Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark Vantage eredmények (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-20 15:22:51

LOGOUT.hu

Ez a 3DMark verzió legacy státuszban van, így a következő linken ingyenes kulcsot találsz hozzá:
Legacy 3DMark benchmarks


A 3DMark Vantage listára kerülés feltételei

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) pszichiater


pszichiater
senior tag

Beragadt valami? Ja, nem jól van.. működik ;]

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#6602) Razermazer


Razermazer
őstag

sziasztok

Egy q9550 és egy 5970 párosításának eredményét közlöm. Tudom nincsen se gpuz se cpuz mert 10.6 beta driverrel nem is megy kifagy tőle a rendszer minden más megy csak a gpuz nem :DDD . Csak próbaképp üzemeltem be, mivel játékokban kiváló ez a driver, megy vissza a 10.4-es esetleg a 10.5-s. A proci 3.8Ghz-en 1.2375 volton megy per pill 4Ghz-en még nem tudtam stabilizálni de nem kell sok hozzá. Szóval ha jól érzem ugye itt a procin kell dolgozni?, bár ugye sokat nem fogok már nyerni vele, talán az össz pontszámot feltudom tornászni 20000-re talán. Az 5970 -alapon volt szóval az eredmények[link] majd részletessel is jövök ez csak próba volt. Valószínű akkor ennyit tud egy quad kezdeni evvel a szörnnyel :DDD

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#6603) Alastair' válasza Razermazer (#6602) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Még 10.5-ös driver sincs fent, te honnan szedtél 10.6 betát? :F

Alister from Hell

(#6604) Dadpool válasza Alastair' (#6603) üzenetére


Dadpool
aktív tag

[link]
én ezt találtam csak . felraktam nálam megy igaz 10.4 et ír ki de nem tudom:)

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#6605) Alastair' válasza Dadpool (#6604) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha 10.4-et ír ki akkor nem rakta fel, nekem se ment fel a 10.5 beta. Csak összekavar mindent, javaslom takaríts le mindent, regeditből is töröld ki, és rakj egy tiszta 10.4-est, ezekkel a korai alfa akármikkel nem érdemes kínlódni, sok gondot csinálhatnak.

Alister from Hell

(#6606) Dadpool válasza Alastair' (#6605) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Ámen! ugylegyen megfogadom a tanácsodat :) thx
amugy mivel szedjem le ezt a catalystot elég ha elinditom a 10.4 et és eltávoltást csinálok?
vagy van 1 specc muvelet mert ugy csináltam ezt is a 10.6 es érdekes modon minden beállitás megmaradt:):)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#6607) Alastair' válasza Dadpool (#6606) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én a telepítőt elindítom, ott az eltávolítást választom, ennyi. A végén mielőtt újraindulna, még a regeditből kitörlöm az Atis bejegyzéseket, meg egy CCleanert is ráengedek :D .
Restart, a win7 felrakja a wddm drivert, majd telepítem a 10.3-ast. (10.4-el gondjaim voltak a régebbi játékoknál)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6608) Razermazer válasza Dadpool (#6606) üzenetére


Razermazer
őstag

Én úgy szoktam hogy whgl driver estében csak a catalyst telepítővel távolítom el, és újraindítás, és új whgl driver telepítés semmi trükk nem kell. Ezekkel a betakkal már más a helyzet uninstall szintén catalyst telepítóből, újraindítás asztal szépen betölt ugye 800x600 fogad bennünket, megint egy újraindítás de boot menü safe mód asztal megint betölt driver sweeper indít, ati display driver kiválaszt, és a cleanre nyomni ő is kér egy újraindítást hát adjuk meg neki. Evvel minden ati regiszter bejegyzést eltávolítottunk, semmi nem marad a beta driverből ami bepiszkolhatna. Biztonság kedvéért egy regcure-t még lefuttathatunk a tört reg kulcsok tisztításához, így már tényleg nem marad semmi. Utána jöhet a hivatalos driver telepítése és kész is vagyunk. Hopp megelőztek nekem is visszamegy a 10.4 :R

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#6609) Dadpool


Dadpool
aktív tag

thx :R : :C

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#6610) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Valamit javítottam a korábbi eredményemen: 10394

Alister from Hell

(#6611) kertsa


kertsa
senior tag

Szia!

Kérném javítani korábbi eredményem erre :)

Proci: E6500@3960Mhz
Mem: OCZ 2x1Gb 1080Mhz
Vga: XFX 260Gtx XXX 702/1188/1512

(#6612) subaruwrc válasza Alastair' (#6610) üzenetére


subaruwrc
félisten

cpu 3g?

(#6613) Alastair' válasza subaruwrc (#6612) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen. VGA nem egy tuningbajnok, 810-en már nem ment végig, 800-on meg se próbáltam. Játékra elég bőven.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6614) pszichiater


pszichiater
senior tag

Ezt láttátok már?

[link]

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#6615) #35434496 válasza pszichiater (#6614) üzenetére


#35434496
törölt tag

Atya úristen :DDD Ehez ipari áramra lenne szükség, hogy beinduljon :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#6616) Speed® válasza #35434496 (#6615) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1.5kW nem annyira durva..az ipari csavarkompresszorunk 5.5kWos :DDD
Mondjuk csak napi 4 óra játékkal számolva ez is csinál ~10ks számlát.

(#6617) Razermazer


Razermazer
őstag

No egy normális eredmény egy 10.4-es catalystal[link]még nem emeltem az órajelet majd pünkösd idején. Már úgy értve hogy a procinak is meg a vga-nak is kell még, mert ez igy sehová se sorolható be ha jól emlékszem a szabályokra :U

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#6618) joshua7 válasza Razermazer (#6617) üzenetére


joshua7
veterán

Miért ne lenne besorolható? Tuningba fölraktam, aztán ha lesz újabb eredmény, majd frissítem. ;)

Semper Fi

(#6619) gombcomp válasza pszichiater (#6614) üzenetére


gombcomp
senior tag

Durva! Te is erre készülsz!? :Y
Akármilyen lappal nem megy a quad-SLI, kell hozzá a 2db NF2xxx chip
a PCIe sávszél miatt.Vagy a R3E hez ilyen kellene. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#6620) pszichiater válasza gombcomp (#6619) üzenetére


pszichiater
senior tag

Tehát nyilván megnéztétek azt az ominózus gtx480 4-way sli tesztet. Erre írtam már a gtx 470/480 topicba ezt.:
Hát nem tudom...nekem ez az egész teszt sántít egy kicsit. Kiváncsiságból megnéztem az én cuccomat ezekkel a beállításokkal. ( ok egy vga-val kevesebb van az enyimben ) Szóval a 32-es szórzóval olyan fostalicska eredmények jöttek, hogy az hihetetlen ( 4630Mhz-n ) négyezer ponttal kevesebb volt a cpu score nálam, mint náluk! A másik értetlenség az MSI afterburner-nél a gpu voltage poti ugye kb.2/3 körül áll 1138V-al. Nálam ugyanez csutkán 1125Volt. ( 1.6 beta verzió ) akkor most hogy van ez?
Megjegyzem 42 felett járok 3way sli-vel
Nem hiszem hogy belemegyek a 4 db kártyába. Két dolog is hiányzik: EVGA X58 4way sli lap, illetve tápot is kéne cserélni, szóval :N

Az a utólagos "szendvics" megoldás asuséknál...az valami szörnyű...nekem nem tetszik. Ki találhatott ki ilyen marhaságot?! Eleve 16x4 PCI-e-re kellett volna elkészíteni a Rampage III-at

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#6621) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Javítást kérnék erre:

(#6622) Alastair' válasza HaZsolt (#6621) üzenetére


Alastair'
nagyúr

5830? Egész jó.

Alister from Hell

(#6623) HaZsolt válasza Alastair' (#6622) üzenetére


HaZsolt
őstag

Jaja. Köszi, amugy eladó, szerencsés példány.

(#6624) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Alapórajeles I3 és 5670: 5820

Alister from Hell

(#6625) subaruwrc válasza Alastair' (#6624) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez az 5670 elég csibe :))

(#6626) HaZsolt válasza subaruwrc (#6625) üzenetére


HaZsolt
őstag

3 darab viszont már elég korrekt :)

(#6627) subaruwrc válasza HaZsolt (#6626) üzenetére


subaruwrc
félisten

jó 3db 4870 is korrekt.

(#6628) Alastair' válasza subaruwrc (#6627) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az 5670 az nagyon csibe, :DDD de az I3 szerintem nagyon jó. 4870 még ma is dögös kari, pláne mert Ati. :R
Haverom új gépe, ma telepítgettem, igen jó LG monitort vett hozzá, full HD-t tud, ahhoz képest a kis 5670 elég szépen helyt állt játékokban.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6629) Alastair' válasza Alastair' (#6628) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mutassa meg az az E8000 amelyik 3GHz-n ilyen teljesítményt nyújt ennyiért.

Alister from Hell

(#6630) HaZsolt válasza Alastair' (#6629) üzenetére


HaZsolt
őstag

Megérte Intel fronton.

(#6631) subaruwrc válasza Alastair' (#6628) üzenetére


subaruwrc
félisten

jaja gondolkozom i5-n csak sajnos már most halott a socket amibe illeszkedik :U nem éri meg bele költeni pedig 35 ért lehet 670es találni apróba :Y
ja igen 4870 nemrossz, de legalábbis ahogy látom az 5670-nél kb kétszer erősebb

(#6632) Alastair' válasza subaruwrc (#6631) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hát én 4890-est ajánlottam a havernak, de állítólag a boltos nem tudta beszerezni. Egyenlőre el lehet játszogatni az 5670-el, 3870-estől valamivel gyorsabb.

Alister from Hell

(#6633) subaruwrc válasza Alastair' (#6632) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja nekemis egy olyan kellene ( 4890)

(#6634) J4N!


J4N!
tag

core voltage 1100mV
480

(#6635) joshua7


joshua7
veterán

Semper Fi

(#6636) pszichiater válasza J4N! (#6634) üzenetére


pszichiater
senior tag

Szép az a gpu clock! És mindez 1100V-al :F

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#6637) subaruwrc válasza pszichiater (#6636) üzenetére


subaruwrc
félisten

a hideggel jobban skálázódik a kari, külföldi nitros teszteknél 1.138v elég 1000 1050mhz-ig :))

(#6638) J4N! válasza pszichiater (#6636) üzenetére


J4N!
tag

jaja összesen annyit adtam neki.

(#6639) HaZsolt


HaZsolt
őstag

16 ezer Vantage pont fölé lőttem az 5830-at Hwbot-on

A cél 18 ezer pont

(#6640) Def26 válasza joshua7 (#6635) üzenetére


Def26
félisten

A tesó hozzám jött. :))

Ahogy látom alapon használod Te is a masinát.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6641) joshua7 válasza Def26 (#6640) üzenetére


joshua7
veterán

Jaja. :)
Igen, már régóta nem tuningolok, csak ha 3dmark-kal 'játszom'.
Ahogy látom, csak a cpuscore miatt lett ennyi az összpontszám, a gpuscore szinte azonos. Milyen proci?
Egyébként így egymásutánban a kettőt...háát, Vantage-ben az ATI jóval erősebb, mondjuk ezt tudni lehetett. Este kipróbálom a Metro2033-at: 1280, DX11, very high, AAA teljesen játszható volt a GTX470-nel, igaz, a felbontás ellenére simán láttam 30fps-eket. Kívácsi vagyok, ez mit tud majd. Mást nem próbáltam, így másban mondjuk nem tudom összehasonlítani. De nagyon jó kis karinak tűnik, bár nekem a GTX470 is tetszett.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#6642) Def26 válasza joshua7 (#6641) üzenetére


Def26
félisten

core i5 750 alapon. Most olvasom csak, hogy miket kellett volna a képre raknom (gpuz meg társai), mindegy ez a kép akkor nem hivatalos, úgy is off -ban van.

Én a kíváncsiság miatt cseréltem le a kártyát, de valszeg visszamegyek nv -re. Bad Company alatt néztem és az egyből feltűnt, (azonos beállításokon a GTX470 -el) hogy magasabb fps -ekete kapok, viszont ezt nem tudja fixen tartani és nagyobb robbanásokkor leesik 25-30 fps -re a játék. Ez meg ugye egy multi játéknál nem annyira szerencsés. GTX470 -nél nem volt ilyen gond, az "csak" 50 körüli fps -t nyomott de azt tartani is tudta. A hangja az tényleg halkabb de szvsz a 470 -é sem volt zavaróbb. Hát ez van. :))

Bocs az off -ért.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6643) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Itt egy alapórajeles: 9557
I3 annyit kapott mint a Q6600 :D :O

Alister from Hell

(#6644) Alastair' válasza Alastair' (#6643) üzenetére


Alastair'
nagyúr

De ahogy a az I7-es eredményeket nézem 4870-el, a Q6600 alapórajelen is kihajtja, nem is kell húzgálni. Joshua a 920-al nem kapott többet, bár a GS ugye gyárilag enyhén túlhajtott.

Alister from Hell

(#6645) joshua7 válasza Alastair' (#6644) üzenetére


joshua7
veterán

Be is b*szna, ha magasabb gpuscore-t kaptam volna 750/3600-on, mint Te 775/4000 mellett. :) Gpuscore szempontjából ilyen karinál eléggé lényegtelen, milyen a proci. Vga órajel számít csak.

Def26: én is csak próba miatt vettem, nálam is föl fog tűnni az aprók közt kb. egy héten belül.

Semper Fi

(#6646) Cadal


Cadal
őstag

Az nvidia az új 257.15 driverével máshogy teszi állíthatóvá a PhysX-et. Alább látható, hogy ha a CPU van kiválasztva mint PhysX processor akkor van "kikapcsolva" a PhysX.

PhysX kikapcsolva:

(#6647) pszichiater


pszichiater
senior tag

Ezt az eredményt most már szívesen publikálom. :K Azért sikerült ezzel is kb.két hetet eltölteni. De végül is, egész jó lett..... ;]

GTX480 3-WAY SLI TUNING

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#6648) subaruwrc válasza pszichiater (#6647) üzenetére


subaruwrc
félisten

nemsemmi, extrém hűtés nélkül 44k lol. durva.

(#6649) Lauda válasza pszichiater (#6647) üzenetére


Lauda
félisten

Megerte! Grat! :C :R

(#6650) pszichiater válasza Lauda (#6649) üzenetére


pszichiater
senior tag

Lauda: Köszi! :R

Subaru! Neked is! :R

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark Vantage eredmények (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.