Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  2*(monitor,eger,bill) és 1 pc (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) GBX


GBX
aktív tag

Adott a következő szitu:
Van egy orvosi rendelő és van ott egy pc ami össze vagyon kötve egy diagnosztikai készülékkel és a pc-n az adott készülék programja fut (a program hálózatot nem támogatja, hálózatban nem futtatható).
Az igény a következő:
Az orvos 2 szobában dolgozik és mindkét szobában szeretné a progrmot használni
tehát monitor+eger+bill az egyik szobában, mintor+eger+bill + PC+diagnosztikai készülék a másik szobában.
megoldás lenne ha lenne egy kapcsoló doboz amit kapcsolgatva hol az egyik hol a másik szobában tudná használni a monitor+eger+bill -t.
Csakhogy ilyen kapcsolódobozt nem találtam, csak olyat ami 1 monitor+eger+bill és több gépet vezérel, de most forditva kéne:
2 db monitor+eger+bill vezérelne (akár felváltva) 1 db pc-t.

Pls hlp.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#2) rATdrAgOn válasza GBX (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Van elegansabb megoldas is, ami szimultan mukodest is lehetove tud tenni.
(Marmint mindket helyen ugyanazt lehet latni). :)
A megoldas neve: ATEN KVM Extender.
Letezik belole egy portos (ez kell neked), illetve atkapcsolhato tobb portos is... ara az eleg huzos, de tenyleg profi.
Itt a gyarto honlapja, keresgeljel:
[L]http://www.aten.com[/L]

Szoval, ez egy konzol hosszabbito, ket dobozbol all, amit sima UTP kabel kot ossze, mind a bazisdobozra lehet dugni monitort+billt+egeret, mind a ''tavoli'' dobozra is. Aztan egy gombbal lehet a bazis dobozon kapcsolni, hogy a helyi, vagy a tavoli, vagy mindket konzol legyen aktiv.


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#3) GBX válasza rATdrAgOn (#2) üzenetére


GBX
aktív tag

Köszi, megnézem...

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#4) GBX


GBX
aktív tag

Nos ez egy kicsit durva, de viszont jo.
progléma az usb.s monitor és hogy maon. hol lehet ilyet kapni?

nos egy pár gondolat: monitor-t csak szét kell osztani egy erősitővel amit lehet venni.

A gondot inkább a bill és egér jelenti, ezeket nem lehetne egyszerűen párhuzamosan kötni, vagy házilag barkácsolni egy vmilyen kapcsoló dobozt?
Kapcsolgatás után is él-e a bill és egér ???

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#5) GBX


GBX
aktív tag

valaki?

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#6) rATdrAgOn válasza GBX (#4) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Milyen USB-s monitor?
Nem ertem a kerdest :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#7) L3zl13 válasza GBX (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem teljesen a kérdésedre válaszolok, de azért...

Attól, hogy a szoftver nem támogatja a hálózatot, még elérheted, vezérelheted a gépet másik gépről, hálón keresztül. Csak egy Remote Admin progi kéne hozzá.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) GBX válasza L3zl13 (#7) üzenetére


GBX
aktív tag

Igen igen, csakhogy az arra pc-re kapcsolt eszköz csak annak a sorosportjával vezérelhető, és ha azt teszem hogy az A Pc-n lávő progot elinditom B Pc-n attól án nem tudom a progon keresztül vezérelni A pc sorosportját mert hiszen az a helyi azaz a B pc sorosportját kezelné.
remélem érted mit akarok mondani.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#9) GBX válasza rATdrAgOn (#6) üzenetére


GBX
aktív tag

Nos a leirásban az állt hogy a remote consolon a kimenetek: usb bill, vmi egér és
usb monitor...

de ilyen nincs a dokinal.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#10) L3zl13 válasza GBX (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem nem nem.

A remote admin progi csak az A pc képét küldi át a B pc-re. Illetve a B pc-re kötött egér és billa jelét küldi át az A pc-re. Maga a progi az A pc-n fut, és annak a soros portját vezérli.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) GBX válasza L3zl13 (#10) üzenetére


GBX
aktív tag

Tehát akkor kéne a +1 (mionitor +bill+egér) mellé + 1 pc.
Ezt szerettem volna elkerülni.
De azért érdekel a dolog , milyen remote admint ismersz, mert én sajna 1-tse.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#12) L3zl13 válasza GBX (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Pl a remote admint. :DDD
www.radmin.com

Vagy VNC (ez ingyenes).

Egyéb lehetőségek még:

Két TV-Outos VGA kártya a gépbe. Clone funkció, és pár méteres VGA hosszabító kábel. (10 méteres max.)

Meg +1 USB-s billa és egér a gépbe. (Ezt is el tudod vinni pár méternyire szvsz. Max be kell iktatni egy aktív hubot.

Így nem kell még egy PC.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#13) GBX válasza L3zl13 (#12) üzenetére


GBX
aktív tag

nos igen, nem emlitettem meg de az a pc az egy laptop, és csak 1 vga kimenet van rajta. a pasi a laptopot nagyobb moncsira kellett hogy kösse mert a laptopon alig láthatóak adolgok (túl kicsi, túlzsúfolt ablakok stb...)
viszont az usb-s egér+bill az jó 5let. Az usb jel az ? méterig halad biztonságosan?
(+ info a laptopon win98 fut (jaj mamám) )

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#14) GBX


GBX
aktív tag

Továbbra is várom mindenkitől az 5leteket és tippeket. thx

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#15) L3zl13 válasza GBX (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az egér és a billa jele nem igényel nagy sávszélességet, szóval szerintem lazán bírja 4-5 méterig (ekkora hosszabítókat még árulnak) aktív eszköz beállítása nélkül. Lehet, hogy billa és egér esetén még nagyobb táv is működne, de ha nem, akkor max beiktatsz egy USB hubot és plusz 4 méter.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) rATdrAgOn válasza GBX (#9) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmmm... amit mi hasznalunk az egy ATEN KVM Extender, pontos tipusa: CE220
A tavoli doboz tipusjele CE220R, nincsen rajta semmi, csak egy VGA csati, egy PS2-es bill meg egy PS2-es eger csati... az ellenoldali doboz (tehat amit a gep seggere kell dugni) azon is van egy bemenet (VGA, PS2bill, PS2eger), egy kimenet, (ugyanaz mint a tavolin), meg egy gomb, amivel tudod allitani hogy hogyan mukodjon. :) Ennek a tipusjele CE220L.
Arat nem tudom. :)

Na, itt a link errol a cuclirol:
[L]http://www.aten.com/02-p-item.php?id=495[/L]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#17) L3zl13 válasza rATdrAgOn (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De úgy nézem, ez
1. ''csak'' ps2 hosszabbító. (Notinál szvsz kilőve.)
2. nem odja meg, hogy 2 monitor, 2 billa, 2 egér.


Talán inkább ez szerintem:
[L]http://www.aten.com/02-p-item.php?id=144[/L]

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#18) rATdrAgOn válasza L3zl13 (#17) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ez?!
Nem oldja meg?!
Szerinted akkor miert van a remote dobozon meg egy keszlet PS2+VGA csatlakozohely? :)
Ez pontosan az, amire a kolleganak szuksege van. :)
Es van ebbol olyan is, ami el tud vinni 8 vasat + ez a kis extender es a bal oldali kontrollal tudok valtogatni/menubol kivalasztani adott gep konzoljat (raadasul kaszkadolhato is :DDD). :)
Es ha a lokal dobozra rakotom a moncsit, akkor ott van a konzol, ha a lokalon is van egy par moncsi akkor az is mukodik.... :)

Raadasul csak annyival tobb egy ps2 hosszabitonal, hogy pl. ha ra van dugva egy vasra a lokal doboz, de a remote be sincs kapcsolva, akkor is oda hazudja neki a monitort+billencset+egeret, tehat pl. kindoz szervereknel ez nagyon nagy segitseg (probald ki, w2k-rol, vagy akarmilyen NT vonali kindozrol huzd ki a ps2 egeret, majd dugd vissza - utana mar nem fog mukodni a kovetkezo restartig :DDD)
Szoval, ez nem ''csak'' egy ps2 hosszabito. :)

(Raadasul ebbol van olyan is, ami USB-t es hangot is atvisz, akar 100 meterre :DDD)


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#19) L3zl13 válasza rATdrAgOn (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Aham, félreértelmeztem a táblázatot. :B

''(probald ki, w2k-rol, vagy akarmilyen NT vonali kindozrol huzd ki a ps2 egeret, majd dugd vissza - utana mar nem fog mukodni a kovetkezo restartig)''

Menet közben gondolod? Mert akkor szerintem lazán kihúzható. Rendszeresen alkalmazom is.
De ha induláskor nincs rádugva akkor tényleg nem fog működni restartig.

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  2*(monitor,eger,bill) és 1 pc (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.