Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) torma99


torma99
aktív tag

Kedves Fórumozók!

:F A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Abit An8-ultra alaplapom A64 3000+-al 1 GB Rammal(azthiszem Samsung de a lényeget pont eltakarja a garanciamatrica) és egy MSI NV6600 256mb-s kártya, + 2 vinyó meg egy dvd író. A problémán az lenne, hogy a windows maga és szinte az összes program érdekes memóriahibákat csinál időnként. Mivel csak jogtiszta szoftvereket használok nagyon érdekesnek találom ezt. Időnként az alábbi hibaüzenetet kapom: Elnézést kérünk de a program amellyel dolgozott valószínűleg leállt az adatai elvesztek bla bla , küldjem el a hibajelentést a Microsoftnak stb. Ez szinte minden általam futtatott programnál megjelenik kezdve a winword-től az ie és sima explorer.exe-ig de volt már ugyanilyen hibával nálam leállva a kernel.dll, kernel2.dll(ezeknél totál beáll a rendszer), az adobe premier elements 2.0 renderelés közben szokott megállni, játékok közül pedig pályák betöltésénél az OFP Goty, Silent Hunter 3, és a KOTOR2. A legfurcásbb az egészben hogy a diagnosztikai progik benchmarkjain simán átcsúszik a gép minden hiba nélkül (Sandra, Everest, Freediagnose) tegnap 12 órán keresztül futtattam rajta a memtestet, semmi hiba, 18 órát futott rajta a Prime 95 szintén hiba nélkül. Windowst eddig is olyan 2 havonta kellett újratelepítenem, de ez sem oldotta meg sosem a problémámat. Néha még a Java-s appletek is szarakodnak. A memóriamodulokat már ráztam néztem, dugdostam ide meg oda, próbáltam Dual Chanellel és nélküle, összes beállítás Auto-ra a Bios-ban aztán manuálisan végigpróbálgatva, néha eltűnik a probléma egy-egy napra ,de aztán ismét előkerül. Ma már ott tartottam, hogy a Bios nem ismerte fel a vinyókat, hiába nyomtam neki az Autodetectet a Cmos setupnál semmi aztán restart és minden ment a régiben. Biosból a legfrissebb van fenn, minden driverből ki lett próbálva az eredetivel amit hozzá adtak és a legújabbal, de a hibák így is megvannak. (Most látom hogy az alaplap +2,5V-ján 4,09V áramlik lehet hogy itt lehet a hiba...)
Azt szeretném kérdezni, hogy van e valaki aki már találkozott hasonló hibával, és ha igen hogy oldotta meg azt (Bár gyanítom hogy ebből csere lesz,mert garis még a cucc)
A válaszokat és megtisztelő segítségeteket előre is köszönöm. :F

[Szerkesztve]

(#4752) slayer006 válasza torma99 (#4751) üzenetére


slayer006
addikt

tápegység :F

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#4753) torma99 válasza slayer006 (#4752) üzenetére


torma99
aktív tag

Erre nem is gondoltam, ájjj csak az a gond hogy nincs még 1 atxes tápom :(

(#4754) #65675776 válasza torma99 (#4753) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ismerősöd viszont csak van egy-kettő, akitől kölcsön kérhetsz egyet.

(#4755) nRu3 válasza antikomcsi (#4750) üzenetére


nRu3
addikt

én ezel nem értek egyet,most azon gondolkodom a gözt mire tudnám a legjoban és a legazdaságosaban felhasználni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#4756) torma99 válasza #65675776 (#4754) üzenetére


torma99
aktív tag

Kipróbáltam másik táppal, még el sem indul a gép csak egyből elkezd az alaplap őrült módon sípolni és olyan hibaüzit ír ki a kis kijelzőjére amiről a kézikönyvben nem is írnak...

(#4757) Vigneau válasza torma99 (#4756) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem szedd szét a gépet, és szisztematikusan kezd el összerakni. Először csak a proci, a lap és a táp legyen összekötve. Nézd meg, elindul-e rendesen minden, felpörögnek-e a ventik, stb.
Lehet, inkább érintkezési gond lesz ez... Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4758) Szabtom


Szabtom
senior tag

A Num Lock lámpája a gép kikapcsolása után is égve marad. Ez hibajelenség vagy csak az alaplap ilyen?

(#4759) Vigneau válasza Szabtom (#4758) üzenetére


Vigneau
félisten

Én ezt nem vettem észre - amíg nálam volt. Valószínüleg azért, mert kikapcsolás után mindig kikapcsolom a tápot is.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4760) #65675776 válasza Szabtom (#4758) üzenetére


#65675776
törölt tag

Energiagazdálkodással függ össze. Ne foglalkozz vele, teljesen normális, még ha nem is minden rendszerben csinálja ezt.

(#4761) Conmet


Conmet
tag

Kedves Userek!

Lenne egy láma kérdésem!
Nemrégiben vettem egy új SATA winchit, és bekötöttem az alaplapomra, de a rendszerpartíciók a régi winchin maradtak. Remekül működik a ''kicsike'', csak egy dolog zavar vele kapcsolatban: Az óra mellett a tálcán megjelent az a kis zöld nyilas ikon, amivel mondjuk az USB kulcsomat szoktam leválasztani, de most a SATA winchire ajánlja fel ugyanezt... Nademármost én ezt nem akarom. :(

Hogyan tudnám kikapcsolni ezt a szolgáltatást a SATA meghajtókról? Attól félek, hogy egyszer majd az USB kulcsom helyett a wincshit választom le. :U

Köszi a választ!

Bye: C.

(#4762) LeslieG Jr. válasza Conmet (#4761) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! :)

Bár nem kimondottan a topik témája a kérdésed, de hátha tudok rajta segíteni egy egyszerű trükkel. Ezt már a SATAII-es topikban is elemezgetük néhány emberrel, igaz eddig csak nekem sikerült megoldani ezzel a módszerrel. :D Arra az elhatározásra jutottam hogy nem linkelem be neked a megoldást mert nem tudom hogy mennyire vagy jártas a Windows XP Registry-jében való matatáshoz ezért leegyszerűsítettem egy file-al amit szerkesztettem annak érdekében hogy a SATA vinyóknál eltünjön a jobb alsó sarokban lévő kis ikonocska hisz gondolom nem használod a HOTSWAP funkcióját a nForce4-nek és a SATA vinyónak.

Készíts egy bármilyen file-t .reg kiterjesztéssel és a következőket írd bele.(remélem nálad működni fog a dolog mert nálam működött) :D .:

Windows Registry Editor Version 5.00

; ===========================================
; SATA Trayicon remove
; >> Installation file (Windows 2000/XP)
; ===========================================

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\nvata]
''DisableRemovable''=dword:1


Ami be van vastagítva azt másold bele az általad létrehozott .reg kiterjesztésű file-ba. És utánna klikkelj rá kettőt és add hozzá a registry adatbázishoz. ezek után indítsd újra a géped. Ha működik akkor már nem szabadna látnod a vinyóhoz rendelt kis ikonocskát. Remélem működni fog.

MOD: Itt a link amiből ezt csináltam : [link]

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4763) Vigneau válasza LeslieG Jr. (#4762) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez egy nagyon ötletes dolog. Le a kalappal. :R :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4764) Szabtom


Szabtom
senior tag

Vigneau, daa-raa: köszönöm a válaszokat!

(#4765) Vigneau válasza Szabtom (#4764) üzenetére


Vigneau
félisten

Igazán nincs mit. Aztán jól meghajtani a cumót a két VGA-val! ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4766) nRu3 válasza Vigneau (#4759) üzenetére


nRu3
addikt

Sok lapnál égve maradnak a különbözö ledek kikapcsolás után is.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#4767) Szabtom válasza Vigneau (#4765) üzenetére


Szabtom
senior tag

Szombaton megveszem Morzsa Centonjait, aztán indul a cpu tuning. :DDD
A vga sli kombót már meghajtottam, a 7300GT topikban leírtam. A vége kb 8200-8300 pont 2005-ben. :)

Majd írok a A Nagy ramos topikba és az S939 tuning topikba is!

(#4768) #65675776 válasza Szabtom (#4767) üzenetére


#65675776
törölt tag

RAM tuning eredményeidet inkább az Everest topicba írd, ne a Nagy RAM-osba.

(#4769) Vigneau válasza nRu3 (#4766) üzenetére


Vigneau
félisten

Belül az tuti, az nekem is feltünt, hiszen tiszta piros volt a gép belseje. :)
De hogy a Num Lock is... Hiába, nem sok ideje volt égni, ha égett is. Mindig lenyomom a táp power gombját.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4770) Vigneau válasza Szabtom (#4767) üzenetére


Vigneau
félisten

Egészen kellemes eredmény, főleg ilyen olcsó kari együttestől. :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4771) kreatin88


kreatin88
csendes tag

lenne egy hülye kérdésem van egy 3000+os procim és egy an8 ultra lapom.nálam 235fsb vel tökéletesen megy de ezt kevésnek tartom.ennél biztos többet megy a procim mivel havernál birta a 255ös fsb-t is.az lenne ak érdésem hogy ht-t álitsam 3romra ramokat osszam vissza utána a procit huzhatom de menyi volt kénea 255ös fsbhez mert probálgattam voltot emelni de hát ugyan ugy nem stabil a rendszer 255ös fsbvel.szerintettek mi a megoldás?

AMd forever

(#4772) Conmet válasza LeslieG Jr. (#4762) üzenetére


Conmet
tag

Kedves LeslieG Jr.!

Köszönöm szépen! Amint hazaértem kipróbálom!

-Még 1 hülye kérdés:
Ettől a trükktől azért még az USB kulcsom leválasztható marad ugye?

Köszi: C.

(#4773) Vigneau válasza kreatin88 (#4771) üzenetére


Vigneau
félisten

Jól látod a kérdést. ;)
HT 3x, Elvileg alapfeszen is mennie kellene itt még a procinak, de adhatsz neki +0.05 V-ot. A RAM visszaosztás pedig 333-ra.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4774) antikomcsi válasza Szabtom (#4758) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem hiba, a lap áram alatt marad, ha nem kapcsolod le a tápot, és valószínű engedélyezve van a klaviatúráról a bekapcsolás, ezért a bill. is feszültség alatt maradhat.

Ha usb-s a bill, akkor is teljesen normális, ha ps2, akkor próbáld a kimenet mellett a ps2/usb power jumpert átrakni, ez valószínű megszünteti, a jelenséget, ami nem hiba.

(#4775) nRu3 válasza Vigneau (#4769) üzenetére


nRu3
addikt

De ha én most lenyomnám a táp gomját minden kikapcsolás után , a bekapcsoláskor pedig a biost újra kéne beálitgani mindig.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#4776) slayer006 válasza nRu3 (#4775) üzenetére


slayer006
addikt

szvsz régi abit -os ''feature'' ez ;]
nem kell állítgatni, csak belépni utánna egyből save&exit és lőn világosság :DDD

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#4777) Vigneau válasza nRu3 (#4775) üzenetére


Vigneau
félisten

Nocsak. Ilyennel én nem is találkoztam eddig.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4778) nRu3 válasza slayer006 (#4776) üzenetére


nRu3
addikt

ha a tépot lekapcsolom, akkor legközelebb a lap alap beálitásokon indul ell.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#4779) nRu3 válasza nRu3 (#4778) üzenetére


nRu3
addikt

na már írni semm tudok, nem mitha tudtam :U a tépot az valojában tápot akart volna :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#4780) #65675776 válasza nRu3 (#4778) üzenetére


#65675776
törölt tag

Cseréld ki az elemet a lapon.

(#4781) nRu3 válasza #65675776 (#4780) üzenetére


nRu3
addikt

:U én erre miért nem gondoltam? néha mindig a nehezebik útat járom tényleg :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#4782) Conmet válasza LeslieG Jr. (#4762) üzenetére


Conmet
tag

Kedves LeslieG Jr.!

Kipróbáltam a Te változatodat, de nálam nem működött sajnos.
Kicsit utánaolvastam, és ezt találtam:

''Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\nvatabus]
''DisableRemovable''=dword:00000001''

Ezt belemásoltam egy TXT-be, átneveztem .reg-re, telepítettem, és újraindítás után eltűnt a zöld nyilas ikon! :C

Még egyszer köszi a tippet! :R

Bye: C.

(#4783) LeslieG Jr. válasza Conmet (#4772) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! :)

Igen. Ez csak a SATA vinyónak nem teszi ki a ''leválasztó'' icont. ;) De a többi USB eszközt(Pendrive, más vinyó, stb) már a szokásos modón jelenik meg. Ez a trükk csak a SATA vinyóra van hatással. :D

MOD: Látom azért megoldodott a probléma. :D Ez lett volna a másik ötletem, mert ezzel a módszerrel másnál sem működött.(csak nálam) :F Úgyhogy nem értem, de jó hogy van alternatíva. ;) Akkor legalább ez így is működik ahogy leírtad. :R

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4784) Ste


Ste
addikt

Sziasztok!

Pár napja jutottam hozzá az A-data Extreme 500+os Samsung UCCC csippekkel szerelt változatához.
Az a nagy bajom vele, hogy nem tudom vele a lapot működésre bírni :F
Alapon szépen megy minden, sőt egészen 466ig gond nélkül szalad a ram, csak e fölött sehogy sem akar elindulni a gép.

Folymatosan ''C3'' és ''C5'' post kódoknál áll le a Boot. hiába adok a ramoknak őrült feszt, akkor sem jut ezen túl. (vagyis max 1-2x). A fura, hogy ha felfelé osztom a ramot és adok neki gyári 2,8V-ot (alapon ugye 2,6) akkor nem bootol, de miután visszadob mindent alapra (fesz, procifreki) - a ram felosztást hagyja - akkor elindul a gép gond nélkül, csak ugye win boot előtt lefagyunk, mivel 2,6V-on nem tudja azt, amihez 2,8V kellene :F
Ebben az ügyben mit lehet csinálni?
Próbáltam 2.0-ás, 1,9-es és 2.0 Mod biossal is, de ugyanez volt a helyzet
minden időzítést és 1T-2T állítást kipróbáltam. Nem akar túljutni a C3-as poston :(

kiemelten várom daa-raa válaszát :R

köszönöm a segítséget

(#4785) #65675776 válasza Ste (#4784) üzenetére


#65675776
törölt tag

A C3 és C5 is egyaránt memóriaműveletek végrehajtását jelenti. Ha tényleg kipróbáltál mindent, akkor ez kompatibilitási probléma.

Gondolom egyesével is megnézted őket és minden foglalatban. A Bank Interleaving-et tiltsd le, Burst Length-et állítsd 4-re, időzítéseket először is By SPD-re. Procinak mindenképpen adj egy kis többletfeszt és a DDR Ref Voltage-en is emelj 10-20mV-ot. Persze csak ha mindezt nem próbáltad még.

(#4786) Ste válasza #65675776 (#4785) üzenetére


Ste
addikt

Megnéztem őket egyesével is, mind3 hozzáfeérhető foglalatban (xp-120 pont rálóg az elsőre)
Bank Interleaving miért felelős amúgy? (ezt még nem próbáltam ki)
Burst Lenght-re direkt figyeltem és 4en hagytam
Procinak bírnia kell, mert eddig is bírta a dolgot, de megnézem mellé azt is.
Ha a ramoknak adok plusz feszt, attól adjam még a DDR Ref voltage plusszát is? (és ez miért is felelős? :U ) Úgy már próbáltam, hogy ramnak nem adtam plusz feszt, Auto-n hagytam (ami alap 2,6V) és csak ezt raktam feljebb

Este kiprószálom


addig is hálás köszönetem :R

[Szerkesztve]

(#4787) #65675776 válasza Ste (#4786) üzenetére


#65675776
törölt tag

A RAM chipek több bankból állnak (tipikusan 4-ből). Egyszerre egyből tud olvasni a vezérlő, és minden adatátvitel után újra ki kell jelölni a bankot, és újra címezni... Viszont ha engedélyezed a Bank Interleave-et, akkor az egyik bank olvasása közben már címezheted a következőt, azaz mikor az egyik bank végzett az adatátvitellel, már mozoghat is az adat a következőből/be, nem kell kivárni mire azt is megcímzed. Minnél több utas az interleave, annál előrébb tudsz címezni. Azaz 4 utas interleave esetén az első bank olvasásakor már a negyediket is címezheted. Nagyvonalakban erről van szó. Viszont mindez a stabilitás rovására mehet.

A procinak nem azért kellene többlet feszt adni, hogy jobban bírja, hanem az IMC miatt.

Ref. Voltage: [link]

(#4788) baddeni


baddeni
csendes tag

Sziasztok kellene 1 kis segítség 2 db samsung 512 400-as memoriám van egy ABIT AN8-SLI alaplapban és agond a következő:
Ha mindkét memóriám bent van dual chenelben akkor AUTO , vagy BY SPD szerint csak 333-an mennek......... ha külön vannak berakva (egyszerre 1) akkor alapból 400-nak ismeri fel őket a gép
Ha a BIOSban manual beállítom hogy 400 legyen akkor azt szent írásnak veszi :) és jó értékeket is kapok.............
AZ everesttel testeltem 333-on dualban (4000 lett) majd manual átállítottam 400-ra a memory clockot ekkor az EVEREST is sokkal jobbat mért (6000 körül).

NEM tudjátok véletlenül hogy miért ismeri fel rosszul a memóriáimat alapból a gép ha dualban mennek?

És szerintetek nem gond ha manulal 400-ra állítva használom őket?

A válaszokat előre is KÖSZÖNÖM

(#4789) Vigneau válasza baddeni (#4788) üzenetére


Vigneau
félisten

Auto-n nem igazán szabad hagyni őket - tuningnál meg pláne. Erre jó a kézi beállítás. Mint Magad is tapasztaltad... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4790) #65675776 válasza baddeni (#4788) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha már több helyen is feltetted: [link] Ha nem haragszol, csak egy helyen válaszolok.

(#4791) Gyurmacsek


Gyurmacsek
csendes tag

Ma egy kicit sokat ittam,különben ,jóa fórum,nekem is ilyen alapom van ,amikor lecseréltem a bartonomat azt hitteme marha jó lessz (2500) MOST 3500+ van
anyagi csőd (2005 12 20) vettem (70 000 ft ) nem ér meg az egész ennyit,szemfényvesztés.csak arra megy ki a játék , hogy belőlünk ,mennyi penzt húznak ki, ez HIGH Tech

(#4792) Gyurmacsek


Gyurmacsek
csendes tag

DIMARSON DVD 160Gb ne vegyen senki,rossz a RGB Scart kimenete ,zavaros nincsen igazi fekete,na megyek aludni.

(#4793) Vigneau válasza Gyurmacsek (#4792) üzenetére


Vigneau
félisten

Hátha kipihened Magad... :DDD ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4794) Ste válasza #65675776 (#4787) üzenetére


Ste
addikt

nah, további játszadozások után sem akart menni ''normálisan'' a ram :(
Érdekes módon a korábbi UCCC csippel szerelt Corsair ramokat szerette.
aki most akar Abit lap mellé 500mhz-s A-data gigás modulokat venni, azt inkább lebeszélném róla ezek után

(#4795) Vigneau válasza Ste (#4794) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint minden lapnak megvan a maga mumusa... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4796) torma99


torma99
aktív tag

Üdv mindenkinek!Korábban lentebb olvasható volt hogy problémáim voltak a lappal. Visszavittem a komplett gépet a boltba ahol vettem. Nem igazán fogalkoztak vele(egy hétig nem történt semmi) társadalmi munkával kiderítettem hogy az alaplapról hiányzik egy kondenzátor és 1 ellenállás, aminek következtében a diagnosztikai chip tényleg elszállt és az idevezérlő is ezért rakoncátlankodott, hogy a sok kékhalálról ne beszléjek.
A cég a legnagyobb megdöbbenésemre, miután ma bemutattam nekik hogy igenis hiányoznak cuccok a lapról , azonnal cserét ajánlott. Szeretném megkérdezni hogy az an8 32x-es SLI lapról mi a véleményetek volt már valakinek esetleg problémája? Válaszotok előre is köszönöm

(#4797) Vigneau válasza torma99 (#4796) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem korrekt lap lehet.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4798) Szabtom válasza torma99 (#4796) üzenetére


Szabtom
senior tag

A 32x az a 2db 16x PCI-E foglalatot jelenti, ugye? Mert akkor az szerintem jó kis lap, már csak ezért is.

(#4799) Vigneau válasza Szabtom (#4798) üzenetére


Vigneau
félisten

Ahogy mondod, Barátom. ;) :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4800) PNEUM


PNEUM
aktív tag

Mindenki eladta a lapját, hogy ennyire kihalt lett ez a topic?? :F

Vagy csak mindenki dolgozik! ;]

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.