Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  A Vista és én

Hozzászólások

(#5) rudi


rudi
nagyúr

Hosszú kihagyás után ismét foglalkoztam a csodával. A 15 napos aktiválós ideje lejárt, de amikor online vagy kódbeírással fel akartam éleszteni, szépen megállt. 10 perc várakozás után megunktam, és újból felraktam. Ismét valamivel 50 perc fölötti időt futott a telepítés; az indítás után nagyjából egy órával volt használató a rencer. Augusztus elején jött ki új chipset driver az nForce 4 SLI készlethez, azt felraktam. A ForceWare most nem bírt feltelepülni, ismét lehalt félúton. Ez még a múltkori 88.akárhányas volt, szóval nem is vártam, hogy most sikerül. Mindenesetre kellemetlen, ugyanis ez már normál driver verzió, és nem nzoneről leszedhető béta. Majd kipróbálom valami más VGA-val, esetleg kerítek alá Radeont.

Magát a felületet nézegetve, arra jöttem rá, hogy baromi dizányos lett az új gúnya. No ez nem feltétlenül csak az Aero Glassnak köszönhető, hanem a sok szép, újratervezett ikonnak, általános formának, gyönyörű háttérképeknek és képernyőpihentetőknek köszönhető. Szóval szép lett, no, de pár pluginnel az XP is ilyen széppé tehető. A háttérképek közül párat asszem le is nyúlok. Remélem a képernyővédőkkel is elboldogul a régi jó SP2-es XP.

Apropo, XP. A kis mobilmerevlemezre, amire a Vistat raktam, feltelepítettem a Windows XP Professional SP2-t. A művelet 25 percig tartott, és az eredménye 9841 file, 639 könyvtár és lapozófileval együtt 2,79 GB foglalt terület lett. A Vista ezeket messze túlszárnyalta.

Összevetettem a bebootolási és kikapcsolási időket. A Vista 55 másodperc után már kérte a jelszót, de csak 3 perccel a bekapcsológomb megnyomása után kezdett használható lenni. Még fél percig tekert, mire a desktop gadgetek meg minden csicsa rendesen elindult. A szűz XP ezzel szemben 40 másodperc után munkára kész volt - no comment. Meg kell jegyeznem, hogy a Vista eme ronda produkcióját a félresikerült VGA driver telepítése utám mértem. Majd újra felrakom, és megnézem, mi lesz a beépített VGA-kezelővel. A kikapcsolásban 17-18 másodperc kellett a Vistanak, 10 az XP-nek. Sajna hibernálásból (vagy mi a fenéből) a Vista nem tudott felébredni; bétás a szentem, no!

Most éppen szívási fázisban vagyok, mert az XP telepítése után nem ajánlotta fel a Vista bootolását, pedig jó kis boot menüt vártam :( Remélem, csak a megfelelő partíciót kell aktiválni. Legközelebb nekifogok néhány alkalmazástesztnek, elsősorban a VGA-s részre koncentrálva. Persze, ehhez jó lenne valami tisztességes driver... (vagy másik VGA).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  A Vista és én
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.