy Seagate?(S-ATA)

meg a DVD író: LG v. Pioneer?

Ami meg a házat illeti, akkor a Casetec(vagy k a vége?) akkor mint nature ház talán jobb is a Chieftecnél? és huszonezerért lehet venni? de jobb lenne ha 15E körül lehetne(az általam említett paraméterekkel)

ennyi kész ennyitszeretnék megtudni de mindegyik hardverre szeretném ha valaki hozzáértő reagálna okosat!
Köszike

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#88) Viktor77 válasza KrúZ (#87) üzenetére


Viktor77
titán

18 körül van a Casetek (igen, ''k'' a vége) ház.

Vinyó: sztem Seagate, nekem két 120-as van. Hangtalanok, nem melegszenek, viszont nem a leggyorsabbak, persze átlagos felhasználásra bőven jók.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#89) KrúZ válasza Viktor77 (#86) üzenetére


KrúZ
csendes tag

Ha mindenképp ATI vonalon szeretnék maradni akkor melyik lapot válasszam kezdő lapnak? ami 20-30E körül van?? meraaaaaaaaa sokat ''istenített'' -a kategóriában persze- 9600XT-az 40E felett van...vagy 9800SE??

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#90) Junkie válasza KrúZ (#89) üzenetére


Junkie
aktív tag

9800Se alapból 9600XT teljesítményét hozza ha mákod van moddolható 9800Pro-ra

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#91) erdoke válasza KrúZ (#87) üzenetére


erdoke
titán

HDD Hitachi vagy Samsung 3 év garral, DVD-író a Pioneer DVR-107D.
Háznak jó a Casetek, ugyanúgy nem jár hozzá venti mint a Chieftekhez.
Lapot már mondtam, nem gondoltam meg magam.

A legjobb aláírás a héten

(#92) Viktor77 válasza KrúZ (#89) üzenetére


Viktor77
titán

A 20-30000-es kategória győztese egyértelmüen a 9600Pro.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#93) Viktor77 válasza erdoke (#91) üzenetére


Viktor77
titán

De jól átgondoltad? :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#94) Alvin_ti4200 válasza Junkie (#90) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez csak akkor igaz, ha az a 9800SE 256 bites!

(#95) KrúZ válasza KrúZ (#89) üzenetére


KrúZ
csendes tag

bocsi nem ''lapot'' hanem VGA-t...de azért ugye egyértelmű:)

Naaaaaaaa akkor az a Casetek ház nagyonjóárbanvan!!!!!!!!
van róla részletesebb leírás valahol?vagy képek is talán?
mert ez nagyonérdekelne a többi hardver mellett, és
a HDD -ügyben nekem is a Seagate-et ajánlották többen...
Átalagnak, eléggé átlagfelhasználó leszek és vagyok is:))
Aaaaaaaaa PC GURU-ban(ez ugye nemszámít reklámnak mert a PH! kapcsolatban áll a GURU-val) olvastam valahol egy olyan cikket talán HW mentőöv cikkben, hogy ha pl veszek egy 120GBos HDD-t,akkor ott általában már relatív nagy a veszteség ...~11GB(asszem),de én nemértekhozzá, csak szeretném tudni hogy pl a Seagate esetében is számítsak erre a ''veszteségre'' vagy ez csak úgymond ''ijesztgetés''?

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#96) Alvin_ti4200 válasza KrúZ (#87) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én nem vennék drága lapot P4-hez, mert akkor már sokkal jobban megéri A64-et venni. Max 25-30k, fölötte halál felesleges, úgyse tudod kihasználni, amivel többet nyújtanak. Ha nem tuningolsz, akkor egy voks a P4P800-ra (tuning nélkül működik a PAT). HDD-ből szívgörcs nélkül Seagate. DVD-íróból offkorsz Pioneer. Mistral-ban lehet kapni Chieftec midi tornyokat táp nélkül 13-14 ezerért, megfontolandó. Amúgy a Casetek házak se rosszak.

(#97) Junkie válasza Alvin_ti4200 (#94) üzenetére


Junkie
aktív tag

Igen ezt kihagytam de csak azér mer aszittem dobja magát hogy csak a 256bites-nél van esély moddolásra.

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#98) Viktor77 válasza KrúZ (#95) üzenetére


Viktor77
titán

A házról bővebben a casetek.com.tw-n találsz képeket, infót.

Az én 120-as vinyóim 114.5 gigásak valójában.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#99) Alvin_ti4200 válasza KrúZ (#95) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

[L]http://www.casetek.com.tw/super/ck1018-2a.htm[/L]

(#100) Alvin_ti4200 válasza Junkie (#97) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Azt meg én hagytam ki:B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.