Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9800se vs. 9600 xt

Hozzászólások

(#1) tomboy84


tomboy84
tag

Sziasztok!

Nagy dilemmába vagyok. Adva vagyon egy 256bites 9800SE (a gazdája nem probálkozott a +4 pipe line viszakapcsolásával, PowerColor márkájú-R98SE- C3, 380/680) és egy Club3D 9600XT(500/600, 2,8ns ramokkal). A két kari közül nem tudom eldönteni melyik lenne jobb. Ha 100%-osan tudnám, hogy a 9800se-be vissza lehet kapcsolni a +4 pipe line-t, akkor egyértelmű lenne. De így... Várom a javaslatokat ki melyiket választaná :)

U.I.: A 9800se kari linkje, a kártya úgyan úgy néz ki mint a képen(hátha van valakinek ugyanilyen :) )
Bővebben: link

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2) myrra


myrra
senior tag

hát akkor végül is csak a pipe-ba különbözik a pro-tól. meg 256 bites.
a 9600 xt-n is csak 4 pipe van, és csak 128bites. szóval a magasabb xt órajelek miatt naggyából pariban vannak, de a 9800seben még ott a lehetőség a modra, ezekből szokás ugyanis xt-t varázsolni. próbálkozz szerintem te is ezzel.

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#3) rozsomak válasza tomboy84 (#1) üzenetére


rozsomak
tag

9600XT, mindenkepp, nekem volt 256bites 9800SE, 4pipe-al, 3dmarkban jol teljesit, abban is csak a naturetesztben, ennek koszonhetoen kap sok pontot 03ban, de jatekokban sajnos mar nem hozza amit elvarna ezalapjan az ember. Melegszik is nagyon, macera a tapcsatlakozoval, huzhatosag is eleg minimalis, nekem ugyan szerencsem volt ezzel, de nem jellemzo.

1szavazat a 9600xtnek

-=< Power is Nothing without Control >=-

(#4) faster válasza tomboy84 (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Valahogy ki kellene deríteni Omega driverrel, hogy a +4 pipe működik-e vagy sem. Ha nem, akkor a 9600XT a jobb, a 2,8-as ramokat valószínűleg jól lehet húzni. 9800 csak a 8 pipe miatt gyors, egyébként felejtős.

(#5) Boyfish


Boyfish
senior tag

Nézd az otóbbi időben nagyon kevés moddolható 9800se kártyával találkoztam, a 9800se 4 pipével 256bittel egy kicsit gyengusabb, én is a 9600xt-t ajánlom!

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#6) tomboy84


tomboy84
tag

Köszi a tippeket!
Megprobálom elérni, hogy a 9800se-t probálják ki Omega driverrel. Jah és ezen is 2,8ns-es ramok vannak.

(#7) PetyAAA


PetyAAA
csendes tag

engem egy Xpertvision 9800se erdekelne 256bites ramokkal. aki esetleg megszabadulna hasonlo moddolhato karijatool, az szooljon. koszi

(#8) tomboy84


tomboy84
tag

Sajnos sakktábla effektus jelentkezett így 9800se sztornó :( Köszönöm a hozzászólásokat!

(#9) Robaj


Robaj
addikt

És hogy lehet aktiválni a letiltott pipeline-okat???
Valami szoftveres úton ugye? És hogy láccik, ha vmelyik rossz?
8 van egy 9800se-ben, melyből 4-et letiltanak, ha jól tuom. Mi van akkó, ha csak egy rossz? Nem lehet 7 pipeline? Csak 8 vagy 4?
THX!

(#10) ollie válasza Robaj (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak 8 vagy 4 lehet. Ha rossz valaemlyik, akkor az általában eléggé látványos, és igen, szoftveresen lehet engedélyezni (Omega Driver).

***

(#11) Robaj válasza ollie (#10) üzenetére


Robaj
addikt

THX, me ilyet akarok majd venni egy pár hónap múlva... :D
Nekem elég lenne 256 bites, 4 pipelinnal, tévékimenet sem szükséges, CD sem kell, szal csak a kari.
Egy ilyen mennyi kóstál a PH!-n használtan?:

256 bites, 4 pipeline: ??? HUF
256 bites, 8 pipeline: ??? HUF

THX!

(#12) tomboy84


tomboy84
tag

Robaj mail ment

(#13) sny


sny
csendes tag

Csá alle !

Én nem nagyon vagyok járatos a vidikártya tunning témában, szóval minnél hamarabb kérnék választ pár kérdésre!/előre is köszi !/
1. igaz-e hogy 9800 se ből lehet xt-t vagy pro-t csinálni?!
2. tanulmányaim szerint valamilyen 4 kapcsoló van + még 4 letiltva amit egy bizonyos omega szoftverrel engedélyezni lehet? :ha sikerül akkor ez azt jelenti ,hogy xp teljesítményt nyujt ezentúl a kártyám?
3. hallottam ,hogy ezt nem mindegyik kártyával lehet megcsinálni?
4. miből tudom meg ,hogy pro vagy esetleg xt lett a card-ból ?!
5. nem ég le a kártya ha húzva van ? esetleg kell-e valami + hűtés ?

üdv:
sny!

eseny

(#14) csoki válasza sny (#13) üzenetére


csoki
senior tag

1. igaz de nem mindből
2. igen omega driverrel (pl) lehet aktiválni. ha sikerül és nem hibázik akkor 9800 lesz a karid és nem SE.
3. lsd 1.
4. aida ill everest megmondja hány bite ill. hány pipe aktív. ezenkívül jóval gyorsabb lesz a kártya miatt minden játékban ami 3d-s :DDD
5. hát ha nagyon akkor elfüstölhet :)

(#15) sny


sny
csendes tag

Csoki kösz szépen!
Amúgy én is cs zek ám :D !
Akkor azt mondod hogy vegyek se -t és huzzam fel? !
Azért próbálom meg húzni mert ugytom nem mind 1 iken lehet aktivalni a pipe okat de rokonom szamtekboltos es asszonta keres egy olyat ami megbizhatoan müxik /szal megy mind a 8 pipe/
És akkor nem is xt lesz belölle csak sima 9800 , de a teljesítménye sokkal javul ?
Szal egyszóval sikeres tunning esetnén nagyon óccsó a kártya a teljesítményéhez képest !

Cs & AmD 4 file !

eseny

(#16) sny


sny
csendes tag

XpertVision Radeon 9800SE 128MB SVHS only
ez a kártya neve amit ajanlanak 42 ezerért, ez a1337 ólag megbíz6óaz húz6ó?!Igaz ez!?És megéri az árát?!

eseny

(#17) faster válasza sny (#16) üzenetére


faster
nagyúr

Ennyit nem ér meg. Kicsivel többért kapsz 9800Pro-t.

(#18) csoki válasza sny (#16) üzenetére


csoki
senior tag

én 34000-ért vettem nagykerben :D

azt meg nem tom hogy amit kapsz azon menni fog-e a +4pipe :)

lényeg: legyen ráírva hogy 256 bites a dobozra (mert ha nem azt kapsz akkor mondod hogy nem ez van a dobozra írva és nem is ezt kérted) + ha megnézheted akkor nézd meg és ha L alakban vannak a ramok akkor nagy valószínűséggel 256 bites és menni is fog a +4pipe.


(#19) csoki válasza sny (#15) üzenetére


csoki
senior tag

xt azért nem lesz belőle mert az xt-nek magasabb az órajele, de szinte biztos hog pro szintre húzható

(#20) sny


sny
csendes tag

Oks!
Nemhiszem ,hogy átbasznának mivel mondom rokonomtól veszem a cuccot csak annyit akartam tudni ,hogy mennyi kb az ára de ha nagykerben 34 akkor kb 36-38 ezer?És akkor ugye jó teljesítményt fog nyujtani?mint a 9800 pro ?

eseny

(#21) sny


sny
csendes tag

Arrra akartam kitérni hogy kb mennyit ér meg ez a kártya mert sztem is kicsit drága 42 ért nem? kb mennyit ér meg ?

eseny

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9800se vs. 9600 xt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.