Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) westlake válasza Lalaboy (#346) üzenetére


westlake
félisten

probald meg full alapon elinditani.. ha akkor sem megy, akkor valami inkompatibilitas.. ha viszont megy, akkor instabil valami..

Play nice!

(#352) westlake


westlake
félisten

apropo.. lala, mi volt a legmagasabb fsb, amit elertel?

Play nice!

(#353) Thrawn válasza westlake (#352) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#354) westlake válasza Thrawn (#353) üzenetére


westlake
félisten

furcsa... nekem is olyan es 6600 procim van mint neki, de az enyem megy fsb530-at is.. nekem pont a max fsb kideritesere van itthon 2-3 darab 2 megas conroe... ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#355) Lalaboy válasza westlake (#354) üzenetére


Lalaboy
őstag

Koszonom a forumtagok segitseget, nemsokara megint megprobalom! :R
A procim 9x-en 450, 8x-en 490-es, 7x-en 500-as FSB-t produkalt ebben a lapban, pedig a Dlx-ben 7x-en 540-e FSB-t is ment a procko! De az abit vegig 1066-os strapen marad, ami korlatozza az elerheto FSB-t! :) Atneztem a forumokat es megprobalok meg valamit, hogy noveljem az elerheto FSB-t, de az mindenkepp a memoriateljesitmeny rovasara fog menni, amit nem akarok! :)

(#356) westlake válasza Lalaboy (#355) üzenetére


westlake
félisten

erdekes.. en is azt vettem eszre, hogy a commandoban nem megy addig az es proci, mint a deluxe-ban.. lehet, hogy ott meg volt valami butitas, ami engedett procinkent 20-30 fsb-t
mod: mondjuk ez azert nem lehet, mert en az osszes nalam jart lapot bencheltem 400-as fsb-vel is es a deluxe nem kapott kevesebb pontot, mint a commando.

[Szerkesztve]

Play nice!

(#357) Lalaboy válasza westlake (#356) üzenetére


Lalaboy
őstag

Meddig tudod a 6600-ast az 1066-os strap-et tartva 4:5-ben felhuzni? 430-as FSB felett behalok! :(

(#358) Fori23 válasza Lalaboy (#357) üzenetére


Fori23
őstag

[link] persze a procim itt már nem stabil

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#359) Lalaboy válasza Fori23 (#358) üzenetére


Lalaboy
őstag

Grat, ez nagyon szep! Sot gyonyoru! :C Az NB mekkora feszt kap? Gyanitom, hogy a GT 1.7V-ja lokuki! :)

(#360) westlake válasza Lalaboy (#357) üzenetére


westlake
félisten

proci veget mindig 1:1-nel keresem... majd megnezem 4:5-nel is..

Play nice!

(#361) Fori23 válasza Lalaboy (#359) üzenetére


Fori23
őstag

~1.8-1.9V. Megnéztem a procim 8 és 9-es szorzón is, 1:1-ben, CL5, 1333strappon, és mindig vége volt itt. Nem tudom rendesen kitesztelni miatta a lapot :(

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#362) Lalaboy válasza Fori23 (#361) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ertem, akkor nekem keves az adhato NB 1.7V fesz, a fene egye meg! :( De masnak akkor hogy megy tobbet? A kaphato legjobb NB huto csucsul a lapon, szerintem itt is a prockom tesz keresztbe, habar ez fura! Megrendelem az uj tapot es 2 het mulva a QX6700-at! Addig remelem az abit javit a BIOS ''nagylepteku'' VTT fesz allitasan. :)

(#363) westlake válasza Lalaboy (#362) üzenetére


westlake
félisten

a vtt-t minek kell allitani? mar regen rossz, ha az nem automatikus..

Play nice!

(#364) Lalaboy válasza westlake (#363) üzenetére


Lalaboy
őstag

A negymagosok rakfeneje a forumok szerint a VTT fesz! A VTT allitasaval magasabb FSB erheto el a Q procikkal. :)

(#365) westlake válasza Lalaboy (#364) üzenetére


westlake
félisten

hat ez szerintem baromsag.. mi koze lenne a procinak a memoira feszultsegehez?? :F

Play nice!

(#366) Fori23 válasza Lalaboy (#362) üzenetére


Fori23
őstag

Lehet, valami extrém hűtés volt, vagy jobban ''szerette'' a ramot, amivel tolták. Pont ezért linkeltem Neked a múltkor egy tesztet. A gyerek csak ramot cserélt, és nézd milyen alacsony NB V kell az újabbhoz [link] :)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#367) Lalaboy válasza Fori23 (#366) üzenetére


Lalaboy
őstag

A HZ is GMH csipes, mint az enyem! De felkeltette a kivancsisagomat a dolog, berakom probaekepp a megmaradt Mushkin Redline modult! Ha jobban fog menni, akkor nem egeszen a rammal, inkabb az SPD adatokkal lehet problema! :) Koszonom az infot! :)

(#368) westlake


westlake
félisten

#365-re semmi reakcio? ;)

Play nice!

(#369) Lalaboy válasza westlake (#368) üzenetére


Lalaboy
őstag

A CPU VTT-rol lenne szo. A commando-n is allithato a CPU VTT fesz, de tudtommal nincs kulonosebb hatassal a 4 magosok FSB teljesitmenyere, ami persze az ujabb biosszal valtozhat! :)

(#370) westlake válasza Lalaboy (#369) üzenetére


westlake
félisten

a commandoban nem lehet bios-bol allitani a vtt-t..

Play nice!

(#371) denes242 válasza Lalaboy (#369) üzenetére


denes242
aktív tag

ez az ''fsb termintation voltage'' magyarul (p5b deluxe-ban) ugye?

[Szerkesztve]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#372) westlake válasza denes242 (#371) üzenetére


westlake
félisten

az fsb feszultseget miota hivjak vtt-nek? ha arra gondol, akkor miert nem nevezi a neven? mindenhol fsb fesznek hivjak...

Play nice!

(#373) #72042496 válasza denes242 (#371) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az biztos, hogy itt CPU VTT-nek hívják, és 1.50 V a maximuma, ld.: #210.

Ezek alapján lehet az FSB Termination Voltage megfelelője?

[Szerkesztve]

(#374) Lalaboy válasza #72042496 (#373) üzenetére


Lalaboy
őstag

Megprobaltam utannezni a leirasban, hogy mi is es pontosan, de nem szerepel sehol sem, sot a laphoz adott uGuru kezikonyv nem ehhez a laphoz valo! :( De talaltam a neten infot ezzel kapcsolatban!
''GTLRef voltage is a signal voltage for the CPU FSB and is derived from CPU VTT. This voltage actually can have a signifcant effect on the FSB your CPU will be able to do and there is a sweet spot for the value at different FSB range.''

(#375) bim válasza Lalaboy (#374) üzenetére


bim
veterán

ott most hány óra van? :F

(#376) #72042496 válasza Lalaboy (#374) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez alapján akár az FSB Terminatoin Voltage is lehet...bár arról sem tudom, hogy mit csinál. :B

bim: Ha jól tudom, akkor itteni idő -6 óra. :)

(#377) denes242 válasza #72042496 (#373) üzenetére


denes242
aktív tag

en a neten azt talaltam mindenfele, hogy ez ugyanaz. itt leirjak, hogy mi is ez amugy: [link]

szerk: nyomdahiba

[Szerkesztve]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#378) Achill3uS válasza Lalaboy (#374) üzenetére


Achill3uS
veterán

valahol énis láttam már, hogy FCG és FUGGER hivatkozott erre a GTL feszre, hogy a Kentsfield huzhatoságát nagyon befolyásolja, és h egyes lapokon megvan ennek a vmodnak lehetősége, de semmi konkrétum.. keresgélni kell h most akkor miez..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#379) Lalaboy válasza bim (#375) üzenetére


Lalaboy
őstag

Otthoni -6 ora :) Felraktam max-ra a CPU VTT feszt es igy elertem 8x-en az 500-as FSB-t, elertem a 4:5-ben az 1100Mhz memoriasebesseget, de mindket esetben instabilla valik a processzor sajnos. Az abit dolgozik a CPU VTT feszenek finomabb allithatosagan, mert tenyleg kihat a processzor FSB teljesitmenyere! :)

(#380) bim válasza Lalaboy (#379) üzenetére


bim
veterán

ez már szép eredmény. ;)
ez a CPU VTT állitható fesz a biosban? :F

(#381) #72042496 válasza denes242 (#377) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm, ezt mindjárt át is olvasom!

bim: Igen, a QuadGT-ben lehet állítani: 1.50 V a maximuma. Ld.: #373 :)

(#382) Ser


Ser
tag

Én még mindig nem tudom eldőnteni, hogy GT-t v. MAX-ot vegyek... GT mellett szól a KETTŐ pci slot, ami hang és tvtuner miatt nagyon jó... de a Max mégis csak max.. :U

Szóval nem tudom.. Kérdésem elsősorban Lalának célzom, akinek mindkettőről van tapasztalata.. e6600os lesz rajta, tuningot meg csak profilból(uGuru) használom majd, mikor szükség lesz rá.. (mint régen az AA8-al.. :B )

[Szerkesztve]

(#383) Lalaboy válasza Ser (#382) üzenetére


Lalaboy
őstag

A GT-t ajanlom! Hogy miert, azt ne kerdezzd meg legyszi, de a GT!!!! :)

(#384) Overlocker válasza #72042496 (#373) üzenetére


Overlocker
veterán

CPU VTT nem egyenlő az FSB Termination Voltage-el!

A CPU VTT és a GTL Ref Voltage mod segít a Kentsfield FSB emelésében nagyjából 50-70Mhz-et. Már megvannak hozzájuk tartozó modok, amit még ha lesz időm többször átolvasom..a következő lapokhoz vannak már ilyen modok: Asus Commando, Intel 975XBX2, Asus P5B Deluxe.

(#385) #72042496 válasza Overlocker (#384) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor már ezt is tudjuk! :R

(#386) Lalaboy válasza Overlocker (#384) üzenetére


Lalaboy
őstag

Koszike! :R Akkor lehet ezzel a moddal ment a commando QX6700-al 487-es FSB-t?! (ami majdnem a lap kimulasaval vegzodott ) :) Nem moddolta a lapot, most olvastam. :) [link]

[Szerkesztve]

(#387) Ser válasza Lalaboy (#383) üzenetére


Ser
tag

Ááh.. Pedig szándékomban áll megkérdezni, hogy miért... ;] Árban jobb a GT, de stabil is? Jah egy olyan fontos kérdésem volna, hogy miket adtak hozzá a dobozban? És milyen a gyári hangkari? És milyen volt a MAX-nak? :U

Csak ennyi, utána nem zaklatlak.. :P :R

(#388) #72042496 válasza Ser (#387) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha a stabil alatt azt kérdezed, hogy jól lehet-e tuningolni benne, akkor gondolom igen lesz a válasz. :)

Ha tényleg fontos a hang, lenne egy szerény javaslatom: felejtsd el ezeket az integrált szutykokat, s vegyél használtan egy Audigy 2-t (~10K); ami porig alázza az összeset! :D

(#389) karmester válasza Ser (#387) üzenetére


karmester
senior tag

Bármilyen alaplapra integrált Realtek-es, ADI-s cuccnál jobb egy 5 ezer forintos Creative Sb. Live oem. Kivétel ez alól az MSI egy-két Premium deszkája, amire Creative hangcsipet forrasztott. Az összes többi alaplapra integrált hangkari felejtős, Asus és Abit lapokon egyaránt, vagy hívják azt Karajan module-nak, mint pld. a DFI-nél. Ha fontos a jó minőség, és nem csak jáccani akarsz, akkor külön hangakarit kell venni. :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#390) Ser válasza karmester (#389) üzenetére


Ser
tag

Hát igen, csak hogy ha így akarok cselekedni, akkor múszály GT-t vennem, ugyanis a MAX-ban nincs hely tunernek és hangkarinak... Amit persze nem bajként mondtam, hogy GT-t kell vennem, csak leegyszerüsíti a gondom.. :))

(#391) karmester válasza Ser (#390) üzenetére


karmester
senior tag

Igen, kell minimu két PCI slot... és árban is jobb a GT... teljesítményben meg ugyanott van... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#392) #72042496 válasza Ser (#390) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt javaslom, szerezz be egy QuadGT-t, bele egy normális hangkártyát, és le van a gond. ;)
(Én legalábbis ezt tenném.)

[Szerkesztve]

(#393) Vigneau válasza #72042496 (#392) üzenetére


Vigneau
félisten

Ami engem illet, amióta eladtam a különálló SB Live-om, azóta bőven megfelelnek az integráltak. Azt hiszem, az ST6 miatt kellett vennem, mert az integrált nem bírta a tuningot. Egyszerűen nem töltődött be egy bizonyos frekvencia elérése után. A DFI-nél a Karajan príma volt, az AN8 SLI-nél található AudioMax-ról nem is beszélve.
Nekem inkább a Gigabit LAN-okkal van bajom. Nem mennek a szolgáltatómmal. Az NF8-as lapom volt az utolsó, ahol tudtam használni az integrált hálókarit. Azóta egy 10/100-as Realtek-et használok, gond nélkül. Igaz, így 1 PCI slot ki is van lőve. A másik meg a TV Tuneré. Ezzel itt vége is a dalnak nálam. Nekem is legalább 2 PCI slot kell - még egy darabig.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#394) #72042496 válasza Vigneau (#393) üzenetére


#72042496
törölt tag

Különbözőek vagyunk, én igencsak húznám a számat, ha vissza kellene állnom az alaplapira. :B
OK, van egy jobbfajta számítógépes hangrendszerem is, amin CD lejátszásakor különösen feltűnő a különbség, játékok alatt pedig az EAX effekteknek emelnek a hangzáson. :)

Mindazonáltal az alaplapi hangkártyák között nem hinném, hogy nagy különbség lenne, így ha Sernek nem felel meg, még mindig vehet egy Live!-ot, Audigy-t, vagy X-Fi-t...

Különös ez a GigaLAN probléma...próbáltad esetleg 100 Mbps-re visszavenni, vagy valami hasonló turpisságot elkövetni ellene? :)

[Szerkesztve]

(#395) Vigneau válasza #72042496 (#394) üzenetére


Vigneau
félisten

Próbáltam magam is, de egy igen tapasztalt, ''hálózatokkal született'' szakember Barátom is kifeküdt tőle. :DDD

Nekem is igen komoly audiorendszerem van: 2.0 - ráadásul legalább 4-5 éves... :B Két dologra nem volt úgy keretem költeni: TFT, valamint az audio. :DDD

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#396) Gorneck válasza Vigneau (#395) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem volt csak eladtam... :DDD :D TFT viszont marad. :o Vhogy az Abit és Giga hangkeltői teljesen jól szólnak...nekem elég.

DTT2200-es Creative 5.1-es cucc jó szolgál engem is vagy 7-8 éve...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#397) Vigneau válasza Gorneck (#396) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem is most Kylie susog a fülembe és még így is igen jól érzem magam tőle... ;]
De a TFT egyszer csak teret hódít az én asztalomon is.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#398) Gorneck válasza Vigneau (#397) üzenetére


Gorneck
titán

A fiatalabbiktól én is jól érezném magam... ;] :DDD

Gorneck#1239

(#399) Ser válasza #72042496 (#394) üzenetére


Ser
tag

Tervem hasonló... Kezdetben integrált hangkarit használok majd amig nem lesz pénzem x-fi musicra.. Sajna az 5.1es zalman fülest mimtha egyik integrált se tudná meghajtani :S

(#400) karmester válasza Ser (#399) üzenetére


karmester
senior tag

Ha amatőr zenész vagy, vagy egy kicsit is érdekel a zenével való munka, komponálás, digitalizálás, akkor jó köztes megoldásnak tűnik a Terratec 7.1 Aureon Space van Universe. Ezek jó cuccok amatőr zenészeknek, és jáccani is megfelelnek. A Creative kártyái sokkal hatalmasabb driverekkel fungálnak, tele vannak bugokkal, a Terratec driverek pár megabyteosak, kevesebb bennük a bug. A Creative kártyái inkább a játékosoknak és filmnézőknek jó, a terratec is tudja ugyanezeket, plusz amatőr zenei igényeket is kielégít.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.