Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Szal a következő történt Voltnékem 2 db vinyóm:
1 Maxtor 80 GB (6L040J2) kb 3 hónapos, és Maxtor 40 GB (6Y080L0)... Történt 1 ''szép'' napon, hogy miközben éppen USBs mobilackben használtam a 40es Maxtort, elkezdettt 1ik pillanatról a másikra iszonyatosan berregni... Ugyebár számitottam rá, mivel maxtor,meg a 40est már majdnem 1 éve használtam, kb 3 hónapja rackben,de:
a 80as is elkezdett kattogni (Tudjátok 1 kattanás, szünet, 1 kattanás, sszem ahogy a fej koppan, nemtom pontosan) Szal és kezd kihalni ez is.Ami azért fura, mert a 80ast soha nem hurciztam sehova,nem mozgattam. A kérdésem a következő(k) lenne:
1. Van rá esély,hogy megmaradjon a 80asom? (pl ráeresztek 1 maxblastot?)
2. Előfordulhat,hogy a táp miatt történek ezek? (5V~5,1V, a 12V~12,5V)
3. Vegyem tudomásul,hogy meg fog puszztulni a 80as is hamarosan (40es még működik, csak ''néha'' rájön az 5perc, és akkor annyi...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2) Blackmate válasza CactuS (#1) üzenetére


Blackmate
senior tag

En erösen a 2.-es mellett szavaznek elsö körben. No meg azert is, mert optimista vagyok :D. Na szoval nekem is van 2db 80-as Maxtorom. Az egyik kb. 2,5 honapos, a masik 2,5 eves. Az utobbinak olyan mar a hangja, mint egy Boing 747-nek. Na az szokott olyat csinalni, hogy bootnal katt katt szünet, katt katt szünet, katt katt szünet, katt katt szünet, katt katt szünet .... es igy tovabb. Tapkabel megigazit, es mindegy megy tovabb.
Huzz le minden olyat, ami felesleges, es ugy nezd meg.
A 40-es berredö hangja viszont nem tul biztato. Mindkettöt nezd meg a PowerMax-szal, hogy mit mond ra.

[Szerkesztve]

(#3) CactuS válasza Blackmate (#2) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jah, igen,a Táp,ha jól emléxem az 300as Codegen.. Tudsz valami jó/olcsó tápmárkát mondani? JAh, amúgy a következő cuccok vannak venne:
CD-iró,DVD olvasó,2 vinyó,hangkártya(2ő, 1alaplapi,1 SBlive, de mind2őt használom) 1 hálókari, 1 Vidkari...1 12 cmes Paps venti (most nem aktiv) 1 8 cmes 220s paps venti 1 1 PIIes venti a vinyók környékén (most nem aktiv)

Szal lehet kicsit besokall a táp? Van esély rá,hogy ha tápot cserélek megmarad a vinyóm? A táptól lehet az is,hogy néha nem indul el a gép? (olyan mintha folyamatosan resetet nyomnék, nem pittyen,nem bootool,csak van)

Felém (Dunaújváros) ilyesmi tápokat lehet kapni (ami megfizethető):

AZONA ATX tápegység 400W 5 750 Ft
Mercury 400W P4 tápegység 5 000 Ft
Érdemes lenne lecserélni 1 ilyesmire?

[Szerkesztve]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4) n0tr3adY válasza CactuS (#3) üzenetére


n0tr3adY
tag

egyik táp jobb mint a másik..ha már vargánya, akkor maradnék a codegennél:((

amugy szerintem spórolj rendes tápra -> coolink, enermax már van olyan 10-11E körül. Nincs értelme más néven futó ugyanolyan szar tápra pénzt kiadni...

www.species.hu

(#5) wilddog válasza CactuS (#1) üzenetére


wilddog
tag

ŐŐŐŐŐ...., Én most nagyon berezeltem....... :(
Ugyanis nekem van egy Maxtor 40Gb-os vinyóm, a típust most így nem tudom megmondani, de szóval külsőleg az alapszín fekete. És még működik, kattogni sem szokott, nem tudom mitől lehet.
A Maxtor-ok ennyire rosszak lennének? Vagy mégsem?
Melyiket érdemesebb venni : Maxtor-t vagy Seagate-et?? Mert ez a hír megdöbbentett, mármint, hogy kattog a cucc, meghogy letörik a fej, hát az nem valami jó dolog. És mitől törik le a fej? Mitől kattoghat?
Ha én nem hurcibálom sehová, mert nem szoktam, akkor is előjöhet egyszer ez a hiba??? Mert akkor inkább Winchesterre gyűjtök.

(#6) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a Maxtorok elég érzékenyek a tápra, és a melegedésre.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) CactuS válasza L3zl13 (#6) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Elképzelhető,hogyhamondjuk lehúzok 1-2 dolgot, vagy majd tápot cserélek, akkor ''megjavul'' a vinyó?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#8) n0tr3adY válasza wilddog (#5) üzenetére


n0tr3adY
tag

Hát nopara... Kb. lassan 3 (!) éve használok egy 40es maxtort... ősöreg darab de még egy atomtámadást is kibír :DD

Bár mostanában nemvennék maxtort. Inkább HITACHI 120 SATA. Korrekt.

www.species.hu

(#9) n0tr3adY válasza CactuS (#7) üzenetére


n0tr3adY
tag

Próbáld meg, de nem valószinű.

www.species.hu

(#10) wilddog


wilddog
tag

Igen, azt megfigyeltem, hogy krv-ra melegszik, semmi baja(még) a Maxtoromnak, de nagyon melegszik. Lassan szalonnát fogok rajta sütni. :)
Bár állítólag, sok Ram-ot kell a gépbe rakni(512, 768, 1Gb) és akkor nem dolgozik majd annyit, nem lesz annyira terhelve.

(#11) CactuS válasza wilddog (#10) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ramom az van 768 MB... Remélem,hogy itart, mert holnap irok Linuxból, és kéne gyakorolnom.. Meg az a cca 70 GB adat sem mellékes, ami rajta van...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12) L3zl13 válasza CactuS (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Megjavulás nem valószinű, de kissebb a valószinűsége, hogy elromlik a még jó vinyó.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) n0tr3adY válasza L3zl13 (#12) üzenetére


n0tr3adY
tag

Tökm1 sztem. Ha tönkre akar menni akkor az tönkre is fog, függetlenül a táptól :(

www.species.hu

(#14) CactuS válasza n0tr3adY (#13) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Noh Skacok, történt pár érdekes dolog:

1. Lefuttattam a Maxtor diagnosztikai progiját 1 másik gépben (Régebbi gép PIII,de márkás cuccok vannak benne) a 40es vinyóval, és még csak nem is kattogott!Tegnap egész este másolgattunk rá,meg se nyekkent....

2. a 80as szintén igy járt a teszben (Gyorstest+normál+burning is ok)... Szal én ezt nem értem. +extraként, amikor kikapcsoltam a gépet,és kb 10 perc múlva be akartam kapcsolni, akkor nem tudottt bootolni, másik gépbe be, és:
C partició 0 bájt szabad hely 100% fájlrendszer RAW... Namost ilyenkor mi van?

Táp/alaplap? Vagy mi?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15) L3zl13 válasza CactuS (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A RAW fájlrendszer azt jelenti, hogy elszállt a partició. Ha van rajta valami fontos cucc, akkor adatmentő progival még van esélyed visszaállítani.
Ha másik gépben jó, akkor lehet gond táp, kábel vagy alaplap is.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) CactuS válasza L3zl13 (#15) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát elvileg 7végén kapok 1 másik tápot ideiglenesen.... Majd +látjuk... A kábel az nemrég lett cserélve (cca 3 hó, és nem lett mozgatva soha, nehogy eltörjön) Szal akkor : Táp vagy Vinyó, Vinyó vagy Táp :)

Fontosnak már mind1, az összes Linx gyakom+elméletem rajta volt, amiből ma reggel vizsgáztam... Meg már visszaraktam Ghosttal az eredeti rendszert...

Hogy lehet kiszűrni,hogy pl: az alaplap hibás e. Vagy alaplap nyúzó progi?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17) r0dg3cc válasza CactuS (#16) üzenetére


r0dg3cc
tag

nekem egy 3 eves maxtor van 40G-s es eddig mindent kibirt, pedig neha meg veletlenul a falhoz is vagtam (a taskammal egyutt) es semmi baja

kicsit hangosabb es melegebb mint ''ifjukoraban'' de meg megy..

viszont tegnap vettem egy 160-as seagatet es mar viszem is vissza ugynezki gyari hibas...


a samsungokrol meg sok jot hallottam bar nekem meg nem volt
:))

mennyire igaz a valosag?

(#18) r0dg3cc válasza CactuS (#16) üzenetére


r0dg3cc
tag

nekem egy 3 eves maxtor van 40G-s es eddig mindent kibirt, pedig neha meg veletlenul a falhoz is vagtam (a taskammal egyutt) es semmi baja

kicsit hangosabb es melegebb mint ''ifjukoraban'' de meg megy..

viszont tegnap vettem egy 160-as seagatet es mar viszem is vissza ugynezki gyari hibas...


a samsungokrol meg sok jot hallottam bar nekem meg nem volt
:))

mennyire igaz a valosag?

(#19) r0dg3cc válasza CactuS (#16) üzenetére


r0dg3cc
tag

nekem egy 3 eves maxtor van 40G-s es eddig mindent kibirt, pedig neha meg veletlenul a falhoz is vagtam (a taskammal egyutt) es semmi baja

kicsit hangosabb es melegebb mint ''ifjukoraban'' de meg megy..

viszont tegnap vettem egy 160-as seagatet es mar viszem is vissza ugynezki gyari hibas...


a samsungokrol meg sok jot hallottam bar nekem meg nem volt
:))

mennyire igaz a valosag?

(#20) r0dg3cc válasza CactuS (#16) üzenetére


r0dg3cc
tag

nekem egy 3 eves maxtor van 40G-s es eddig mindent kibirt, pedig neha meg veletlenul a falhoz is vagtam (a taskammal egyutt) es semmi baja

kicsit hangosabb es melegebb mint ''ifjukoraban'' de meg megy..

viszont tegnap vettem egy 160-as seagatet es mar viszem is vissza ugynezki gyari hibas...


a samsungokrol meg sok jot hallottam bar nekem meg nem volt
:))

mennyire igaz a valosag?

(#21) misu


misu
aktív tag

Hy!

Nekem is 80-as maxim van!
Eleinte nálam is kattogott, és volt tűzforró is!!! :Y

Kifagyott, meg minden!....:(

Aztán tettem alá egy HDD hűtőt és azóta is
boldogan él, amíg majd meg nem hal!
:))

Szóval azóta hibátlan!

Próbáld ki!
Hátha csak ez a baj....

Ja és nekem egy AMD rendszerhez volt egy 235W-os táp!
Elvileg ez is lehet, de ......nézz körbe!!!

Hátha csak egy venti...:)


Remélem tudtam segíteni!


Bűn az élet.

(#22) CactuS válasza misu (#21) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem a régi helyén alapból fújta 1 kis vent a vinyót, de amikor az a RAWos eset történt, akkor meg a mobilackben volt,ami 2 ventés, és épphogy csak langyos volt. Szal alaplap hibát kiszűrő progi/jelek vannak?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#23) misu válasza CactuS (#22) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Csak mint saját esetet feldolgozva szóltam hozzá!
Néha egyszerűen meg lehet oldani!
Néha....

a magas hőm. miatt gondoltam, hátha csak ennyi...
Bizonytalanná váltam...:B

Bár, nálam aluról egy 8 cm-es venti van, mert a rack
szerintem kevés...nem mindíg, de nálam az volt...:)

Szerintem!...:DDD

Bűn az élet.

(#24) CactuS válasza misu (#23) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem leszólás volt, csak nálam kizártam, mint tényezőt nálam :).Jah, 1ébként extrém módon melegszik a kicsike ( legalábbis nem tudtam kivenni pár percig 1 olyan rackből, amiben nem volt venti, úgy égetett :) ) De amúgy éppen csak langyoska szokott lenni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#25) misu válasza CactuS (#24) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Nyilván nem leszólás volt!:)
A leszólás úgy kezdődik: ''figyelj te barom.....'':))

Másik ami még eszembe jut, az a gyártási, technológiai, vagy egyszerű anyaghiba!
Sajna 2 vinyónál még beleférhet!...:((

3. esetében már nem mondanám....:B

Nem tudom!...
minden esetre furcsa....

Bűn az élet.

(#26) CactuS válasza misu (#25) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Valahogy úgy :) Amúgy tegnap nyúztam a kisebbik Maxtort, majdnem tele lett irva MP3mal, egész este ment, és semmi baja,szal vagy táp, vagy alaplap... Tápot nemsokára, megtudom, hogy milyen amit kölcsön kapok. 1 kérdés: Ha mégis a lap kerül ki vesztesen, akkor: A sima NF7ből, amit lehet kapni az már mind rev2.0? Támogatja mind1ik az USB 2őt, ugye?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#27) salgado


salgado
tag

rack-ben tartod?:Y
vedd ki azonnal,mert nekem igy ment tönkre!
állitolag maxtort tilos rackben tartani!
jo vinyo a maxtor csak a hütéséről kell gondoskodni!

(#28) Kobe


Kobe
veterán

elnézést hogy közbeszólok, nem akarok egy megrögzött maxtor ellenes hszt írni, de elgondolkoztam hogyha a maxtor olyan jó, akkor nem lehet rackben tartani, nem bírja tovább 1 évnél....akkor pontosan mért is jó ? 1-2 ropi sztem nem akkora megerőltetés ahhoz hogy minőségi vinyót vegyen az ember

(#29) salgado válasza Kobe (#28) üzenetére


salgado
tag

de a maxtorok a tesztek szerint a leggyorsabb vinyók!

(#30) Kobe válasza salgado (#29) üzenetére


Kobe
veterán

hááát...ha te érzékelni tudod azt a 2 ns nyi különbséget, gratulálok :C
amúgy szvsz ez hülyeség, sztem nem ér egy Seagate nyomába...
meg más kérdés hogy az én Samsungom gyorsabb mint haver maxtorja :)

(#31) CactuS válasza Kobe (#30) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Skacok nyugi :) Szal NF7 rev 2.0 mind? Usb 2.0?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#32) naga válasza CactuS (#31) üzenetére


naga
senior tag

www.abit-usa.com

Egyébként igen.

(#33) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

nálam is a gépben figyel egy maxtor 60as vinya. már több mint 1 1/2 éves és ez is kattog bekapcsolásoknál és nagyobb anyagok töltésénél. fél évet ment hűtés nélkül, majd mindig 40 és fölötte volt a hőmérséklete. aztán elkezdett kattogni, beépítettem egy ventit neki. egy időre felfüggesztette a kattogást, de már jóideje újra kattok. előbb utóbb halál lesz neki.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#34) CactuS válasza Kobe (#30) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Skúzi, 2x volt

[Szerkesztve]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#35) CactuS válasza naga (#32) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Abit oldalon a specifikációnál nem irja le,hogy 2.0ás e az usb

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#36) naga válasza CactuS (#35) üzenetére


naga
senior tag


http://www.abit-usa.com/products/mb/comparison_amd.php

Már elég régóta van 2.0-ás USB a lapokon.

[Szerkesztve]

(#37) CactuS válasza naga (#36) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Okszi :) Nah szal megkaptam akölcsön tápot, valami ANS a neve, és 300Wos. Jelent ez előrelépést, avagy sem?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#38) CactuS válasza CactuS (#37) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

ANS, mint táp senkinek sem ismerős? Nincs valakinek tapasztalata ilyen táppal?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.