Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A főnök fizetése

Hozzászólások

(#1) BeBe


BeBe
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi érdekes cikket olvastam a minap, gondoltam megosztom veletek is (mármint azokkal, akik eddig nem olvasták). Szerintem van a dologban valami, tök logikusnak tűnik szerintem. Kíváncsi vagyok a véleményetekre! :)

Szóval a cikk:
[link]

Ööö... Izé...

(#2) Josh válasza BeBe (#1) üzenetére


Josh
tag

Valóban érdekes okfejtés, de azt hiszem, hogy csupán ezzel magyarázni a főnök-beosztott viszony jó és rossz oldalát, azt hiszem hogy ez túlontúl egyoldalú, és nagy általánosítás. Úgyhogy ez nem minden esetben igaz, inkább csak részben igaz.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#3) edipqe


edipqe
senior tag

úgy stimmel ahogy van!
és jelenleg a középvezetői rétegben vagyok-pénz is az!!! :DDD
és sokkal keményebben dolgoznak a munkások!
és sztem ez így helyénvaló ösztönzés az kell, nem??? :DDD
dolgoztam már sokat azon a szinten is és láttam mi van...sok munka semmi megbecsülés és pénz is alig....
az elmélet sztem magyarorszára nem igaz..a németeknél és jobb helyken igaz de itt nem!
mert a magyar munkások inkábbb anyáznak a hátam mögött meg a főnökök háta mögött, meg egész nap zsörtölődnek de nem hajlandóak tenni erőfeszítéseket azért hogy jobban menjen a szekér inkábbb elviselik a mi van..és lenyelik a szitut meg a békát.....de nem vettem észre hogy ezért keményebbbben robotolnának..

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#4) adalbert1 válasza edipqe (#3) üzenetére


adalbert1
veterán

Van ösztönző szerepe, de nem vmi. sok, főleg ha valaki olyan munkakörben dolozik, ahonnan nem lehetséges a feljebblépés.
A legtöbb munkás meg úgyis tudja, hogy mindenkiből nem lehet főnök, ezért nem fog keményebben dolgozni.
Az ösztönzésnek meg vannak sokkal hatékonyabb módszerei is mint ez.

(#5) lenox


lenox
veterán

En meg azt nem ertem, hogy csomo helyen amugy is tabu a fizetes, akkor meg hogy osztonoz? Amugy se a mas fizetese kene osztonozzon, hanem a sajat...

(#6) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

lol

Ha pl. valakinek van egy szakmunkás végzettsége, tisztában van vele, hogy soha nem lesz vezető beosztásban. Attól lehet kiváló szakember, mégis lenézik, lesz@rják. Pedig a ténylegesen dolgozó emberek nélkül semmi sem lenne. Persze a magasabb beosztás több pénzzel jár, meg is dolgozott érte az illető jobbik esetben.
Nem értem minek ez a mindenkinek adjunk diplomát, aztán semmi tudással de büszkén, hogy öcsém diplomám van, elmegy pl jegypénztárosnak.

Nézzük az én esetem: CNC programozó/gépkezelőként dolgozom, több milliós értékű gépekkel, határidőre, elvárják a kifogástalan minőséget, szóval nagy felelősség van rajtam. Mégis kiszúrják a szemem nettó 500 forintos órabérrel. És még jól jártam ennyivel is. És a diplomás mérnökúr, nemis tudom mennyit kap, de sokszor addig ütném amíg le nem gyártja amit lerajzolt, mert fogalma sincs a szakmáról.

(#7) CounterBoci válasza adalbert1 (#4) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Engem ösztönöz a főnököm fizetése, mert végzettsége lakatos szakmunkás, és van egy jólmenő vállalkozása, 3 saját autója, meg még 2 amit a családjának fenntart, motocsónakja, motorja, sok pénze, és két gyönyörű lánya :DDD
És ''csak'' egy lakatos, mindössze okosan csinálta. És ha én is leszek olyan ügyes, talán utolérem.

[Szerkesztve]

(#8) adalbert1 válasza CounterBoci (#7) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor ő jól csinálta, grat. neki. De valszeg. neki se volt egyszerű feltörni oda, ahol most van, na meg régebben egyszerűbben is meg lehetett csinálni (ezzel nem azt mondom, hogy egyszerű volt, csak azt, hogy egyszerűbb mint most)... Manapság sokkal nehezebb egy hiánypótló vállalkozást létrehozni, nagyon telített a piac.

(#9) CounterBoci válasza lenox (#5) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Pont ez a baj, hogy sokakat nem ösztönöz a fizetése. Én is megtehetném, hogy a megrendelésen felül elvégzek olyan dolgokat is, amikkel előbbre vagyunk, de ennyi pénzért csak amit muszáj.
Szoktak lenni közös borgácsolások, általánosságban jó a munkahelyi légkör, pl. egy elég bonyolult egyedi munkáért kaptam egy kanna bort :) , meg 5k-t zsebbe órabéren felül, de ez még nem fog jobban ösztönözni.

(#10) BeBe


BeBe
csendes tag

Szerintem is ez a cikk inkább nagyobb cégeknél, multiknál igaz, ahol több hierarchia szint van és van feljebblépési lehetőség. Én is egy ilyen multinál dolgozom és valószínű működik is a dolog nálunk, persze nem mindig azok kerülnek magasabb pozícióba, akik valóban megérdemelnék. Az igazgatói szintű fizukat meg inkább nem tippelném meg, mert szomorú leszek :(

Ööö... Izé...

(#11) erdey_a


erdey_a
őstag

Az a helyzet, hogy nem mindenhol igazak a cikkben írtak.
A múltkor valamilyen beszélgetés kapcsán (béremelés körüli egyezkedés asszem) felmerült, hogy ki mennyit keres. Én természetesen ismerem a beosztottak fizuját, de ők az enyémet nem. De elkezdtek tippelgetni. Nem vallottam, de olyan szinten folélőttek, hogy majd belepirultam. Szóval azért nem mindenhol van kolbászból a ''főnök'' kerítése.
(Hazai járműipar.)

Vérboci

(#12) Kicker válasza CounterBoci (#9) üzenetére


Kicker
senior tag

vállalkozó nem egyenlő alkalmazott a vállalkozásokban sok kiskapu van, amivel hirtelen vagyongyarpaodást lehet elérni.... persze alkat, ember, környezet, ismeretség függvénye az egész...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#13) Kareszovics


Kareszovics
addikt

''A vezetők pimaszul sok pénzt visznek haza, miközben az alacsonyabb beosztású dolgozók szinte a semmiért dolgoznak. Ez meglehetősen értelmetlennek tűnik, de a közgazdászok meglepő véleménye szerint van benne logika”.

Próbálom értelmezni a mondatot:

''A vezetők pimaszul sok pénzt visznek haza'': ez tény. Profitorientált kereskedésben dolgozom ahol nem csak a vezetők (főnökeim akik egyben tulajdonosok is), de az üzletkötő srácok is igen tekintélyesen keresnek (min 150k + mobil térítés 25k + autó minden költségével kivéve az üa, ott 60k a limit a többit maga fizeti).

''miközben az alacsonyabb beosztású dolgozók szinte a semmiért dolgoznak'': ez is tény.
Én keresem a legkevesebbet a cégnél (75k/hó + 18k kajajegy 3 havonta); a többi alkalmazott 105k és 140k között keres.

''Ez meglehetősen értelmetlennek tűnik'': ez is tény. nem akarok komcsi dumát nyomni, de mi itt alkalmazottak nagyjából azonos ''mennyiséget'' dolgozunk (nem akarok mártírkodni, de néha én dolgozom a legtöbbet); mégis 30%-kal kevesebbet kapok, mint a többiek most rá lehet fogni, hogy nincs diplomám, mint a többieknek, de ide igazából nem is nagyon kell diploma, csak tisztességes munka, meg precízitás.

''de a közgazdászok meglepő véleménye szerint van benne logika”: a közg. kapják be :(( !!

Amit most leírtam szerintetek van logika.

Köszönöm hogy hozzászólhattam.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#14) fokukac


fokukac
nagyúr

a főnök fizetése nem azért magasabb, mert ő okosabb, v. több diplomája van,
hanem azért, mert övé a felelősség. minél magasabb a pozíció, annál több a felelősség, ami vele jár.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15) hobizoli válasza lenox (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, nalunk is vannak erdekes emberek, csop.vez. az ember, de ugyanugy neki is van egy gepe, amit ''vinne'' kell(ene), kezdodik a muszak, kezdi azzal, hogy megnezi az utobbi 2-3 napban a belso halon kapott 200-250db vicces kepes meg videos email-jet, es ez eltart olyakor 2-3 oran at is, meg neha orakra elkolbaszol vhova, es ha addig vmi van akkor kenytelenek vagyunk megcsinalni, aztan felveszi a majd' 2x fizeteset plusz benzinpenzt...de jo, mi? Es a fonoke ezzel mind tisztaban van es rohog az egeszen es leszarja...es ha mar netto 330k alatt kap, akkora mar hoborog hogy de szarul kaptam fizut f@szom....
De van amikor jobb is hogy nem megy oda vmihez, mert ha hozzanyul csak 3-5x annyi ideig tart utana kijavitani...



hobizoli

több drón kell ;P

(#16) Kareszovics válasza fokukac (#14) üzenetére


Kareszovics
addikt

Ezzel nem teljesen értek egyet!

Nálunk ha egy üzletkötő hoz egy partnert és adunk egy árajánlatot és bejön az üzlet a főnök úgy keres egy kalap pénzt, hogy a kisujját sem mozdította semmi felelőssége sincs, csak annyi, hogy kifizesse az üzletkötőt.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#17) hobizoli válasza fokukac (#14) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SZVSZ meg semmilyen felelossege nincs, mindent le tud haritani lefele...csak a sor vegen allo nem tudja sehova, mindenert o a hunyo.
Ha vmi hiba van akkor meg vki ne azert legyen fonook, hogy megkerdeze telefonon vagy email-ben, hogy ijenkor megis mit lehet/kell tenni, hanem tudja magatol.


hobizoli

több drón kell ;P

(#18) fokukac válasza Kareszovics (#16) üzenetére


fokukac
nagyúr

ne az üzletkötőkből indulj már ki,
tegyük fel, hogy van egy cég, ami valamit gyárt / szolgáltat,
akkor az, hgoy ez a cég hogy megy, a vezetők döntésein múlik.
a vezetők hoznak döntéseket, és ezzel terelik az üzletmenetet jó v. rossz irányba, de ezért felelősséget is viselnek.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19) dabadab válasza BeBe (#1) üzenetére


dabadab
titán

Azt hiszem, a cikk mogotti logika jol szemlelteti, hogy mi is a problema a ceges strukturakkal: nem a jol vegzett munkat jutalmazza, hanem a sikeres pozicioharcot. Hajlamos vagyok osztani azt az elmeletet, hogy a legtobb nagy ceget az a par elszant bozotharcos tartja eletben, akik a vezetes ellenere is hajlandoak hasznos munkat vegezni.

DRM is theft

(#20) Kareszovics válasza hobizoli (#17) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nálad a 20 tégla... :C

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#21) dabadab válasza lenox (#5) üzenetére


dabadab
titán

Valoszinuleg nem azt tudjak a dolgozok, hogy a fonok x penzt visz haza, csak latjak a kocsijat, hazat, mesel a nyaralasrol, ilyenek.

DRM is theft

(#22) Kareszovics válasza fokukac (#18) üzenetére


Kareszovics
addikt

Én értem, hogy fontos a vezetői döntés, de ezt a vezetői döntést egy sz@ros alkalmazott fogja kivitelezni, aki ha hibázik, akkor övé a felelősség nem a főnöké.

Persze ha alapjaiban fos a vezetői döntés (lásd kivitelezhetetlen dolgot akar) az már tényleg az Ő felelőssége nem tagadom!

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#23) dabadab válasza fokukac (#18) üzenetére


dabadab
titán

Ize, mekkora cegnel dolgozol?...
Amit en lattam nagy ceget, ott az volt, hogy az akarki fejes megalmodott vmit, amit kb ket-harom mondatban le lehet irni, aztan a reszletek kidolgozasa mar megmaradt a jomunkasembereknek. (Azt meg talan nem szukseges agyontargyalni, hogy mondjuk egy 200-300 embereves projekt sikere vegso soron nem azon a harom mondaton mulik).
Egyebkent meg mi az, hogy felelosseget viselnek? Mit jelent ez? Ha elbukik a ceg mondjuk masfel millio eurot, akkor ott mit tud csinalni? Semmit, max utana elmegy segedmunkasnak. Az ilyesfajta felelossegvallalasra (ilyen fizetes mellett) azert rengeteg jelentkezo lenne, szoval mar csak a kereslet-kinalat alapjan sem lenne logikus a felelossegert ennyit fizetni.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#24) Kicker válasza dabadab (#23) üzenetére


Kicker
senior tag

ez a kisvállalkozásoknál nem így van, ott tényleg a vállalkozó, alapító tag, aki részt vesz a munkába hordja a keresztet/érdekes módon ők jobban meg is becsülik a dolgozoikat/ de egy nagy vállalatnál tényleg így van, hogy nagy pénz, nagy semmittevés elég sok ''vezetői'' beosztásban... minél jobban szét van boncolva egy cég, annál jobban jelentkezik ez a dolog

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#25) Kareszovics válasza Kicker (#24) üzenetére


Kareszovics
addikt

Amit itt leírsz főleg a mezőgazdaságban és a kis maszek termelő cégeknél igaz (vidíki kölök vok).

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#26) Kicker válasza Kareszovics (#25) üzenetére


Kicker
senior tag

én is vidéki vagyok, és igen kismaszek vállalkozókra gondoltam... olyan vállalkozás kell amiben forog a pénz, minél jobban forog, annál több csúszik a zsebbe...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#27) supesz


supesz
aktív tag

Kicsit feldobnám ezt a témát, mert sokat változott a világ.
Volt egy hsz.- lejebb, hogy a főnöknek lenni nagyobb felelősség. Hát lehet, de az is tény, hogy sosem rajtuk csattan az ostor. Mindenki lefele baszogat. Aki alul van azt meg nem tud lebaszni senkit.
Egyelőre ennyi, de biztos lehetne még cifrákat írni a főnökök fizetéséről és beosztott munkáltató közötti viszonyról. Hajrá!

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#28) finest


finest
őstag

1. Szerintem könnyen belátható, h nem lehet mindenkiből főnök, így a népek jórésze teljesen feleslegesen hajtja túl magát, legfeljebb azt éri el, h mg több munkát kell azonos idő alatt elvégeznie.
2. Másrészt took olyan külföldi céget, ahol a külföldi után jövő magyar főnök, ha idegbetegre dolgozza magát sem lesz az első, mert magyar és történetesen nem svéd.
3. Megfontolásra érdemes belegondolni, h milyen milliós fizetéseket kapnak pl. zenészek, színészek. Ők akkor főnökök? Vagy arról van szó, h azért kapják, h egyre jobb színészek, zenészek legyenek a világban, ti. öszötnzően hat a nem színészekre a magas gázsi?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#29) lajafix válasza supesz (#27) üzenetére


lajafix
addikt

nem értek egyet, versenyszférában a főnök szokott először röpülni, nem az alatta levő alkalmazottak, ha nem működik a területe az elvárások szerint. Felelősség az. Te még nem láttál alkalmazottat, hogy letolta a főnökét? (Egyszer láttam egy emailt, amit egy magyar alkalmazott a cége amerikai központjának elnökéhez írt és 12 pontban adott neki cégvezetési tanácsokat! :) Kár hogy baromságokat, a tipikus magyar panelek voltak benne: több pénzt, kevesebb munkaidőt, néha szóljon már az ügyfélnek hogy nem vagyunk rabszolgák... )

Rock'n Roll

(#30) supesz válasza lajafix (#29) üzenetére


supesz
aktív tag

Nem tudtam kifejezni magam rendesen :B
Lehet, hogy repülnek, nem tudom. Még úgytűnik nem fogalmazódtak meg bennem bizonyos vélemények ezzel kapcsolatban. Az tény, hogy iagzságtalan a verseny ilyen szempontból. A cikkben a sporthoz hasonlították a versenyszférát. Valahol jó az összehasonlítás, de sem az sem ez nem igazságos. Ez a lényeg. Ott csalnak egyfolytában, hogy elsők legyenek. Itt meg hiába dolgozod ki a beled, akkor sem leszel főnök. Mindkettő mézesmadzag. Az első helyet csak akkor tudod megszerezni, ha vállalkozol. Ott te lehetsz a főnök és mindent úgy csinálhatsz, ahogy gondolod. Jó volna, ha ilyen egyszerű lenne. Ekkor jön az, hogy a nagyok vagy felvásárolnak, ha jót csinálsz és lehetsz megint alkalmazott, vagy kinyírnak és lehetsz alkalmazott :(
Nem így van?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#31) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem abszolút nem hat ösztönzőleg. Nemcsak itt más országban sem.
Azt ne mondja nekem, hogy a kőműves / kőműves segédmunkást meghatja, hogy a főnöke 2x-3x annyit keres mint ő, és elkezd hajtani, hátha pár év múlva ő is főnök lesz ? Röhejessen hangzik.
Olyan helyen, ahol szakmailag, vagy tanultságból kifolyólag eleve kizárt a fejlődés, előbbre jutás, ott nem tudom elképzelni, hogy pont a főnök sokszoros gázsija bármiképpen is motivállná az embert. Max annyiban, hogy neki is vállalkozást kellett volna nyitni.
Az tény, hogy minnél feljebb van az ember annál nagyobb a felelőség. Ez több pénzzel jár, ez így helyes. De azért ez is maradhatna a reális keretek között.
Nekem is van egy-két ismerősöm akik marketing területen vannak. És bizony van, hogy bajban vannak munkakeresésnél, mert egyszerűen nem értenek semmihez. Mármint azon az egy adott területen kívül. Ami ráadásul tisztán szellemi munka, semmilyen végterméket nem képes előállítani vagy ilyesmi. Ezzel szemben, akinek van több szakmája, több eséllyel is indul.
Ettől függetlenül tényleg nem lehet mindenki magas beosztású. Valakinek házat is kell építeni. És ahogy látom, már egyre több fiatal, inkább tanul még pár évet, de nem akar gürizni a minimálbérért. Pedig v.hol minden melót el kell végznie valakinek :)

(#32) Dany007


Dany007
veterán

naja, meg a főnök fiának lenni se olyan rossz dolog :)

Nálunk a főnök fia tervez. Azon a programon amit én hoztam neki, és még annyira se ért hozzá mint én. Max munkatapasztalata van jóval több mint nekem. Persze ő szó szerint 5x többet keres mint én, és szinte semmit se dolgozik :) Pedig én se minimált kapok szerencsére.
Szal ez abszolút nem motivál engem semmiben sem. Csak kifejezi az amúgyis egyértelmű igazságtalanságot.

(#33) lajafix válasza supesz (#30) üzenetére


lajafix
addikt

A cikk nem magyar tapasztalatokra épül .
"Itt meg hiába dolgozod ki a beled, akkor sem leszel főnök."
Ezt úgy szokták csinálni, hogy kellő tapasztalat és akarat összegyűjtése után olyan munkahelyre megy el az ember, ahova felveszik 'főnöknek'. Aki a belét nagyon kidolgozza, azt nem kinevezik főnöknek általában, hanem adnak neki még munkát, hisz az látszik, hogy azt jól csinálja. Persze ha pénzt is adnak hozzá(fizetik a túlórát, bónusz rendesen) akkor az ember nem ugrál, más téma a kevés pénz és a főnőki létben csak a több pénzt sem érdemes nézni, nagy pofáraeséseknek lehet kis gazdája az ember.
Főnöknek se születik az ember, ritka az olyan, aki nem a ranglétra alján kezdte. Persze van olyan aki 2 év alatt jól felmászik, és van olyan aki 30 év után is ugyanabban a poziban van. És ez sem jelenti azt hogy ne érezné magát jól a helyén.
Az sem mindegy, hogy milyen munkaköre van a főnökjelöltnek, egy salesből hamarabb lesz 'főnök' mint egy szakterületre specializált mérnökből(meg persze a kőművesből, szakácsból, etc...)

Mégegy. Nálunk a főnök és a beosztott külön asztalnál ül, nem haverkodik, egyik alá tesz a másiknak. Ez nem más mint a turáni átok. Akkor érezzük jól magunkat ha van valamivel szembe feszülni. így ugyan nem lehet haladni, de jól lehet mutatni, hogy mennyit gürcölünk. Értelmesek csapatban dolgoznak és az eredményből részesül a tulaj, a főnök és az alkalmazott is.

Rock'n Roll

(#34) lajafix válasza Dany007 (#32) üzenetére


lajafix
addikt

Akkor a főnököd amatőr és vissza fogja kapni a fiával kapcsolatos gyengeségét a szervezet hatékony(talan)ságában. A főnököd a tulajdonos is?

Rock'n Roll

(#35) lúzer válasza Dany007 (#32) üzenetére


lúzer
veterán

milyen progi? cad?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#36) lúzer válasza lajafix (#34) üzenetére


lúzer
veterán

számít valamit? :(

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37) Superman válasza fokukac (#18) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez sántít így. Tegyük fel, van egy ügyvezető igazgató, aki egyben cége tulajdonosa is. megalapította a céget, mert volt egy páncéltermet megtöltő pénzmennyisége, amit örökölt, a komcsi papától kapott, stb. Szóval megalapította a céget, mert a család is abban az iparban dolgozott, de ő maga nem ért hozzá, jószerével semmihez sem ért. Mit tehet? körülveszi magát szakemberekkel, olyanokkal, akik majd döntenek helyette, viszont úgy tünteti fel ezeket a döntéseket, mintha a sajátjai volnának. Amikor ő próbál meg dönteni és végig is viszi döntését, minden esetben katasztrófa sül kia dologból, ezért persze a szakemebereit hibáztatja. Ezért cégénél sűrűn cserélődnek az emberek. A felelősséget mindig áttolja a beosztottaira, szakmailag nem tud érvelni, kicsinyes autokrata, akinek egy dolog van a kezében: hatalom.

Nem azt mondom, hogy ez általános jelenség, de sajnos rengeteg ilyen esettel szembesülök a környezetemben, én is dolgoztam már hasonló cégnél vezető beosztásban.

(#38) dabadab válasza Superman (#37) üzenetére


dabadab
titán

Ez mennyiben mond ellent fokukac hsz-enek?

A fonok-tulajdonos felelosseget visel a donteseiert, meg pedig a vagyonaval. Ha jo donteseket hoz, akkor jol megy a ceg es termeli a penzt, ha meg rosszakat, akkor elobb-utobb csodbe megy a ceg.

DRM is theft

(#39) lajafix válasza Superman (#37) üzenetére


lajafix
addikt

másfél éves postra reagáltál... :C

kukac a normál helyzetet írta le, nem a milliomos örökös eltolja a családi vagyont című szappanoperai esetet. Az ilyen cég -hacsak nem csatlakzik állami emlőre- hamar eltűnik.

Rock'n Roll

(#40) spirit007


spirit007
senior tag

Na akkor én is reagálok a másfél éves cikkre :)
Szokás szerint az a probléma, hogy a magyarországi viszonyokat elfelejtik figyelembe venni ezeknél az "elméleteknél" . (a legtöbb multi cégnél főként...)
6 munkahelyem volt az elmúlt 16 évben és nyomát sem láttam ilyesminek .

Főnökök jöttek - mentek (hozzá teszem jóval gyakrabban , mint a beosztottak) de előrelépés maximum akkor volt , ha valamelyik beosztott tesó/koma/sógor/haver volt .
Természetesen a vezetői képességek ilyenkor nem játszotak szerepet :DDD
A jövö-menős balé elvivős főnökök pedig azokból álltak akik többlépcsős felvétel után nyerték el a méltó büntetésüket ....vagyis az állást :DDD .
Természetesen nekik minimum a felsőfokú végzettség és 2-3 nyelv tökéletes ismerete és 5 év szakmai gyakorlat .
Naja , kell is , hogy valaki elvigye a hátán a többi ingyenélőt ... meg majd a balhét ...

ha a kicsit jobban dolgozó munkást igazságtalanul nagy jutalomban részesítik, akkor a többiek is rátesznek egy lapáttal.

Ühüm . Ez itt úgy működik , hogy ha egy 10 fős csapatból valaki "aránytalan" jutalmat kap , akkor megindul a pletyka stb. és a másik 9 pedig onnantól kezdve minden reggel 2 szem "beleszarok" tablettával fog indítani ...

Minél magasabb a főnök fizetése, és minél kevesebbet dolgozik, annál jobban csipkedik majd magukat az előléptetésre ácsingózó beosztottak.

Inkább annál jobban fogják gyűlölni az illetőt és annál kevésbé fogják elfogadni az utasításait .
Vagyis , megpróbálnak minden apró momentumot úgy sarkítani , hogy végül az jöjjön ki , hogy " naugye főnök , mi megmondtuik , hogy ez nem lehet ..."

(#41) paramedic


paramedic
aktív tag

Nálunk, a cégnél két ember elégedett a fizetésével: a főnököm és én.
Ő az enyémmel, én az övével...

(#42) Geller72


Geller72
veterán

Magyarországon a kétkezi munkát leszarják, leszarták, és ezután is le fogják szarni. Munkából nem lehet megélni, ez a másik közhelytartalmú igazság. Csak annyit dolgozz, amennyi munkáért megkapod azt a pénzt, amit fizetnek, többet egy dekával sem. Röhej ami nálunk megy, hogy max százezret fizetnek egy fizikai alkalmazottnak. Asszony 14 éve dolgozik egy rabszolgatelepen, családi pótlékkal, tulórával, adókedvezménnyel együtt kapott most netto 68-at. Az, hogy ideges vagyok, amikor megmutatja a fizu lapját, enyhe kifejezés..ugyanott a csoportvezetőjük 6X (!!) többet kap, mint ők. Unokaöcsém egy külföldi szállítmányozási cégnél sofőrként 3500-4200 eurot kap. Igaz, hogy három hétig haza se megy, de azért a rengeteg munkának megvan a gyümölcse. Én is szívesen dolgoznék napi 12 órát, ha meg lennék fizetve. De nem vagyok. Nem is maradok bent túlórázni, az qrva élet. Tipli kifele..ennyi.

(#43) Boxiné válasza Geller72 (#42) üzenetére


Boxiné
tag

Így van! Ezért megyünk ki mi is! :C
Azt mondom, hogy aki teheti húzzon el innen mihamarabb! :K

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#44) dabadab válasza Boxiné (#43) üzenetére


dabadab
titán

Persze, mert Ny-Europaban annyira nagyra tartjak a ketkezi munkat, hogy az "oslakosok" hozza se nyulnak.

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A főnök fizetése
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.