Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3870 / 4870 BIOS ROM méretek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Axo


Axo
csendes tag

Sziasztok!
Nagy nagy segítségre lenne szükségem az ATI Radeon HD 3870, illetve 4870 kártyákkal rendelkező felhasználóktól.

A helyzet az, hogy elsősorban a 3870-es kártyák Magyarországon kapható típusain található ROM chip méretére van szükségem, mivel egy ilyen kártyát szeretnék egy Mac Pro-ba flashelni. A gond az, hogy CSAK a 128 KB méretű ROM-mal rendelkező kártya jöhet szóba (a ROM-ban el kell férnie a BIOS-nak és az EFI-nek is, sajnos) :(

Igazából nem kérek sokat, az egész 3 perc, nekem viszont nagyon jó lenne ha ráakadnánk egy 128 KB-s ROM-ra valamelyik kártyán...

A legegyszerűbb az ATiWinFlash programot használni (http://www.techpowerup.com/downloads/1122/Winflash_2.0.1.2.html) ami az -i paranccsal megadja a flash size-t. Ha ez 0x20000, az lenne a nyerő.

Persze, ha valaki ismerős a flashelés, bios-ok, stb témában, más eszközzel is kideríthető a CHIP mérete, az egyetlen gond az, hogy nekem NEM!! a BIOS mérete kell ami a ROM-ban van, hanem az egész ROM mérete, még ha a BIOS csak a felét (általában 64KB) foglalja is el.

GPU-Z BIOS lementés és a méret csekkolása pl emiatt nem használható..

Szóval 3870 és 4870 (ez a két kártya érdekel csak!) tulajok, ha van két perc szabad időtök, óriási segítség lenne nekem ha találnánk egy megfelelő darabot. A gyártó, egyéb cuccok a kártyán mindegy, csak ez a két chipset legyen rajtuk.

Előre is hálás köszönet

(#2) Robesz84 válasza Axo (#1) üzenetére


Robesz84
csendes tag

Hali!

Ha hazaértem segitek neked, bár bevallom fingom nincs miről beszélsz, ennyire nem értek hozzá:) Majd követem a linkedet.

Üdv

-|- ASUS P5K | Q6600 | 4GB DDR2 | MSI Radeon 4870 OC -|-

(#3) adam770


adam770
csendes tag

Sziasztok !
Keresek olyan hozzáértő szakembert
aki meg tudja javítani a HIBÁSAN frissített bios miatt nem induló sapphire 4870es vga kártyámat.Nem tanácsot kérek hogyan csináljam, mert se angoltudásom, se türelmem hozzá, hanem árajánlatokat várok ki mennyiért vállalja.Lehetőleg mielőbb kéne, mert addig nem tudok jáccani a régi vga-val.
750/900 ról 800/1100 ra módosítottam az órajelet, és utána még sokáig működött 830/1125-ön aztán 1szer csak nem bootolt be.
Az is írjon, aki tud szervízt/szakembert/ennél megfelelőbb másik fórumot, ahol segíthetnek nekem.

(#4) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Írj a videokártya topicjába.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3870 / 4870 BIOS ROM méretek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.