Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"a teljes gyártás az USA-n belül maradna"

Egyre több minden lesz ezzel így.

(#2) Busterftw


Busterftw
veterán

A next gen Cobaltról szólnak a pletykák.

(#3) Albus_D


Albus_D
aktív tag

Az a 18A 5nm valójában 2nm.

Forrás: [link]

Illetve: [link]

"In the above roadmap, Intel has completed its transition to Intel 7 and Intel 4, with Intel 3, 20A, and 18A coming in the next few years. For reference, Intel 7 is what the company names its 10nm process, and Intel 4 is what it names its 7nm process. Where the names come from (even though one could argue that they're misleading) is that Intel 7 has a very similar transistor density to TSMC's 7nm, despite Intel 7 being built on a 10nm process. The same goes for Intel 4, with WikiChip actually coming to the conclusion that Intel 4 is very likely to be slightly denser than TSMC's 5nm N5 process.

With that said, where things become very interesting is with 20A and 18A. 20A (the company's 2nm process) is said to be where Intel will reach "process parity" and will debut with Arrow Lake and the company's first usage of PowerVia and RibbonFET, and then 18A will be 1.8nm using both PowerVia and RibbonFET, too. For a more detailed breakdown, check out the chart that I made below."

[ Szerkesztve ]

(#4) Busterftw válasza Albus_D (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Egyik külföldi forrás sem említi az 5nm-ert a hírben. :N

(#5) paljani


paljani
aktív tag

“Ellátásbiztonság” … Aha

(#6) Dragon3000 válasza Busterftw (#4) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem csak elgépelés, elvégre a 2-es felett van az 5-ös, viszont erre azért jobban is figyelhetnének egy ilyen rövid hír esetében.

(#7) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Mekkora poén lenne már, ha az Amd átvinne VGA vagy CPU gyártást az Intel-hez...kicsi rá az esély, de....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Busterftw válasza tibaimp (#7) üzenetére


Busterftw
veterán

Kizárt, valami ARM-os cuccot el tudok képzelni.

(#9) vrob válasza tibaimp (#7) üzenetére


vrob
tag

Ajjajj, na azt hogyan kell majd hozni a PH hírekben?
1. Az N2 zen6 után, a zen7 már 5nm-es osztályú node-ot fog használni.
2. A zen7 .. izé .. egy új gyártósoron készül. A nm osztályt sem cáfolni, sem megerősíteni nincs módunkban.
:D

(#10) Albus_D válasza Dragon3000 (#6) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Mivel a másik hírben is így hozta le, nyilván nem elgépelés, hanem a szokásos.

(#11) Geri Bátyó válasza Albus_D (#3) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Hát nem. Az Intel szeretné elhitetni az emberekkel, hogy az ő gyártástechnológiája van olyan jó, mint a TSMC, csak ezt semmi sem támasztja alá a marketingesek által kitalált elnevezéseken kívül. Energiahatékonyság tekintetében a 10 nm-ről átnevezett Intel 7 még mindig csapnivaló. Egyelőre nem úgy tűnik, hogy a Meteor Lake sokkal jobb lenne (Intel 4-nek csúfolt 7 nm), inkább csak a 2 LE-core miatt tud bizonyos esetekben jobb lenni és az előzetes hírek szerint a Granite Rapids sem magszámban, sem fogyasztásban nem tud javulni és a kiszivárgott képek alapján a lapkamérete sem csökkent (mondjuk elvileg több tranzisztor van).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) Albus_D válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Ott van a cikkek elején a szerző. Majd dobd be mit válaszoltak. :DDD

(#13) Busterftw válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem akar semmit elhitetni, azt mondják ezzel érik el a process parityt másokkal. Az aktuális legyártott termék teljesítményét pedig nem csak a node határozza meg.

A TSMC számai ugyanúgy marketingesek számai, mert közé nincs a nm-hez. Már vagy úgy 15+ éve.

(#14) IgorKGB válasza Albus_D (#12) üzenetére


IgorKGB
csendes tag

lehet szidni az intelt, de minek, 6.2 Ghz-en megy a raptor, semmi a világon nem tud ennyit, a világ leggyorsabb processzora

(#15) tranceplanet válasza IgorKGB (#14) üzenetére


tranceplanet
addikt

Erre azért nem lennék annyira büszke, van léghűtő, ami hűvösen tartja?

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#16) tibaimp válasza tranceplanet (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha a power limitet leveszed, egy 16 magos Amd is megeszik ennyit....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) tranceplanet válasza tibaimp (#16) üzenetére


tranceplanet
addikt

Amennyiben el akarod érni a 6 Ghz órajelet, ki kell tolnod a power limitet, de ilyen dolog ez a szilíciumlottó.
Akkor tessék, elég egyértelmű:

További diák, ha kell: [link]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#18) Albus_D válasza tranceplanet (#15) üzenetére


Albus_D
aktív tag

"Erre azért nem lennék annyira büszke, van léghűtő, ami hűvösen tartja?"

léghűtő, hűvösen, gondolom prime alatt.... miért nem passziv hűtővel kérdezed?

Majd nézz már be az am5 fróumba, a ryzenek hány százalékán van folyadék hűtés... még arra is emlékszem, mikor a 5950x procim dobozán rajta colt hogy az amd folyadék hűtést ajánl hozzá...

Van olyan ferrari, ami 4 litert eszik? - hasonló értelmes kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#19) tranceplanet válasza Albus_D (#18) üzenetére


tranceplanet
addikt

Egy duzzogó 14900K tulaj. :D
Energiahatékonyságban rossz a Raptor, ezt kár vitatni, a számok önmagukért beszélnek. A fogyasztáson még van mit csiszolni.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#20) Albus_D válasza tranceplanet (#19) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Dehogy duzzogok, a 14900K egy 7950X3D váltott, mindkettő ugyan azzal az épített vízzel hűtve, most pontosan 1,5 fokkal melegebb a kimenő vizem több órás játék után, mint a 7950X3D-vel volt... akkor miért kellene duzzognom? ;)

Hogy mennyire rossz, nem tudom. Azt igen, hogy sokkal több megy a levesbe, ha égve hagyom a garázsban a villanyt párszor egy hónapban, vagy ha mondjuk a villanyszerelő fent járt a padláson, és 2 hónap múlva derül ki hogy végig égett a villany odafönt...

[ Szerkesztve ]

(#21) tibaimp válasza Albus_D (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az komoly! Egy 7950X3D miért kellett leváltani?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) Albus_D válasza tibaimp (#21) üzenetére


Albus_D
aktív tag


Plusz pár kisebb - nagyobb nem tetszik érzés.

(#23) tranceplanet válasza Albus_D (#20) üzenetére


tranceplanet
addikt

Akkor légy szíves mond ki, hogy jó az energiahatékonysága! ;)

[link] ;]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#24) Albus_D válasza tranceplanet (#23) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Biztos igy van. Forintosítsd nekem. 500ft? Legyen egy ezres / hó. Hétvége van. :DDD

Ezekhez a procikhoz általában 4090, 7900XTX jár, de min egy 4080... a 4090 simán 400W fölött zabál, akarod folytatni?

[ Szerkesztve ]

(#25) tranceplanet válasza Albus_D (#24) üzenetére


tranceplanet
addikt

" Akkor légy szíves mond ki, hogy jó az energiahatékonysága! "

Még mindig nem mondtad ki! :N

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#26) tibaimp válasza Albus_D (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem semmi :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) vrob válasza tranceplanet (#25) üzenetére


vrob
tag

Írta mennyit fogyaszt csak a GPU. Vagyis az egész gép 4090-estől, a 7950X3D-vel fogyasztott 500 Wattot játék alatt.
14900K-val az egész gép már 550 Wattot fogyaszt játék alatt.

Vagyis 10%-kal többet fogyaszt.
Miközben az eredményei szerint 10%-kal gyorsabb is lett.

Szerinted hatékonyabb volt vagy lett?

Amúgy persze, nyilván jobb egy N5-ös processzor általános hatékonyságban egy Intel7-esnél. Szerintem senki nem állította az ellenkezőjét.

[ Szerkesztve ]

(#28) paljani válasza tibaimp (#16) üzenetére


paljani
aktív tag

Pontosan melyik 16 magos AMD eszik power limit nélkül 407 Wattot?

(#29) tibaimp válasza paljani (#28) üzenetére


tibaimp
nagyúr

mondjuk ez a 7950-es

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) paljani válasza tibaimp (#29) üzenetére


paljani
aktív tag

Felteszem ekerülte a figyelmed, hogy nem teljes platform fogyasztása 407 Watt a kolléga linkelt képén, hanem csak az intel CPU-nak magának.

(#31) tranceplanet válasza vrob (#27) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nem látsz és nem értesz! :N
Direkt 7950X3D összehasonlítást linkeltem, egy szót sem ejtettem N5-tös prociról vagy bármi alacsonyabb fogyasztású cuccról. ;)

Nem stimmel a számításod:

Only VGA card! Nyugodtan készülj egy Gold 1kW-1,2kW táppal.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#32) tranceplanet válasza vrob (#27) üzenetére


tranceplanet
addikt

[link] - 550W Power spike is előfordulhat csak szólok, nyilván nem folyamatos üzemben, a kártya többnyire 500W alatt marad tartós game terhelésnél. :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#33) VirsLee válasza Albus_D (#22) üzenetére


VirsLee
őstag

Gondolom a gépen játszol, ha 4090 van benne. A fenti screenshoton pont az látszik, hogy 4.1%-kal kaptàl több GPU score, de azt elfelejtetted megemlíteni, hogy ehhez azért egy jóval drágább ram-ot is tettél bele. Azt sem említetted, hogy nem a 7950x3d a leggyorsabb amd gaming cpu, mert az egyértelműen a 7800x3d.

(#34) #52931072 válasza tranceplanet (#25) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az nem lesz kimondva, fanatikus rajongás és/vagy bérkommentelés esete áll fent.
Az a grafikon azért félre vezető, mert 24 fizikai maggal szemben 16 fizikai mag van az x3d-ben. A fair összehasonlítás a 12900 lenne 16 maggal. Ott meg a teljesítmény összehasonlító grafikon lenne gyászos. ;] Valamit valamiért.
Persze előszeretettel emlegették anno az amd "kazánokat", most meg "Forintosítsd nekem. 500ft? Legyen egy ezres / hó." Asszem értjük. :DDD

(#35) Dragon3000 válasza #52931072 (#34) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez olyan, mint a vga piac, amikor sokat fogyasztott az nvidia, nem gond, amikor az amd, akkor mekkora szar kazán....

(#36) paprobert válasza Dragon3000 (#35) üzenetére


paprobert
senior tag

Ebben szerintem az is benne van, hogy jár-e sebesség mellé (a példád, az RTX 3000 széria a leggyorsabb volt abban az időben).
A lassú ÉS kazán termékeket senkinek nem jut eszébe felmagasztalni.

Az Intel sebességben még versenyben van.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#37) tranceplanet válasza #52931072 (#34) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nem tudom mit kéne még írnom linkelnem itt a mutató, ennél érthetőbben ezt nem lehet megfogalmazni:

" Az nem lesz kimondva, fanatikus rajongás és/vagy bérkommentelés esete áll fent. "

Ezzel most nem értem mit akarsz mondani. 15 éve intel processzorokat használok, most is egy negyven magos Xeon-t hajtok. Mitől lennék fanatikus? A bérkommentelés megjegyzésedre pedig végképp nem tudok mit reagálni. :U
Nézd meg ezt a grafikont és ezek a száraz tények, nem én készítettem, nem vagyok elfogult. Energiahatékonyságban jelenleg az AMD-nek áll a zászló. Amennyiben átmegyünk a munkaállomás és szerver piacra ott még sokkal rosszabb az Intel helyzete, ezek tények. Felhő technológiákat tanulok éppen, egyre több az Epyc szerver, szerinted ez miért van? - költői kérdés nem kell válaszolnod ;)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38) Dragon3000 válasza paprobert (#36) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak a vga piacon azért teljesítmény is volt az amd-nél a fogyasztás mellé, valamivel többet fogyasztott, mint a konkurencia megoldása, persze a csúcs ellen jó ideje nincs válasza, de alatta is van élet, de ez már a fermi idején is így volt, pedig akkor sokkal jobban állt az amd. Cpu esetében a bulldozer tényleg vicc volt, viszont ha játék a lényeg a 7800x3d teljesítményét dupla fogyasztással hozza az intel. Persze ettől még nem lesz szar, de vicces, hogy egyesek mindig csak az egyik oldalt szidják, míg a másik az mindig jó és megmagyarázzák, hogy miért. Persze vannak kivételek, amikor egyéb tényező is bejön Albus_D-nek usb-s gondjai is voltak egy termékkel, ami intellel hiba nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

(#39) paprobert válasza Dragon3000 (#38) üzenetére


paprobert
senior tag

A Fermi(Thermi :) ) jó példa amúgy. De le is lett húzva érte.

"Cpu esetében a bulldozer tényleg vicc volt, viszont ha játék a lényeg a 7800x3d teljesítményét dupla fogyasztással hozza az intel."

Most, hogy az egy szálas órajel az Intel-nél a 6GHz-et ostromolja, elveszett a 4-5.5 Ghz közötti fogyasztáselőnyük korábbról.
Ez egyébként csak mostanában változott meg. Korábban, ha jól emlékszem még a 12. gennél is, köztes terhelésnél (mint amilyen a gaming), az Intel lényegében ugyanazt hozta, mint az AMD. 0-1-2-3-4 szálon még energiahatékonyabbak is voltak.
Ez változni látszik a 6GHz-re járatott órajellel, egyre jobban nyílik az olló, ezért van AMD-előny fogyasztásban már a gaming tesztekben is, a multicore-ról nem beszélve.

Egy dolog maradt az Intel oldalán, az üresjárati fogyasztás.
Gépet ki nem kapcsoló használat mellett takarékosabb lesz az Intel platform. Vegyes, átlagember használat mellett pedig nagyon hasonló.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40) Dragon3000 válasza paprobert (#39) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az üresjárati fogyasztás nagyban számít a beállításoktól, nekem is volt feleslegesen sok feszültség adva a socnak, így majdnem duplaannyit fogyasztott, mint jelenleg, pedig ugyanúgy 3733MHz-en mennek a ramok, de akár alaplap, illetve bios kérdése is lehet. Volt olyan gigabyte b450 alaplapom, ahol csak offset állítási lehetőség volt a soc feszültség esetében és nem volt negatív lehetőség, ahogy engedélyezve lett az xmp egyből 1,1V-ot állított be, miközben másik alaplappal ugyanazokkal az alkatrészekkel ugyanazzal a beállítással elég volt 1V is. Ez mellett még az alaplap gyári beállításai is kérdésesek, mert volt olyan x470 asrock alaplapom, ami a boost órajelet szépen az összes magra engedte alap beállítás mellett, fogyasztott is a 2600 100W felett, ha terhelve volt.

(#41) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Erre csak azt tudom mondani, hogy amikor a DX feature-ökön ment a versengés, akkor mindig arra verte az AMD hogy ők egyel nagyobb szintet tudnak az Nvidiánál (csak aztán a programozók meg pont emiatt nem is használták ki, mert akkor a potenciális vásárlók fele kiesett volna). Ha az lehetett szempont, akkor ez nem? Amúgy nem az a gond hogy sokat fogyaszt, hanem hogy cserébe nem nyújt semmit. Az Intel proci is sokat fogyaszt, cserébe legalább elmondhatják hogy +500W fogyasztásból 2 fps-t rá tudtak verni az AMD-re. Itt meg még azt se. Ez a gond.

(#42) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez így nem teljesen igaz, nem mindegy mi van nézve, pl 4080/7900xtx, ha van rt és használva is van, akkor az nvidia lesz erősebb, ha nincs használva vagy nincs is rt, akkor a 7900xt, ez mellett 10%-kal magasabb a fogyasztás és olcsóbb, persze rt esetében rossz választás, persze most már más a helyzet, mert a 4080 super msrp annyi, mint a 7900xtx. Az inteles esetben meg lesznek olyan esetek, ahol ráver +2fps-t sokkal nagyobb fogyasztás mellett és sokkal drágábban, sokkal drágább alaplap is kell alá a brutális fogyasztás miatt. Azért nem nevezném a kettő dolgot ugyanannak.

[ Szerkesztve ]

(#43) Albus_D válasza VirsLee (#33) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Azt elfelejtetted említeni, hogy az amd-hez hiába raktam volna drágább ramot, semmit nem profitál belőle. Azt sem említetted, hogy miért csak a gpu scoret számoltad ki.
A 7800X3D nem érdekel, nem csak játszom.

(#44) Albus_D válasza #52931072 (#34) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Catlaca a fanatikus rajongásról beszél, az év vicce. Bagoly verébnek?

(#45) VirsLee válasza Albus_D (#43) üzenetére


VirsLee
őstag

Említettem a RAM különbséget. Csak Te úgy tűnik mást szeretnél hallani. Te nagyon furán gondolkozol.
Én ezt írom: Az Intelhez 50%-kal drágább RAM kell, hogy hozza azt az FPS-t, mint a 7800x3d.
Te: Az AMD-be hiába raksz drágább RAM-ot, nem gyorsul.
Szerintem az előny, hogy olcsóbban hozza ugyanazt a teljesítményt.
Írtam rögtön az elején, hogy ha csak játszol, akkor érvényes.

(#46) E.Kaufmann válasza tranceplanet (#37) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Milyen hatékonyságú nálad a légkondi pölö, van indukciós főzőlapod, vagy még csak a hagyományos? Inkább azon kellene vekengened. De ha már PC, akkor gondolom 80+ titanium fokozatú a tápod.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#47) tranceplanet válasza E.Kaufmann (#46) üzenetére


tranceplanet
addikt

Amikor már elfogynak az érvek...
Indukciós főzőlap? :U

Tudtommal egy szám. tech. topikban vagyunk, nem a háztartási gépek topikjában.

Na dobd be a másik ütőkártyádat, ez nagyon gyenge volt! :C ;]

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#48) E.Kaufmann válasza tranceplanet (#47) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A hajad is hogy néz már ki :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49) tranceplanet válasza E.Kaufmann (#48) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm a dicséretet, nekem is tetszik. :K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#50) Albus_D válasza VirsLee (#45) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Leszel szíves nem a 7800X3D-hez hasonlítani, mert nekem az nem opció. Láthatóan szeretnéd, mert így megáll a narratívád.

Szerinted előny, hogy még lehetőséged sincs drágább rammal nagyobb telejsítményt kihozni a prociból? :D :D És én gondolkodom furán? :D :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.