Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80) Aprósólyom válasza PuMbA (#79) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A szűk látókörűséget elkerülvén vedd figyelembe, hogy a TUF kártya egy AIB OC kártya szemben egy nVidia ref. kiadással. A TUF kártya max load-on 40 wattal többet eszik az AMD ref.-hez képest TP teszt szerint. Nem csak az órajel miatt, hanem a VRM/PCB design miatt is vannak eltérések fogyasztásban/hatékonyságban. Bizonyos esetekben nem kevés. (pl. XFX változat 60 Wattal eszik többet az AMD refhez képest.)

Techpowerup ugyan nem tesztel low/med. grafon, ez igaz, viszont a VGA-k fogyasztásának a skálázódását csökkentett terhelés esetében másként: 60Hz+V-sync kombóval szokta mérni. Persze nem ugyan az mint low/med. graf beállítás, de ez az opció is nagyon jól mutatja, hogy miként képest az architektúra optimalizálni magát light load-on. Ott sem mutatkoznak akkora fogyasztásbéli különbségek.
Hiába látok a videókon HW mérőeszközöket, más számok és hogy jóformán csak egy kisebb youtuber reprezentálta a jelenséget az összességében szkeptikussá tesz.
Ha majd egy hitelt érdemű tesztcsapat foglalkozik a kérdéssel és reprodukálni tudja az eredményt. Akkor azt mondom OK.
Addig ezeket a 200+ watt különbségeket én fenntartásokkal kezelném.
De ha van forráshivatkozásod ne tarts magadban én kíváncsi vagyok rá.

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.