Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vigneau


Vigneau
félisten

Íme, itt az első AM2-es MoBo az Abit részéről: a KN9 SLI: [link].
Ha beválik - és van olyan jó, mint elődjei (AN8 széria és KN8 széria) -, akár elgondolkodtató is lehet a megvétele. Remélem, hamarosan ez a példány is befut majd a PH! tesztlaborjaiba. ;)
Az Abit AM2 foglalatú alaplap termékpalettája: [link].

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2) S.Feri válasza Vigneau (#1) üzenetére


S.Feri
őstag

Nah lehet cserélni, lapot, ramot, procit. :DDD

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#3) ToBeY válasza S.Feri (#2) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egyenlőre még nem éri meg! 1,drága lesz biztos 2, ami fontosabb lasabb!!!
[link]

(#4) S.Feri válasza ToBeY (#3) üzenetére


S.Feri
őstag

Ezek engem, hogy-hogy nem leptek meg. :DDD

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#5) Vigneau válasza S.Feri (#2) üzenetére


Vigneau
félisten

Jaja, talán várnom kéne a RAM vétellel. ;) Nem én leszek az első fecske, az tuti biztos. Meglátom, milyen tapasztalatok lesznek vele kapcsolatban.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6) Vigneau válasza ToBeY (#3) üzenetére


Vigneau
félisten

Hallottam erről kósza híreket Brasil eladói topikjában. Hogy hogyan hozták ezt össze, számomra teljesen érthetetlen... Talán a kiforratlan driverek lehetnek a probléma forrása?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7) ToBeY válasza Vigneau (#6) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem.Hanem az alacson időzítésű DDR2-800MHz-es memúriák.Amit még halandó nem vehet meg,mert Június 6-án mutatják be a 800MHz-es DDRII

(#8) Gorneck válasza Vigneau (#6) üzenetére


Gorneck
titán

ddr1-dr2 között érdemben nem sok semmi különbség van...szvsz.

Várom a Ph-s tesztet. Sztem még egy darabig simán ddr1 mellett lehet maradni...

Nem várok semmit az am2-től így ha vami jó lesz, akkor max kellemesen csalódok...remélen nem egy újabb vakítás lesz...

Gorneck#1239

(#9) S.Feri válasza ToBeY (#7) üzenetére


S.Feri
őstag

Áráról hallani valamit? Mármint az alacsony időzítésű memóknak? És mi az az alacsony időzítés ddr2/800-nál? Nekem most alap:4-4-4-12/800 és ezt még kicsit lehet lejjebb vinni. ;]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#10) Vigneau válasza Gorneck (#8) üzenetére


Vigneau
félisten

Mindenesetre jó alternatíva lehet, ha már közel járok a garanciám lejártához. De az még bő egy év. Addig fordulhat még a világ elég sokat.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11) Vigneau válasza ToBeY (#7) üzenetére


Vigneau
félisten

Látod, ebbe nem is godoltam bele, pedig itt volt a válasz az orrom előtt. Tény, a jó időzítésű DDR2-es RAM-ok mire halandó emberi árba sűllyednek, addig még eltelik egy ''kis'' idő. :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#12) Gorneck válasza Vigneau (#10) üzenetére


Gorneck
titán

:R

ui: pl új socket. ;]

Gorneck#1239

(#13) S.Feri válasza Vigneau (#11) üzenetére


S.Feri
őstag

Emberi áron vannak már azok.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#14) Vigneau válasza Gorneck (#12) üzenetére


Vigneau
félisten

No, akkor nagyon kész lennék. Csinálhatnának megint egy olyan időtálló foglalatot, mint hajdanán a K7-es prociké volt.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#15) Gorneck válasza Vigneau (#14) üzenetére


Gorneck
titán

Nem úgy néz ki...

Alaplap viszont nagyon tetszik...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#16) S.Feri válasza Gorneck (#15) üzenetére


S.Feri
őstag

A lap maga tényleg nagyon tetszik nekem is, jól fel van szerelve minden földi jóval, kár, hogy csak 6 sata van rajta.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#17) Vigneau válasza Gorneck (#15) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem is nagyon bejön. Kb. olyan, mint az AN8 SLI, de mintha csak egy ATA slotja lenne. Vagy a floppy hiányzik róla? Viszont van benne 6 SATA, gondolom ez is SATAII már.

Tudom, Feri. Neked az már kevés. RAM-ok esetén meg csak az a kérdés, mit is veszünk emberi árnak.

Közben megnéztem, az IDE2 hiányzik róla.

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#18) Gorneck válasza Vigneau (#17) üzenetére


Gorneck
titán

Akár az ide egyet is lekaphatták volna...:)

Gorneck#1239

(#19) Vigneau válasza Gorneck (#18) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem még hiányozna. Viszont figyelted? A PCIe-k között nagyobb hely van. Ez haladás, viszont már nincs ott az a pici nyák, amivel választani kell a Normal és az SLI mód között. Vagy így néznek ki már a 32x-es lapok esetleg?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#20) Gorneck válasza Vigneau (#19) üzenetére


Gorneck
titán

Igen így...

Sztem is mintha nagyobb lenne, ami persze nem baj így talám más hűtőket is fel lehet rakni egy sli-s rendszerhez...

Gorneck#1239

(#21) Vigneau válasza Gorneck (#20) üzenetére


Vigneau
félisten

Nagyobb, mivel egy PCIe 1x helyett két darab van köztük. Viszont a lenti két PCI-t el is felejtheted, ha két VGA van bent.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#22) Gorneck válasza Vigneau (#21) üzenetére


Gorneck
titán

Most nézem csak... :B

Vmit vmiért..:(



[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#23) Vigneau válasza Gorneck (#22) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez van. Azért picit másképp is megcsinálhatnák ezt a lapoknál. De lehet, túl sokat szeretnék egyszerre.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#24) #65675776 válasza Vigneau (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább várd meg a K8L magos procikat ('07 eleje tájára ígérik őket). Azok elboldogulnak majd a DDR2 mellett a DDR3-mal is (a foglalatuk azonos lesz majd), jelentősen áttervezik a magot, aminek következtében 40% körüli teljesítménytöbbletet tudnak majd felmutatni.

A foglalat időtállósága alapvetően mostmár a JEDEC-en múlik. Ha továbbra is minden újfajta memóriához újfajta foglalatot terveznek, akkor nem lesz többé tartós procifoglalat. Esetleg az FB-DIMM totális elterjedése változtathat ezen.

(#25) S.Feri válasza #65675776 (#24) üzenetére


S.Feri
őstag

UHH :DDD :DDD :DDD

[Szerkesztve]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#26) Vigneau válasza #65675776 (#24) üzenetére


Vigneau
félisten

Nocsak, a DDR3 azonos foglalatú lesz a DDR2-vel? A RAM vezérlő végülis a prociba van integrálva, ha jól gondolom. Akkor a lap elvileg továbbra is jó alternatíva lehet? Mármint a chipset miatt kérdem.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#27) #65675776 válasza Vigneau (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

A chipset esetén először is várjuk meg, hogy milyen minőségű benne az IDE/SATA vezérlő, és az nV képes (hajlandó)-e mostmár egy normális drivert is írni hozzá.

Lehet most egyesek furcsán fognak nézni rám, de én bizony nagyon kiváncsi vagyok a VIA és az ATi chipkészleteire is. A napokban telepítettem újra egy ismerősöm VIA-chipsetes gépét, és bizony elfogott a nosztalgia: nem volt semmi probléma, az IDE eszközök gyorsak és stabilak voltak! Ha szerzek valahonnan egy tápot, össze fogom dobni egy kicsit a KT7E-met, és élvezkedek. IDE műveletekben még az is jobb az nF4-nél, aminek a becsületét nálam csak és kizárólag az Abit tudta megmenteni. A GB, Asus viszont leszerepelt.

A DDR2 és DDR3 között nem lesz sok különbség. Ami leginkább elfog térni az az időzítések, ami a DDR3 esetén jóval alacsonyabb lesz az ígéretek szerint.


Egyébként volt már egy ilyen topic is: [link]

[Szerkesztve]

(#28) Vigneau válasza #65675776 (#27) üzenetére


Vigneau
félisten

Az AX8-at én is szerettem, de a gari lassan csak lekettyent arról is. Hallottam hírét, hogy lassan minden chipset megkapja a CrossFire és az SLI képességeket - gyártótól függetlenül. A VIA nagyon jó volt, főleg a hűtés terén. Ha igaz csak egy része annak, amit az előbb írtam, szép remények elé nézhetünk - jó értelemben.
A DDR3 viszont jó alternatíva lehet, ha szépen együttműködnek majd a cuccok.

Kérdés, ez a topik megmarad-e? Reményeim szerint igen. Jó kis lapnak tűnik, még lehet jó alternatíva a váltásra, ha eljön az idő és beválik.

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#29) #65675776 válasza Vigneau (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az igazi megoldás a több VGA kezelésének szabványosítása lenne.

A K8L-ről: [link]

Miért ne maradna ez a topic? Egy létező alaplapról szól. A nem létezésre hivatkozva be lehetne zárni viszont az összes Conroe-s topicot is!

Egy újabb Abit-os topic, ahol ott vagyunk és uralkodunk mi ketten! :DDD

[Szerkesztve]

(#30) Vigneau válasza #65675776 (#29) üzenetére


Vigneau
félisten

Várjunk csak... Amit az előbb linkeltél, akkor nem is létezik - mármint az AN9 Fatal1ty? Tény, vele nem találkoztam az Abit-nál. Jobban meg kéne néznem azt linket. Kiváncsi lennék, mikor rakták fel ezt az Abit honlapjára. Pár hete még nem láttam.

A VGA szabványosítás tényleg jó lenne. Szerintem annyira nem lehetne nagy kihívás, hogy az összes lehetséges vállfajt beintegrálják 1, vagy 2 chipbe. De ez nem a gyártók érdeke...

Így van, Kedves daa-raa Barátom. ;)

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#31) #65675776 válasza Vigneau (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az AN9-et még nem jelentették be hivatalosan. De ha ránézel az nVidia lapjára, akkor azt látod, hogy még az nF5xx széria egyetlen tagja sincs fent.

Viszont látom már a topic-címet javíttattad nagybetűsre. Ezek után nem valószínű, hogy zárnák.

[Szerkesztve]

(#32) Vigneau válasza #65675776 (#31) üzenetére


Vigneau
félisten

Az ember azt hinné, hogy az AN8 eltüntetésével - és a KN8 széria előtérbe hozásával - a megszorítások továbbra is maradnak és csak az olcsóbb szériával (jelen esetünkben a KN9) foglalkoznak. Ezek szerint sikerült kilábalni a gyártónak a hullámvölgyből. Ennek csak örülni tudok.

Igen, erre gondoltam én is, úgyhogy meg is nyugodtam, csak már elfelejtettem beírni. :B Viszont azt nem értem, miért nem enged a RI/OS4 nagy betűkkel topikot nyitni. Túlzottan sok lenne az eszetlen, ordibáló topikcímeket nyitó user? :F

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#33) God Vazzeg válasza Vigneau (#32) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Elég jó cucc lesz, néha én is benézek, ha beférek még :D :B

(#34) #65675776 válasza Vigneau (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt kell mondjam, hogy az AN8 után nekem nem kell μGuru nélküli Abit alaplap. A teljes körű rendszermonitorozás és szabályzás túl jó dolog ahhoz, hogy lemondjak róla. Persze Fatal1ty nevéért nem fogok pénzt adni! Legyen sima AN9 is SLi nélkül!!! Bár nem hiszem, hogy mostanában cserélni fogom a lapot.


Ami azt illeti én a használható írásjeleket is korlátoznám mennyiségileg. A díszítősor még mindig mániája egyeseknek.

[Szerkesztve]

(#35) Vigneau válasza #65675776 (#34) üzenetére


Vigneau
félisten

Ebben van valami, egyetértek Veled teljes mértékben. Jó ez a venti szabályozás. Monitorozni nem szoktam, de a halk és gyors gép nekem is sokat jelent. De - mint azt korábban említettem - nekem is van még bőven hátra a garanciából. ;)

No igen, a túl sok szmájli is elég szemrontó lehet...

God Vazzeg: Bárhol szívesen látunk. ;)


[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#36) Gorneck válasza Vigneau (#30) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#37) #65675776 válasza Gorneck (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hova lehet még fokozni mindezt: Fatal1ty Professional.

Viszont az elrendezése kifejezetten jó. A PCI-t viszont el lehet felejteni ahogy nézem.

(#38) Gorneck válasza #65675776 (#37) üzenetére


Gorneck
titán

Háááát megbírná a szervezetem....MOST! ;]

Engem nem igazán bánt ez...sztem egy komoly játékost komoly géppel szintén nem zavarhat...szvsz.

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#39) #65675776 válasza Gorneck (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igaz ott az AudioMax 7.1HD, tehát a hangkártya nem probléma. De mi van ha az embernek van még tunerkártyája is? Az ATi féle PCI-E-snek még mindig nem az igazi a sw körítése, az meg nem igazán szimpi, hogy megveszek 20k körül egy kártyát és még külön vegyek hozzá programot is (elméletileg a ChrisTV egy fizetős verziója már egész jó hozzá).

(#40) Gorneck válasza #65675776 (#39) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem lassan a kártyagyártók is végre átfognak állni másik csatolófelületre...me a muszáj nagy Úr!:)

Engem inkább a sima an9 vagy esetleg Fatal1ty fog érdekelni...persze, ha ők is illen szép passzívak lesznek...

De sztem aki illen deszkát akar, me abit me rendezett me tunig barát az ezzel tisztába lesz!

ui: am2öt kihagynám ha lehet...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#41) Vigneau válasza Gorneck (#36) üzenetére


Vigneau
félisten

Jól néz ki, meg kell hagyni. De hogy mennyibe fog ez majd nekünk fájni? - sóhaj -

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#42) Gorneck válasza Vigneau (#41) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát azé mondom, hogy ha esetleg pályáznék illenre akkor nem sli-s és lehet nem Fatal1ty lenne...a passzív hűtéshez viszont ragaszkodom bármi áron... ;] ;)

Gorneck#1239

(#43) #65675776 válasza Vigneau (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sokba, viszont csak négy ventilátorcsatlakozó van rajta ha jól látom. Bár ha letépi az ember az OTES ventiket, akkor kap még kettőt (basszus, tiszta AN8 feeling! :R ) A CPU_FAN viszont négytűs csatlakozót kapott.


Kötelező olvasmány: kint van az Abit oldalán a KN9 manualja!

[Szerkesztve]

(#44) Gorneck válasza #65675776 (#43) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Az otes má az enyémen sincs fenn...

Gorneck#1239

(#45) Vigneau válasza #65675776 (#43) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha belegondolok, most is csak 4 FAN-t használok ki és a 2 OTES szabadon van. Vajon sokkal lesz butább a KN9? No, még egyszer átfutom az Abit honlapját.

Gorneck23: A passzív hűtés nekem is a kedvencem, én se akarok visszafelé haladni a PC-s fejlődésemben. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#46) #65675776 válasza Vigneau (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

A cél: KN9 Ultra [link]

A manual szerint háromféle lesz: KN9 SLi, KN9 Ultra, KN9 S.

(#47) HERR Z válasza #65675776 (#46) üzenetére


HERR Z
veterán

igen és már lehet is kapni őket
MBO ABIT KN9 ULTRA 2 ÉV 25 840
MBO ABIT KN9 SLI 2 ÉV 26 830
MBO ABIT KN9-S 2 ÉV 23 260

(#48) ToBeY válasza HERR Z (#47) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hol melyik boltba/nagykerbe?

(#49) Vigneau válasza #65675776 (#46) üzenetére


Vigneau
félisten

Nagyon korrekt kinézete van. Csak nem kedvet kaptál Te is, Barátom? Nekem tetszik, de időnk van még bőven.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#50) Vigneau válasza HERR Z (#47) üzenetére


Vigneau
félisten

Nagyon korrekt áruk van, meg kell hagyni. Kérdés, mennyiért lesz majd beléjük proci...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.