Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) karmester válasza Convex (#900) üzenetére


karmester
senior tag

Biztonságossági sorrenbe téve: a legbiztonságosabb DOS-os indító floppy + bios fájlok, aztán USB pendrive (biosban engedélyezni kell), és utoljára Win alól uGuru ----> FlashMenu.

Kb. ennyi... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#902) #96302336 válasza Convex (#900) üzenetére


#96302336
törölt tag

Egyenlőre béta van.
Töltsd le ezt:[link]
Csomagold ki valahová. Az alaplap ne legyen tuningolva!
indítsd el a flash menüt, ===> start menü, minden prog, abit,uguru flash menü
ott az update from file gombnál válaszd ki a letöltött kicsomagolt bios file-t. start, majd ha végzett újraindul. Ha nem indul el, nem baj, power off, a kis kapcsolóval egy load bios default, majd kapcsoló vissza, start bios ott load default save, és már kész is. ;)

(#903) Lalaboy válasza karmester (#901) üzenetére


Lalaboy
őstag

400-as FSB-n szoktam a BIOS-t flash-elni, eddig csak 1 alaplapom nyuvadt ki a tuningolt win.-es frissites miatt, de az S939-es volt! :D

(#904) karmester válasza Lalaboy (#903) üzenetére


karmester
senior tag

:C és hány deszkát küldtél a túlvilágra más ok(ok)ból? :DDD

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#905) Lalaboy válasza karmester (#904) üzenetére


Lalaboy
őstag

4-et! :B

(#906) #96302336 válasza Lalaboy (#905) üzenetére


#96302336
törölt tag

:Y

(#907) Nortid válasza Lalaboy (#903) üzenetére


Nortid
aktív tag

így ment kukába a ds3 lapom :D

[ Szerkesztve! ]

(#908) #96302336 válasza Nortid (#907) üzenetére


#96302336
törölt tag

Kidobtad? A bios chip kiszedhető, és újraflash-elhető.
WWW.biosiras.hu

(#909) #72042496


#72042496
törölt tag

Beépítettem a lapot! Tetszik, nagyon állat. A DS4 beállításaival (alapfeszültség) ez is simán viszi a 3.2 GHz-et, de hogy még mennyi van benn, az csak később derül ki.

A BIOS szuper, a DS4-énél jobban ''kézreáll''. Pozitív, hogy alapból 2 voltot ad a memóriáknak.

A LED-ek tényleg jól néznek ki rajt, de azért remélem, ki lehet kapcsolni őket. :)

Az első negatívum: a belső FireWire csatlakozó valami ritka ótvar helyre került. :((

(#910) karmester válasza #72042496 (#909) üzenetére


karmester
senior tag

:C

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#911) Lalaboy válasza #72042496 (#909) üzenetére


Lalaboy
őstag

Grat, hogy megvan a lapod! :) Jo lap, csak viszonylag konnyu kiismerni! Eleg gyorsan korlatok koze szorit, az a bajom vele! :B A MAX tuning szempontjabol kemenyebb lap! :)

[Szerkesztve]

(#912) karmester válasza Lalaboy (#911) üzenetére


karmester
senior tag

Érdekes filozófia: minél körülményesebb a tuning, annál jobb a deszka? :DDD

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#913) Lalaboy válasza karmester (#912) üzenetére


Lalaboy
őstag

Minel hatekonyabb a tuning es minel tobb alaktreszt, ill. osszetevot (memok, stb.) enged minel jobban kihasznalni, akar a vegletekig, annal job a deszka :) ! De ezt lehet fokozni, igy nem bantom a dolgot! :R

[Szerkesztve]

(#914) #72042496 válasza Lalaboy (#911) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi! :)

Nekem épen emiatt tetszik! Nem kell sokat vacakolni vele, mégis szépen meg lehet benn rántani a rendszert. Gyorsan kapok látványos eredményt, ami jó, hiszen nem akarom a végletekig űzni a vasat, sajnos ha akarnám sem tudnám, mert alig van időm az ilyesmire. :(

Persze, a Te szempontjaidat is megértem...ilyenkor viszont ott a voltmod...megszereli az ember, aztán hadd szóljon! :D

Sajnos most az a helyzet állt elő, hogy a jó kis X-Fi kártyám nem igazán akar működni (Audio Console nem találja a vasat), ill. a bluetooth vezérlő és a SetPoint is produkál érdekességeket.
Mindezt remélem egy új Xp megoldja. Már úgyis ideje a cserének: az Opteronom alatt is ez a rendszer volt, így ez sorban a negyedik alaplap, a harmadik processzor, a harmadik VGA, a második hangkártya és szintén a második tuner, amit kiszolgál szegény...úgy néz ki, mostanra viszont beintett. :DDD

Nem baj, kap még egy SATA-s írót meg talán egy új rendszerlemezt is, aztán jó lesz. :B

[Szerkesztve]

(#915) karmester válasza #72042496 (#914) üzenetére


karmester
senior tag

Ha komolyan érdekel a zene és a szép hangzás, akkor sztem felejtős a Creative... Aki csak igényes hangzást, zenét, profi digitalizálást akar, és nem annyira térhangzást, annak ott az ESI Juli@, vagy az Audiotrak, vagy a Terratec Phase, aki meg jó kompromisszumot keres az igényes hangzás, jó digitalizálás, térhangzás és játékélmény között, annak ott van pld. a Terratec 7.1 Aureon Universe... mondanom sem kell, az előbb felsorolt összes kártyának VIA hangkeltő csip a szíve... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#916) laci06


laci06
senior tag

sziasztok
kéne egy kis help...
szal megvan a lap, bevan szerelve, de valamiért az istenért sem sikerül a windows-t felrakni...
berakjuk a dvd-t, felpörög és leáll...
próbáltuk másik gépben...ott is ugyanez, de ha egy már ''felállt'' rendszerbe rakjuk be a cd-t akkor máködik, nem tudom mit és hol csesztünk el, de nagyon idegestő...
arra szeretnék kérni valakit, hogy a bios egy két rézsét ha tudja fotozza le és küldje el, vagy pedig irjátok le mi az amit elszúrtunk:)?

(#917) Lalaboy válasza laci06 (#916) üzenetére


Lalaboy
őstag

Melyik windows-t?? :) Milyen HDD-re? Remelem SATA HDD!

(#918) laci06 válasza Lalaboy (#917) üzenetére


laci06
senior tag

eddig próbáltunk egy 2000-t, egy vista bétát, és egy multi dvd-t amin 3féle van...
próbáltuk eddig két dvd-lejátszóval, 3gépben életet lehetlni, ill egy windows-t felrakni...
mindehol ugyanaz a hiba... elkezdi pörgetni a dvd-t majd leáll, és nem csinál semmit, pedig felismeri...
persze, sataII wd 320
lehet ez már nem ide való, sry...

(#919) nagynorbi


nagynorbi
aktív tag

Tisztelet!

Előfordult már valakivel ennél az alaplapnál, hogy állandóan van egy ismeretlen eszköz az eszközkezelőben? Sehogyan sem akarja felismerni. Ha tudnám, hogy mi lehet az az eszköz, akkor több esélyem lenne.
Esetleg valaki tudna egy képet készíteni az eszközkezelőről hogy tudjam, hogy mi a fene lehet?
Már megpróbáltam a driver cd-ről mindent társítani hozzá, de egyik sem stimmel.
A driver cd verziószáma: I965-1.01M
Ha esetleg valaki fel tudná tölteni valahova a drivercd tartalmát (mert szerintem ez a lemez nem a laphoz való), akkor azt megköszönném.

Üdv.:



[Szerkesztve]

(#920) RI/OS válasza nagynorbi (#919) üzenetére


RI/OS
őstag

Nekem volt... egy tipp: uguru

(#921) nagynorbi válasza RI/OS (#920) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

És tényleg! Sohasem gondoltam volna, köszi.

Üdv.:

(#922) jugeen válasza Lalaboy (#917) üzenetére


jugeen
addikt

Win 95 DVD edition :DD

(#923) Tibor13 válasza laci06 (#916) üzenetére


Tibor13
csendes tag

LOL
Szia, de a fentebb irt szóval kellet a hozzászólásomat kezdeni.
Kb abban az időpontban amikor te a forumba belyegyeszted az irásodat énis ugyan ezzel a szituval szembesültem.Teljessen ugyan az a hiba.Ma haverokal büvészkedtünk volt 3féle win, SATA, ATA vinyo, belső,külső dvd iro plusz egy régi cd iró.De egyszerüen semmi.
Szal vagy valamit nagyon lámázunk vagy kifogtunk egy xar szériát.

Igy csatlakozom Lacihoz és kérném a kedves forumozokat dobjanak meg pár ötlettel.
Illetve Laci ha találtál megoldást jelezd léci.

Elöre is THX.

üdv:Tibor

(#924) rétisün válasza laci06 (#918) üzenetére


rétisün
veterán

és Tibor13-nak is:

az AB9-es topikban is volt hasonló probléma, asszem csak SATA optikai meghajtóval ment rendesen a telepités, ha jól emlékszem. aztán valamelyik ujabb biosban már orvosolták ezt a furcsaságot :F

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#925) #72042496 válasza karmester (#915) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meg vagyok elégedve a hangjával, ráadásul az EAX effektek sokat dobnak a játékélményen - nálam az is számít, sőt!
Creative-on belül ott az EMU széria, állítólag azok már értelmesebb kártyák - amennyiben profi(bb) célokra használják őket. :)


Az ismeretlen eszköz nálam is előjött, én sem tudtam, mi lehet az...vasárnap visszaérek Pestre, fel is teszem a uGurut. :)

(#926) Tibor13 válasza rétisün (#924) üzenetére


Tibor13
csendes tag

Szia!

Azzal sajnos nem tudtuk kiprobálni mert nincs.
Bios verziot néztük Abit weboldalon az van fent ami kint van.Mondjuk elöfordulhat hogy annál van ujabb.
Köszi.

Azért továbbra is várjuk a hozzászolásokat.

üdv:Tibor

(#927) #72042496 válasza Tibor13 (#926) üzenetére


#72042496
törölt tag

Remélem ez Neked és Lacinak is segít majd: [link] ;)

(#928) Tibor13 válasza #72042496 (#927) üzenetére


Tibor13
csendes tag

Oké, csak gondom ez win alol megy amit egyelöre nem tudok csiholni.

[Szerkesztve]

(#929) #72042496 válasza Tibor13 (#928) üzenetére


#72042496
törölt tag

Floppy-ról, ill. pendrive-ról is lehet BIOS-t frissíteni, csak sajnos nem tudom, hogyan, mert egyrészt mindig Windows alól csináltam, másrészt nem a gépem elől írok. :(

Egy brutálisabb módszer: ha van a közelben egy másik gép, akkor BIOS, plusz flash program letölt, s egy gyors winchestercsere után be is lehet flashelni Xp alól az új BIOS-t. Ha P965-ös a lap, akkor még a drivereket sem kell leszedni. :) Bár ez elég macerás és meredek módszer (ki tudja, mennyire stabil egy másik lappal az Xp), nem is igazán ajánlom.

(#930) Tibor13 válasza #72042496 (#929) üzenetére


Tibor13
csendes tag

Ja valami flopys verzio kellene eböll a biosbol.
A brutál verziot kihagynám. :)
:R

(#931) karmester válasza #72042496 (#925) üzenetére


karmester
senior tag

Creative EMU 100.000 forintos kategória, egy ESI Juli@-t 40 rongy körül megveszel, és majdnem ugyanazt produkálja hangzásélményben és digitalizálásban, mint a dupla annyiba kerülő EMU... bocs az off-ért...

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#932) erdoke válasza karmester (#915) üzenetére


erdoke
titán

Hmm, hogyhogy az M-Audiot kifelejtetted? :)

A legjobb aláírás a héten

(#933) karmester válasza erdoke (#932) üzenetére


karmester
senior tag

Bocs, igazad van, :R

M-Audio, Audiotrak, Terratec-Phase és társai is nagyon jó cuccok... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#934) laci06


laci06
senior tag

sziasztok:)
hosszú szenvedés után sikerült, fent van a windows...
viszont tényleg kéne egy jóindulatú, holnap ráérős ember segtsége...
tuning, stb, valamit biztosan kihagytam:(

(#935) Achill3uS


Achill3uS
veterán

553fsb QuadGT-vel, XS-es fazonnak jó lapja van :D[link]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#936) Lalaboy válasza Achill3uS (#935) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nemsemmi! Meg jo prockoja! (hutese, stb.) :D

(#937) #72042496 válasza karmester (#931) üzenetére


#72042496
törölt tag

OK, a profi területhez nem értek, csak annyit akartam kihozni az egészből, hogy a Creative-nak is van erre megoldása.
A gépen - hang vonatkozásában - többnyire csak zenét hallgatok (ha aláfestésnek megy, akkor ez mp3), ill. játszom, ehhez viszont nem árt az EAX. :B

Nem vitatom, ha valaki zenél / stúdiózik, akkor az X-Fi-nél sokkal jobb megoldásokat is talál, de nekem, mint egyszeri ''betonjúzernek'', úgy érzem - minden hiányosságával és fogyatékosságával együtt - ez a kártya volt a megfelelő választás. :)

ON

[Szerkesztve]

(#938) Tibor13 válasza laci06 (#934) üzenetére


Tibor13
csendes tag

Áruld már el léci hogy sikerült.

üdv:Tibor

(#939) Achill3uS válasza Lalaboy (#936) üzenetére


Achill3uS
veterán

nah, énis megnéztem mi a QuadGT-m max fsb-je, erről van valid [link], 550-ről is csináltam, de azt mondja a file corrupt validáláskor, 555-nél megfagytam, most nincs kedvem ujra megcsinálni, majd vmch mod után csinálok inkább 550+ -t :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#940) sz.j válasza Achill3uS (#939) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szép, gratula hozzá! :C

Feltételezem, hogy ezt a Vapo Chill LS-el érted el, de meddig menne egy jobb léghűtéssel?

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#941) Achill3uS válasza sz.j (#940) üzenetére


Achill3uS
veterán

:R köszi
igen a procin Vapo van, de ez a lap max fsb-jét nem befolyásolja.. ált. hidegben a procik fsb-re is többet mennek valóban (tehát egy limites procin segít), de az 550 egy nagyon jó E6300/E6400-ból is kihozható léggel/vizzel.

mod: a chipseten sem a gyári hűtő van mondjuk, hanem a TR HR-05 :)
mod2: bocs a sok modért :DDD

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#942) Lalaboy válasza Achill3uS (#939) üzenetére


Lalaboy
őstag

Grat neked is es a procidnak is! :R

(#943) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Valaki letudta mar vadaszni a B06 ''R'' BIOS-t! Egyenlore nem tettek publikussa, igy sehol nem talaltam linket. :( Mindenesetre tovabb keresem! :)

(#944) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Meg kell hogy mondjam mostanában eléggé szemezek ezzel a lappal. Tapasztalatok/vélemények aki már próbálta? esetleg most is nyúzza?
Érdemes-e lecserélnem a P5B Dlx-ot?
Bár gondoltam kivárok,de Bearlake még messze van,meg kituggya mi lesz abból még

Úgy egyáltalán kíváncsiságból is betesztelném a Quad GT-t. Ha esetleg volt valami pozitiv/negativ dolog a lappal,lécci irjatok egykét szót. Olvasgattam teszeteket itt-ott róla,és elég csábítónak tűnik...

Igaz,hogy ebben a lapban nincs a 400-as fsb feletti memoria kezelés visszaesés?

Tudom,olvassam át a topicot-már csinálom,csak még kb. az 5. oldalnál járok,és türelmetlen vagyok,mer akkor már el is indítom a beszerzést,ha esetleg tényleg olyan jó a lap,mint ahogy máshol olvastam.... :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#945) Lalaboy válasza Nyugdíjas (#944) üzenetére


Lalaboy
őstag

Negativ tapasztalatom egyedul a Jmicron vezerlovel gyult meg, ami win. ujratelepitessel, vagy eleve SATA DVDRW hasznalataval kikuszobolheto. RAID problemak szinten vannak, de ezzel a tobbi 965-os lapnak is vannak problemai! :) Erenye a lapnak sokkal tobb van. Nagyon stabil, megbizhato alaplap. Nincs memoriateljesitmenyvisszaes 400-as FSB felett, mert a lap folyamatosan 1067-es strap-en dolgozik. Meglepoen stabil meg kielezett helyzetekben is, megvagyok vele elegedve. :)

(#946) Nyugdíjas válasza Lalaboy (#945) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hűűűha! Lehet pénzköltés lesz belőle :DD
THX a tájékoztatást. Esetleg volt előtte P5B series lapod? A különbségekre vagyok kíváncsi. Valamint esetleg teljesítményben vannak-é különbségek? RAM/CPu tuning terén,vagy azonosak,esetleg jobbak?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#947) Lalaboy válasza Nyugdíjas (#946) üzenetére


Lalaboy
őstag

Volt P5B Dlx-em, ugyanezzel a procival, mig egy eltolt moddolas sirba nem vitte szegeny lapot! :O A moddolatlan Dlx-nel mindenkepp jobb lap, mar eleve az adhato feszek miatt. Nincs meg a bosszanto PCI-E 1x bug sem. A C2 Rev.-es 965-s csipet tartalmazza a GT, ez is elony a Dlx-el szemben..... :)

(#948) Nyugdíjas válasza Lalaboy (#947) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát akkor hamarosan fájó búcsút veszek az én kis drágaszágomtól... :U

Megcsalom az ASUS-t is,pedig eddig csak ASUS lapom volt,dehát az érvek azok érvek

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#949) Lalaboy válasza Nyugdíjas (#948) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ha van egy jo Dlx-ed, akkor elkell gondolkodni a cseren! :)

(#950) #72042496 válasza Lalaboy (#943) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jeleneleg hogy áll a lap a BIOS-okkal?

Véglegesből jól látom, hogy még mindig nem tettek ki újat a honlapra? Bétából az előbb linkelt 1.1 az eddig elérhető legújabb? Ez a B06 ''R'' béta BIOS, vagy már végleges lesz? :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.