Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hello mindenkinek!



Ezt a topicot azért szeretném megnyitni, hogy a hibáimból tanulva másoknak segítsek.

Pár hónappal ez előtt beszereztem egy Hyundai DVD915B tipusú lejátszót, ami az elején remekül működött.
Egy nap az eggyik filmet miközben lejátszotta, megakadt. Ekkor elkezdődtek vele a különböző problémák, azt hittem, hogy a beállításokkal nem stimmel valami, és próbálkoztam, de mivel a neten nem találtam semmit (még hivatalos forgalmazót sem) ezért arra gyanakodtam, hogy az optikai egysége nem kompatibilis az erősítőjével. Azt a megoldást találtam ki, hogy eladom és veszek egy ugyan olyan lejátszót, mint az erősítő.
Egy fórumtárs megvette, de mondta, hogy nála sem működik (nála annyira se ment, mint nálam...)
Ma meguntam, szétszedtem az egészet, és elkezdtem nézni egy princo DVD-t természetesen az első 20 percig semmi aztán befagyot és szétesett a kép (pont úgy, mint amikor a voodoo 3 3000 videokarimnak felhúztam a GPU-ját 175Mhz-re :) )
Egyből gondoltam, hogy melegedés. A készüléken belül csak két elég kezdetes hűtőborda van (asszem alu). Az eggyik a betáp részem a másik azon a nyákon, ahol a video és audio vezérlés van. Az ezen található ''hűtés'' szerintem volt vagy 60 fokos, ami nem igazán nevezhető normálisnak...
Dobtam rá egy Zalman chipset hűtést és egy 8cm-es ventit fölédobtam ( régen ezzel a megoldással hűtöttem le a 9600pro vidkarim).
Azóta belenéztem egy csomó filmbe, 3 órája nyúzom és szerencsére kifogástalanul működik.
Tervezem, hogy dobok fel képeket, amint visszakapom a fényképezőm.

(#2) mixyboy


mixyboy
tag

Jó kis topic lesz ebből :)
Van valakinek Samsung E-232es DVD lejátszója? Fontos lenne! Ugyanis nekem nagyon haldoklik. Szerencsére februárig még garis, de ilyen gondjaim vannak vele:
- VCD-t nem játszik le. Neroban SVCD-ben kell kiírnom az mpeg-eket, mert csak azt eszi meg
- MP3 DVD-t nem kezeli. Azaz, ha a DVD nem DVD-Video van, hozzá se lő
- MP3 CD-n a múlt héttől nem lép be a könyvtárakba - CD-R-en sem. (ezt valszeg javítják, nemtudom.)

Szóval a kérdésem az lenne, hogy a VCD, meg MP3 DVD lejátszást esetleg update-elhetik egy uj firmware-rel? Ha felhívok egy hivatalos szervízt, meg tudják nekem mondani, hogy van-e új firmware, és hogy mit javít?

Ötletek! Tulajok! Minden, amit a TFT-m elbír :)

(#3) Zotya79 válasza mixyboy (#2) üzenetére


Zotya79
csendes tag

Ha az SVCD-t viszi, a VCD-t is kéne... tuti nem firmware hiba. Mp3-as DVD-t is kéne olvasnia, mivel nincs kikötés, hogy az mp3-nak CD-n vagy DVD-n kell lennie.

(#4) qpakcovboy válasza mixyboy (#2) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nem került át más helyre? Lehet melegszik ez is. Egy firmware szerintem nem romlik el. Vagy csak most jönnek elő a hibák. Nálam a hibákat nem csak a melegedés okozta, hanem a chip és a hőleadó borda közé valami szilikonnak tűnő anyagot raktak, ez hő hatására folyós lesz és kifolyt a borda alól a chip ''lábaira''. Nézd meg, hogy nálad tapasztalható-e ez.

(#5) gLes válasza qpakcovboy (#4) üzenetére


gLes
őstag

LOL :DDD

Na most vidd vissza garba, hogy ez bizony melegszik :DD

(#6) Latissimus Dorsi válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Régebben a 17''-pos moncsimat hűtöttem egy 8 centis ventivel. Olyan helyen volt ahol nem nagyon mozgott a levegő, és nem igazán tetszett neki. Nekem meg a szaga nem tetszett amikor melegedett.
mondjuk egy dvd lejátszót illene megcsinálni jól passzívra. Lehet hogy azok a tranzisztorok nem véletlenül melegednek annyira:F

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#7) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Fogalmam sincs, hogy miért melegednek. Viszont ha a gyárban egy normális réz hűtést ráraknak akkor tökéletesen működhetne.
Amennyire utáltam ezt a lejátszót, most annyira szeretem. Mert tudásban vetkszik a komolyabakkal, gyors, szép a képe... Holnap, vagy is ma dobok fel képeket!

(#8) gLes válasza qpakcovboy (#7) üzenetére


gLes
őstag

Autókat is néha visszahívnak, hogy ez meg az nagy eséllyel eltörhet :U

Lehet hogy itt is konstrukciós hibával állunk szemben :))

(#9) [w] válasza mixyboy (#2) üzenetére


[w]
őstag

elvileg ez a lejátszó viszi az MP3-DVD-t, viszont a hosszúfile-nevekkel lehetnek gondok (esetleg egyáltalán nem kezeli őket). ez fw frissítéssel sem lesz jobb, ha alapból nem működik. próbáld különböző gyártmányú dvd-kel vagy inkább szakszervízbe visszavinni, szenvedjenek vele ők.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#10) pabadam válasza [w] (#9) üzenetére


pabadam
aktív tag

Ez a lejátszó a DVD-re írt jpg-ket is viszi?

"...I'll never stop looking..."

(#11) [w] válasza pabadam (#10) üzenetére


[w]
őstag

igen, kell hogy olvassa őket :)

szerk.: ami az előző hozzászólásomból kimaradt mixyboy részére, hogy bár SVCD-t lejátsza, de a sima VCD-ket biztosan nem. így ezzel tovább próbálkozni nincs értelme.


[Szerkesztve]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#12) pabadam válasza [w] (#11) üzenetére


pabadam
aktív tag

Kell, hogy olvassa őket, vagy olvassa is? Úgy értem, próbáltad már?

"...I'll never stop looking..."

(#13) [w] válasza pabadam (#12) üzenetére


[w]
őstag

nem nekem van, cimborámnak. :) de ahogy visszaemlékszem, az összerakás utáni élespróbán olvasta. azt viszont meg kell jegyeznem, hogy nagyon kényes a különböző lemezgyártmányokra, volt olyan memorex-széria, amiből egyiket sem ette meg (sima videodvd). viszont jól megy tdk-val és a sokat szidott princo-val is.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#14) Sanya válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

wow, nem is jondoltam volna :C

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) mixyboy válasza pabadam (#10) üzenetére


mixyboy
tag

Üdv! Ez a DVD lejátszó semmilyen DVD-t nem visz, ha nem Video :( Ez a egyik nagy problémám. )

(#16) mixyboy válasza [w] (#9) üzenetére


mixyboy
tag

a hosszúfilenevekkel milyen gondja lehet? 8+3-ban írja ki a rohadt számokat... Kész voltam tőle, mikor először megláttam, hogy ilyen még van. De mindegy, legalább lejátszaná.

Szerk: Eddig princoval csináltad, de írtam már Video-t Platinumra éls TDK-re is a Princo mellett, azokkal nem volt gond. Majd hétévégén akkor beleteszek vmi TDK adatDVD-t. De nem bízok benne.

Valamint a melegedést is megnézem, átteszem vhova máshova, háthaa...

Amúgy lehet konstrukciós hiba. Egy külföldi fórumon láttam, hogy vki firmware-t keres ehhez, mert nem játssza VCD-t - Nála se...

Írtam a Samsungnak, visszaírták, hogy vigyem szaxervízbe, mert az update az ő dolguk. Valszeg az. Mindegy. Azért még ötleteket várok. Illetve nem tudjákok, hol nézzek letölthető firmware után? Vagy az csak a DivX-esekhez publikus?

[Szerkesztve]

(#17) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Egész éjjel ment a DVD és semmi baja szerencsére, nem fagytam ki... :)

(#18) amzso


amzso
tag

qpakcovboy: Emlékszel, én voltam az, aki harley-val versengett a Hyundai DVD-ért. Nekem van egy szintén Hyundai, asztali DVD felvevőm. Még decemberben vettem. Képzeld, nekem is olyan problémám volt vele, hogy állandóan lefagyott (nagyon sokszor) és csak az áramtalanítás segített neki! Visszavittem az üzletbe, és azonnal ki is cserélték. Ez a másik már (szinte) teljesen hibátlan.
Már akkor erősen gyanakodtam rá, hogy túlmelegedik, mert elég intenzíven büdös volt. Most viszont kétségtlen, hogy a Hyundai-ok hajlamosak a túlmelegedésre.
Most én is azt tervezem, hogy valahogy javítok a hűtésén.
Mit ajánltok?

(#19) Digital válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


Digital
addikt

Én alapból nem veszek himihumi elektronikai cuccokat! Inkább nem eszem,spórolok,de normálisat választok! Na most lehet anyázni;]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#20) amzso válasza Digital (#19) üzenetére


amzso
tag

Vártam már, ki fogja először beírni ezt a tipikus hsz-t! :DDD :C

(#21) Digital válasza amzso (#20) üzenetére


Digital
addikt

Tipikus vagy nem...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#22) pabadam válasza amzso (#20) üzenetére


pabadam
aktív tag

Elég szomorú ugyan, de az általad ''tipikus''-nak elkeresztelt hsz. nagyon is aktuális. Nézd meg, hogy hány éve vannak már forgalomban asztali DVD lejátszók és még mindig milyen kifforratlan ez a technológia. Már annak is örülhetünk, ha az ilyen lejátszók adatlapján szereplő jellemzők 75-80%-a megfelel a valóságnak. :(

"...I'll never stop looking..."

(#23) amzso válasza pabadam (#22) üzenetére


amzso
tag

Ebben teljesen igazad van, hogy kiforratlan, és nem is mondtam azt, hogy Digital hozzászólása nem igaz, csak egyszerűen tipikus.

(#24) Digital válasza amzso (#23) üzenetére


Digital
addikt

Faragtam be már piaci magnóval:D

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#25) iguana


iguana
őstag

vízhűtést az asztali dvd-kbe. most! :DDD

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#26) Moyder válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


Moyder
aktív tag

ez nagyon lol:DD

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#27) turho válasza amzso (#23) üzenetére


turho
őstag

Nem is igazán kiforratlan, hanem ''olcsóhús''...

(#28) qpakcovboy válasza Digital (#19) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Vennék én is több százererért cuccokat, de sajnos nem tehetem meg. Amúgy a márkátlanok alkatrészeit sokszor a neves gyártóktól kapják...

(#29) qpakcovboy válasza amzso (#18) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Melegszik a DVD lejátszó akkor hűteni kell, ha nem is freonnal, de valami hatásos módszer kell :)


Szerencsére jó öreg Hynix memcsik vannak az én lejátszómba, azokra már raktam frankó rézhűtést. Van benne egy GPU szerűség, amin egy pár mm-es alu borda van, ezt lecserélem egy arany színű Zalman chipsethűtőre. Azután szétvágom a lejátszó tetejét, belerakok sziloplaszt-al egy plexi lapot, amibe kivágok egy ventinek helyet (ez a venti fogja megmozgatni a levegőt a chipsethűtő felett)

Ezzel az egész dologgal csak annyi problémám van, hogy nemtudom, hogy honnan vegyek el 12v-ot a ventinek. Valahogy úgy kéne megoldanom, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor kapcsoljon automatikusan a venti is.

Lassan eljutunk arra a szintre, hogy írok egy firmware-t amivel állítani tudom a venti sebességét :C

(#30) ALI_G


ALI_G
veterán

hát ez über faxa, respect a topic nyitónak!
Amelyik DVD lejátszókat láttam belülről képen azokon nem volt semmi hűtés ;]

(#31) janati


janati
őstag

Hi!

Nekem egy Panasonic S27-es lejátszóm van. A gondom a következő:

MP3-at nem eszik meg, csak CD-n. Tehát DVD-n nem...:O

Van ehhez valami fw frissítés?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#32) dabadab válasza Zotya79 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Egy csomo lejatszo csak a CD-re kiirt MP3-at meg JPEG-et kezeli, gondolom firmware gyengeseg. Meg persze mindegyiknek megvan a maga kicsi hulyesege, egy LG jatekos pl nem szerette, hogy kettospont volt a filenevekben, es azokat a file-okat nem volt hajlando megjeleniteni.

DRM is theft

(#33) qpakcovboy válasza janati (#31) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nézd meg az oldalán, de szerintem kevés gyártó frissít fw-t sajnos... Nem elképzlhető, hogy a DVD-ről is felismeri, csak többett kell várni?

(#34) harley válasza qpakcovboy (#33) üzenetére


harley
senior tag

érdekes lett a topicod...de jó ötlet...hálisten a Panasonoc teljesen jól műkszik:)
bár nem tud annyit mint a hyundai, ahogy a leírását néztem....

de részemről most meg vagyok elégedve végre:)

igaz egyik szemem sír, a másik nevet.....

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#35) qpakcovboy válasza harley (#34) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Rakok fel majd képeket a hyundairól, ha megcsináltam rendesen :) érdemes lesz visszanézni.

(#36) janati válasza qpakcovboy (#33) üzenetére


janati
őstag

Sajan kiírja: ismeretlen lemez...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#37) qpakcovboy válasza janati (#36) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Akkor sajna a tied DVD-ről nem tud mp3-at.

(#38) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Egy kis segítségre lenne szükségem, a következő a probléma:


Adott egy 8cm-es venti:

[kép]


Aminek kéne adni 12V-ot, de nemtudom, hogy honnan adjam neki. Ilyen lehetőségek vannak:


[kép]

Bővebben: link


Melyikre kössem rá, hogy működjön???




Mellesleg Ő melegszik elég rendesen:

[kép]

Bővebben: link

[kép]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#39) And válasza qpakcovboy (#38) üzenetére


And
veterán

Hi! Szerintem nagy mázlid volna, ha valaki ebből a kábeldzsungelből helyesen szúrná ki a megfelelő ereket ;). Viszont - látva már egyéb Hyundai dvd-belsőt - ha a drive egység sima 4-pólusú molex-csatlakozón keresztül kapja a delejt (azt a részt pont nem látni a képeiden), akkor esetleg érdemes már onnan levenni a GND-t és a +12V -ot. Ehhez régebbi molex tápelosztó Y-kábelt, vagy hasonló lengő molex alj/dugó kombót használhatsz, amit direkt ventihez találtak ki, 12V-os leágazással. Nem hinném, hogy kikapcsolt v. standby-állapotban ott megmaradna a tápfesz. Mellesleg szép nagy ventilátort találtál arra a pici bordára. De az ötlet biztos nem hülyeség, az én JVC-m belsejében is van gyárilag egy kisméretű venti, hallani is a hangját, bár csak rövidebb időtartamra szokott bekapcsolni.

(#40) pabadam válasza dabadab (#32) üzenetére


pabadam
aktív tag

Bizony, ezért csodálkozom én is, hogy a srácnak megy DVD-n is mindez. Persze az lenne az igazi, ha a legtöbb lejátszó kezelné DVD-ről az mp3/jpeg-t.

"...I'll never stop looking..."

(#41) qpakcovboy válasza And (#39) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Sajna nem molex-ről kapja, hanem a második képet található fehér kábelről, ezért vagyok tanácstalan. A bordát és a ventit le fogom cserélni egy zalman chipsethűtőre és egy OP1-es ventire, meg a tetejét is szétvágom és dobok be helyette egy plexi lapot :) Sőt ha sikeresen meglelem a 12V-ot akkor lehet, hogy kap még egy ZV csövet is:D

(#42) [w] válasza janati (#31) üzenetére


[w]
őstag

ez teljesen normális, hiszen a specifikációja szerint sem képes az MP3DVD kezelésére, nem kell elkeseredni :) ezt a funkciót fw-rel sem tudnád implementálni.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#43) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Valaki tudna nekem segíteni?

(#44) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nos?

(#45) [w] válasza qpakcovboy (#41) üzenetére


[w]
őstag

esetleg fogni kéne egy multimétert (ha nincs kölcsönkérni, de bagatel ára van amúgy is) és kiméregetni vele a potenciális kábeleket, hátha találsz egy +12-est. rosszabb esetben nem lesz ilyen, akkor a legközelebbiből ellenállattal veszed le.
de majd And még segít ebben :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#46) kopaszandre


kopaszandre
csendes tag

sziasztok
problémám hasonló. melegszik a gépem akkor is, ha ki van kapcsolva, de áram alatt van. a ház teljesen zárt, a gép belsejében semmin sincs hűtés. muszály lessz vmit csinálnom vele, mert 2 film után extrém a hőmérséklete.de attól félek, ha nyitok a házon, és rakok be vmi proci hűtést, akkor állandóan tisztíthatom az optikát a gépben... a pc-m belseje is egy horror. mármint a portól...:(:(

(#47) attilam


attilam
őstag

Azt nem tudjátok, hogy hogy megy az asztali lejátszókon a firmware frissítés? Azaz hogyan lehet frissíteni?

(#48) attilam


attilam
őstag

ÁP:)

(#49) zLegolas válasza attilam (#47) üzenetére


zLegolas
őstag

Marhára változó. típusfüggő.
Nyomj meg 6 gombot a megfelelő sorrendben, kapcsold ki, bekapcsolás közben nyomd meg az yxz-t, amikor azt látod hogy..., akkor tedd be az update lemezt, stb...

Ilyesmiket fogsz találni, úgyhogy keress, Google: DVDcuccneve firmware update

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#50) attilam válasza zLegolas (#49) üzenetére


attilam
őstag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.