Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  48 bit lba vs. windows 98 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) petyax


petyax
aktív tag

Van egy 160Gb-os vinyóm és azt szeretném, ha windows 98 alatt is jól működne (nem vesznének el az adatok róla :) ) Meg lehet oldani?
Ha igen, akkor mit kell felrakni hozzá?
THX

(#2) moonman válasza petyax (#1) üzenetére


moonman
titán

win98-al nem fogod tudni megformázni a teljes kapacitást. ha ntfs semmiképp nem jöhet szóba, akkor partition magic-et vagy hasonlót ajánlok.

(#3) petyax válasza moonman (#2) üzenetére


petyax
aktív tag

Meg van már formázva. Tökéletesen működik XP alatt, csak azt szeretném, ha windows 98 (másik partíción van) elindítása után nem szállnának el az adatok. Van erre valami megoldás?

(#4) ollie válasza petyax (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Max 32Gb-s partíciók lehetnek, mert a fat32 max annyit képes látni egyszerre. És persze nem lehet ntfs, csak fat32. Így szerintem nem lesz gond. Ja és ne legyen 4.2Gb-nél nagyobb file sehol (pl DVD iso), mert a fat32-ben az a max fileméret.

***

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Gugliba beírtam a következőket: 48bit LBA win98 ->
[L]http://www.48bitlba.com/win98.htm[/L] :Y

Aki hülye, haljon meg!

(#6) petyax válasza L3zl13 (#5) üzenetére


petyax
aktív tag

Ezt már én is néztem. :))
Innen letöltöttem egy EnableBigLba.exe nevű fájlt amivel elvileg lehet aktiválni. De nem vagyok benne biztos, hogy működne és félek, hogyha elindítom a vin98-at egyből elszállnak az adatok :(

(#7) L3zl13 válasza petyax (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én úgy nézem, az csak win2k/XP-hez való. Csak azt a bizonyos registry módosítást csinálja meg ami engedélyezi a 48 bites LBA-t, de az még kérdés, hogy a chipset drivered támogatja-e.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) petyax válasza petyax (#6) üzenetére


petyax
aktív tag

Nem használ valaki 160 gigás vagy nagyobb vinyót windows98 alatt? :)

(#9) moonman válasza ollie (#4) üzenetére


moonman
titán

fat32 képes kezelni 32 GB-nál nagyobb particiót is csak megparticionálni nem engedi. de ha már megvan, gond nélkül kezeli.

(#10) petyax


petyax
aktív tag

Tehát akkor most van egy 160-as vinyóm 3 partícióban: 55, 100, 5
Az 55gigáson van az xp, az 5 gigáson a win98.
Most xp alatt minden ok.
Mit kell ahhoz csinálnom, hogy win98 alatt se legyen semmi baj az állományokkal. Valahogy aktiválni kellene alatta a 48 bit lba -t.
Nem tudja valaki, hogy mit csináljak?

(#11) moonman válasza petyax (#10) üzenetére


moonman
titán

ez úgy tudom bios-függő. ha biosod rendesen lekezeli a 48bites blokkcímzést, akkor elvileg nem lehet gond. (mondom, kezelni kezeli, csak létrehozni nem enged 32GB-nál nagyobb particiót)

(#12) mr_ricsi válasza ollie (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Max 32Gb-s partíciók lehetnek, mert a fat32 max annyit képes látni egyszerre''
Nekem több 120 és 80G-ás FAT32-es particióm is van, és nem trükköztem semmit, a w98 fdiskjével és formatjával hoztam létre őket. Nem szállnak el, tele is írhatom őket, stb.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) petyax válasza moonman (#11) üzenetére


petyax
aktív tag

ASUS A7N8X-X (Nforce2) van. Ez kezeli. Akkor elvileg nem lehet probléma, ha win98-at indítok?

(#14) petyax válasza mr_ricsi (#12) üzenetére


petyax
aktív tag

Te is használsz 160Gb vagy e-fölötti vinyót?

(#15) moonman válasza petyax (#13) üzenetére


moonman
titán

_elvileg_ nem.

(#16) petyax válasza moonman (#15) üzenetére


petyax
aktív tag

Na most akkor valamit nem értek.
win98 elvileg kezeli a 160Gb-os vinyót gond nélkül, viszont a windowsXP csak service pack 1-el? Hogy is van ez? :)

(#17) mr_ricsi válasza moonman (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''csak megparticionálni nem engedi''
Megparticionálni is engedi, csak a méretét jelzi ki hibásan az fdisk. (+ a format)
Vagy %-ban kell megadni a felosztást, vagy telepíteni 98-ra a 263044HUN8.exe patchet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) moonman válasza petyax (#16) üzenetére


moonman
titán

[L]http://www.48bitlba.com/win98.htm[/L]

(#19) moonman


moonman
titán

[L]http://www.48bitlba.com/tools.htm[/L]

innen ez a ''48bitlba.com EnableBigLba tool'' érdekesnek tűnik :)

(#20) mr_ricsi válasza petyax (#14) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem, 120-as a legnagyobb.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) petyax válasza moonman (#19) üzenetére


petyax
aktív tag

Igen, ezt már én is néztem, de ez win98alatt nem működik :(

(#22) mr_ricsi válasza moonman (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ráadásul nem is 32G:

A jelenség:
Amikor az Fdisk.exe-vel partíciónálni szeretne egy 64 GB-nál (64 gigabytes, or 68,719,476,736 bytes) nagyobb merevlemezt, az Fdisk helytelen méretet jelenít meg.
Az Fdisk által megjelenített méret, a merevlemez teljes mérete, mínusz 64 GB. Például, ha a fizikai meghajtó 70.3 GB (75,484,122,112 bytes) méretű, akkor az Fdisk 6.3 GB-osként jeleníti meg (6,764,579,840 bytes).

Ok:
Az Fdisk még használ néhány belső 16-bites értéket egy merevlemez méretének kiszámításakor. Néhány változó ezek közül túlcsordul, amikor a merevlemez mérete egyenlő vagy nagyobb, mint 64 GB.

(Forrás: Microsoft)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) X-COM válasza mr_ricsi (#22) üzenetére


X-COM
nagyúr

szerintem moonman, az xp-re gondolt a max. 32G-s új FAT32 partíciónál

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#24) petyax válasza mr_ricsi (#20) üzenetére


petyax
aktív tag

Akkor 160Gb-os vincsit ne is bróbáljak meg win98 alatt használni? :)

(#25) moonman válasza petyax (#24) üzenetére


moonman
titán

igen, én arra gondoltam, hogy nem enged többre particionálni. dos-os fdisk pedig 137GB-nál nem fog többet látni a vinyóból. win98 szerintem nem fogja elrontani, max nem lát belőle többet. erről nem igazán találtam pl microsoft kb cikket. :F

(#26) mr_ricsi válasza petyax (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A FAT32-vel kezelhető legnagyobb lemezméret 2048GB. A 137GB-os korlát 98 alatt csak a M$ ''kedvessége''.
Ezt az is bizonyítja, hogy az Intel Application accelerator progi telepítése után működik a dolog. (természetesen csak Intel chipsetes alaplapokon, és ha a bios támogatja a 48bit LBA-t)
Az Intel Application accelerator lecseréli a Win saját ATA kontroller meghajtóját(ESDI_506.PDR) a sajátjára(IntelATA.mpd), és ettől máris megy a dolog.

A többi chipsetgyártó IDEvezérlői a standard wines ESDI-t használják (ha jól tudom), így aztán nem is működik.
Viszont azokkal a RAIDvezérlőkkel -amelyeknek 48bitLBA kompatibilis a drivere- 98 alatt is használni lehet a nagy driveokat. (Csak a scandisk és az fdisk helyett kell alternativ megoldást keresni, vagy 2 darabra vágni a meghajtót.)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  48 bit lba vs. windows 98 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.