Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

Ha az RDNA3 szériából az eddig ismert legkisebb, Navi33 nevű lapka a középkategória, akkor mi az alsó vagy belépő szint?

Tényleg lehet komoly arccal (röhögés nélkül) midrange-nek nevezni egy korosodó, a legújabbhoz képest 2 generációval korábbi gyártástechnológán készült 200mm2-es lapkát?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3) Duck663 válasza Petykemano (#1) üzenetére


Duck663
őstag

6nm-en készül, nem?

Egyébként máshol is középkategóriaként hivatkoznak rájuk: "These cards target the mid-range of the pro-vis segment, with segment price-band ranging between $350-950"

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) Petykemano válasza Duck663 (#3) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem Abu-t kritizálnám ezzel, nem rajta múlik.

De azért fura, hogy a hajdani entry-level, mainstream, midrange és enthusiast szintezettséget hogy tolódott el midrange, enthusiast és ultra-enthusiast felosztásra.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#5) .mf válasza Petykemano (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Ha az RDNA3 szériából az eddig ismert legkisebb, Navi33 nevű lapka a középkategória, akkor mi az alsó vagy belépő szint?"

Az IGP? Ki tudja, lehet, hogy ide is jön APU (nem csak a 2 egységes IGP az I/O lapkán), notikban már pár generáció óta vannak "Pro" utótagú APU-k.

"Tényleg lehet komoly arccal (röhögés nélkül) midrange-nek nevezni egy korosodó, a legújabbhoz képest 2 generációval korábbi gyártástechnológán készült 200mm2-es lapkát?"

A Navi33 idén jelent meg, és mind TSMC 6 nm-en készül - az sem olyan régi, 2021-ben kezdődött a tömeggyártás rajta.
De ha már ezt feszegeted, a versenytárs nV T1000 Turing architektúra, egy erősen megnyesett TU117 = 1650, 12 nm-en, és több, mint 4 éve jelent meg (a T1000 pedig 2 évre rá, 2021-ben). Az a szomorú, hogy az is még középkategória...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) Duck663 válasza Petykemano (#4) üzenetére


Duck663
őstag

Szerintem is fura, de most mit lehet tenni? Mosolygunk rajta (kínunkban) és ennyi.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#7) #52931072 válasza Duck663 (#6) üzenetére


#52931072
törölt tag

A belépőszintet az összes gyártó úgy intézi el, hogy a csórók nézzenek valamit hardveraprón, oszt joccakát. Kinevezték középkategóriásnak a két csúcsmodell alatti összeset. Az ár meg amit még hajlandó kiköhögni a vevő, de inkább bedarálják az elfekvő készletet, csak semmi akció, tarcsuk a zárszintett!

Tegnap javítottam egy régi gépet, win 7 vót rajta. Először szörnyű érzés volt a bút idő hdd-ről. Aztán viszont elég használható sebességet produkált, de az hamar elmúlt amint elindítottam a böngészőt. A nosztalgia hamar elillant, viszont mennyivel szebb volt a mostani szögletes neoigénytelendenevezzükelletisztultnak dizájn.

[ Szerkesztve ]

(#8) Petykemano válasza .mf (#5) üzenetére


Petykemano
veterán

Nézd, az Nvidia semmivel nem jobb és nem is mondtam.

Azt is viccesnek tartom, amikor politikai üzeneteket úgy fogalmaznak meg évről évre újra és újra, hogy 2010-hez képest. Ami ugye azt a benyomást kelti, hogy tulajdonképpen a gazdaságpolitikai teljesítmény kimutathatóságának egy finom hiperinfláció tenné a legjobbat.

Képzeld el, hogy mondjuk 2010-ben milyen kártyákat lehetett kapni. Miért nem azt tekintjük bázisnak és ahhoz képest kategorizáljuk a navi 33 "ultra-hyper-super-sonic enhusiast deluxe"-nak azon az áron, mintha egy ilyen kártya 2010-ben is kapható lett volna?

Nem tudom, hogy így érthető-e, hogy mire gondolok? azzal, hogy ultra-enthusiast-nak nevezzük azt a - legmagasabb - szintet, ami korábban az enthusiast volt, azzal a cégek valójában apropót formálnak egy magasabb árszint bevezetésére.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#9) .mf válasza Petykemano (#8) üzenetére


.mf
veterán

Értem, amit mondasz, ezzel a részével én is egyetértek; én az eredeti hsz-ednek a másik részére reagáltam, a kritika ott szerintem nem volt jogos, mivel egy fél éve megjelent kártyán alapul - szemben azzal, ami ellen küldték, ott két év telt el, mire az alapnak számító kártyából kiadtak egy pro piacra szánt verziót (amit még nerfeltek is).
A konzumer piac árazása szerintem is abszurd, hogy a régi belépőszintet hívják most középkategóriának, és a régi felsőkategória árait közelíti. Ezért is nem vettem új kártyát az RX480 óta.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) tixem válasza Petykemano (#8) üzenetére


tixem
addikt

Ez ugyanaz, mint amikor a mobilpiacon elkezdték a néhai flagship Pro elnevezésű modelleket lezülleszteni tudásban, hogy aztán Ultra meg Pro max meg mittomén milyen neveken mesterségesen be tudjanak vezeti egy 1000 dolláron felüli kategóriát, ami amúgy ugyanazokat adta, mint korábban a Pro modellek csak nem 800 dollárért, hanem 1200-ért. Elkezdte az Apple aztán ment azonnal utána a Samsung is, mint egy rossz bolhás kutya és láss csodát hol tartunk. Ami régen pro volt, az most a 800 dolláros középkategória, ha a legjobbat akarod az adott szériában, kiköhögsz 1500 dollárt és mehetsz világgá.

Tetű egy banda és még van pofájuk sírni, hogy sajnos elkerülhetetlen az áremelés, mert költségek, infláció, szül a macska. Persze úgyis lesz sok millió user, aki ilyen áron is évről évre cseréli, mert úgy a fancy.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#11) ssss020170


ssss020170
újonc

Kíváncsi leszek a W7600-ra hőmérséklet szempontjából, mert az A2000 versenytára lesz, elég jó eredményekkel. Az RTX A2000-ről tudom, hogy elég forrófejű, és bányászok is szeretik használni szóval nem nagyon vennék A2000-et használtan.
Inkább várok amíg újszerű használt w7600, vagy 7500 kerül a HA-ra, mert legalább nem lesz benne Áfa.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.