Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  34 videókártya tesztje (magyar) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Legolas


Legolas
senior tag

Egy hasznos link. Gondolom sokakat érdekel. 8 gyártó 34 kártyája, játékokban meg 3dmark03-ban.
[L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=88&page=1[/L]

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#2) Legolas


Legolas
senior tag

UP

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#3) Vitus válasza Legolas (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Kicsit vicces. Mert az atik 1024*768-ig megelözték az nvidiakat de mennyivel mindenhol 2-3 de mindenhol 10 alatti fps-el de 1280*1024 felett az nvidia kártyái 20-30fps-ekkel verték az atikat még minőségi beállításokkal ezért ez egy úgymond nevetséges teszt :) Még az eredmények amiket kihoztak egy ati 9800Proból az is nevetsége 5400 pont :) :) :) hehe :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) Apika válasza Legolas (#1) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Köszi! Ez jól jött! :P

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Már néztem ezt a tesztet, és írtam is a szerzőnek, mert a R9500-tel nincs rendben a dolog. A speckóknál 8 pipeline-t említ, ami eleve csak 4 lehet, mert szó sincs hackről, és csak DX8.1-es kártyaként tütnteti fel, a 3DMark03 teszt nincs is vele.

Egyébként biztos nagy munka lehetett ennyi kártyát letesztelni, és jó a cikk is.

#tarcsad

(#6) DaSilva


DaSilva
senior tag

A Ti4200-est milyen megfontolásból hagyták ki?

huss, fohászom száll feléd

(#7) e-biza válasza Vitus (#3) üzenetére


e-biza
őstag

érdekelne,hogy ezért miért nevetséges a teszt?azért mert nem az ati lett az elsö?azt feltételezed,hogy a hardwareoc -t az nvidia sponzorálta vagy az nvidia felé hajlanak?igen érdekes.a többi tesztoldalban megbizol? vagy csak azokban ahol az ati nyer? szerintem ahány gép annyi eredmény!

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#8) Vitus válasza e-biza (#7) üzenetére


Vitus
őstag

Nem pontosan azért mert az ati lett az első! Azt hozták ki a felső kategóriába a legjobbnak ami nem igaz! Én nvidia párti vagyok nekemis egy ASUS v9900 Fx5800-asom van. Az nem tetszett benne hogy szűrés nékül az nvidia mindenhol lenyomta az atit. A szűrésekkel 1-2-3 fps-el lenyomta az ati az nvidiat 1024-ig annál magasabban meg az nvidia rávert 20-30fps-t az atikra. És mégis az atit mondják a gyorsabbnak. Olvasd végig figyelmesen.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#9) e-biza válasza Vitus (#8) üzenetére


e-biza
őstag

a hozzáirást mindig elrontják mindenhol.vegyük egy nagyon régi chip magazint.mindenhol az athlon verte az akkor pentiumokat, erre a végén azt irták,hogy a pentiumok a jobbak. ez már csak ilyen. szerintem ha vki az oldalt megnézi,akkor nem a köritést olvasgatja,hanem a számokat nézi:) legalábbis remélem.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#10) e-biza


e-biza
őstag

szerintem a 3dmark03 alapján rangsorolták, ami egyáltalán nem egy hiteles teszt.nem tudjuk,hogy az nvidia csak azért bukott le,mert kiszállt a beta programbol vagy sem.végüis 8 oldalon keresztül azt mutogatjákh,hogy 1600x1200 4x fsaa 4xaniso ban jobb az nvidia. :) érdekes tényleg a vége.én el sem jutottam odaáig ;]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#11) Vitus válasza e-biza (#9) üzenetére


Vitus
őstag

Szerintem az egyszerű felhasználó akinek éppen otthon akad a kedvenc játéka amit a szomszéd telepített fel neki és ellátogat az oldalra az a végszóba leírt alapján fog dönteni mert fogalmi sincs mi az az fps és az anizótróp szűrés. És beviszi a gépét a ''szaküzletbe'' ahol megmondja, hogy egy powercolor ati 9000Pro-t szeretnék meg fél kiló tavaszi felvágottat. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) roadside válasza Vitus (#8) üzenetére


roadside
csendes tag

H!

MSI 5900 Ultra-m van. Aki követi az eseményeket az tudja, hogy az új Detonator 45.23-as meghajtók ugrásszerűen emelték nagy felbontásban az eredményt (írtunk róla egy rövid tesztet). A régi 44.03-as meghajtókkal az általad említett 20-30 fps tovatűnik. Tehát az NVIDIA már megint optimalizált. Egyébként a teszt még nincs kész, érdekes dolgokat láthattok 2-3 napon belül újra, ahol megmutatom, hogy mit jelent az NVIDIA-nál és az ATI-nál a legjobb teljesítmény beállítás. Furcsa dolgok ezek.

Roadside

-= Nem a szegénység a legnagyobb gond a világon =-

(#13) roadside válasza Vitus (#11) üzenetére


roadside
csendes tag


Olvasd el mégegyszer:

''Minden videokártyának megvan a maga helye és a tesztek alapján látszik, hogy az NVIDIA és az ATI hasonló kategóriás termékei között egyáltalán nincs sok különbség, minden ATI-nak megvan a maga NVIDIA-s párja, így a döntést kár lenne csupán a tesztekben látott számok alapján meghozni.''

R

-= Nem a szegénység a legnagyobb gond a világon =-

(#14) Vitus válasza roadside (#12) üzenetére


Vitus
őstag

Figyelj! Te tényleg elolvastad amit irtam? Ha igen akkor miért írod az ellenkezőjét annak amit én? Énis azt irtam, hogy a nagyfelbontásban az nvidia jobb. És az úg driverek már a szűréseket optimalizálják főleg és mind minőségben mind teljesítményben már nagyon jók az új driverek.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#15) Legolas


Legolas
senior tag

Szerintem viszonylag reális a teszt. Abban, hogy melyik a kategória legjobb kártyája, ha jobban megfigyeled az árat is nézték, gondolom ezért lett a 9800pro (club 3d asszem). Az 5400 azért 5400, mert ha jobban megnézed nem egy 3,2 ghz-es p4 a tesztgép, hanem egy 2500+ barton. Szóval szvsz minden ok a 9500-on kívül.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#16) roadside válasza Vitus (#14) üzenetére


roadside
csendes tag


Olvastam amit írtál. De írtam azt is, hogy az NVIDIA és az ATI kicsit másképp értelmezi a minőséget, márpedig a teszt a legrosszabb minőségi beállításokkal futott. Az sem igaz, hogy az NVIDIA elverte az ATI-t, a Te kedvedért talán berakom majd az összegzőtáblát, remélem elbírja az oldal motorja.

R

-= Nem a szegénység a legnagyobb gond a világon =-

(#17) Versus válasza roadside (#16) üzenetére


Versus
senior tag

Jó a teszt ,munka is van benne rendesen ,érdekes lett volna egy olyan táblázat (mert célzást tettél rá) hogy melyik kártya mekkora húzást bírt ki nálad !
Ja meg érdekes lett volna az Asus kártyát Asus driverrel is megnézni de ha nem történt meg attól még le a kalappal ! :)
Bocs hogy egyéni és fura kívánságokkal zaklatlak ! :)

Premium Vintage

(#18) Vitus válasza roadside (#16) üzenetére


Vitus
őstag

Köszönöm de miattam nem kell! A legrosszabb? Áruld már el, hogy egy 2500+-ös bartonnal és egy fx5900ultra vagy ati 9800pro-val a legrosszabb minőségben (leggyorsabb beállításokkal) hogyan sikerült 54XX pontot elérnetek a 3dmark 2003-ban én a vacak fx5800 nem ultrámmal is fölémegyek egy 2.4c p4-el

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#19) Vitus válasza roadside (#16) üzenetére


Vitus
őstag

Ja és egyébbként nekem is tetszik a teszt! Még mielött azt mondanád, hogy furom a munkádat csak nekem ezek nem világosak, hogy miért így és miért ennyi.

Más:

Ja kipróbáltam az asus driverel is az fx-et és kicsit lassabb volt de jelentéktelennel. Szerintem a legújabb ref. driver jobb mondjuk te még nem azzal probáltad mert most ebben a legújabban tényleg elég nagy javulást ért el az nvidia. Azért köszi a tippet. Majd talán ha az asus is elér ehez a verziós driverhez.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#20) Vitus válasza Vitus (#19) üzenetére


Vitus
őstag

Ja a más Versusnak szól :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#21) tildy


tildy
nagyúr

Gigabyte maya radeon 9000 pro-t egyáltalán lehet még venni?Ára?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) rudi válasza Legolas (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Már azt hittem hogy a PHs NAGYTESZT :DD

A PowerColor 9100 nem is félmagas kártya! Nekem van egy, feket és 3,5ös RAMokkal, tényleg jó de nem félmagas.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) rudi válasza rudi (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Középkategóriában 1024×768/4×AA,4×AF ben MINDENHOL jobb a Radeon!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) Yutani válasza roadside (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Üdv Roadside!

Remélem olvastad a mailemet az R9500-zal kapcsolatban. Mi a véleményed a dologgal kapcsolatban?

#tarcsad

(#25) Atlantis


Atlantis
veterán

Jó a teszt, bár az Abit, Chaintech, Inno kártyáit nagyon hiányolom.Tudom, majd a következő körben.
Jó lett volna, ha ASUS-ból a V9560Ultrá-t tesztelik le.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#26) Bálintosz válasza Legolas (#1) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Elég jó teszt, de nem a legjobb... Csak annyiból jó hogy sok kártya van tesztelve.
Ja és a 34 gyártó közül tényleg kifelejtették a Radeon 9500-at, vagy csak én vagyok béna??:F

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#27) zsoltee10 válasza rudi (#23) üzenetére


zsoltee10
addikt

Úgy van! :C Az Nv kártyái a szűrők bekapcsolása után lassabbak mint a radeonok.
Egyébként a cikk tetszik, nem kevés munka lehetett vele. Grat..

(#28) GigabyteFan válasza tildy (#21) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

lehet a*i*n computers ben ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#29) Yutani válasza Bálintosz (#26) üzenetére


Yutani
nagyúr

Te esetleg el is olvasod a hozzászólásokat vagy csak a topicindító hozzászólásra írsz valamit?

#tarcsad

(#30) Dirtyz válasza Bálintosz (#26) üzenetére


Dirtyz
őstag

Csak Te vagy a béna;]

Sapphire 9500

Védd a fákat, egyél hódot!

(#31) Legolas


Legolas
senior tag

Mekkora viták kerekedtek. Pedig én csak érdekességnek szántam, meg gondoltam, hogy érdemes megnézni, mert ritka az ilyen volumenü magyar nyelvű videókártya teszt. De mindegy. Ez lett belőle. :)
Azért remélem vannak olyanok, akiknek tetszett!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#32) Sopi


Sopi
senior tag

Tényleg király a teszt, csak a GeForce4 Ti4200-t ás társait hiányolom egy kicsit

(#33) Sopi


Sopi
senior tag

Tényleg király a teszt, csak a GeForce4 Ti4200-t ás társait hiányolom egy kicsit

(#34) hezso válasza Sopi (#33) üzenetére


hezso
aktív tag

OFF


Végre megvagy procika... Légyszi írj valamit ha még itt vagy

ON

(#35) Sopi válasza hezso (#34) üzenetére


Sopi
senior tag

OFF

Helló Hezsó!!! Naná, hogy itt vagyok!

/OFF

(#36) Sopi válasza hezso (#34) üzenetére


Sopi
senior tag

OFF

:)) :DD

(#37) hezso válasza Sopi (#36) üzenetére


hezso
aktív tag

Mail ment. Mára búcsúzom...

(#38) Sopi válasza hezso (#37) üzenetére


Sopi
senior tag

OK. Helló!

(#39) Bálintosz válasza Yutani (#29) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Elszoktam olvasni, de tegnap valahogy nem sikerült;]

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#40) Bálintosz válasza Dirtyz (#30) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Úgylátszik...;]

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  34 videókártya tesztje (magyar) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.