Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spongya Bob


Spongya Bob
tag

Hi mindenki.
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Nemrég vettem eme lapkát és a következő történt: Beindult tök jól, gondoltam felveszem a mem frekijét 400MHz-re mert ennyit tud. Beállítottam, reset, aztán 2 másodpercenként sipol egy hosszút és semmi kép. Azóta ez van nem tudom elindítani. CMOS-reset megvolt, VGA, mem csere is. Ki is vettem az alaplapi elemet vártam egy órát visszaraktam de semmi. Ötlet???

(#2) Spongya Bob


Spongya Bob
tag

Ha lehetne egy kicsit bőbeszédűbben???
Pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz!!!

(#3) CsendPenge válasza Spongya Bob (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Az egy hosszú az visítás az DRAm hiba. Nem értem, hogy miért nem megy cmos reset után sem. Próbáltad már olyan memóriával is, amit még nem tettél ebbe a lapba? Nem tartom valószínűnek, de lehet, hogy megpattintotta a ramodat. Tényleg, most a ramot pontosan hogy tetted fel 400MHz-re? Ugye arra gondolsz, hoigy 200 Mhz-re tetted (állítottad), ami DDR-ben 400-nak számít. (mert a 400 MHz az DDR-ben 800-nak számít) Szóval?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) Spongya Bob válasza CsendPenge (#3) üzenetére


Spongya Bob
tag

200MHz-re raktam. Próbáltam másik rammal ( egy 333-al ) de a helyzet ugyan ez.
Sip,síp,síp. Megnéztem én is hogy ez DRAM hibára utaló jel hiába tettem már át mindhárom szlotba egyikben sem működött. Azt hiszem megy vissza garcsrére.
Köszi.

(#5) marcee válasza Spongya Bob (#4) üzenetére


marcee
addikt

Ma vettem egy ilyen deszkát és az első dolgom lesz (lett volna?) felküldeni a ramot 400-ra!
Megoldódott a problémád?

\m/

(#6) zetecR válasza Spongya Bob (#1) üzenetére


zetecR
addikt

Szinkron vagy azsinkron 400MHz lett volna?
Rev 1.x vagy 2.0-ás a lap?

Mondjuk a válaszoktól függetlenül érdekes, nem szabadna elem-ki és CMOS clear után nemindulnia... :(

(#7) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

nekem is most egy ilyen lapom van elötte kb 2hete egy abit nfs7 volt. probáltam egy kicsit húzni az fsb-t de sehogysem akart felmenni 200-ra. de mindíg segített a cmos.clear, de sajna az utolsó próbálkozásnál, nekem is ezt csinálta. De szerencsére visszavittem és garira kicseréltlk erre az asus-ra.
Azóta olvastam róla 1-2 dolgot azért lehetet, mert a gyári bios nem mindíg indul el, sokan jártak így a mostani nfs7-es lapokkal de asusál ezt nem hallottam.
Egyébként, szerintem az nfs7 sokkal stabilab lap, én lehet visszacserélem, mit gondolsz?

(#8) marcee válasza qpakcovboy (#7) üzenetére


marcee
addikt

Azóta én is próbálkoztam és hát volt amikor elkezdtem izzadni, mert kb. 10 percig nem bírtam újra elindítani. A proci 2200+ AIUHB, direkt tuninghoz választottam és jónak is tűnik, de a kipróbált szorzók kb. felével indult el a lap (biztosan nem a proci volt a szűk keresztmetszet, mert a próbálkozáshoz direk a gyári 1800MHz alatt kísérleteztem). A lap egyébként 2.0-ás, hát nem pont ezt vártam tőle.

Amúgy alapon nagyon jól szerepel a tesztekben, 200MHz-es fsb-s beállításon is verte az nf2/pc3200 referenciákat, de én kifejezetten a tuning reményében vettem ezt a lapot, így egyelőre nem vagyok teljesen elégedett.

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.