Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A HDD kapcsolat megszűnik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SSJ2Vegeta1


SSJ2Vegeta1
csendes tag

Sziasztok!

Van egy dokkolóm, meg egy 4tb-os HDD-m, most 2 hétig másik HDD-vel használtam a dokkolót, a napokban próbáltam újra a 4tb-osat beüzemelni, be is kapcsol, megjelenik, látok mindent rajta, de mikor elkezdek pl tölteni rá utorrenttel, persze lehet, hogy nagyon nincs köze hozzá... akkor megszakad a kapcsolat:
"Az eszköz nem áll készen"

Dokkoló ki-bekapcs megoldja, de ha megint próbálok tölteni, akár csak seedelni is, egyszer csak megunja és előjön ez a jelenség. Néztem rajta 15 percig videót, nem szakadt meg, volt, hogy nem indítottam el egy torrentet sem azok közül, ami ezen a hdd-n van, működött órákig, most is működött, leakartam tölteni valamit rá, pár perc múlva elszállt.
A hdd már szinte teli van, szóval hosszú ideig tudtam használni, nem tudom azóta mi történhetett, pláne, hogy mi lehet ez a jelenség, hogy működik, majd nem...

Nem vagyok benne biztos, de talán ez a hdd esett le 30-40cm magasról kb műanyag tokban, régen ilyenekben árultak még a hdd-ket, ilyen félkör formák vannak a tok külsején.
Lehet ekkor történt valami vele? De akkor sem értem, hogy miért működik, pl olvasásnál, írásnál meg nem.
Ezt meglehet valamilyen programmal esetleg nézni?

(#2) King Unique válasza SSJ2Vegeta1 (#1) üzenetére


King Unique
titán

Hard Disk Sentinel programmal meg lehet/ kéne nézni, mert az is elképzelhető, hogy az adott merevlemez döglődik benne.
De okozhatja akár a dokkoló USB vezérlőjének hibája is, ha állandóan eldobja a kapcsolatot...viszont ha a másikkal teljesen jó volt, akkor ez kizárható és a kábel kontakthiba is.

HDD probléma (nem adatmentés) és Bittorrent topik javasolt ez ügyben.
A felesleges topiknyitás elkerülése végett pedig használni kéne a keresőt: "HDD probléma".

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A HDD kapcsolat megszűnik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.