Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#150) kredenckos54


kredenckos54
csendes tag

Sziasztok!
Megosztom énis a tapasztalataimat, nekem van mindkét kártyából:
-AMD 7900XT
-NVIDIA 3080TI
Új játékoknál (DX11, DX12, VULKAN) nincsen különbség a két kártya között, viszont a régi játékoknál (DX7, DX9) az AMD kártya gyengélkedik, de az (OpenGL) alatt az AMD kártya elvérzik - de szó szerint (10 évvel régebbi NVIDIA kártya is megveri OpenGL-ben).

Mivel több platformon használom, NVIDIA-nak van rendes drivere ("rendes drivere" = "Windows alatt meglévő GPU control panel") Linux alatt, ezzel szemben az AMD-nek ( amdgpu ) semmi, szó szerint semmi control panele nincsen - ez azért elég gáz. Használtam régen AMD GPU-t Linux alatt, AMD-Catalyst driverrel abban volt rendes control panel - nem is értem hova sikerült ide fejlődniük.

Windows alatt, AMD GPU-val jelentkeztek a hírhedt "FPS lagg / FPS spike" (pl.: FPS játék alatt mész, elfordulsz lemegy az FPS 5-re majd vissza és közben beszaggat a kép a monitoron ) írtak mindenféle megoldást "AMD Adrenalin"-ba kell ki/be kapcsolni dolgokat - ezeket interneten megtalálod - nem oldotta meg a problémát, meguntam átraktam a másik gépbe az AMD kártyát, visszaraktam az NVIDIA kártyát, érdekes azzal nem volt gond.

Röviden:
- AMD driver/szoftver környezet le van maradva az NVIDIA-hoz képest, hiába jobb hardveresen, így a végeredmény is olyan.

Fentiekből mindenki leszűrheti mit akar venni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.