Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26427) ubyegon2 válasza Reggie0 (#26413) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébként én is kezdek nagyon parázni, mégpedig attól, hogy parázni fogok és hát ez így egy komoly önbeteljesítő jóslattal egyenértékű és akkor baj van. Vagy ha nincs, akkor lesz, vagy van csak nem tudom és csak akkor döbbenek majd rá, ha parázni fogok, de akkor már késő lesz.

Szóval vagyok bajba és hiába van itthon pálinka, sok éve nem iszom ilyent.....ez viszont arra kezd utalni, hogy......atyaég! Ezt tényleg nem szabad folytatni. :N

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#26432) ubyegon2 válasza Depression (#26429) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem mindig kéne amúgy, ma este sem. :N Mivel csak esténként nézek be ide mostanában, így a napi hsz-ekből egész jól le lehet szűrni, mi a helyzet. A parázók megjelenéséből, hsz-eik hosszából könnyen látható sok minden. Amikor egy lazább hírre csak 3 parázó ír, de csak annyit, hogy na majd a tagadók....és egyébként is de majd mégis....szóval ilyenkor nem kell a pálinka. Galád módon ezzel az egyszerű pszichós módszerrel éppen a parázók nyugtatnak meg. Ha megnézed ügyeletes biológusunk is jórészt rövid kétsorosokat írt, semmi esszé, akkor mi bajunk lehetne. :)

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#26487) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ha már van super konténerkórház, miért nem oda szállítják a betegeket, ha már? Ami még jobb kérdés, hogy miért Kiskunhalas, miért nem ebben az objektumban készült el a konténerkórház? Túl védett helyen van, itt helyben minden felszerelés meglett volna?

Anno ez az ojjektum volt az egész honvédség eü ellátó központja, gyanítom ma is ilyen funkciókat lát el. A konténerkórházakat is innen szállították a felépítések helyére.

(hogy éppen milyen objektum mellett van, az most mellékes)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#26499) ubyegon2 válasza radi8tor (#26493) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, bár VIP célokra épp elég saját ojjektumuk van, ahogy olvasni néha. Méhszaros elftárs megörökölt halastava melletti páncélozott harcjárműről is cikkeztek minap. Csuti elftárs hatvanpusztai föld alatti ojjektuma is készülget erősen meg épp elég régi hegyekbe épített eü ojjektuma van/volt a Honvédségnek. Több komplett felszerelt kórházak lehetnek most is ezeken a helyeken, csak mi nem tudunk róla.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#26632) ubyegon2 válasza cappa72 (#26600) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Muszály megforgatni a tőrt a szívemben?

Csak mert parázol, azért! :D Ilyenkor kényszert érzek a lelki megerősítésedre! Windowst ajánlok először, amiatt már akár pingvinre is tehetsz vírusírtót. Én 6 éve kipróbáltam egyet Linuxra, hogy elkapja-e a Wines próbavírust, elkapta, aztán leszedtem az írtót meg a Wint is. Pingvinonly rendszerre értelmetlen a víruskergető, gyakorlatilag a tűzfal is egy adott user szintig. De ezt tudtad már. :K

Egyébként Wines időmben mindenféle védelmek mellett is voltak kártevők a gépben, egyszer egy kész PC-n is, amit boltban vettem, konkrétan nem bootolt be, aztán x idő leteltével ez elmált, de persze visszavittem a boltba még ezelőtt. Azóta sok használt üzleti notit vettem, de mindig kikötöttem az eladónak, hogy csak meghajtó nélkül hozom el. Amúgy sem létszükséglet bele, ha csak netezni akar a pógár.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#26635) ubyegon2 válasza fatal` (#26520) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mikor látsz szezonális influenzával 30-40 éveseket lélegeztetőgépen? Egy simpla magas vérnyomással mondjuk.

Mikor? Amikor a média ezt mutogatja. Ugye nem azt akartad sugallni, hogy máskor 30-40 évesek nem halnak meg csak úgy pikkpakk? :Y

*******************************************************

Ismétlődő kérés:

Megértem, hogy sokan idegesek, feldúltak, de minimális társasági kommunikációs szintet próbáljunk már tartani. Vannak itt idősek is, aki meg nem az, többnyire vannak felmenői, akik azok! Ezt a nyuggerek meg csordában járnak stílust szerintem hagyjuk meg abba a kulturális közegbe, ahol eddig ez elfogadott volt. Nem szeretnék minősíteni senkit, de az ilyen csoportokról megalázóan írni dolgot vissza kéne fogni, ennél mindenképpen határozottabban. :U

Eddig a bunyóspityuk, meg izomjóskák tipusú gyűjtőnevek is kedveltek voltak, ahogy látom, a nyuggerezés meg időnként előjön. Ez baj. A covid emberekre veszélyes, ha jól tudom, de attól még, hogy kivetkőzünk emberi mivoltunkból, simán megtalál, ha akar!

Modera szakik persze a két ember torzsalkodása során felmerült enyhe jelzőkre irgumburgumoznak, törölnek ezerrel, de a csoportos minősítgetést valahogy nem veszik észre. Aham..... fekete pont. Ha már ti adtatok nekem százszámra, különösebb indok nélkül is.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#26666) ubyegon2 válasza #86564352 (#26655) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tegyük hozzá, a svéd eü miniszter nem az egész svéd modellre mondta, hogy elbaszták, hanem "csak" az öregek otthona témára.

Nüansznyi különbség, legalábbis a rengeteg harsogó piros belinkelés erre utal itt a topikban. Erre nagyon le lehetett csapni, mint gyönygytyúk a takonyra! :K

Egyébként a svéd rettenet tényleg igaz lehet, épp ma olvastam, hogy ahol megnyitják a turizmust, ott a szállodákban tilos a svédasztal!!! Hát kérem mi ez, ha nem a svédmodell súlyos bukása! És a svédcsavarról még szót sem ejtettünk......gatyaég!

Mikor a fenti hírt olvastam, úgy ugrottam le a kanapéjról, hogy csak na, de aztán csak lejjebb higgadtam, mert hát Ikeja ide Ikeja oda, Mucsajrettentőn készült ez a jó kanapéj.

Ha már így alakult, meg is nézem gyorsan a Here is Harold c filmet, ott aztán ad az Ikejának rendesen a Harold! :K

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#26681) ubyegon2 válasza Ricardo (#26672) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tehát több a halott mint várták (idősek vagy sem), és gazdaságilag sincsenek előrébb.

Ne haragudj, de ezzel a mondattal mire akarsz kilukadni? Konkrétan így nem sok értelme van.

Mit számít, hogy ki mennyi halottat várt? A tény számít, csak hogy értsd, ha 1 millió halottat vártak volna, akkor a mostani számtól táncra perdülnek? (tény, hogy általában jobb pesszimistának lenni)

Ez a gazdaságilag nincsenek előrébb.....ezt komolyan írod? Kinél nincsenek előrébb? Maguknál, ahhoz képest, mint ha bezártak volna ők is? Értem. (ebben mondjuk lehet mégis valami, nemrég olvastam, hogy leálltak a svéd húsgolyóval, mert elterjedt, hogy Rudit vágták le miatta)

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#26686) ubyegon2 válasza Ricardo (#26685) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem az elején sehol nem látták előre, mennyire durva a vírus idősotthonokban.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27305) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Good social distancing vs bad social distancing.

Nekik elegük lett.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27430) ubyegon2 válasza Ezekiell (#27418) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyugtass meg, hogy ez csak poen volt és egy ilyen helyre csak úgy nem slattyoghat be illetéktelen személy! Engem például az ilyen családi beugrós dolgok aggasztanak erősen, nem a covid. Előttem van a kép, ahogy apuka két gyerekkel beugrik egy ilyen laborba anyuhoz. :(

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27440) ubyegon2 válasza Parci (#27433) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Előttem van a kép, ahogy apuka két gyerekkel beugrik egy ilyen laborba anyuhoz.

Ugye nem komoly, hogy fenti mondatra ezt a választ kapom?

sajnos meg van engedve a biológusoknak is a családalapítás...

Na jó, inkább nem vonok le konklúziót a vírus rettegés okozta hatásokkal kapcsolatban. :N

(#27431) Kékes525

Az a kockázati színtől függ. Alacsony kockázati szintűbe minden további nélkül kísérővel bemehet.

Hát ez aztán qrva jó! Ez nektek természetes, a covidtól meg paráztok hónapok óta! Még egy normál munkahelyre sem teheti be a lábát családtag! Kibaszottul nem érdekel engem, ha valakit a családtagja kísér be, hát ez még fényévekre van a biztonság fogalmától így is. Atyaég! Az tuti, hogy nem egy bolygón tanultuk a biztonság fogalmát, Ti meg én..... :W

Kb 5 év börtöntől felfelé ajándékoznám, aki biztonsági kockázatot jelentő helyre bárkinek is biztosítja a belépést felhatalmazás nélkül. Fokozott, kiemelt veszélyességű helyre való behatolás biztosítása min 20 év.

A jövő hírblokkja:

Nyílt óvodai napok a tapajfalvai biohazard laborban! Ilyen egy atomerőmű egy napja, alsósok vehetik át az operatív feladatokat egy napra Paks3-ban! A Visszatérő Orbitális Viktor 6 ürhajót a 4 éves Ubulka parkolhatta le a Vénuszon!

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27444) ubyegon2 válasza ncc1701 (#27442) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pár napja azt látom, most, hogy kiderült, felesleges volt a para, beindult a második fokozat, a Rettegés Foga 2!

Most van ám csak baj emberek, eddig nem volt itt semmi, de majd ősszel-télen meg utána már mindig, na majd akkor aztán végünk lesz! Azonnali hk hadosztályokat a lisztgyárak köré M&M Zrt azonnal kezdjen el stadionok helyett biodomokat építeni! :Y

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27448) ubyegon2 válasza Ezekiell (#27435) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyilván laborvezetői engedéllyel mész durva helyre maximum

De milyen alapos indok létezik arra, hogy az erre kiképzett és fegyelmi felelősség alá vont személyeken kívül bárki is beléphessen ilyen helyekre? Az ott dolgozókon kívül senkinek semmi keresnivalója ezekben az objektumokban.

ott dolgoztam 2 laborral arrébb (csak ITban), és bőven van fogalmam a laborprotokollokról

IT-sként, értem. A szerintem van fogalmam itt qrva kevés, már bocsi. Tudom, hogy az IT szakik úgy érzik, ők minden tudás birtokosai, de ez sem sokat jelent, még ha igaz lenne, akkor sem!

Sajnos nem nagyon írhatom le a fórumon ezt a szót, de a biztonság fogalomköréhez nagyon c....lek vagytok, ez nyilvánvaló, így én vagyok a marha, hogy ezen veletek leállok vitázni. De nem is kell sem egy biológusnak, sem IT szakinak, sem PH érték-teremtőnek értenie a biztonsághoz, elég ha csak a rájuk vonatkozó szabályokat ismerik és betartják. Betartatniuk már nem is nekik kell, nem kompetenciájuk. Ez van. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27452) ubyegon2 válasza Memmaao (#27447) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mi ebben a hangulatkeltés?

Ott is volt folyékony nitrogén, most mégsem hiányzik egy ujjam sem. Mert apám figyelt rám és tudtam, mit lehet és mit nem.

Ha amit én írtam, hangulatkeltés, akkor ez közveszélyes idiótaság lenne, már bocs. A zapámfigyeltrám az otthoni kategória.

De abbahagytam, Te se szólj semmit, ha beleokoskodnak a szakterületedbe. Köszi!

(#27446) windlord

Szervezett látogatás megint más kategória, mint a családtaghoz beugrás, azt hittem ez még nektek is evidens! :W

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27458) ubyegon2 válasza Parci (#27451) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&(#27450) Ezekiell

Igazatok van! Ti vagytok az IT-sok, meggyőztetek. Ki más ismerné a biztonsági protokollokat ilyen mélységben. :R

Amúgy minden virusnál veszélyesebb az indokolatlan önbizalom, nagyképűséget nem írnék inkább.

Az meg, hogy valaki képzett, semmiféle jogosultságot nem jelent. Tényleg ennyire nehéz ezeket a dolgokat megérteni? Nekem is vannak/voltak képzettségeim, érdekes módon a mágneskártyára nem ezeket vitték fel, hanem hogy adott szintre beléphetek-e, ezeknek nem az az alapja, hogy minek tartom magam. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27462) ubyegon2 válasza Parci (#27461) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Abban tényleg igazad van, hogy nem fértem be a fősorodba, de nem sajnálom. Stabil idegrendszerrel várom a második hullámot, egyébként minden észszerű szabályt betartok, már kötelezővé téteke előtt is betartottam. A többit hanyagolom, valahogy mindig nektek van úgyis igazatok. :U

(viszont olvasva a témához kapcsolódó véleményeket, legalább nekem is van már okom parázni valamitől)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27466) ubyegon2 válasza Parci (#27463) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

annak viszont, amit a topikban csinálsz, nincs értelme. nettó hergelés.

Megdöbbenésemnek adtam hangot, nem volt szándékomban hergelni.

A szabályok egy részét főleg pszichológiai hatásuk miatt tartom be a környezetemben mozgók miatt. Bő egy hónapig random köhögtem megfázás + cigi kombó miatt, senkire nem akartam ráhozni a frászt. :N No meg akár fertőzhettem is ezalatt, a para elején nem lehetett tudni, mennyire kicsi volt az esélye ennek.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27471) ubyegon2 válasza Ezekiell (#27460) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehetsz leereszkedő és tudálékos

Nyilván bunkó dolog ez is, ha nem is úgy, mint a nemparázókat izomgyuri meg egyéb jelzőkkel demonizálva eltanácsolni innen. Meg nyilván eddigsemondtamsemmit, hiszen a fősodorral szembehelyezkedő vélemény az itt semmi. Hát persze, de akkor ki kéne írni felül a rémhírterjesztés után, hogy a tagadás is tilos. Mondjuk paratopikban elfogadható ez is. :)

Egyébként egy adott hely dolgozóinál miért ne tudhatnám jobban, milyen biztonsági követelmények léteznek? Max az adott hely biztonságáért felelős szakembertől nem tudhatom jobban, eddig nem nagyon értettétek a kettő között a különbséget, ez kicsit zavaró. Egyébként nem vagyok IT szaki, így nem értek mindenhez, sőt, kevés dologhoz igen, különböző biztonságot érintő területekhez éppen a minimálisnál többet, én kérek elnézést ezért. :B Már szégyellem is erősen.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27477) ubyegon2 válasza wjbhbdux (#27475) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

6. ker belvárosban hetente legalább 2x látom, hogy géppel mossák a járdákat, de fél nap múlva már tele van pisifoltokkat, amikor délután járkálok. Rengeteg kutyát tartanak a lakók és sok utcán még egy fa vagy bokor se nagyon van, amúgy a kakit felszedik rendesen, de a pisi meg a kaki foltja ott marad a járdán. Házmesterek meg már nem léteznek.

Amúgy nem sima vízzel mossák itt a járdákat, mert a múltkori szeles napon, hiába mentem át a másik oldalba, a szél által odafújt permet beterített és szabályszerű köhögőrohamot kaptam a belélegzett akármitől, pedig jó vastag a maszk, ami rajtam volt. Ha itt valami megöli az embereket, az nem a vírus lesz, az tuti.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27480) ubyegon2 válasza Parci (#27461) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://logout.hu/tema/a_korona_virus_terjedese_a_nagy_vilagban/hsz_4777-4777.html

amit eddig csináltál, annak nulla infoértéke van így

Erről eszembe jutott, hogy anno egy jó kiadványra kérdeztem rá, hogy linkelhetem-e itt, qrvára leszarták az illetékesek a fejemet(nem egy konteós cikk lett volna linkelve, a címéből látható volt)
Így meg aztán nulla infóértéke van annak, amiket írok. Valóban így van.

Korrekt, rendkívül az! :R

Bármilyen objektum biztonsági protokollját tényleg itt ebben a topikban kéne részleteznem? Értem. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27482) ubyegon2 válasza Parci (#27478) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

elég nyilvánvaló, hogy nem is áll szándékodban hozzátenni a topikhoz.

Alkalomadtán olvasd el, amit alábbiban írtam:
(#27480)

remélem nem bánod, ha ezek fényében most eltanácsollak a topiktól.

Ha bánom, akkor nem tanácsolsz el? :P

lyézusom, ne haragudj, hogy akkor épp nem fórumoztam és/vagy nem vettem észre és nem válaszoltam a kérdésedre! meg tudsz bocsátani?

Egyedül vagy nagybetűs? De nem ez volt a lényeg, hanem az, hogy próbáltam infókat megosztani, sajnos nem értetted. OK.

frissebb érdemleges akkor nem is volt?

Nem tudom, ez volt a lap tetején, de eddig se érdekelt senki, ha frissebbet rakok be, akkor abba is találtál volna kivetnivalót. Kb olyan ez, mint amikor konkrétan megdícsértem valakit és már azért is egy hónap bant kaptam. :D (értem én, hogy gyűltek a büntipontok, na de pont így......)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27488) ubyegon2 válasza Parci (#27478) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha nem túl megterhelő, az ilyen (#27479) Ezekiell beszólogatások miatt ne eltanácsolj, hanem zárj ki technikailag a topikból, elkerülendő a hasonló színvonalas hozzászólásokat. Köszönöm! :R

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27496) ubyegon2 válasza Memmaao (#27493) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

remélem nem bánod, ha ezek fényében most eltanácsollak a topiktól.

(#27478) Parci

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27519) ubyegon2 válasza Parci (#27489) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

légy konstruktív innentől, bitte, másért ne is írj, csak ha érdemi mondanivalód van. ha nincs, ne írj.

Olvastam a törölt mertkülönben részt is, a fenti figyelmeztetést nem tudnám betartani, tekintve nem korrekt, ahogy látom az utóbbi hsz-ek mennyire konstruktívak és érdemiek. Mivel így úgysem írhatnék semmit újra megkérlek, innen tilts ki technikailag is, ahogy imént kértem.
Nem szeretnék figyelmetlenül mégis beírni ide valamit, aztán hallgatni a kioktatást/fenyegetést.

Hajzselé megspórolva, így betartva ígéretemet, meg is van a sárga csillagom

Ha Premium-ként újra kérem, hogy csak ebből a topikból szíveskedj kizárni, méltánylandónak ítéled? Köszönöm előre is. :R

(végre nem kell néznem azt az ocsmány Voda reklámot se napi ezerszer)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#27535) ubyegon2 válasza Memmaao (#27523) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem sportszerű rámírnod, ha én el vagyok tanácsolva, de mielőtt végleg ki leszek tiltva, megnyugtatlak.

Az ubyegon-os nickem a PH vezetőség segítőkészsége miatt lett új 2-es-re végződő nick. t-home vagy axelero-s email címem volt, sokáig nem léptem be és mikor beléptem volna, nem ment. Kértem, hogy állítsák át az új emailcímemre a profilt, mivel az előző megszünt. Mint látod, nem nyertem.
Válasz kb: nem, csináljak másik nicket, ha akarok.

Az ilyen feltételezések amúgy nem korrektek, ha nem mered leírni, hogy mekkora bunkó vagyok, akkor mi a *-k írsz? Gondolom nem azért, mert a bunkója már úgyis le van tiltva a hozzászólásokról, quasi legalábbis......

Amúgy épp az ilyen hsz-ek miatt jobb, ha nem is tudok ide írni, mint amit most Te elengedtél. Vagy esetedben ez talán konstruktívnak számítana, ki tudja. Inkább a parázókat nyugtatgasd, én már nem vagyok jelen. Remélem legalábbis, hogy megoldódik a problémám.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#30588) ubyegon2 válasza radi8tor (#30580) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(ezt Kékes ft-nek írtam, de valami technikai gubanc volt, így ide rakom be, hátha segít a tisztánlátásában) ;)

Kékes525
Mivel te itt moderátor vagy többet jelent a véleményed, mint más embernek, jobban igazodnak hozzád. Ha tetszik te bizonyos értelemben véleményvezér vagy ezért jobban oda kell figyelned arra, amit leírsz. A felelősséged is sokkal nagyobb.

ubyegon2
Ez nagy zöldség. A moderátorok véleménye és felelőssége a PH-n belül súlyozott, ha valaki azon kívül az alapján ad bárkinek is a véleményére, hogy milyen rangot visel, az konkrétan marha. Külsős témákban milyen alapon lenne bárki véleménye is meghatározóbb a másiknál? Ezt Te sem gondolod komolyan!

Mindenki alkot véleményt mások véleményéről és ahhoz vagy igazodik vagy nem, de ez nem függ attól, hogy nagybetűsről van szó vagy nem. Viszont ő is ugyanúgy alkothat véleményt itt vagy egy szaktopikban is akár, mint bármely fórumlakó. Most az említett kolléga bejárna az általam látogatott szaktopikokba, akkor a véleménye többet nyomna szakmai kérdésekben a latba, mint a többi szakié, csak azért, mert MODERÁTOR van a nickje alatt? Nem, a hozzászólások tartalma határozza meg az idők során, hogy kinek mennyire adunk a véleményére. Legalábbis én soha nem úgy válaszoltam eddig senkinek, hogy azt néztem, mi van a nickje alá írva. Az más kérdés, hogy egyes nagybetűs kolléga is talán úgy vélekedik, mint Te......de azt inkább mellőzzük, épp most telt le a 30 nap büntim.

Egyszóval kár lenne túldramatizálni ezt az előbbi véleményezés dolgot.

Még csak az sem befolyásolt, hogy többnyire egyetértek nagybetűs kollégával.

(jöhet még 30 nap)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#30606) ubyegon2 válasza Alex91 (#30602) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

3. Ingyenes parkolas.

Tömegközlekedés tömegmentesítése. Ez valóban látható eredménnyel járt amúgy. Mielőtt bevezetésre került, a belváros olyan volt, mint ha filmforgatás lenne, az ingyenesség tétel napjától viszont fürtökben lógtak mindenütt az autómobilok. Értelemszerűen sokkal többen parkoltak, mint békeidőben.

Egyébként a bulinegyed tegnap hajnalban már hozta majdnem az eredeti zombinegyed formáját, bár a Király utcai taxiáradat még talán nem akkora, mint anno volt.

6.Tobb ezer lelegeztetogep vasarlasa.

Határon kívüli területekre nem gondolsz? Dél-Amerikának sincs erre pénze, de jó pár ország van még körülöttünk. Aztán van néhány stadionunk is, ha véletlenül valamelyik hátbalőtt tapír focista többet futna, kelleni fog a lélegeztetőgép.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#31083) ubyegon2 válasza radi8tor (#31081) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kevesen, max 25%-a múlt év azonos időszakhoz képest. Bulinegyed RnB szállások tartósra ki lettek adva márciustól, ezek 30 napos felmondási ideje a napokban jár le, meglátjuk mi lesz a foglalások mögött, mert azok már vannak bőven.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#31107) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Kizárásom óta ritkábban nézek be a topikba, de ahogy látom hónapok óta nem nagyon változtak az álláspontok, vélemények. Esetenként pszichés károsodás nyomait vélem felfedezni, gondolom mindenki hasonlóan látja, emiatt nem is akad fenn a súlyosan károsodott véleményeken sem. Azért erre már tudnék mit írni, ha valaki kísérleti patkányosat játszik a bagatellizálókkal, függetlenül attól, hogy én betartom azokat a szabályokat is, amiket marhaságnak tartok.

Amúgy meg én tudod mit csinálnék az összes COV-19 szkeptikussal? Beoltanám őket COV-19-cel!
(#31084) VinoRosso

Tényleg itt tartunk? Most halál komolyan kérdem? Ide süllyedtetek? Gratulálok! :U

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#31529) ubyegon2 válasza Parci (#31518) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:N OK, sorry. Olvastam a vadbarmozó hosszabb párbeszédet, gondoltam egy ártatlan poen belefér már a topikba, közben azt elfelejtettem, inkább az számít, ki mondja..... :R

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#34862) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

A koronavírustól is véd egy új fejlesztésű okosbuszmegálló

Jól gondolod, nem hazánkban, itt viszont kb minden rászorultra jut 1000 levegőztetőgép.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#34864) ubyegon2 válasza Ricardo (#34863) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Felesleges, mivel NER-vállakozók nyernék ezekre is a pályázatot, így 30x annyiba kerülne, mint mondjuk Szöulban, de nem is nagyon múködne. Egyébként sajnos a kérdésednek van alapja. Ha lenne válasz, akkor az a nagyon hamar lenne.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#34904) ubyegon2 válasza szabi__memo (#34893) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem bizony, de direkt írtam így, mert nagyon nem ugyanaz, mint ami folyt a hírekből, hogy ennyi meg annyi lélegeztetőgépet vesz a kormány! légzéssegítő...reméljük annak a kritériumnak talán megfelel, ebben sem bízom maradéktalanul, így én maradnék a levegőztetőgép kifejezésnél. Azért köszönöm, hogy segíteni próbálod még szárnybontó fogalmazókámat, nem tudhattad, mire is gondoltam. :R Szerintem dőlttel kellett volna írnom. :B (vagy sehogy, de oly ritkán nem vagyok banolva, hogy ezt ki kell használnom)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35726) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Koronavírus ide vagy oda, jóval kevesebben haltak meg idén, mint általában

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35728) ubyegon2 válasza szabi__memo (#35727) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eddig.

Gondolta a cikkíró is velem egyetemben, hogy ez talán egyértelmű lesz, hiszen nem a Látóasszonyok topikját linkeltem.....vagy mégis? Nem az egész világról szól a cikk.

Még valami?

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35730) ubyegon2 válasza Ezekiell (#35729) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kiugrások voltak, mint ahogy az eddig mért összes esztendőben, bár gondolom honfoglaláskor még nem csináltak statisztikákat.

Egyébként csak olvasgattam fórumtól függetlenül és ott láttam meg ezt a cikket, gondoltam berakom, hogy legyen 1-2% nem a mindmeghalunk témában kis erősítés. Jól tettem, nem? ;)

Maradjon is ez így, és ne legyen okunk ezt a statisztikát újraírni.

Így fog maradni, de mivel ezt ugyanazon alapon mondom, mint tavasszal, nem nagyon szeretnék erről bővebben értekezni, főleg az esetenkénti bunkó minősítések miatt. Meg aztán távpszichómókus sem vagyok. :N Vagyis de, csak nem ingyér. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35735) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#35730) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(ha nem lenne egyértelmű, az utolsó bekezdés nem neked szól egyáltalán, igazából nincs konkrét címzettje, viszont ténymegállapítás ettől még)

(#35733) Lauda

Linkeltem egy hazai cikket, ami még nem volt linkelve. Ha gond, olvass mást. Különösebben nem vontam le konzekvenciát az írás linkelésekor. Még kérdés? Ezeket a jelzős szerkezeteket lehet egyébként mellőzni vagy így vagytok szocializálva? Én nem fogyatékosoztam konkrétan le senkit, próbáljunk szofisztikálni. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35739) ubyegon2 válasza Ezekiell (#35736) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super, köszi! Gondoltam én, hogy ennyi hét ban után jó, ha valamivel hozzájárulok a hangulathoz, úgyis hamar jön az újabb ban. Újabban ez van. :Y Szóval nem akartam félreérthetőséggel nyitni.

(#35737) Lauda

hogy az csak egy vízió.

Ezt én simán vizilónak olvastam.

Ja, nem nekem írtad? OK, én csak azt láttam, kinek válaszolsz. Eléggé elvoltam távolodva a témától....ööö nincs is már téma amúgy, csak itt..... Szóval nem teljesen vagyok képbe, ki milyen állásponton van. Bocsi. :B (egyébként is eléggé koplal a zagyevőbogár a koponyámban mostanában)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35745) ubyegon2 válasza radi8tor (#35740) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Örülök, ha többen örülönk. :K Ezt a ban-os poenodat is köszi, legalább x éve nem tört így ki belőlem a röhögés. A legutóbbi bant valaki olyan sietve húzta be rám, hogy úgy kellett korrigálni utána, mivel vicces lett volna azzal az indokkal az egész fórumról kizárni bárkit is. (az átlag topiklakóktól azért jobban belelátok a dolgok mozgatórugói közé, hiába rozsdáltak be erősen)

De nem aggódom, emiatt a ban-henger miatt sem, ami üldöz meg a virnyák miatt sem.

Van aki a hullámoktól fél van aki a banoktól.

Itt meg hullákat olvastam először...... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35763) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Az igazi veszély, amit itthon meg is tapasztalhattunk bőven....és persze azóta is tart ez a helyzet!

Világszerte milliók halhatnak meg amiatt a közeljövőben, hogy a koronavírus okozta helyzetben nem jutnak fontos egészségügyi ellátáshoz [link]

Még egy apró probléma, hogy a most lejáró gazdaságvédelmi terv folytatásáról csak szeptember közepén tesznek javaslatokat* a király asztalára, így ez, hogy Történelmi léptékben dobta hanyatt a magyar gazdaságot a covid, tovább nehezíti sokak helyzetét:

*Második hullám: spórolás helyett biztosítani kellene a jövedelmeket

Szóval a csőlátás helyett, amivel csak a covidot látjuk, akár koncentrálhatnánk is a valós és ténylegesen be is következő veszélyekre! Ezzel a covid-helyzetet semmilyen módon nem minősítve említettem meg, hogy a folyamatos rettegés nemhogy nem oldja meg a problémákat, hanem inkább akadályozza a társadalom tényleges normál működését!

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35765) ubyegon2 válasza Micsurin (#35764) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem is feltűnt ez, csak nem különösebben érdekel, mivel amit a főváros leggázosabb területén is tapasztalnak az emberek, az pont nem az, hogy a gazdaság másodlagos lenne! Itt nem a covid sepert végig hurrikánként, hanem a gazdaság feküdt ki, de qrvára. Bulinegyed közepén legalábbis ez a helyzet. Az ország többi részén se jobb a helyzet, de azt hallom, hogy szakrendelésekre bejutni továbbra is szinte lehetetlen*. A 18000 super levegőztetőgépet pedig még mindig hangárokban őrzik, de valami irdatlan sok pénzekért. A vírus egy esetleges veszély, de emiatt a valós veszélyekre katasztrofális helyzetre fittyet hányni.....hogy is fejezzem ki magam.....nem túl bölcs dolog! (sikerült szofisztikáltnak maradnom)

*ez sem a vírus miatt van ám, hanem a vírushelyzetet kihasználható arra is, hogy lehetőleg ne kelljen mezei betegekkel bajlódni, oldja meg, ahogy tudja vagy így járt, rég nem is tapsikolnak már az emberek eufórikus önkívületben

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.