Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9500->9700 bios modding (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) zetecR válasza Grisha (#49) üzenetére


zetecR
addikt

De 9500nonPro-ról van szó.

(#52) Grisha válasza zetecR (#51) üzenetére


Grisha
tag

Sorry. Én olvastam el! Ezt olvastam: ''''egy 9500 nonpro-t ami nem modolhato vagy egy 9500 prot erdemes venni ennyivel dragabb a 9600pro..''''

Még 1 x bocs.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#53) Grisha válasza asturel (#48) üzenetére


Grisha
tag

Itt van egy kis segítség!

[L]http://firingsquad.gamers.com/hardware/radeon_9600_pro_overclocked/page3.asp[/L]

Dictim dabit ipsam findet res!

(#54) nbi


nbi
tag

Szerintem is felesleges eladnod - nem akarom senki üzletét rontani -, az meg hogy pár hónap és átalakul a VGA piac szerintem alaptalan. Pont arról írtak itt a PH-n is, hogy az ATI meg akarja hosszabbítani a termékei életciklusát, nem félévenként, hanem pl. évenként adna ki merőben újabb chipet (finomhangolt változat az más tészta...). Javítsatok ki, ha rosszul tudnám.

3athlon - swim, bike, run

(#55) Grisha válasza nbi (#54) üzenetére


Grisha
tag

Right.
Én is most szervózok egy 9500-öt vagy pro-t. És az nekem megint elég lesz vagy 2 évig. Másfél éve van G550-es Matroxom. Asszem, hogy egy 9500-al kibírom 2 évig. Amiatt meg, hogy mi lesz a vidpiacon, nem fogok Sanax-ot szedni..

Dictim dabit ipsam findet res!

(#56) nbi válasza Grisha (#55) üzenetére


nbi
tag

Én most adtam el a 9500-met. Inkább leszoktatom a játékról magam, elég függő tudok lenni, így hát: építem a személyiségem :-/

3athlon - swim, bike, run

(#57) nbi válasza Grisha (#55) üzenetére


nbi
tag

De tény , szerintem kibírod a kártyával két évig. Ha nem full beállításokkal, de el fognak menni rajta a gamek.

3athlon - swim, bike, run

(#58) Grisha válasza nbi (#56) üzenetére


Grisha
tag

Én is csak a 3DStudio Max miatt váltom le a Matroxot. Nem sokat játszok. A Delta force BHD, elmegy, a Mafia is. Gta3 már nem élvezhető a Matroxon. De a tv-out az mennyei. DVD-hez kiváló. Szomorkodva válok meg tőle.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#59) Brekk


Brekk
addikt

Na most toltam egy 3dmark03-at es ment a karesz 5630at :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60) Digitalboy


Digitalboy
senior tag

Úgy könnyű 2 ávig egy vga-val szórakozni hogy nem is használja ki az ember. Nekem is van olyan ismerősöm akinek 486-osa van és leszarja a hardverváltozásokat!

www.momogsm.hu

(#61) Digitalboy


Digitalboy
senior tag

ávig=évig

www.momogsm.hu

(#62) Grisha


Grisha
tag

Én kihasználtam a G550-et amire messzemenőleg alkalmasabb mint egy GEF FX 599999 ultra. Most is csak azért kell váltanom, mert 3DSMax-hez már nagyon nem elég. Ami ugye elég brutálisan igénybeveszi a kártyát D3D-ben / Open GL-ben is. Ezért kell a 9500-as Radeon, aminek még aránylag szép a képe. Tv-outon is. Tehát én is kihasználom a kártyákat, csak ugye a lassulás nálam nem azt jelenti, hogy 10fps re esett és nem tudok játszani, hanem azt, hogy egy munkát nem 1 órán keresztül csinálok, hanem 4-en.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#63) Grisha


Grisha
tag

Bocsi az első sorból kimaradt az: AutoCAD. Arra értettem, hogy messzemenőleg alkalmasabb rá egy G550 mint egy Gef

Dictim dabit ipsam findet res!

(#64) klumbik válasza Grisha (#62) üzenetére


klumbik
tag

nem kő egy hibás fire gl 2? nagy a gyanúm hogy javítható. csipázza a max is rendesen

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#65) klumbik válasza klumbik (#64) üzenetére


klumbik
tag

főleg ha nézzük, a 8500-ös radeont eléggé leveri

[L]http://www.digit-life.com/articles/profcards022002/[/L]

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#66) aurum válasza Brekk (#25) üzenetére


aurum
senior tag

/*
Ha bekapcsolod a 8pipeline-t akkor mukodik a 256bit. Persze ha nem hibazik a kartya! De ez nem hibazik.
*/

Akkor miert is akarod eladni?

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#67) darkskin


darkskin
csendes tag

Szeva mindenkinek!R9500-met átnyomtam 9700-é, minden oké volt az újraindításig, akkor ugyanis a monitorom sakktáblává változott!! Na most ezt lehet orvosolni vagy a radeonom nem átalakítható?Mellesleg az alaplapon se egy új darab, ez lehet ok??
radeon:sapphire, vörös nyák, arany hűtő
alaplap: mercury(mindenki röhög) ,p3-as, 4xAGP
proci:Celeron (Tualatin) 1Ghz

(#68) darkskin


darkskin
csendes tag

Még valami. Hol töltsem le azt a BIOSt ami engedi a r9500 túlhajtását???
A rivatunerrel próbálkoztam, de a kártya gyárilag tuningvédett.
Előre is thx!!!

(#69) Brekk válasza aurum (#66) üzenetére


Brekk
addikt

Főleg jó sok pénzért!!!!! :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#70) Brekk válasza darkskin (#67) üzenetére


Brekk
addikt

Sajna akkor valoszinuleg nem moddolhato a kartyad! Modositott bios ugyeben pedig rRudit keressed, o meg tudja mondani neked melyik kell neked!

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#71) Digitalboy


Digitalboy
senior tag

Brekk! Az emil címed valós, amit megadtál?

www.momogsm.hu

(#72) Brekk válasza Digitalboy (#71) üzenetére


Brekk
addikt

Termeszetesen! :) Na mostmar sztem csak holnap delutan netezek, mert dolgom van.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#73) rudi válasza Grisha (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ez egy olyan SIMA 9500as lehet ami nem a referencia 9700as nyákon van hanem a 9500pro nyákján amin egymás mellett sorban vannal a RAMok és nem L alakban mint a 9700as NYÁKon. A 25e miatt gondolom hogy sima 9500akként vette, utána ment a +4 pipeline mod, így lett 9500pro. A másik tippem meg az hogy 64MBos nonPRO mert azon mehet a +4 pipeline de a 256bit tudtommal semmiképpen.

Szóval ha tényleg megy a +4 és a RAMok olyan 600ig (3,3ns) akkor megér 25öt, a használt gf4ti-k is 20-25 körül vannak. Azért a 25.000 nagyon gyanús, szóval alaposan 3dmarkold le! Ha 3dmark03ban közelíti a 4000t (tudtommal ekörül van a 9500pro) akkor érdemes megvenni 25ért, azért csak óvatosan.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#74) rudi válasza darkskin (#67) üzenetére


rudi
nagyúr

háháhá - mercury! nekem meg codegen tápom van - háháhá :) ). Sajnos a sakktáblahiba tipikusan a rossz pipelinek jele. Próbáld meg lekapcsolni a +4et és utána restartolni majd visszakapcsolni a +4et és még restart előtt futtantni 3Dmark-ot ha így is lesz sakktábla akkor pech, ha nem akkor majd kitalálunk valamit (mert olyat még nem láttam).

Biosok [L]http://www.squeakfix.co.uk/bios/b95009600.html[/L] és kis help by me: [L]http://www.netmatch.host.sk/radeon.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#75) Grisha válasza klumbik (#64) üzenetére


Grisha
tag

Kár, hogy hibás. De azt hiszem,hogy nem érdekelne. A teljesítménye valahol a QuadroDCC-körül van, nem?

Dictim dabit ipsam findet res!

(#76) qkac


qkac
csendes tag

Brekk! Nekem kellene a kártyád 40-ért, ha lehet még ma! Küld el az emil címemre a tel számodat és megbeszéljük. qqkac@freestart.hu

(#77) Brekk válasza qkac (#76) üzenetére


Brekk
addikt

Hi! Eleg sokan jelentkeztek hogy elvinnek, kozben lattam hogy nem moddolhato 9500akat is 35-40korul aruljak, szal az viszi aki eloszor mond erte 45e-t. Ezert van hozza ramhutoborda is.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#78) qkac


qkac
csendes tag

:( Az a baj hogy a 40-et is a haveromtól kértem kölcsön, és ennél többet nincs pofám kérni. Ez is túlment már a határon. Ha megy 40-ért akkor szólj. Esetleg ha hozzávágom a kajapénzemet akkor 41.

(#79) Digitalboy


Digitalboy
senior tag

Miért nem kérsz rögtön 60-at, mert annyiba kerül egy 9700-as. És ugye a te kártyád is megy annyit. :(((((((

www.momogsm.hu

(#80) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Brekk nem számitaz bele egy ATi R9100 Sapphire vid.karit?

"Later Nerd!"

(#81) qkac


qkac
csendes tag

Brekk! Ha mégsem adod el a kártyát, vagy már eladtad légyszi szólj, mert holnap vga nélkül maradok és addig szereznem kell egyet. Ha nem adod el, akkor másat veszek. Köszi.

(#82) rudi válasza Digitalboy (#79) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugye fáj hogy neki moddolható sapphireja van? Láttam shotot a kártyáról, egész korrekt hűtőbordák vannak rajta. Hidd el ennyiért is sorban állnak érte, olcsóbban nem lesz 5xxx pont 3dmark03ban...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#83) Digitalboy válasza rudi (#82) üzenetére


Digitalboy
senior tag

Nekem ugyan nem fáj. Számomra már tárgytalan a kártya, mert szereztem egy 9700pro-t. Amúgy sem egy komoly ember ez a brekk. Csak szivatja a népet. :(((

www.momogsm.hu

(#84) Digitalboy válasza rudi (#82) üzenetére


Digitalboy
senior tag

Különben te százalékot kapsz, hogy ennyire reklámozod?

www.momogsm.hu

(#85) Brekk válasza Digitalboy (#83) üzenetére


Brekk
addikt

En nem szivattam senkit. A kartyat maris elvittek 45ert, ugyhogy qkac-nak uzenem mar sajnos targytalan a dolog. Rudi pedig nem kap szazalekot, csak sajat velemenyet irta le. Digitalboy: neked meg gratu a 9700prodhoz!

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#86) salgado


salgado
tag

hi radeon guruk!
arrol lenne szó hogy van egy 9500nonpro 128mb 256bit-es powermagicom.nem tudjatok esetleg hogy ezt lehet e modositani es ha igen akkor hogyan ?kosszke.

(#87) rudi válasza salgado (#86) üzenetére


rudi
nagyúr

Jó esély van a moddra főleg ha RAMok L alakban vannak. Használj powerstripet vagy omega drivert. Kapcsiból nem írok linket de nézd meg valamelyik keresővel vagy itt a fórumon valamelyik topicban. Mégis tudok linket kapcsiból [L]http://www.omegacorner.com[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#88) rudi válasza Digitalboy (#84) üzenetére


rudi
nagyúr

Perszehogy százalékot kapok 100 százalékot! Most húztam ki a fejemet Brekk seggéből. Amúgy én is Brekk vagyok csak más nickkel, így nyomtam fel a kártya árát :) ha lett volna 60,000em VGAra akkor megvettem volna Brekk cuccát és spóroltam volna 15.000et. Ilyen OC kártya pont nekem való, és még az alaplapom is piros :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#89) pzkw


pzkw
csendes tag

Érdekel a cucc. 39.500.

madmonkey2003

(#90) Macccy


Macccy
senior tag

Figyu gecók! Talán idevág! Új jelenséget láttam egy ATi Radeon kártyán ami moddolható 128 megás király darab volt! A mod után minden komolyabb 3DMark tesztben ('01 és '03) a jobb alsó saroktól 2 centivel feljebb egy vízszintes sorban 10 fekete négyzet jelenik meg és a belsejükben randomra fehér pixelek villognak .......... ( Na aki ezt feldolgozza agyilag az kap egy nyalókát :(
Na ANSWER ME!

(#91) Ploszi


Ploszi
senior tag

bár a meszólítást nem venném magamra, azért szvsz. az egyik aktivált pipeline hibás, nem igazán rendkivüli amit találtál :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#92) Macccy válasza Ploszi (#91) üzenetére


Macccy
senior tag

Az enyém se csinálja, pedig moddolt..... ezt másnál láttam! Szóval akkor ez a pipeline hibája. Hmmm :((( ..... Azt hittem ennek rá kell csúsznia a fill-rate-re is! Vagy nem feltételenül? Kár érte! Tuningolni azért még lehet a kártyát ....... 3.3 ns -es Infineon RAM-okkal kábé meddig szakítható? :P

(#93) Ploszi


Ploszi
senior tag

a memok 310-ig fognak menni, a core meg a hűtés hatátáig

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#94) Macccy válasza Ploszi (#93) üzenetére


Macccy
senior tag

Hát lot of thanx .......... akkor az már egy 9500-tól is tisztességes speed lehet!! Majd mondom a srácnak! (leégetni csak nem lehet, ha fokozatosan helyeskedünk) ;];] Kösz még 1x!

(#95) Ploszi válasza Macccy (#94) üzenetére


Ploszi
senior tag

eredményes tuningot :) az időjárás egyre kedvezőbb :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#96) Macccy válasza Ploszi (#95) üzenetére


Macccy
senior tag

Jaja .......... hallom hátszelet kapunk! (ÁÁrgh - kapok) :D :D

(#97) zetecR válasza Ploszi (#93) üzenetére


zetecR
addikt

Csak 310-ig?
Nekem a 3.6-os Hynixek 300-on mennek.

(#98) Yutani válasza Macccy (#90) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az én kártyám is csinál két programban hibát:

1. 3DMark2001SE single fillrate:
[L]http://www.tar.hu/yutani/Pictures/3DMark2001SE%20bug.jpg[/L]

2. Counter-Strike OpenGL üzemmód
[L]http://www.tar.hu/yutani/Pictures/CS%20OGL%20bug.jpg[/L]

Sehol máshol játékok vagy tesztprogramok alatt nem láttam hibát, csakis itt, ennél a kettőnél. Illetve CS alatt ha D+D-ben indítom a játékot, akkor az első map betöltésnél még latszik a rács, de ha ESC és újra betöltöm a mapot, akkor már nem. Viszont OGL alatt végig ott van a képen látható halvány rácsozat.
3DMark alatt csakis a single fillrate tesztnél jön elő a pixelprobléma, viszont 3DMark03-ban már egyáltalán nem jön elő.
WIN98SE-t használok, állítólag XP alatt nincs semmi ilyen probléma a kártyával.

Egyébként mit lehetne most kérni ezért a kártyáért? (Zalman heatpipe hűtő van rajta...)

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9500->9700 bios modding (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.