Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lassan már több, mint fél éve nem tudom magam túltenni azon, hogy több DX9-DX11 játék is látványosan jobban fut a gépemen DXVK-val, mint natív nVidia DX driver-el, ráadásul úgy, hogy alapvetően nem CPU limit a gond (RTX3080 és 5800X). Pl egy játék beszakad néhány jelentnél a 117-es limitről 60 köré, de DXVK-val nem (limiten marad). Ez extrém esetekben 50% difi... :F
Csak nem minden játékkal lehet használni, mert 1: mióta az EA App van Origin óta, pár játék nem indul el többé DXVK-val), 2: nem működik a HDR10 (a legújabb verzióval sem).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2) E.Kaufmann válasza janos666 (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A gyártók a driver-eket az új címekre optimalizálják. Most is pl csak egy hülye játék miatt jelent meg új AMD driver, nem az általánosabb hibák javításáért. A DXVK csapata meg gondolom az általános használhatóságot tette előtérbe.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) Petko166 válasza janos666 (#1) üzenetére


Petko166
csendes tag

Szia,

DXVK csak Linux alatt értelmezhető, vagy létezik valami szoftver, ahol "kapcsolhatod" mit mivel futtasson? Ha linux akkor maga a platform az a wine?

Üdv. P.

(#4) janos666 válasza Petko166 (#3) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Windows-ról beszéltem. Elsősorban Linux-ra készül, de Windows-on is működik.
Alapvetően letöltöd a bináris csomagot GitHubb-ról, és bedobsz belőle két DLL file-t a játék exe file-ja mellé. Ennyi. Lehet, hogy van automatizáló progi, ami odamásolja neked.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5) JohnyX válasza janos666 (#1) üzenetére


JohnyX
kezdő

És a Vulkán drivert kiírta az nVidia VGA-ádhoz?

Nem ugyan az a csapat aki DX9-11-est?

(#6) janos666 válasza JohnyX (#5) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ettől legalább annyira frusztráló a dolog. Ide is berakok akkor egy-két példát:
Mass Effect 3 LE: [Native-DX11 - 67 fps] [DXVK - 117 fps]
The Witcher 3 NGE: [Native-DX11 - 80 fps] [DXVK - 93 fps]
Nem akarok most többet screenshot-olni és feltölteni/lineklgetni, de sok, akár DX9 játék látványosan jobban fut DXVK-val (nem 1-2, hanem 10-20% +).

Ha eleve a 117 fps limiten fut egy régi DX9 játék, olyankor van, hogy 250 helyett 125 Watt-ott fogyaszt a kártya natív és DXVK közt (nem csak az fps tud duplázódni, hanem a fogyasztás is tud feleződni azonos fps-hez).

Persze van olyan játék is, pl. a Control DX11, ami minimálisan lassabban fut DXVK-val (pl. 61 natív, 60 DXVK), de ez a ritkábbik eset (és ilyenkor gyakorlatilag elenyésző, nem látványos a különbség).

#2 E.Kaufmann - De ahogy #5 JohnyX jelezte, a Vulkan driver-t is most írja az nVidia.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7) L.Edit válasza janos666 (#6) üzenetére


L.Edit
tag

Érdekes volt A/B-zni a képeket. Köszönöm!

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#8) dabadab válasza janos666 (#6) üzenetére


dabadab
titán

A W3-ban a grafikát is feljebb húztad DXVK-nál, vagy miért van ott dúsabb növényzet?

DRM is theft

(#9) janos666 válasza dabadab (#8) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg nem, a cél az 1:1 összevetés volt.
A TW3-nál eredetileg a DX11 - DX12 összevetés miatt kezdtem screenshot-olgatni, aztán a végén extraként bedobtam a DXVK-t is, de azt már nem vizslattam, hogy van-e látványbeli különbség (elvileg kicsit "szebb" [értsd: magasabb fokozatú] a látvány DX12-ben, mint DX11-ben, ha ugyan ott állnak a menüs csúszkák).
Lehet, hogy véletlenül más screenshot csoportból származó DX11-es képet választottam ki a Vulkan mellé, és közben a DX11 - DX12 vizslatáskor hozzányúltam valamilyen csúszkához. De lehet, hogy szimpla véletlenszerű hiba (vagy totál független a DXVK-tól, vagy valami rejtelmes módon az "megjavítja").
Most nincs letöltve a TW3, hogy megnézzem újra (és kapott azóta patch-et is), de ezt itt vagy elhanyagolhatjuk, vagy épp, hogy a panaszkodó érvelés felé nyomja tovább a mérleget.

Örülnék, ha más is megnézné ezt hasonló gépen, mint az enyém (vagy legalább is nVidia kártyával Win11 22H2 alatt). Már Win11 újratelepítést (vagy extra SSD bedobását és friss telepítés tesztelgetését) is fontolgatom emiatt, mert hitetlennek tűnik a dolog.
Megnézhetünk más játékot is (ha megvan nálam is, vagy "ingyenesen" elérhető verziót nézünk össze -> a screenshot-oknál a ME3LE az EA App-ból, a TW3 Steam-ből indult).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10) consono válasza janos666 (#4) üzenetére


consono
nagyúr

Ezzel online játékoknál óvatosnak kell lenni, mert az anticheat "észre veheti", hogy piszkálták a DLL-t -> jöhet a ban...

"In God we trust. All others must bring data"

(#11) Lenry válasza Petko166 (#3) üzenetére


Lenry
félisten

Windows alatt is értelmezhető és használható, nekem pl pár éve elég sokat dobott a GTA4 futtathatóságán

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) janos666 válasza consono (#10) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, de ez megint csak egy U kanyar vissza oda, hogy "Mi a fészkes frász van az nVidia driverekkel és/vagy a Windows-al, hogy létezik ez a különbség, és mi lenne a nem-DXVK megoldás?"

Én ezek mögé a az eredmények mögé nem azt látom, hogy "Hú de jó a DXVK", hanem "Hú de rossz a natív DX9-11". A hibát próbálom népszerűsíteni, nem a workaround-ot.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13) dabadab válasza janos666 (#12) üzenetére


dabadab
titán

Valószínűleg az nV-nél a régi DX-ek (a DX12 is kilenc éves, szóval azon kívül minden más ősrégi) támogatása új kártyákon inkább csak kötelező nyűg, amit minimális efforttal próbálnak letudni, a DXVK meg amolyan szerelemprojekt, ahol odafigyelnek a dolgokra.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) E.Kaufmann válasza dabadab (#13) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lényegében én is ezt írtam :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15) consono válasza dabadab (#13) üzenetére


consono
nagyúr

És akkor az Intel Arc GPU-król még nem is beszéltünk :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#16) janos666 válasza dabadab (#13) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mai napig jelennek meg új DX11 játékok, viszonylag nagy (költségvetésű és játékostáború) címek is, és tesztelgetik ezekkel az aktuálisan megjelenő nV és AMD kártyákat.
Régen mindig az kavargott a közszájon, hogy az nV DX11 driver-e jobb, mint az AMD-é. Mikor annak idején egy GTX1070-el visszatértem a zöldekhez, bólogattam is ezen.

A másik, hogy pl. ott a TW3 NGE, ahol a DX12 mód sokkal lassabb, mint a DX11 (azonos menü beállításokkal).
Nemrég újra elővettem a High on Life-ot, ami megjelenéskor szépen futott a gépemen DX11-el. Most belepatch-elték a DX12-t, és drasztikusan rosszabbul fut (de nem látom, hogy sokkal szebb lenne - ha egyáltalán).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17) L.Edit válasza janos666 (#12) üzenetére


L.Edit
tag

Én ezek mögé a az eredmények mögé nem azt látom, hogy "Hú de jó a DXVK", hanem "Hú de rossz a natív DX9-11". A hibát próbálom népszerűsíteni, nem a workaround-ot.

A global posztprocessz élsímítás, és a sokkal lágyabb fényelés együttese alaposan kitol a kép eredeti dinamikájával.
Illetve eddig több olyan öreg motorral találkoztam, amire többszálú végrehajtást kényszerítve FPS többletet ugyan produkált, de cserébe a fizika, és az eseményidőzítés került olyan szintre, mintha egy jitteres/framedroppos multival játszanék.

Szerintem ilyen határozottsággal pálcát törni a natív megoldás felett elhamarkodott volt.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#18) janos666 válasza L.Edit (#17) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sohasem használok post-process élsimítást, ha van mód kikapcsolni, 4k kijelzőre már nem hiányzik az a szemét (már 2k-n is inkább kikapcsoltam ezeket).
Hol látsz a linkelt screenshot-ok közt eltérést a fényelésben (a color grading-re gondolsz)?

Igen, van olyan játék, ahol magasabb fps-el (pl. az eredeti 30 vagy 60 fps limit kiiktatása után) rosszabb ez , de annak nincs feltétlenül köze a DXVK-hoz. Még nem futottam bele olyan játékba, amiben maga a DXVK rontja el a szinkront (hosszú magyarázat lenne egyetlen példa is, hogy miért történik ez pár játékban, amiben én is megtapasztaltam már ilyet, de az mind natív környezetben volt, nem DXVK vagy hasonlók miatt, hanem mert a játék volt úgy felépítve...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.