Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

na ez érdekes. kíváncsi vagyok a folytatásra.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) F34R válasza fatpingvin (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

RIP Signal.

(#3) fatpingvin válasza F34R (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt fejtsd ki kérlek

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) body007


body007
addikt

Én is támogatom a signált!
Na mondjuk én 2k HUF-al havonta, de nekem ennyire fussa :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5) [K2]

"Azt is közölte, hogy a közösségi médiának ellenállónak kell lennie az üzleti és kormányzati nyomással szemben."

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#6) akosxyz válasza F34R (#2) üzenetére


akosxyz
senior tag

Nagyon remélem, hogy nem lesz igazad. Én is nagy megelégedettséggel használom. Stabil és azt tudja, amit egy üzenetküldő apptól elvárok, se többet, se kevesebbet. :D
Én is kíváncsi lennék miért gondolod, hogy emiatt temethetjük. :R

(#7) moma


moma
őstag

Én is épp toltam nekik a napokban 10 eurot :D

Amúgy szerintem tök szükség lenne még egy új közösségi oldalra, ami jobban védi a tartalmainkat. Átláthatóvá teszi, hogy ki mi lát. Enged nem rendes néven is írni.

Nekem az kellene, hogy bízzak abba, hogy nem adják el az adataimat és akkor szívesen írogatnék ismerőseimnek blog szerűen.

Másrészt meg szerintem kellene hogy lehessen anonim is vitázni kommunikálni. Nem mindig ezen kelljen agyalni, hogy ki mit lát, mi kerül ki. Meg bátrabban kísérletezhessen az ember.

we all deserve a bit of luck.

(#8) fatpingvin válasza moma (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

az összes "adatvédelmi direktíva" amit mostanában nyomnak ezt hivatott aláásni...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) emiki6


emiki6
veterán

"He announced his departure from the role of Twitter's CEO on November 29, 2021"

Azért kicsit vicces a cikket olvasni annak fényében, hogy azért vezetése alatt sem volt épp szent a twitter. :DDD (köhöm, cenzúra, köhöm)

Vajon ha Musk megvenné a meta-t, akkor Zuckerberg is menne adományozni a signal-nak? :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10) moma válasza fatpingvin (#8) üzenetére


moma
őstag

itt több dolog van szerintem. Valahogy az lenne a reális, hogy valami egyensúlyokat találni. nekem pl az oké lenne, hogyha a csak barátaimnak szóló posztjaimat mondjuk a kormányzat, ha engedélyt kér olvashassa. és ez egy nagyon másik szint, mint ahogy a facebook pl aktívan eladja az adataidat és ha hozzá szól valami nyívános eszmecseréhez nem tudod, hogy most melyik ismerősöd arcába tolja bele épp. és közben a te arcodba meg olyat tol, amire semmi szükséged, de ő pénzt remél tőle.

és ezt attól függetlenül mondom, hogy kellenek olyan csatornák is, ahol úgy beszélhetek valakivel amit senki más nem hall. de a kettő között lehet sok szint. és amúgy minnél többekhez jut el valaki egy üzenettel ott annál érthetőbb lehet valamiféle kontroll, mert a hatása annál nagyobb lehet.

we all deserve a bit of luck.

(#11) fatpingvin válasza emiki6 (#9) üzenetére


fatpingvin
őstag

imádom ezt a hisztit hogy "cEnZúÚúÚúRa"...

a TOS-ban tök egyértelműen le van írva minden vonatkozó infó, piaci cégként szabadon dönthetnek arról hogy milyen kontentet engednek megjeleníteni a törvényi kötelességek keretein belül, az meg hogy van moderáció ne okozzon már ekkora megdöbbenést.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) arnyekxxx válasza moma (#7) üzenetére


arnyekxxx
veterán

épp egy ilyen közösségi oldalon írtad ezt a hozzászólást :)

(#13) emiki6 válasza fatpingvin (#11) üzenetére


emiki6
veterán

Nem azt írtam, hogy nincs joguk kettős mércét használva moderálni, csak arra utaltam, hogy, hogy ez kifogásolható. És ez a függetlenség és decentralizáltság elvével is valahogy összeakad.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#14) moma válasza arnyekxxx (#12) üzenetére


moma
őstag

Igen, amúgy a PH egy jó példa arra, hogy meglehet találni jó egyensúlyokat. És így egy jó kultúrát fenntartani, egymásnak segítő emberekkel. Óriási érték ami itt van.

Kérdés hogy hogy lehetne ezt a facebook féle dologban, hogy tényleg a real ismerőseiddel vagy összekötve és kicsit személyesebben (ami az elején amúgy működött, amíg mindenki hitt az egészben). Szerintem ott nagyon hiányzik valami. Legalábbis nekem az ismerőseim és én is eléggé leálltunk az írással a dolgainkról gondolatainkról így posztolgatva. Szinte csak a privát üzenetek mennek. De így az eggyel nagyobb körnek részben-nyilvánosban már nem. Legalábbis semmi személyes vagy fontos. Max pár fontosabb hírt rak ki csak mindenki vagy vicceset. És szerintem ez a facebook miatt van, hogy senki nem tud így bízni az egészben. Pedig tökre lehetne ott ismerősökkel akármiről értekezni.

we all deserve a bit of luck.

(#15) fatpingvin válasza emiki6 (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

kifogásolható de tök értelmetlenül.

teljes mértékben összeegyeztethető a függetlenség elvével: ha nem tetszik csinálsz egy másik hasonló platformot, másik szabályokkal.

a decentralizáltsághoz pedig semmi köze.

egyébként mindkettőre kiváló megoldás a Mastodon: az egész egy moduláris rendszer aminekaz infráját használva nyugodtan tudsz saját kis online tereket létrehozni amik mégis átjárhatók a többi kis térrel feltéve ha ez a szándék kölcsönös.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) F34R válasza fatpingvin (#15) üzenetére


F34R
nagyúr

Diasporat meg GNU socialt hasznaltam mar nagyon regen, a Mastodon az nagyot ment az utobbi evekben, talan azert mert hasonlo a twitterhez de megsem. A Signalra meg visszaterve, nem hiszem hogy ez a foszer megvaltana a vilagot vele. Sot abban sem bizok hogy jofele tereli majd az egeszet.

(#17) moma


moma
őstag

ez a csinálj másik platformot ez azért nem túl fair érv. mert hiába lehet ilyesmit elvileg az online térben, de valamiért mégis nagyon nehéz. ha van néhány domináns tér, utána nagyon nehéz egy újabbnak, mert már valahogy nem találnak oda az emberek. valahogy mindenből csak néhány van. valamiért itt is olyasmi jön létre mint a néhány szereplős monopoliumok az árúk világában.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#18) emiki6 válasza fatpingvin (#15) üzenetére


emiki6
veterán

Úgy értem, cikkünk alanya független és decentralizált platformokról papol, miközben évekig egy olyat dédelgetet, ami távol állt a függetlentől (az, hogy a moderáció központi volt az egy dolog).

Illetve nem arról beszélek, hogy nekem nem felel meg a twitter (mert nem használom), hanem hogy a platform a társadalmi hatását a kettős mércén alapuló moderációval befolyásolja, vitathatóan nem jó irányba.

Utóbbi a facebookra is igaz, de nem azért nem használom, hanem mert jobb nekem, mióta inaktiváltam. Használatának több hátrányát tapasztaltam, mint előnyét. Ez amúgy kapcsolódik moma korábbi hsz-éhez.
A közösségi média jó ötletnek tűnt, azt hittük, hogy majd jobban fogunk kapcsolódni barátainkhoz, ismerőseinkhez, de ez vitatható. A chat legalább interakció, az, hogy látod hol nyaralt a másik és lájkolod, azzal semmit nem tettél a kapcsolat fenntartásáért.
Gondolom már ti is rájöttetek, hogy a chat is elégtelen, nem ér fel egy telefonbeszélgetéshez, pláne nem egy találkozáshoz.

PH!, discord, ezek maradtak "közösségi médiának", fórumnak. Ezeket tartom hasznosnak. Még az insta jó lehet erre-arra, de inkább youtube.

moma: jót ír a "csinálj saját platformot"-ra is. Sokra mennék egy olyan platformmal, amit senki nem használ. :D
Signalt is csak azért nem használok, mert egyetlen barátom sem használja és csak miattam nem fogják használni. Noha egy barátom átköltözött telegramra, amit csak miatta használok én is. (Ő jó kompromisszumnak tartja privacy szempontból.)
Mennyire reális, hogy a messengerről mindenki aki számít átköltözzön signal-ra? Nem igazán.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#19) ArthurShelby válasza moma (#14) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem a facebooknál nem a személyes résszel van a hiba. Hanem hogy méretéből adódóan nem lehet kontrollálni rendesen, és a sok suttyó lehúzza a saját szintjére az egészet.
Ha a PH sokkal nagyobb lenne, akkor sokkal több bunkó is megjelenne, amit már a moderátorok itt sem bírnának. Itt azért jó a közösség szerintem, mert emberek, akik ide kommentelnek nagy %-ban normálisak. Véleményem szerint nem a platform számít, vagy a szabályok (számít, de nem annyit), hanem az emberek.
Ezzel analóg módon nem attól lesz jó a világ (az ország), hogy fasza törvényeket hozunk és a lábujjkörmünk méretét is szabályozzuk, hanem hogyha normális emberekként viselkedünk. Hány embernek van gondja a szomszédjával, mégsem a szomszédi viszony pontos törvényi szabályozását gondolom megoldásnak.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#20) akosxyz válasza ArthurShelby (#19) üzenetére


akosxyz
senior tag

+1

Minden platformot, eszközt lehet jól és rosszul használni. Itt jön a képbe az edukáció.

(#21) ArthurShelby válasza akosxyz (#20) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezzel nem értek 100%-osan egyet. :) Mármint szerintem ez sem megoldás.
Mert az okos/képzett ember is lehet gonosz (sajnos van rá példa, sőt talán ők a leggonoszabbak), vagy viselkedhet bunkón.
Illetve megint egy rendszerrel szeretnénk kezelni, hogy jó legyen (ebben az esetben nem a jog rendszerével, hanem az edukáció rendszerével).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#22) L3zl13 válasza moma (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha az ismerőseiddel akarsz kommunikálni egy platformon keresztül, akkor miért kell, hogy aniním legyen? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#23) Apollyon válasza ArthurShelby (#19) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A fb-nak elég nagy hatalma és képessége van ahhoz, hogy manipulálni tudja a usereket, és teszi is. Azért olyan hulladék a fb, mert nagyon mainstream lett, sok lett a user igen, de maga a platform is az idiotizmusra motiválja a felhasználóit.

És többek között ezért is RIP signal, mert ha középpontba kerül, valamilyen úton-módon lerombolják. Ha nem a belőle érkező pénzre hajtás miatt lesz messenger/wacapp klón, akkor majd kormányzati szinten fognak neki menni. Mivel már elég sok felhasználója lesz hozzá, hogy a titkosítás miatt (ami valós, ellenben az összes népszerű appal mint a messenger/wacapp/telegram) akár felszámolják az egészet, vagy kiadassák a kulcsokat, és így értelmét veszti a platform.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) Rage47 válasza Apollyon (#23) üzenetére


Rage47
veterán

Hát igen ebben van valami sajnos.

(#25) borg25 válasza moma (#7) üzenetére


borg25
senior tag

Egy pszihológiai teszt jutott az eszembe, mikor egy nő egy galériában vállalta, hogy 1 órát bármit lehet vele csinálni. A végén le kellett állítani a kísérletet, mert csikket nyomtak el a bőrén, durván bántak vele.
Olyan rendszer kellene, hogy értelmes vagyok, tudok kulturáltan beszélni, de anoniman szeretnék.

(#26) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Mi a baj a Telegram, Signal BBM vagy társai anoním, kilépés után öntörlő csatornáival? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#27) ArthurShelby válasza Apollyon (#23) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jól értem te nem az emberek felől közelíted meg (bunkók a felhasználók), hanem azt mondod, hogy a szolgáltatók/nagy cégek a bunkók, mert pl egy fb-nak az az érdeke, hogy minél több nyereséget sajtoljon ki belőled valamilyen úton-módon.

Én az anonímitást nem tartom fontosnak, de néha nem hátrány. Instára csomóan azért mentek át fb-ról, hogy a nagymama ne lássa az unoka posztjait, de az unoka felvállalta a nevét, arcát (dekoltázsát, popsiját :D) a világ előtt.
Itt ph-n szakmai fórumon inkább azért tartom előnynek az anonimitást, mert nem lenne jó, ha látnánk hogy Kovács Béla havi 30ért a Gazdag BT-nél dolgozva ilyen informatikai tanácsokat ad (vagy ilyen hozzászólásokat ír), míg Kántor Józsi havi 20ért a Szegény KFT-nél meg olyat és Bélának debil feje van, a másiknak meg amolyan.

@L3zl13
+1

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#28) akosxyz válasza ArthurShelby (#21) üzenetére


akosxyz
senior tag

Edukációval nem csak a műveltséget, képzettséget lehet fejleszteni. Az etika, viselkedés vagy például egy vitában való megnyilvánulás is fejleszthető. Vagy az érzelmi intelligenciája az embereknek.
Amúgy egyetértek veled. Méretből adódóan kiküszöbölhetetlen a bomlasztó emberek kihagyása.

Témához kapcsolódva viszont az jogos felvetés itt lejebb, hogy ha nagyobb lesz a Signal közösség, nagyobb figyelmet kap, akkor hamarabb válhat áldozatául ennek. Azért remélem nem következik be és maradnak ezen az úton amin haladnak. Stabil, titkosított, egyszerű, tudja amit kell és nincs tele szemetelve olyan funkciókkal amik teljesen feleslegesek egy chat alkalmazásnak.

[ Szerkesztve ]

(#29) Apollyon válasza L3zl13 (#22) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért, mert az egymással kommunikáló feleken kívül senkinek semmi köze hozzá, hogy ki kicsoda, és hogy miről beszél.
Főleg, mert az internetes kommunikáció 100%-a (estenként több) valamilyen úton-módon archiválásra, tárolásra és felhasználásra kerül, túlnyomórészt az érintettek tudta és beleegyezése nélkül.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) ArthurShelby válasza Apollyon (#29) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Te a titkosításról, bizronságról beszélsz, nem az anonimitásról.
Felhasználni az adataid meg az a cég fogja, aki előtte neked titkosította.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#33) moma válasza ArthurShelby (#19) üzenetére


moma
őstag

A személyes résszel az a hiba, hogy ha tudja az ember, hogy maga a platform adja el az adatait, és próbálja exploitolni ahogy csak tudja, akár nem legális úton is, akkor nincs arra bizalom, hogy kitegyen bármit az ember.

Továbbá az emberek nem egy statikus valamik. Különbőző körmnyezetekben másképp viselkednek. Szóval meghatározó a hely.

we all deserve a bit of luck.

(#34) moma válasza L3zl13 (#22) üzenetére


moma
őstag

Az ismerőseimmel is akarok, és hozzá akarok szolni nyilvános vitákhoz is. És utóbbit nem mindig szeretném a saját nevemmel.

we all deserve a bit of luck.

(#35) F34R válasza L3zl13 (#22) üzenetére


F34R
nagyúr

Ne higyjek tul k*tsognek. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.